Схващат ми се краката и цяла нощ МЪКА!!!!

  • 4 177
  • 38
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 9 973
Влизам в 22 г.с.-6-ти месец!Адски много ми се схващат краката и не мога да спя цяла нощ!Който е минал по този път,нека сподели как се избави,или  да свиквам до раждане!!
Ще е от полза и на тези,които тепърва им предстои това изпитание!!!!!

Последна редакция: пт, 27 апр 2007, 21:03 от desi_h_d

# 1
  • София
  • Мнения: 2 734
Хапвай банани преди лягане,помагат при тези схващания.

# 2
  • Мнения: 1 273
Ох и аз бях така до като родих--ужас. Така и не ми минаха от нищо. Sad

# 3
  • Мнения: 82
И при мен беше същото положение докато родих.Май ще се налажи  да свикваш,няма начин!

# 4
  • Мнения: 5 391
Аз се чувствах по-добре, когато пиех магнезий/Магнерич, Магнерот/, той помага за тези крампи.

# 5
  • Мнения: 255
и аз получих такива крампи.Знам много болят.Причината и ниското ниво на магнезий в организма.Аз освен това си имам и контракции от самото начало на бременноста и ми ми изписаха магнезий.Крампи вече не получавам, но контракциите са си ежедневие.Стискайте палци да изтикаме и осмия месец та като дойде деветия да се раждаме ако ще и на петия ден Simple Smile

# 6
  • Мнения: 9 973
Аз се чувствах по-добре, когато пиех магнезий/Магнерич, Магнерот/, той помага за тези крампи.
Пия магнерич и никаква полза!Явно трябва да се свиква Tired

# 7
  • Мнения: 255
също и при обезводняване се получават, така че пийте водица редовно

# 8
  • Мнения: 9 973
И от обезводняване не е-пия по 2-3 литра минерална вода!!! Confused

# 9
  • Мнения: 2 757
Къде ти се схващат? Защото на мен прасеца винаги когато се протегна. Но забелязах, че ако преди да го направя си сложа краката на контра шпиц и не ми се схващат. Добих навик от предната бременност да се протягам в контрашпиц и сега почти никога не ми се схващат.

# 10
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Къде ти се схващат? Защото на мен прасеца винаги когато се протегна. Но забелязах, че ако преди да го направя си сложа краката на контра шпиц и не ми се схващат. Добих навик от предната бременност да се протягам в контрашпиц и сега почти никога не ми се схващат.
Контра шпиц му е маиката .И аз така  Peace
Вили

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
След като започнах Магнерота понамаляха схващанията,но не изчезнаха напълно.

# 12
  • България
  • Мнения: 3 621
Аз питах лекаря си. Той ми каза , че е от нарушрното съотношение на Калций и Магнезий през бременността. Освен това притискане от матката на някои нерви и т.н. Всичко щяло да изчезне след раждане. Стремя се да приемам повече калции ( кисело мляко) и може и да си внушавам , но помага  Wink

# 13
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Ще трябва да си изтраеш докато родиш.И аз пиех магнезий и пак ми се схващаха краката Simple Smile

# 14
  • Мнения: 6 461
На мен много често ми се схващаше прасеца и през двете ми бременности.
Дори малко преди да родя на родилната маса ми се схвана. Twisted Evil

# 15
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Къде ти се схващат? Защото на мен прасеца винаги когато се протегна. Но забелязах, че ако преди да го направя си сложа краката на контра шпиц и не ми се схващат. Добих навик от предната бременност да се протягам в контрашпиц и сега почти никога не ми се схващат.
Контра шпиц му е маиката .И аз така  Peace
Вили

100% ми помагаше. Направо скачах нощем и пищях от болки. Мъж ми изкукуригваше. След като родих всичко изчезна като с магическа пръчка.

# 16
  • Мнения: 6 461
И аз след като родих тези схващания спряха,но пък лек през бременността не намерих.

# 17
  • Мнения: 311
Аз съм в 35 г.с. и от около 10 дни получавам тези схващания, много е неприятно, но май трябва да се свиква с това до раждането.

# 18
  • Мнения: 1 596
Къде ти се схващат? Защото на мен прасеца винаги когато се протегна. Но забелязах, че ако преди да го направя си сложа краката на контра шпиц и не ми се схващат. Добих навик от предната бременност да се протягам в контрашпиц и сега почти никога не ми се схващат.

абсолютно верно Peace
и на мен досега вече съм в 8мия ми се случи 2 пъти,ужасна болка Wink
но това е положението.
успех Heart Eyes

# 19
  • Мнения: 131
И на мен ми се случваше да ми се схване прасеца например, страшно боли и мъжът ми ставаше да ме размачка малко. Също така в по-късна бременност , ми се схващаше целия крак от кръста на долу.  Това било , защото бебето притискало някакъв нерв. Оправия нямаше.

# 20
  • Мнения: 152
Внимавай с протяганията или пък когато усетиш схващането побързай веднага да разгънеш целия крак, за да не е толкова продължителна болката. При мен така има някакво облекчение.

# 21
  • Мнения: 689
Ох и аз бях така до като родих--ужас. Така и не ми минаха от нищо. Sad
И за така

# 22
  • Мнения: 1 924
Аз питах лекаря си. Той ми каза , че е от нарушрното съотношение на Калций и Магнезий през бременността.
Прав е. ( ДА, де Laughing) .
 

Къде ти се схващат? Защото на мен прасеца винаги когато се протегна. Но забелязах, че ако преди да го направя си сложа краката на контра шпиц и не ми се схващат. Добих навик от предната бременност да се протягам в контрашпиц и сега почти никога не ми се схващат.

