Памперси за многократна употреба

  • 8 371
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 818
Така... сдобих се с известно количество памперси за многократна употреба, но все още не съм ги пуснала в употреба, защото основната им част е хавлиена, а тя става доста твърда след пране... Дайте идеи как да я омекотя? Става с търкане, ама мен ми е скомнина  Whistling Сода дали ще стане? Оцет? Омекотителите по defaut ги игнорирам.

# 16
  • Мнения: 1 081
Мактуб, малк късно се включвам, но и аз съм недоволна от памперсите за многократна употреба-визирам Бамбино мио. Наистина запарват и това е единствения период, когато на Мартин му се подсичаше дупето, въпреки че не е стоял с пълен памперс повече от 10-15 мин. Така че си карам само на памучни слипчета, малко повечко пране и гладене, ама така съм решила-само като си помисля как ми се чувства детето-все едно нон-стоп аз да ходя с превръзка-бррррррррррр...Е, моят син все пак е на 1 годинка, но е по гащи от 7 месечен, можеше и по-отрано.

За омекотяването можеш да пробваш да ги прибираш леко влажни от простора и после да ги гладиш на много силна пара. Содата би трябвало да подейства на дрехите, но на дупето на детето-не знам  newsm78

# 17
  • Мнения: 875
мактуб, ако все още практикуваш ебх, бебчето ти сигурно си е регулирало акото и повечето пъти го хващах, така че защо не минеш на обикновени памучни гащички и тензух? не запарва в жегите. това, за съжаление, не го казвам от личен опит. навън е с обикновен памперс, а вътре - или гол, или по памучни гащички, или пак с памперс (ако съм заета с нещо, което напоследък се случва доста често).

# 18
  • Мнения: 2 818
На ЕБХ сме и вече рядко ака в памперса, макар че ака по 6-7 пъти на ден. Ще взема да му  купя слипчета и тензух - той поне със сигурност ще съхне по-бързо. Благодаря за съветите  Hug

# 19
  • Мнения: 295
А какво е мнението ви за тези пелени: http://bebe.to/peleni/peleni.html
Като пуснах търсене в гугъл, се появиха само Бамбино Мио и горепосочените предложения. Има ли на българския пазар и нещо друго? Аз също съм привърженик на опазването на околната среда и много искам да премина на памперси за многократна употреба и ЕБХ, но ме притесниха лошите отзиви за Бамбино Мио, а наистина си е скъпичко да инвестирам, без да съм сигурна за качеството.

# 20
  • Мнения: 2 757
Не съм ползвала пелени за многократна употреба, но имам мнение по въпроса. По принцип съм за тях. Но това дето чета за Бамбино Мио не ми харесва. Първо - няма смисъл от найлонови гащи защото запарват адски. Детето не пишка и не ака чак толкова много за да се препълни това от вътре та чак да излезе. Примерно Хъджис и много други памперси също пропускат ако се препълнят, и то не отстрани, а минава  през тях. Това е щото ги правят дишащи за да не са запарват дупетата. И от подложки не виждам смисъл, ако е меко акото си пропива и се пере после в пералня. Ако е твърдо се остъргва и в тоалетната. С обикновени гащи и тензух за мен е най-удобно и полезно за бебето

# 21
  • Мнения: 37
zdraveite na vsi4ki ot foruma.
za mnogokratnite peleni.az smiatam, 4e sa super.nie sme samo s takiva otkakto se rodihme i niamame nikakvi orivi,podsi4ania i papki.kupihme papmersi i se podsekohme vednaha i gi podarihme.nie jiviahme v anglia i na6te sa kupeni ot tam.sistmeta e takava-gorni ga6ti s velkro zakop4avane,pamu4na polojka, koiato sgavate na triagalnik i razgrajda6ta se hartiika, koiato sabira akoto.smenia6 na 4 4asa, hvarlia6 hartiikata.v kofa s voda i specialen sanitizira6 prah slaga6 pamu4noto par4e, gornite ga6ti izpolzva6 pak.kato sabere6 dostata4no peleni,slaga6 v peralniata na 6a gradusa.vadi6 i NE GLADI6!!!ako gladi6 te propuskat.vsi4ko v komplekt-3 razmera pamu4ni peleni-po 22 na razmer,3 razmera ga6ti-po 6 na razmer,4 dopalnitelni poglojki za prez no6tta,2 sanitizira6ti praha,2 opakovki hartiiki=£125.edinstvenoto koeto kupuva6 dopalnitelno sa hartiikite, dokato deteto se nau4i da siada na garne.spored men sa super udoni-ekologi4ni,izlizat mnogo po-evtino ot ednokratnite i mogat da se izpolzvat za kolkoto si iska6 deca.dano sam pomognala.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 1 817
....
но за пелени за многократна употреба за пръв път чувам и аз.Ще ми е интересно да науча малко повече.

И аз  Peace

# 23
  • Мнения: 6 390
Майките с който съм говорила и ползват многократни пелени, единодушно всички без изключение са много доволни от Бамбино Мио, така че мисля че няма да съжаляваш с тях
Ако имаш възможност от чужбина си мисля че и втората ръка Бамбино мио ще вършат същата работа  Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт