Били ли сте жертва на расистко отношение от страна на местните?

  • 7 523
  • 160
  •   1
Отговори
# 120
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Аз съм забелязала че в последните няколко години отношението и мнението за Българите коренно се промени тук в UK.
Преди години когато по-голямата част от чуждестранните работници тук работеха нелегално, бяха третирани  като слуги.Не се правеше много разлика кои от къде - всички бяха  в един знаменател- евтина работна ръка и толкоз!След като пуснаха Полша в EU, и след като поляците наводниха улиците с присъствието си, сякаш това накара Англичаните да се замислят и да видят че между тях и Българите има огромна разлика- Българинът  когато иска работи, по отговорен е ( не се налива всяка вечер като казак че да не може да отиде на работа на другият ден), може да смята и наи важното -почти всеки Българин може да говори Английски(или ако не може се научава)
Англичаните се дразнят от хора , които  не говорят езика им, от хора които само гледат как да вземат пари от държавата им- дали във вид на помощи за деца, безработни и прочие, да не плащат данъци.А поляците точно за това са тук- водят децата и жените си тук, живеят в къщи с облекчен наем, даже напоследък най големият хит е  да правят деца и да ги раждат тук а после си отиват  в Полша- а от тук им плащат седмично детски и други подобни за да отглеждат децата си уж в Англия( с тези пари  в Полша живеят като царе)Отгоре на всичкото имат наглостта да искат и да им върнат VAT  данъка  за покупките направени тук.
Българинът - общува  с Англичаните повече, говорят за всичко с тях, шегуват се, смеят се,работят (когато се налага) Joy
Моят мъж е Англичанин и аз знам че такива са и неговите чувства към хора които "ограбват" системата.Сигурна съм че ако такава беше ситуацията  в България и ние щяхме да устояваме позициите си като "местни"
Вили
Извинявам се, но моите впечатления от поляците са коренно различни от горе описаните.
Работят къртовски по 14ч на ден, заемат работни места, които един англичанин не би се хванал да работи понеже са му под достойнството. Болни, здрави не пропускат един работен ден. Винаги са  точни и навреме на работа.
Не се връзвай на това, което пишат по таблоидите.  Peace

Говоря от личен опит , не се позовавам на таблоидите.Работя с много поляци и виждам какви са мнозинството от тях.Има и много добри и трудолюбиви, но като цяло мнението си го писах.Това за Англичаните  е верно че няма да се хванат, но не защото  е недостоина работата а защото на Поляците им се плаща по £4 / час.Ти за тези пари ще се хванеш ли да белиш лук цял ден?Те се хващат щото от 50 милиона поляци - сигурно половината са в Англия и знаят че друга работа трудно ще си намерят.Отделно че половината от тях не се регистрират в хом оффиса и не плащат данъци.(плащат ги такива баламурници като мен)
Измислят си какви ли не причини само и само да  живеят в държавни жилища и да плащат облекчен наем, а иначе кара БМВ от полша за 20 хиляди.Как да ги харесвам  такива - на тях една дума им е позната само ДА ВЛАЧИ.....
Вили

# 121
  • Мнения: 27 524
От наблюденията ми тук имам само и единствено отрицателно впечатление от поляците. Поне засега...

# 122
  • Мнения: 2 427
Мистик,малeee,от горчивия ми опит с твоя пиперлив характер,просто ти се чудя как не си разбила гишето и да я хванеш за ревера и бой,бой,аз бих го направила Wink.Докато бях бременна бях такъв барут,че една такава искра неизбежно щеше да бъде ескплозиа с фатален край-за служителката,естествено Twisted Evil!
Като казваш  BG курва,та се сещам:веднъж карах един курс в Милано.Едномесечен.Беше много готино и весело.Имаше едно момченце от лигурия,Яри,някаво 20 годишно пичлеме.Запозна се с една глесена богаташка от Рим с апартамент на техните в центъра на Милано и го покани да спял при нея.Свърши курса и нали всички бяхме станали добри приятели си отпечатахме един лист с имейлите и телефонните номера на всички.Един ден,както си вечеряме навън с Фло и едни негови приятели,двойка,мобилният ми свъни ,аз вдигам и започват да се сипят цинизми и обиди към мен и към целия ми род до 9-то коляно.Гаджето на този Яри.Разбрала че има друга връзка,докопала списъка с телефонните номера и решила че съм аз,без нито веднъж да ме е виждала.В един момент я слушах,слушах,накрая ми писна да чувам путтана и и казах да се обясни на мъжа ми,като има такива проблеми.Аз не можех да и помогна.След като каза на Фло че с него двамата биле кретени да вярват на Яри и на мен и че не им остава нищо друго освен да си блъскали рогата в стената hahaha,въпросната особа затвори.
Мисля си какво ли щеше да стане ,ако мъжа до мен не ми вярваше безрезервно или ако на мястото на приятелите бяха техните или семейството на сестра му,която ме дебне като куче и е готова да направи проблем на всеки мъж който се осмели да ме погледне на улицата Crazy....
Предполагам че именно името ми е виновно за това да се спре на мен.

# 123
  • Мнения: 2 907
Влади, в грешка си за моя пиперлив характер  Wink Аз - бременна в 8 месец, все пак с добро възпитание и достойнство. Как ме виждаш да се разплюя и аз и да падам на нивото на някаква ниска служителка, която всъщност е расистка, на която са дали малко власт? Едно е да се ядоса човек на един фантом във форума и да си изпусне нервите, друго е да задържиш самообладание в реалния живот. Само че нали ти казах, че не можах. Бях толкова унизена, че сълзите започнаха да текат сами, колкото и да се мъчих да го прикрия.
Между другото тези дребни служители са най-гадните. Дай малко власт на една дребна риба и той ще те изяде с парцалите. Има една българска поговорка - "Царят дава, пъдарят - не дава".

# 124
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
...
Те се хващат щото от 50 милиона поляци - сигурно половината са в Англия и знаят че друга работа трудно ще си намерят.Отделно че половината от тях не се регистрират в хом оффиса и не плащат данъци.(плащат ги такива баламурници като мен)
Измислят си какви ли не причини само и само да  живеят в държавни жилища и да плащат облекчен наем, а иначе кара БМВ от полша за 20 хиляди.Как да ги харесвам  такива - на тях една дума им е позната само ДА ВЛАЧИ.....
Вили

Е да не би българите да не правим подобни магарии по света? Или всички от родители в чужбина сме легални и данъкоплащащи? Хайде, плийз.

# 125
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
...
Те се хващат щото от 50 милиона поляци - сигурно половината са в Англия и знаят че друга работа трудно ще си намерят.Отделно че половината от тях не се регистрират в хом оффиса и не плащат данъци.(плащат ги такива баламурници като мен)
Измислят си какви ли не причини само и само да  живеят в държавни жилища и да плащат облекчен наем, а иначе кара БМВ от полша за 20 хиляди.Как да ги харесвам  такива - на тях една дума им е позната само ДА ВЛАЧИ.....
Вили


Е да не би българите да не правим подобни магарии по света? Или всички от родители в чужбина сме легални и данъкоплащащи? Хайде, плийз.
Къде точно съм написала всички???Точно така - НИКЪДЕ!
Знам че и Българи има такива , но са много по-малко.какво е това за родителите и легалността?
Вили

# 126
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
...наистина не се смятам за жертва.. каква жертва, аз живея добре тук, приета съм от кръга, в който се движа и нямам контакти с потресаващи простаци, които споменавате... Rolling Eyes  ако се чувствах жертва, нямаше да стоя и минута тук. Naughty

истински безумия, като това, че в бг няма телевизия, коли и тн.  не съм чувала , факт и тях имах предвид.

в Родители в чужбина бъка от изречения, като " Мароканците скитат , като бездомни кучета по улиците и правят поразии".  дори самите българи , които са все пак една презряна група емигранти, смятат други емигранти -мароканци, албанци, румънци,м китайци  и тн, за по-низша група от тях. дори поляците са на мушката на бг емигрант, независимо, че поляк е символ на работяга.

дискриминацията е в човешката природа. да не ставаме по-големи християни от папата.

Аз не смятам американците за потресаващи простаци, дори и тези, които нямат представа от география. Напротив, много са възпитани, учтиви и внимателни.

Иначе с останалото съм съгласна - ето видя се и в тази тема.

# 127
  • Мнения: 7 091
Яри.Разбрала че има друга връзка,докопала списъка с телефонните номера и решила че съм аз,без нито веднъж да ме е виждала.В един момент я слушах,слушах,накрая ми писна да чувам путтана и и казах да се обясни на мъжа ми,като има такива проблеми.Аз не можех да и помогна.След като каза на Фло че с него двамата биле кретени да вярват на Яри и на мен и че не им остава нищо друго освен да си блъскали рогата в стената hahaha,въпросната особа затвори.
Мисля си какво ли щеше да стане ,ако мъжа до мен не ми вярваше безрезервно или ако на мястото на приятелите бяха техните или семейството на сестра му,която ме дебне като куче и е готова да направи проблем на всеки мъж който се осмели да ме погледне на улицата Crazy....
Предполагам че именно името ми е виновно за това да се спре на мен.


Въобще не е задължително да е заради името! ПОзнавам една жена, дето звънеше наред по списъка от тефтера на мъжа си и заплашваше жените една по една, че ако погледнели мъжа и, не знам си какво... ooooh! Направо не знам кой може да съжителства с такива хора, да пази Господ направо си е болестно състояние!
Аз имах случка, в която един мъж, който бях виждала точно веднъж по работа беше казал на жена си, че имал връзка с мен, защото жена му го настъпала и питала коя е и той за да прикрие истинската си любвница дал моя телефон. Онази ми звъни и ме направи направо на нищо, аз докато разбера кой се обажда, за какво...направо стоя със зяпнала уста. Естествено, като разбрах каква е работата, после се обадих на въпросния нагъл тип и го наврях в кучи гъз без извиниение, но само ми вдигнаха нервите ей така за разнообразие. Нямаш идея какви откачени хора има по тази земя.. ooooh!

# 128
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
...
Те се хващат щото от 50 милиона поляци - сигурно половината са в Англия и знаят че друга работа трудно ще си намерят.Отделно че половината от тях не се регистрират в хом оффиса и не плащат данъци.(плащат ги такива баламурници като мен)
Измислят си какви ли не причини само и само да  живеят в държавни жилища и да плащат облекчен наем, а иначе кара БМВ от полша за 20 хиляди.Как да ги харесвам  такива - на тях една дума им е позната само ДА ВЛАЧИ.....
Вили


Е да не би българите да не правим подобни магарии по света? Или всички от родители в чужбина сме легални и данъкоплащащи? Хайде, плийз.
Къде точно съм написала всички???Точно така - НИКЪДЕ!
Знам че и Българи има такива , но са много по-малко.какво е това за родителите и легалността?
Вили

Ами тогава, Вили, като те дразнят тези, които не плащат данъци, кажи така - дразнят ме тези, които лежат на гърба на обществото (поляци, българи, нигерийци или тамбуктийци), не обобщавай по нации.

# 129
  • Мнения: 7 091
 Не се карайте хора, простотията не вирее на определена географска ширина! За съжаление е навсякъде. Тъпи и ограничени хора има във всяко общество и от всяка националност.  Peace

# 130
  • Мнения: X
да ви разкажа една смешка от тези дни - колкото смешна, толкова и трагична случка

уволниха един шофьор на автобус в Малмьо - отказал на една жена покрита с бурка (виждат и се само очите) да се качи в автобуса с картата си за пътуване (където има снимка на лицето и), става голям скандал и човекът си губи работата
ето това е дискриминация - от разни навлеци дето само си знаят правата, но не и задълженията, а дискриминиран е местен човек
и става все по-страшно
но това е друга тема

# 131
  • Мнения: 3 388
Ако трябва да кажа, че съм била жертва на расизъм, то това ще е по отношение на работата. Завършила съм нещо, което тук не мога да практикувам или поне би било истинско чудо ако се случи!

Аз съм тук по-малко от 2 години, но ако говоря малко, а и зависи от разговора, често пъти не се разбира, че съм чужденка / естествено, че акцента все още си го имам, но все по-малко според мъжа ми и  не съм безгрешна с граматиката/. Най-често ме питат дали съм oт Veneto / регион в Италия/, явно имам акцент, който наподобява тамошния, или ме вземат за южно-италианка, веднъж и за испанка  Laughing Преди са ме вземали и за ръмънка, но с течение на времето съм нямала повече сравнения с източно-европейки, може би зависи от акцента, не знам.

В началото мъжо ми казваше, че от начина на държание, погледа се разбирало веднага, че съм чужденка. Сега въобще не било така. Аз не усещам особено разликата, тъй като сама понасям развитието и промените. Но слушам и следя околните по отношението, държанието.

Жените от много наши приятелски двойки започнаха сами да ми се обаждат, поддържаме контакти, общуваме. Въобще не се отвличаме на теми- както е при вас в Бг или тук при нас в Италия, говорим все едно сме си италианки, не знам дали зависи от мен и донякъде аз определям това държание на околните, или пък от тях. Според мен е абсолютен микс- зависи както от обкръжението, така и от теб самия. Естествено, от нивото на владеене на езика, акцента, външния вид / бляк, уайт и пр  Mr. Green/. Колегите и приятелите на мъжо смаи ми звънят, уговаряме се с тях за излизанията, предават ми поздрави, питат как е синъората и така  Crazy

В семейството на мъжа ми също съм приета изключително добре. Родителите му много ме обичат, а приятеля / чист италианец/ на сестрата на мъжо не го понасят въобще. Лелите и чичовците също много ме обичат. Едните са били в София преди 10-ина години и все още си спомнят как им върнали забравен портфейл! Техният син пък има фиданцата бляк / айм абсълютли сириъс/, а другия работеше в Лондън, така че и на интернационалност са свикнали хората Crazy

Една приятелка на свеки, още когато бях новодошла тук и беше адска жега в разгара на лятото, ме беше питала при нас какъв сезон е! Същата сега се била оженила за някакъв дядо на Санто Доминго  Sunglasses

А моята съседка / една бабичка клюкарка голяма, бивш портиер / ме пита дали ще ми трябва помощничка, когато ще сме с детето, тъй като познавала една чужденка- албанка била, ама много свястна  жена Mr. Green

# 132
  • Мнения: 2 427
Мистик,пошегувах се,разбира се че не съм очаквала да я измъкнеш иззад гишето и да я спукаш от бой,въпреки че във въображението ми като си го представя би било много готино.
Явно аз съм по-пиперлийка от теб,защото във форума не се връзвам особено на хората.Дреме ми какво мислят за мен,а и много често се получават недоразумения.Като не виждаш човек е трудно понякога да предугадиш нещата или тона.
Докато в реалния живот съм голям бяс,в случаите когато ми падне завесата пред очите.Чувствам само как кръвта ми нахлува в главата и в такива случаи да не си ми пред очите.Една продавачка,някава нещастница която работеше в селския ни Бенетон,се беше заяла с мен че не съм трябвало да пипам стоката.Тя щяла да ми отваря дрехите ,да ми ги показва.Не се пипало.И аз бях бременна в 9 месец.На всичкото отгоре бях"абонирана" за тях бях изкупила цялата им детска и бебеша колекция.В момента в който я наковах на шефката и ,разбрах че била вече напуснала,но пък бившата и шефка я наковала пред новата и сега детито е без работа в къщи.Същото се случи веднъж в поликлиниката.Имаше една кучка,която беше на информацията и ми въртеше страшно гадни номера.Държеше се невероятно нелюбезно,както с мен,така и с възрастните които дръзваха да я попитат нещо.Веднъж дори не ми даде едни резултати,които бяха готови поне от седмица,а ми трябваха спешно.Последният път,когато ми скъса нервите без причина,ей така за кеф,я предупредих че точно сега отивам в къщи и написвам един майл на управлението им в Ивреа.Тази не съм я виждала повече на работа.Не знам дали се дължи на мен или по принцип Mr. Green.Рядко избеснявам,в повечето случаи мълча и преглъщам.

# 133
  • Мнения: 714
В момента в който я наковах на шефката и ,разбрах че била вече напуснала,но пък бившата и шефка я наковала пред новата и сега детито е без работа в къщи.
Последният път,когато ми скъса нервите без причина,ей така за кеф,я предупредих че точно сега отивам в къщи и написвам един майл на управлението им в Ивреа.Тази не съм я виждала повече на работа.
Виждам, че сме поизбистрили първопричините, направили сме някои съждения и заключения, виждам от последния постинг на авторката на темата, че вече идва фазата на саморазправата  Mr. Green  Mr. Green  Mr. Green

по този повод, тъй като съм видна драка и бесен борец за справедливост между народите, да си кажа някои неща от моя опит в борбата с врага.  Naughty  Joy  Joy  Joy

Пак от моя пословичен курс по летищни дейности  ooooh!
Преподавателката по рампа. Грозно, мършаво (това без обида, само като наблюдение на физическите качества на индивидката) и много лошо същество (лично мое мнение, което естествено може да бъде оборено).
От първия момент, в който дойде, заяви, че в нейните часове не се излиза  ooooh! в това число до тоалетната дори. Да поясня, 1 учебен час бяха 4 астрономически часа слети. И на мен поне веднъж в тези 4 часа ми се допикаваше  Embarassed Embarassed Embarassed дотолкова, че не устисквах, и се изправях, тихо и деликатно се извинявах "извинете, налага се да изляза за момент" и се запътвах към вратата. Лошото същество повишаваше глас, преди да съм хванала още бравата на вратата и на всеослушание питаше "Къде си мислиш, че отиваш?". Аз, видимо изненадана, че някой си позволява да поставя под съмнение правата ми да ида кротко да се изпикая (без извинение) се обръщах, и повтарях "извинете, налага се наистина да изляза", като естествено излизах, без да обяснявам пред целия курс, най малкото от възпитание, което ми е останало, че отивам точно до ВЦ-то, и целта ми е да уринирам, и евентуално да си сменя превръзката.
Така един ден, втори ден, седми ден.
Все същата история, настояване за обяснение къде отивам. Моите съкурсници излизат без да ги питат нищо. Не обръщам особено внимание. Намират се обаче такива, които ми казват в междучасията, че им правят неприятно впечатление коментарите, които госпожата прави в мое отсъствие, и по-точно, "тая българка кой я пусна тука", "то бива липса на култура, ама може ли такова нещо, да не казва къде отива", "те в България на нищо ли не ги учат", "ми то си е нормално, като се има предвид тая откъде идва" .... "те тия от Изтока все едно, че са от калъп вадени" ...

