ПАЗАРДЖИШКОТО дете се приготвя за море - 10

  • 10 411
  • 300
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 1 938
Родилката, получила ДИК-синдром, още е в дълбока кома
Боряна Левичарова все още е в дълбока кома, въпреки че кръвоизливът е спрян, съобщиха от МБАЛ в Пазарджик. По време на раждане с цезарово сечение жената получи ДИК-синдром. Лекари коментираха, че синдромът на дисиминирано вътресъдово съсирване (лат. дисиминирана интравазална коагулация) се изявява внезапно при операции, когато нивото на серотонин в организма е високо. Изходът за пациента, когато това стане, е трудно предвидим. 32-годишната родилка получи силен кръвоизлив миналата седмица и изпадна в кома. Болницата срещна сериозни затруднения с набавянето на кръв, тъй като кръвната и група се оказа твърде рядката АБ (-). На призива на медиците се отзоваха самите те и много граждани. Банки от нужната група бяха доставени от София и Пловдив. По-късно стана ясно, че кръвоизливът е овладян, жизнените показатели са стабилизирани, но състоянието и все още е критично.
http://www.videlinabg.com/15.05.2007/index.html

# 226
  • Мнения: 1 097
 Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig
Силно се надявам жената да има късмет!
Моят информатор днес не знаеше как е жената, но ми каза друго нещо. Това се получило, понеже е родила твърде скоро след предишното секцио  Shocked Доколко е вярно незнам. За себе си прецених, че е напълно възможно...
Намерих инфо по въпроса за синдрома, не е трудно и не е приятно за четене. Който иска да се разрови в Гугъл  Peace
Иве, ти знаеше доста за второ раждане след секцио, ако можеш помогни с инфо кое, как и защо за раждането след секцио   bouquet

Последна редакция: ср, 16 май 2007, 23:31 от crazybrat

# 227
  • Мнения: 1 938
Доколкото знам, жената има дете на 2 години. Peace
Дано се оправи и си отгледа дечицата! Praynig Praynig Praynig

# 228
  • Мнения: 1 097
Хм, може. Казаха ми, че изобщо не е трябвало да ражда втори път, била е с противопаказания след първото раждане

# 229
  • Мнения: 1 938
Много ми е интересно какви могат да са тези противопоказания... Rolling Eyes Ти знаеш ли кои са?

# 230
  • Мнения: 2 336
Много ми е интересно какви могат да са тези противопоказания... Rolling Eyes Ти знаеш ли кои са?
Аз доколкото съм запозната ако има заболяване на сърцето съответно в определен стадии не е препоръчително втора бременост. Или пък ако има някое по-сериозно хронично заболяване, съгласете се че лекарите не трябав да казват всичко за своите пациетни.

# 231
  • Мнения: 1 097
Имала е рядко заболяване на кръвта, Нели, вече писахме за това!
Какви точно могат да са тези противопоказания можеш да попиташ твоята позната лекарка, която те усведомява за случая  Peace
Ти сигурна ли си, че има 2 годишно дете?

# 232
  • Мнения: 2 577
леле, не ме шашкайте, че и аз съм със секцио. Ама не ми се гадае за такива неща защо е станало така - станало е и това е.

# 233
  • Мнения: 1 938
Имала е рядко заболяване на кръвта, Нели, вече писахме за това!
Какви точно могат да са тези противопоказания можеш да попиташ твоята позната лекарка, която те усведомява за случая  Peace
Ти сигурна ли си, че има 2 годишно дете?
    Защо усещам лека агресия? Laughing
    Никъде не сме писали какво точно заболяване на кръвта е имала.
    Досега винаги съм цитирала източника на информация, когато пиша за родилката Peace, за разлика от други, които говорят наизуст и дори я бяха "отписали" предварително. Все пак ще припомня: Информация за родилката имах от:
     - Д-р Попов (говорих по телефона с него);
     - Д-р Дулчева (когато отидох в АГО да попитам лекарите наистина ли не мога да даря кръв сега);
     - Д-р Кирянова (бяме седнали с Ариел в "Бакарди" (бивша "Афродита") и д-р Кирянова дойде на нашата маса.
     - PAmedia;
     - електронното издание на в. "Виделина".
Това, че имала 2-годишно дете, ми го каза комшийка, която работи в КабелСАТ. Дали е вярно - не мога да гадая, а и не ме интересува - не това е важното в случая за мен. Peace
   

# 234
  • Мнения: 1 097
Ти пък, агресия!  Shocked Няма такова нещо  Peace Извинявам се, ако така е прозвучало  Peace
Каквото и да е в крайна сметка, ще се моля да се оправи жената!  Praynig Това е важно.
Кой говори наизуст?  Rolling Eyes

# 235
  • Мнения: 574
Деси,утре в 11 ще сме на чешмичката на градската с Дани,ако нямаш много за учене ела да се видим!Много е неприятно това с родилката,дано се оправи и да отгледа детенцето си.За него няма никаква опасност нали? Praynig

# 236
  • Мнения: 12
Има ли мами,които са раждали при този доктор?Какво е вашето мнение за д-р Топкаров като специалист?

# 237
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 420
Не съм раждала при д-р Топкаров, но той води консултацията при втората ми бременност.Доволна съм от него, не е много приказлив , но си разбира от работата.Имах проблемна бременност и той много ми помогна.Не родих при него , защото исках да родя в държавната болница.Ако бях избрала Хигия, той щеше да води раждането ми. Освен това е всеки ден на работа и това също е удобство. Имах му доверие и когато влязох в 9-ия месец и казах,че искам да раждам в МБАЛ, той ме насочи към съпругата му, която е гинеколог в държавната болница/Д-р Коруева/.

# 238
  • Мнения: 1 938
Някой има ли информация за родилката?

# 239
  • ПАЗАРДЖИК
  • Мнения: 655
За съжаление и аз нищо не знам, а бих искала. Дано е по-добре  Praynig

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт