Режим на хранене на бебо?

  • 1 435
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 205
Благодаря ви! Аз започнах да си го храня нощем,когато се събуди и тази нощ си спахме.
Аз се чувствам добре и бебо си спи.

Това е най-важното! Води се по детето, то знае много по-добре от другите хора (педиатри, роднини, хора от форума  Mr. Green ) от какво има нужда!
Едно от нещата, които научих от Ивайло е, че той е много по-умен от мен що се отнася до храненето, спането и обличането му.

# 31
  • Мнения: 451
Разбира се, че ще си го храниш. Твърде е малко още за режими. По- натам ще ти е по-лесно да въведеш такъв , а и бебето само ще ти покаже. Аз се очудвам, че педиатъра ви не е минал още първия ден. #Crazy. Та ти си новоизлюпена майка, като си спомня как бях аз и настръхвам.А, за хапването- мисля че и за успешно по-дълго кърмене е добре в началото да си му даваш на детето когато и колкото поиска.

# 32
  • Мнения: 6 164
И в болницата правеха пауза между 1:00 и 7:00, а те си плачат. Една нощ отидох да го накърмя към 4:00 и ми се скараха, трябвало да го оставя гладен, а аз не мога да го слушам да плаче. Tired Вкъщи си го хранех, когато си поиска, но той бързо сам си махна нощните хранения, на 1 месец вече спяхме от 21:00 до 6:00 сутринта.

# 33
  • Мнения: 617
Ние сме на кърма, хранем се през 3 часа и гледаме да пропускам нощното хранене. Последното хранене вечер е 21.30-22 и сутрин се будим 5-6 ч. Аз смятам че трябва да има режим и не да се безразборно и когато плаче, как ще разбереш дали е гладно или нещо друго. Но това си е мое мнение. А вечерното хранене - трябва да има почивка, както за бебешока така и за теб.  Mr. Green

# 34
  • Мнения: 184
аз също съм го кърмила през нощтапо късно сам се отказа,хубаво е да си има пауза но е много мъничка за паузи,смятам че сама ще се откаже да суче през нощта

# 35
  • Мнения: 1 371
С риск мамите да ме линчуват, Бебчо винаги е бил на някакъв режим. Като новороден (през три часа) и сега така, като по-голям  Mr. Green . Имам си колкото си искаш кърма. Единственото от което не можах да го отуча (не съм и правила опити, освен да замествам с водичка) е нощнИТЕ храненИЯ. Но и за това ще дойде време.  Grinning
 Peace

# 36
  • Мнения: 384
И аз да се включа със закъснение Laughing Laughing
И моя бебчо си суче през ноща, само един път пропусна и това беше сега пак се буди и иска да хапва.Режим сам си създаде и баща му първи го забеляза , хапва на около 3.30-4.00 4аса по около 140-150 гр. кърма.Този режим си му е постоянен когато имам почивни дни / работя и някой път се прибирам само за 8 часа и пак на работа/. В дните в които работя съм забелязала че иска да суче доста по често. Има вечери в които си мисля че суче нон- стоп, но по важното е че засега е много спокоен, почти не плаче / пу-пу да не му е уроки/ и доста е закачлив.
Ами това е . Аз не съм най- добрия пример за кърмеща майка, но се опитвам да се грижа по- най- добрия начин за моя пухкавел. Нощното кърмене едва ли ще отпадне скоро при нас, но не ми се вижда и да е дебел , доста е висок за възрастта си, расте с близо 3-4 см на месец.

# 37
  • Мнения: 1 117
Първия месец Борислав си ядеше и през нощта. След това сам започна да се буди само веднъж. Иначе той сам си направи хранене на не по-малко от 2,5 часа , а понякога и на 3,5 . Всеки ден е различно.

# 38
  • Мнения: 1 367
мария,не мисли,че не си добър пример.самия факт,че въпреки очевидно натоварената ти работа не си отбила пухчо,за да ти е по-лесно,говори в твоя полза.искрено те поздравявам!продължавай все така  bouquet

# 39
  • Мнения: 214
Аз лично бих те посъветвала да си оставиш детенце само да си създаде някакъв режим...аз така правя и като видя че тя си поддържа някакъв режим два три дена и аз вече се нагласям спрямо него и гледам да и го спазвам,но я оставям тя да ме води

Общи условия

Активация на акаунт