Кой трябва да ми издаде направлението за хоспитализация

  • 1 571
  • 25
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Бургас
  • Мнения: 443
Момичета,кой трябва да ми издаде направлението за хоспитализация за раждането-личната или лекарката,която ми е следила бременността?Питам,защото ми предстои раждане в друг град и оттам ми казаха да се обърна към личната.Тя пък ме праща при тази,дето ми е следила бременността.Трябва да знам със сигурност,з-то секциото ми е за 4-ти май.Аз си мислех,че обменната карта ще ми свърши работа,но трябвало и такова направление за да мина по здравна каса.Странно защо моята лекарка не ми е издала такова!

# 1
  • Мнения: 1 596
здравей, и аз скоро разбрах за това направление за хоспитализация наречено талон номер 7.
Дава се от личния ти лекар т.е джи пи-то Simple Smile
Леко раждане Simple Smile

# 2
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Преди се даваше от гинеколожката,която ти е водила ЖК.Ако сега нещо се е променило... Thinking

# 3
  • Мнения: 814
  Не се издава от личната лекарка, а от гинеколожката която ти води консултациите. Това го знам със сигурност, защото и аз съм от Бургас но ще раждам във Варна. DARI_76  ти къде ще раждаш?

# 4
  • София
  • Мнения: 44 106
на мен поне ми ги издаде гинеколожката, не личната - и направлението и обменната карта  от нея.

# 5
  • Мнения: 2 677
Гинекологът!
Издава се 45 дни преди термина за раждане заедно с обменната карта и всички останали необходими документи.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 443
Тая мойта ми даде само обменна карта  Twisted Evil Направо ще се пукна от яд,пак трябва да вися пред кабинета и да се разправям.
Не стига,че за цялата бременност ми пусна само 2 пъти изсл.за кръв и урина...

# 7
  • Мнения: 3 456
Гинекологът!
Издава се 45 дни преди термина за раждане заедно с обменната карта и всички останали необходими документи.
Да, вече трябваше да ти го е дала.

# 8
  • Мнения: 174
Не се издава от личната лекарка, а от гинеколожката която ти води консултациите

# 9
  • Мнения: 6 461
Цитат
Осигурени пациенти подлежащи на планово и спешно оперативно лечение от всички здравни райони на цялата страна, насочени за хоспитализация с талон № 7 и необходим минимум от изследвания от общопрактикуващ (личен) лекар или специалист от доболничната медицинска помощ.

# 10
  • София
  • Мнения: 4 588
на мен поне ми ги издаде гинеколожката, не личната - и направлението и обменната карта  от нея.

И на мен. Peace

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 443
Dimi,tova koeto si namerila e ot 2005

# 12
  • София
  • Мнения: 5 720
А кога се взима това направление? Колко дни преди термина? newsm78 Оп видях май че пише 45 дни преди термина!  Peace

# 13
  • Мнения: 6 461
Dimi,tova koeto si namerila e ot 2005
Извинявай DARI_76 ..гледах ,гледах ...но не съм видяла ,че е за 2005 г .
Поправям се.

# 14
  • Мнения: 1 555
Лекарят, който е следил бременността !!!

# 15
  • Мнения: 174
Това направление ми го издаде гинеколога 20 дни преди термин но ми каза че ако тръгна да раждам и го нямам може да се вземе от спешната помощ към болицата

# 16
  • Мнения: 174
Гинекологът!
Издава се 45 дни преди термина за раждане заедно с обменната карта и всички останали необходими документи.
това не е вярно защото важи само 30 дни

# 17
  • Мнения: 1 596
Не се издава от личната лекарка, а от гинеколожката която ти води консултациите

гинеколожката  каза , че трябва да ми го издаде личния лекар newsm78 #Crazy

# 18
на мен поне ми ги издаде гинеколожката, не личната - и направлението и обменната карта  от нея.

И на мен. Peace
И на мен. Peace

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 443
Не се издава от личната лекарка, а от гинеколожката която ти води консултациите

гинеколожката  каза , че трябва да ми го издаде личния лекар newsm78 #Crazy

И аз от това се притеснявам-личната ме прати при гинеколожката,ще видим утре моята какво ще каже.Дано да не реагира като твоята!

# 20
  • Мнения: 31
На мен термина ми е след 17 дни и още не съм си взела направлението. няма точно определен срок за да си го вземеш. И да го нямаш, от никоя болница няма да те върнат и да застрашат живота ви за едно направление.

# 21
  • Монреал
  • Мнения: 631
Гинекологът!
Издава се 45 дни преди термина за раждане заедно с обменната карта и всички останали необходими документи.
това не е вярно защото важи само 30 дни
Всички направления важат вече 45 дни от датата на издаване, това означава, че след като отидеш на преглед при дадения специалист веднъж, до 45 дни може да отидеш и втори път без ново направление. Преди този срок беше 30 дни, но от повече от година е увеличен.

# 22
  • Мнения: 388
Дари76
родих преди 2 месеца. Направлението ми го даде гинеколога ми./ Гамишев/ , но внимавай като го получиш трябва да имаш 2 печата. Единия на него другия на болницата.
Много е важен неговия печат. Без неговия печат не могат да те приемат да родиш по здравната каса. За този печат ме върнаха от Варна.
Имайте предвид, че масово лекарите не дават такова направление да се ражда в Бургас.
Особено когато са със секцио.
 Hug Hug Hug Hug

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 443
Дари76
родих преди 2 месеца. Направлението ми го даде гинеколога ми./ Гамишев/ , но внимавай като го получиш трябва да имаш 2 печата. Единия на него другия на болницата.
Много е важен неговия печат. Без неговия печат не могат да те приемат да родиш по здравната каса. За този печат ме върнаха от Варна.
Имайте предвид, че масово лекарите не дават такова направление да се ражда в Бургас.
Особено когато са със секцио.
 Hug Hug Hug Hug

mimi4,благодаря ти за изчерпателния отговор  Hug.И аз ще раждам във Варна и за това питам,защото искам да мина по здравна каса.Сега остава мойта да не се запече и да ми го даде.

# 24
  • Мнения: 385
Не се издава от личната лекарка, а от гинеколожката която ти води консултациите
Peace

# 25
  • Мнения: 14 133
Гинекологът!
Издава се 45 дни преди термина за раждане заедно с обменната карта и всички останали необходими документи.
Peace

Общи условия

Активация на акаунт