На другия ден последва първата ми среща с директора, представено му беше проектописмото ми до Министерството на равните възможности (извинявам се, ако преводът не е точен). Следват добре обосновани гадни и невъзпитани коментари от моя страна какво би станало с европейските фондове дето цица фондацията, която прави курсовете, ако разберат, че там са унижавани и обиждани чужденци въз основата на техния произход  Crossing Arms и как се ограничават основни човешки права, като това да отидеш да пикаеш (на обозначените за това места ooooh!), като никой няма право да ме държи против волята ми на място, на което не желая да бъда  Crossing Arms.
 На следващия ден последва среща със съществото и с директора. Съществото явно беше разбрало и си беше дало сметка за простотиите си, извини се и от тогава продължи да ме мрази, но само вътрешно и много порязващо на тестовете и изпитите.

Аз от своя страна, взех един маркер и й надрасках моето копие на написания от нея учебник, тоест, поправих грубите й грешки на английски език, които беше допуснала в мераците си да се прави на авторка и й ги показах в присъствието на целия курс.
Според мен другия път като види българка, ще се замисли, преди да почне да обижда, простакеса с простакеса  Crossing Arms
А, и още нещо ...... скоро чух, че си търси домашна помощница измежду чистачките на летището (всичките са чужденки). Постарах се да не си намери  Mr. Green защото естествено я изклюкарих навсякъде, предвид, че е толкова чувствителна към чужденките.  Naughty  Joy Колко ли се е чудила, че всички й отказват.

Последна редакция: чт, 03 май 2007, 22:11 от donna volante

# 134
  • Мнения: 6 167
В заключение, всички имаме права и трябва да си ги знаем и защитаваме.  Peace
Хареса ми разговора на Кейси с управителката на пощата и историята на Донна Воланте.

Аз преди няколко седмици си стоя спокойно на касата на супера и пред мен две жени, но не им обърнах внимание до последно. Те бяха натоварили една кола хранителни стоки , което не е кой знае какъв шок.
В един момент аз видях, че тия жени си забравиха половината количка и просто си излязоха. Заобръщах се да вяидя няма ли да се върнат да си вземат нещата, които зарязоха, но само чух касиерката ( която ме познава, по лице, както и аз нея) , че ме помоли да й подам две кошници. Натовари жената нещата, които бяха изоставени и докато прехвърляше моите покупки нещо се вбеси и почна да ми споделя. Че жените са били полякини и не са имали достатъчно пари и затова са зарязали всичко на касата. 

Моята изводи бяха двустранни тогава - в първия момент си помислих, че не е професионално да се говори за клиенти пред друг клиент ( колкото и да сме си симпатични, аз почти всеки ден пазарувам от там), а втората беше, че ето такива тъпи случки оформят негативното впечатление на други, нормални хора за тези жени, които можеха просто да направят така, че зарязаното да не пречи , както би направил всеки възпитан човек  Rolling Eyes Да, но сега вече поляците са простаци в очите на касиерката , както и на клиентите, които бяха свидетели на тази сцена. Лош имидж се печели за секунди, буквално.

Имам подобни случки и с китайки, които умишлено възпрепятстват нещо или ровят като малоумни до дъното на кутиите с ягоди, за да измъкнат една, а горните остават в безпорядък и после се фръцват и оставят персонала италианци да им подрежда след тях  Wink. Специално за китайците съм убедена, че са в някаква конспирация помежду си да изнервят хората.

Не ми харесват демонстративни поведения , не ми харесва нарушаването на добрия тон.
Винаги има начин да се справи човек , винаги има думи, които да се кажат на място, винаги има шеф, който да бъде извикан. А дребни душици има и от едната, и от другата страна  Peace

Общи условия

Активация на акаунт