Предизвикване на раждане с таблетки - опасно ли е?

  • 6 483
  • 53
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 416
но казват,че си оставаш по-широка и това си е Thinking
Извинявай, но пишеш глупости Laughing
Може да звучи като глупост-още не съм раждала,това ми го споделиха почти всички мои приятелки раждали естествено! И са единодушни,че е така,но ме предупредиха,че едва ли някой друг ще ми я каже тая "малка"подробност,шевовете може да стеснят входа отвън,но не и самото влагалище! Съжалявам,ако не звучи достоверно-това е по версия на родилки Thinking

a тези приятелки,как разбраха,че са по широки от преди,
сигурно са се мерили  ooooh!
и ако е така да споделят с какво,че и аз да го направя
е то стана едва ли не като виц..явно си усещат,че са по-широки,а мненията на съпрузите им също влизат тук! просто споделям какво са ми казали

# 46
  • Мнения: 4 053
sladurka,
не им се връзвай душа,това са пълни глупости  Stop

# 47
  • Мнения: 3 416
sladurka,
не им се връзвай душа,това са пълни глупости  Stop
дано наистина е така,че ми звучеше логично и се стреснах #Crazy

# 48
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
...Но според мен е много гадна тази практика лекарите да си "нагласяват" ражданията на пациентките си според собствения си график  Close


Още повече, ако няма наистина медицински показания за това, аз не бих се съгласила да ми предизвикат раждане преди термина  Crossing Arms

И двата пъти родих предизвикано с таблетка Простен заради преносване. Двете раждания нямат абсолютно нищо общо- нито като продължителност, нито като интензитет на болките и контракциите, нито шевовете, нито нищо  Naughty

Леко раждане  Hug

# 49
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Не,не е опасно.И моето раждане беше предизвикано с вагинални таблетки.

# 50
  • Мнения: 11 607
явно си усещат,че са по-широки,а мненията на съпрузите им също влизат тук! просто споделям какво са ми казали

Не съм раждала с таблетка, но за усещането специално мога да кажа,че всяка жена би трябвало да се усети след като е родила вагинално.....То просто не може да остане скрито. То темата не е такава, но тръпката преди и след си е различна. А и аз съм разговаряла с мъж ми на тази тема...Щом той усеща,че има разлика, какво остава за нас......А и тук въпроса за мен е психологичен - дали ще продължавам да се харесвам на мъж си и след вагинално раждане?За мен тайната се крие във взаимоотношенията между партньорите по-скоро, отколто във физическото усещане. Каквото и да си говорим- раждането малко или много променя една жена(за хубаво или за лошо), но когато има синхрон и разбирателство - какъв е проблема?

# 51
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
За мен пък никога не е стоял въпросът колко ще съм по- различна след вагинално раждане  Crazy

# 52
  • Мнения: 3 506
само че лежането мисля че е на ляво, не на дясно
Да, на ляво трябва да се лежи, аз на дясно ли съм написала  doh

А за другия спор, който се е завихрил, макар че не е по темата, това дали жената ще се "разшири" зависи от много фактори, напр.:
- здравината на мускулите (която може да се подобри с упражнения),
- еластичност на кожата (генетично обусловена, но пък се повлиява и от начина на хранене, масажи),
- как ще протече раждането,
- размера на бебето,
- броя раждания и др.
Не може да се каже предварително как ще е. Освен това при шиенето (когато се налага) обикновено се възстановява/намалява "размера" (но пък може да има неприятни неща със шевовете след това).

Има обаче друг момент - неприятния ефект от разширяването (когато го има) се компенсира от положителните ефекти (физиологични и емоционални) на раждането върху женската сексуалност.

Всичко е индивидуално, това е, обобщенията са безсмислени.

# 53
  • Мнения: 574
Най добре прави каквото лекаря ти препоръчва.Щом смята че е необходимо,zначи вероятно е.

Общи условия

Активация на акаунт