Хм , незнам какво е контрашпиц ( простете) , но аз придобих навик да раздвижвам леко крак, преди да го протегна, и нямам оплакване. Направо не е за вярване  какво може да се приучиш да изпълняваш дори спейки , само за да избегнеш гадното усещане.

Аз в началото , докато не му бях овладяла " цаката" , се утешавах , че трябва да свиквам да търпя на болка, раждане ми предстои  Mr. Green - бруталничко, ама ме утешаваше.

# 23
  • Мнения: 424
и на мен ми е голяма мъка схващането на краката-целите прасци и стъпалата Sad през нощта е най-тежко-будя се от болките. през деня нямам търпение да дойде ве4ерта за да се излегна, защото имам чувството 4е като ходя прасците ми не издържат .пия високи дози магнезий, но не помага, пия и вода, но направо ме отчайва положението и болките...

# 24
  • Мнения: 60
И на мен често ми се схващат прасците нощно време - много е гадно и боли ужасно наистина. И така от 5-6-тия месец. Понякога в просъница си усещам, че ще ме заболи и гледам да го поизпъна, за да избегна схващането. Но в 90% от случаите не успявам и единственият ми шанс е да стана мигновено и да стъпя на схванатия крак. Така по-бързо минава, иначе ако  чакам да отшуми болката си минават няколко минути.

# 25
  • София
  • Мнения: 4 588
И на мен на няколко пъти ми се случи, когато сутрин несъзнателно се протегна. Слава богу не беше системно. Че даже и няколко часа след това ме понаболяваше прасецът и понакуцвах. Tired
В такива случаи и на мен контршпицът ми помагаше - изпъваш пръстите на краката към тялото. Даже мъжът ми помагаше,че аз не можех да ги стигна. Blush

# 26
  • Мнения: 58
Схващаха ми се пръсците но по веднъж нощем и така докато родих!После всички гадни неща които ми се случваха изчезнаха,направо станах нов човек! Simple Smile

# 27
  • Мнения: 1 098
На мен така ми се схвана веднъж единият крак, мъжът ми реагира бързо и ми обърна пръстите на краката нагоре и спазъмът спря.

# 28
  • София
  • Мнения: 5 758
Уф, много е неприятно.  Confused
Предполагам, че се дължи именно на ниското ниво на магнезий. Това, че пиеш не означава нищо - моя позната, лежа в болница заради ранни контракции, въпреки че пиеше Магнерот. Там й правиха изследвания и се оказа, че е ниска концентрацията му в нейната кръв - т.е. - не се набавя или не се усвоява достатъчно, въпреки че пие. Може и при теб да е така.
А иначе - точно контра шпиц помага или да си дръпнеш палеца нагоре.  Peace

# 29
  • Мнения: 9 973
Благодаря за отговорите!!!!!!!!!!!! smile3501

# 30
  • Мнения: 2 952
да да ....гадно е ,  спях с възглавница между краката ....но не помага кой знае колко......ръцете ми изтръпваха също ...на иглички.... Rolling Eyes

# 31
  • Мнения: 2 807
Аз се чувствах по-добре, когато пиех магнезий/Магнерич, Магнерот/, той помага за тези крампи.

Точно така е  Peace
Консултирай се с гинеколога си - предполагам, че ще ти предпише да пиеш магнезий.


Забравих да пиша, как можеш да облекчиш болката по време на крампите...
   -> съпруга ти разтрива крака ти и след няколко секунди болката спира
   -> сядаш, опъваш крака си, хващаш пръстите(на крака си) и рязко ги издърпваш към тялото си  Wink

Пробвай, има резултат  Grinning  Hug

Последна редакция: нд, 06 май 2007, 11:40 от Maminka

# 32
  • София
  • Мнения: 44 120
това схващане се дължеше на липса в организма, но ще те излъжа на какво беше - калции или матнезий...консултирай се и с наблюдаващия бремеността ти. но такака или инче ще се случва няма пълна оправия, като родиш щке се оправиш.

# 33
  • Мнения: 9 973
това схващане се дължеше на липса в организма, но ще те излъжа на какво беше - калции или матнезий...консултирай се и с наблюдаващия бремеността ти. но такака или инче ще се случва няма пълна оправия, като родиш щке се оправиш.
Той е по-заухав и от мен!Вече го питах,,,,,,,,та затова питам вас!!!!!!!!!!!!!!! Naughty

# 34
  • София
  • Мнения: 44 120
това схващане се дължеше на липса в организма, но ще те излъжа на какво беше - калции или матнезий...консултирай се и с наблюдаващия бремеността ти. но такака или инче ще се случва няма пълна оправия, като родиш щке се оправиш.
Той е по-заухав и от мен!Вече го питах,,,,,,,,та затова питам вас!!!!!!!!!!!!!!! Naughty

иди при друг тогава, или яж много храни богати на магнезий, но най-добре лекар, ако се наложи иди и на частен, свястен да ти изпише нещо...знам ли...

# 35
  • Мнения: 27 524
Кажи на гинеколога ти, разбира се. Това е липса на витамини от групата Б или магнезий. И аз бях така, споделих с нея, изписа ми необходимите препарат и всичко се оправи  Peace

# 36
  • Мнения: 175
И на мен ми се схвана прасеца на единия крак за пръв път предната нощ. Страшна болка беше и се случи при протягане. Ами не знам защо така - нали пия витамини за бременността! newsm78

# 37
  • Мнения: 114
Аз при първата бременност нямах такива проблеми , но сега поне 2-3 пъти нощем ми се схащат краката(прасците) и скачам от леглото.Но му хвагах цаката със пръстите в контра щпиц. Peace

# 38
  • Мнения: 215
На мен магнезият ми помага чувствително, но лекарката ми увеличи дозата от 2 на 6 хапчета дневно!

Общи условия

Активация на акаунт