Свекърва се обръща към сина ми със "сине" и "мамин"

  • 4 908
  • 76
  •   1
Отговори
# 45
# 46
  • Мнения: 3 500
Моята свеки на всички казва "мамче" включително и на мъжа си. И какво от това?

# 47
  • Мнения: X
Моята свеки на всички казва "мамче" включително и на мъжа си. И какво от това?

 Joy Joy Joy
E как, какво от това?Бой,бой и пак бой bash fight

# 48
  • Мнения: 3 500
 Joy Joy Ами това си е нейния начин за изразяване. Смешно е, ама си е такава просто. Това не означава, че е лош човек, нито, че ме дразни. Голяма работа, нищо лошо не прави на детето. Виж за мъжа си..... newsm78 Laughing Laughing Laughing

# 49
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Joy Joy Ами това си е нейния начин за изразяване. Смешно е, ама си е такава просто. Това не означава, че е лош човек, нито, че ме дразни. Голяма работа, нищо лошо не прави на детето. Виж за мъжа си..... newsm78 Laughing Laughing Laughing


 Peace

# 50
  • София
  • Мнения: 1 105
Такива теми винаги са ми били много странни, ааа и ония "Как да кажа на свекървата да не ми целува детето". Луди сте, честно!!! Ами ако майка ти се обръщаше така към детето ти щеше ли да ти е неприятно?

# 51
  • Мнения: 6 167
'сине' не е обръщение само за детето ти.
мен са ме наричали 'сине' баби в родопите.. страхотно е някой да те нарече 'сине', па макар да си жена. 'мамин' - така й идва на жената.
аз мамосвам всичко - от котки на пътя  до цветята ми на балкона.


много тесногръди изказвания, честно.
остави жената на мира да се радва на живота и не си създавай допълнителни
негативни емоции.
сигурно имаш друго , с което да се занимаваш.
има и медикаменти с/у нерви.

# 52
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
'сине' не е обръщение само за детето ти.
мен са ме наричали 'сине' баби в родопите.. страхотно е някой да те нарече 'сине', па макар да си жена. 'мамин' - така й идва на жената.
аз мамосвам всичко - от котки на пътя  до цветята ми на балкона.


много тесногръди изказвания, честно.
остави жената на мира да се радва на живота и не си създавай допълнителни
негативни емоции.
сигурно имаш друго , с което да се занимаваш.
има и медикаменти с/у нерви.


И аз МАМОСВАМ всичко - дори и децата на приятелките си  Hug но сега като гледам тук какво е общото мнение , май ще трябва да си държа езика зад зъбите за да не изям някъде някой бой  ooooh!

# 53
  • Варна
  • Мнения: 25 241
На мен също няма да ми бъде приятно. Майката си е майка, бабата - баба. Но това разбира се е мое мнение. Че защо ще му вика така? Тя като баба несъмнено много го обича, но..... толкова.
Имаше една тема за това как викаме на свекървите си: майко или по име. 99% изразиха мнение, че майката е една.
Е, това не е ли същото?!?

Не е същото! Защото майката е една, а децата може да са и повече, и всичките се обичат еднакво. Или като имаш едно дете, другите не се броят? То има и една приказка, че на внуците човек се радва повече, от колкото на децата Peace Не претендирам, че е вярна, но все пак е нормално бабата да си обича внучето, а това "мамин" - ми че аз на котката си тъй викам понякога и какво? Просто изразява нежност жената, едва ли иска да заеме мястото на майката.

# 54
  • Русе
  • Мнения: 659
Според мен не е правилно - аз страшн о се дразня например, когато леля на съпруга ми, която де факто е никоя нито за мен, нито за детето ми, се обръща към дъщеря ми "Ела тука, мамо".

# 55
  • Мнения: 583
Какво мислите? Не мен не ми е приятно, но все още не съм решила дали и как да реагирам. Детето е на 3 години, а към другите си внуци (децата на дъщеря й) се обръща по име или с "баби", "бабиното" и т.н.
Поне се обръща с някакво мило обръщение, и показва че ги обича. А сега ти пък кажи - приятно ли ще ти е да бъде лицемерна когато го види, и да поздрави само от кумова срама. Нашият син го осиновихме когато беше на 15 дни, и тя така и не го прие. Детето го усети рано това неприемане от нейна страна, и сега вече не може да се скрие непоносимостта между двамата. А и най гадното е, че към  децата на брата на мъжа ми се обръща с "на баба сладурките" и "бабините" и направо се разтапя, и то пред нас и нашия син. Говорили сме, но тя си е такъв човек, и няма да се промени, а и ние вече претръпнахме. Та това е.

# 56
  • Мнения: 583
'сине' не е обръщение само за детето ти.
мен са ме наричали 'сине' баби в родопите.. страхотно е някой да те нарече 'сине', па макар да си жена. 'мамин' - така й идва на жената.
аз мамосвам всичко - от котки на пътя  до цветята ми на балкона.


много тесногръди изказвания, честно.
остави жената на мира да се радва на живота и не си създавай допълнителни
негативни емоции.
сигурно имаш друго , с което да се занимаваш.
има и медикаменти с/у нерви.
  smile3521 Съгласна съм. Не си правете ядове сами.

# 57
  • Мнения: X
Ей, голяма свекървофобия в тоя форум, бееее.
Как пък се стърпявате да не ги заколите тия жени, пък дано спрат да са ви трън в очите.
То да не смеят жените да дишат около вас. Като се радват на децата и ги обичат - много се месят и будят ревност. Спокойно, никой няма да ви измести. Като са по-резервирани - защо не помагат и не ни отменят в грижите, те внуци нямат ли?!?!  Laughing Laughing Laughing Laughing

Само се питам като станете вие свекърви какво ще правите? И, не ми обяснявайте колко ще сте деликатни и възпитани, че като чета голяма част от снахите какви са, такива и свекърви ще бъдат.
Това всичкото го пиша с усмивка, де. Забавно ми стана от такива измислени проблеми.

# 58
  • Мнения: 583
Май е истина, че тези дето скачат и викат, и се те да са прави, ще са гадни свекърви, щото от сега не може да им се угоди.

# 59
  • Мнения: 1 817
Кажи й директно, че тя е бабата и би трябвало подобаващо да се обръща към детето ти. Ако не вдене, кажи на мъжа си да се оправи с майка си  Peace . Аз дори направо на мъжа ми бих казала. Следвам принципа всеки да укротява своята рода и за сега действа много добре! Но не я оставяй да те дразни, ясно е, че го прави нарочно!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт