Каква професия НЕ бихте желали децата Ви да изберат?

  • 3 480
  • 93
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 089
не бих поощрила следните интереси:
- спортист, балетист - много тясно се развиват децата - след 7-ми -8-ми клас нищо не учат - само мятат кълки;
- лекар - учи са 7 години и след това се специализира още още от 4 до 10.
- съдия - около нас все съдии. ми смахнати са малко. да не говорим, че като им звъним съб. или нед. все дела пишат - и все не ги изписват; и не излизат в отпуска, ако не са си ги изписали - т.е. сколасват чак през септември.
ми не ме кефят тези професии, к'во да правя.
давам си сметка, обаче, че ако детето е има уклон към някоя сфера, не бих го спряла, независимо какво ми е мнението.

а на прощъпулника стана ясно, че петра ще е агроном /нещо свързано със селото/ или лекар. изтълкувахме го като ветеринарен лекар на село  Mr. Green

# 76
  • Мнения: 4 841
Повечето от споменатите в списъка професии ги намирам за достойни професии. Бих се радвала, ако децата ми изберат такива.
Гласувах "против" модел, поп певец(певица) и поп-фолк певец(певица).

# 77
  • Мнения: 1 134
Палач.

# 78
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
От изброените едва две-три бих желала да упражняват.  Simple Smile

Много смело би било да кажа, че никога не бих се намесила в избора на децата си. Изобщо не вярвам да се стърпя. Иска ми се да вярвам по-скоро, че ще го направя деликатно, аргументирано и че ще има полза. Остана да си повярвам, че той ще пожелае да е полицай /нищо й няма на професията, но не я искам за сина си/ и аз кротко и насърчително ще кимам. Същото важи и за дъщеря ми. Имам амбиции и очаквания, свързани с тях и тяхната реализация. Остава да се правя, че ми е все едно какво ще стане. Не, че в темата се питаше това, но понеже се зачекна и то, затова...

# 79
  • Мнения: 8 999
Единственото, от което бих ги отклонила, е някой опасен и трънлив път. Не ми се ще да надживея децата си. Затова гласувах "военен".

# 80
  • Мнения: 1 640
Полицайка-не.Въобще професии,носещи рискове за живота и здравето.
Важно:инжЕнер,фризЬор,полицаЙ/ка/-правописът е важен.

# 81
  • Мнения: 7 821
Не гласувах. Не виждам защо някоя от изброените професии би била неподходяща, ако децата искрено желаят да и се посветят  newsm78 .
Това, че някоя е опасна или не толкова престижна, не е от значение. Ще се опитам да им дам свободата сами да преценяват и избират пътя си. Ще се опитам да не им натрапвам своите представи и още по-малко страхове.

# 82
  • Мнения: 2 700
Конкретно по анкетата: фолк певица и модел.
Иначе възнамерявам да не се меся в желанията на дъщеря ми, но се надявам дотогава да съм съумяла да изградя ценностната й система до степен, че да нямаме драматични противоречия.

# 83
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
И аз не съм гласувала...
Никой и никога не ми се е месил в желанията ми, за каквото и да е. Мисля и аз тъй да си трайкам.

Важното е да станат личности с достойнство, х-р и ясни цели. И най-вече - да са здрави  Peace

# 84
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192

На мен не са ми казвали каква да стана, няма да го правя и аз с децата си. Ако съм си свършила работата като родител, те ще изберат професия, коята да обичат и да ги удовлетворява.
Няма да гласувам.

# 85
  • София
  • Мнения: 981
Не искам да стават модели или професията  да застрашава здравето и живота им.
Но мисля,че каквото и да решат аз ще ги подкрепя.

# 86
  • Мнения: 3 491
Гласувах, но няма да кажа за какво, че току-виж, го направили.

# 87
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Гласувах - фолк-певица и политик.

# 88
  • Мнения: 1 426
Няма срамни професии, разбира се, но всеки човек си е с някакви предпочитания както за себе си, така и за децата си.
Не бих искала децата ми да станат професионални спортисти - прекалено много са травмите, това първо, и второ, професията е до време, максимум до 30 и няколко години, като изисква цялостно себеотдаване. Но времето минава и какво - на 35 години се оказваш без професия и с разклатено здраве. А много малък процент са наистина забогателите.
Не бих искала също така децата ми да станат професионални военни или политици.
И ако ме попитат, бих си казала мнението - това все пак не е намеса.

# 89
  • Мнения: 2 292
липсва професията шофьор в листата. наред с военен  и форлк певец, не искам да става шофьор на такси или надzирател  ...

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт