Какво столче за хранене?

  • 3 446
  • 75
  •   1
Отговори
  • Мнения: 385
Започнах да търся столче за хранене за малкия и попаднах на това. Чудех се някой дали е ползвал и дали е удобно за детето, до кога може да се използва /понеже ми изглежда малко/. Иначе ми се струва компактно, лесно преносимо, сгъваемо, лесно за почистване.

Моля споделете мнения за столчетата за хранене.

Вие какви марки и модели използвате и доволни ли сте?

До каква възраст може да се използват?

 Hug

# 1
  • Мнения: 305
В момента не мога да вида модела, който си избрала.
Но споделям, че нашият стол е на Чиполино - Гранд Комфорт и съм много доволна.Лесно се почиства, устойчив е, удобен е за детето, не може да се измъкне от него, че то след 10 месец и това се очаква!

# 2
  • Мнения: 4 621
Нашият е Чиполино - Гранд Конфорт и съм доволна. Все още го ползваме, въпреки, че малката вече седи и на обикновен стол Peace Не съм ползвала модел, подобен на това, което сте избрали и не мога да дам съвет Thinking

# 3
  • Мнения: 2 047
  Това ми изглежда на някаква сгъваема седалка, а не столче. Уж голяма снимка, пък не са го дали хубаво, само бебето и майката се виждат добре ... и това, че се сгъва.
Това е хубаво столче
http://papagal.net/index.php?main_page=product_info&products_id=459

 Особено са удобни тези  широки крака, защото дъщеря ми има  периоди, когато подскача, изкривява се рязко и подобни. От такава седалка щеше да е паднала.

# 4
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
Това, което си избрала, лично за мен е ужасно непрактично. Ще го ползваш много малко време.

Ние ползваме ето това     вече повече от година. По- късно ще го ползваме като отделни столче и масичка.

# 5
  • Мнения: 385
Това, което си избрала, лично за мен е ужасно непрактично. Ще го ползваш много малко време.

Ние ползваме ето това     вече повече от година. По- късно ще го ползваме като отделни столче и масичка.
Това изглежда много хитро Simple Smile

# 6
  • Мнения: 4 447
Това, което си избрала, лично за мен е ужасно непрактично. Ще го ползваш много малко време.

Ние ползваме ето това     вече повече от година. По- късно ще го ползваме като отделни столче и масичка.

И аз така мисля,пък и като естет човек не ми харесва дизайна и функционалността на дървеното столче от снимката горе. Това е тежко и трудно за пренасяне, аз също съм на вълна столче и ще си взема някакво до 200лв с колелца, подвижна (махаща се) табла, опция за сваляне назад на облегалката и т.н. Това,което си избрала май е седалка по-скоро за път..знам ли. Избери си друго,Има на Чико много добър вариант за 150лв. Упех.

Последна редакция: ср, 02 май 2007, 13:29 от anche_mamche

# 7
  • Мнения: 2 631
Доколкото разбирам, това което си избрала представлява пластмасова седалка, която се поствя на стол!?  Thinking Изключително необезопасено! Naughty

Иначе дъщеря ми ползва също седалка, която обаче се закрепя стабилно за голяма маса - не заема никакво място в стаята, седи редом с нас на масата, удобно е! Peace Направена е от дърво с метална констукция и кожен калъф. Немско е, но няма марка - оставено ни е по наследство от  роднини. Подобно съм виждала само във Вис Виталис - Пловдив.

# 8
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
И аз така мисля,пък и като естет човек не ми харесва дизайна и функционалността на дървеното столче от снимката горе. Това е тежко и трудно за пренасяне, аз също съм на вълна столче и ще си взема някакво до 200лв с колелца, подвижна (махаща се) табла, опция за сваляне назад на облегалката и т.н.

Айдаааа, сега и на естети ще си играем  Tired
За мен пък стол за хранене с колелета, полулегнало положение, музики и светлини си е чиста проба простотия  Crazy Като на НЕ- естет човек  Peace
И спирам по темета, щото...  Tired

# 9
  • Мнения: 4 447
И аз така мисля,пък и като естет човек не ми харесва дизайна и функционалността на дървеното столче от снимката горе. Това е тежко и трудно за пренасяне, аз също съм на вълна столче и ще си взема някакво до 200лв с колелца, подвижна (махаща се) табла, опция за сваляне назад на облегалката и т.н.

Айдаааа, сега и на естети ще си играем  Tired
За мен пък стол за хранене с колелета, полулегнало положение, музики и светлини си е чиста проба простотия  Crazy Като на НЕ- естет човек  Peace
И спирам по темета, щото...  Tired

Ти щенавсякъде само негативно се изказваш???  #Cussing out

Като ДИЗАЙНЕР, завършил Дизайн на Детската Среда си казвам професионалното мение.

Айде  #2gunfire

# 10
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
Ти щенавсякъде само негативно се изказваш???  #Cussing out

Като ДИЗАЙНЕР, завършил Дизайн на Детската Среда си казвам професионалното мение.

Айде  #2gunfire

Аз какво?!  Joy

# 11
  • Мнения: 6 164
Само едно ще ти кажа: гледай да има колани за раменете, че съдейки по моето лапе, което много се изправя в стола си, това е най-важното. Иначе ще се изпляска на пода, само да се обърнеш.

# 12
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Каквото и да избереш, не купувай столче с PVC

.... "при производството, употребата и преработката на певеце се използват диоксини, фталати, олово и други подобни, които причиняват рак, дихателни проблеми, ендокринни заболявания, родилни дефекти, засягат имунната система "

цитата е от тук :

http://www.gorichka.bg/index.php?p=10&id=79

# 13
  • Мнения: 1 230
Chipolino - Grand comfort - миеща седалка, колани за безопасност, регулиране на височината, колела, кош под седалката (за играчки, лигавници...), три положения на седалката, два свалящи се плота (един под друг с прищипване) - можеш да го ползваш не само за хранене. Аз тътря малката навсякъде. Удобно е и за детето и за мама...

# 14
  • Мнения: 8 505
И дъщеря ми е с Гранд комфорт на Чиполино.Все още го ползва (на 2г и 7м),независимо дали се храни сама или с нас на масата.

# 15
  • Мнения: 385
Май наистина ще се спра на Chipolino - Grand comfort.
Благодаря ви момичета!  bouquet Много ми помогнахте.  Hug

# 16
  • Мнения: 1 896
Ние ползваме на TCM - не е скъпо, има добър дизайн, частите от плат се свалят за да се перат и може да се ползва като стълбичка в домакинството, а като порасне детето си става нормален стол.
Но най-важното е че е от масивно дърво - лично за мен този материал има огромно предимство пред пластмасата, за PVC изобщо да не споменавам.
Също мебелите от пресовани дървени частици съдържат формалдехид, който се изпарява от тях години наред, така че масивното дърво е наистина най-добрият вариант.

# 17
  • Мнения: 603
Това, което си избрала, лично за мен е ужасно непрактично. Ще го ползваш много малко време.

Ние ползваме ето това     вече повече от година. По- късно ще го ползваме като отделни столче и масичка.
А как го сглобихте?  newsm78 Понеже ни подариха такова и днес се помъчих да го сглобя. Да обаче 2 от летвичките са по-дълги и няма как да се поставят. Сега стои захвърлено на средата на стаята и се чудя от къде да намеря дърводелец....

# 18
Нашето столче е като това

# 19
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
Ъм, баща ми го сглобява. Каза той, че бая се помъчил с някакви две летви  newsm78 Но стана, де. Не мога да ти помогна със съвет, обаче  Hug

# 20
  • Мнения: 950
Това, което си избрала, лично за мен е ужасно непрактично. Ще го ползваш много малко време.

Ние ползваме ето това     вече повече от година. По- късно ще го ползваме като отделни столче и масичка.
Ние ползваме същото и съм много доволна. Може да се използва по-дълго време спрямо тези, които не са дървени. След като се разглоби на отделни масичка и столче, детето може там да си рисува например. Самото столче може да се ползва като дойдат гости например и седнете около холната маса, да има и то къде да застане - пасва идеално за тези маси. А като е сглобено идва точно на височината на кухненската маса.
P.S. Говоря за по-големите, а по магазините почти навсякъде са от малките.

# 21
  • Мнения: 819
Чико.Доволна съм.

# 22
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=43_44&products_id=2553


http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=43_44&products_id=2554

# 23
  • София
  • Мнения: 2 967
Но споделям, че нашият стол е на Чиполино - Гранд Комфорт и съм много доволна.Лесно се почиства, устойчив е, удобен е за детето

Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 24
  • Мнения: 146
а от каква възраст може да се ползва столчето,кога трябва да слагаме бебето вече да седи-на мен ми подариха бертони-но още нямам впечатления защото сме на 1 месец..

# 25
  • София
  • Мнения: 2 967
Някъде към 7-ми месец го сложих Simple Smile

# 26
  • Мнения: 51
Ние днес също ходихме да търсим столче.В общи линии ни препоръчаха /до към 150,00 лв/ Чиполино Гранд Комфорт и
http://mal4o.com/product_info.php?cPath=21_112&products_id=5 … ff490990fa5e0eae3.
Най-вероятно ще се спем на вторият вариянт,защото количката ни е Cangaroo и сме много доволни

# 27
  • Русе
  • Мнения: 2 354
нашето е чиполино, но все още не сме го ползвали, защото бебка е малка Simple Smile

# 28
  • София
  • Мнения: 6 011
newsm10
Имаме това и мога да го препоръчам горещо!
Има сваляща се,промазана калъфка;колелца със спирачки;3 положения на гръбчето;5-точков колан;сваляща се табла,която може да се приближава и отдалечава от детето;има различни степени на височината на самото столче;като се сгъне заема много малко място,много приятни цветове е-нашето е синьо;има кош за играчки.На мен повече ми харесва от Чиполино-Гранд комфорт,въпреки,че доста си приличат като функции.
Сложих бебо да яде в него на 5 мес. и 20 дни.

# 29
  • Мнения: 2 159
а някой да има това столче:
http://mal4o.com/product_info.php?cPath=21_112&products_id=7 … ff490990fa5e0eae3
не можах да разбера каква е тази функция люлка

# 30
  • Мнения: 1 733
Нашето столче е на Кенгуру Sweety. Много сме доволни.

# 31
  • Мнения: 6 461
Нашето е такова.
Отгледах баткото с него сега и малкия.
След това става на столче и масичка.
Много ми е удобно.

# 32
  • Мнения: 1 666
Нашето е Bertoni Yam-Yam. Като функционалност са еднакви с Чиполино Гранд комфорт - различни височини на седалката, махаща се табла, 3 положения на седалката (в най-полегатото сложих сина ми да яде на 5м. и половина), сваляща се и лесно поддържаща се тапицерия, колани.
Така че аз бих препоръчала едно от тези двете, а не това пластмасовото, защото поне според мен то е за по-голямо и не много мърдащо дете.

# 33
  • Мнения: 451
Аз купих за дъщеря си модела Sweety на Cangaroo. За мен е важно да има нива на облегалката (за по-ранните месеци), колелца- развеждам я из апартамента в него и тя се кефи много, държах да има регулиране на височината на седалката.  Сгъва се лесно, не тежи и сртува 125лв. Момент да потърся линк.http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=3474. Това е, страшно съм доволна.

# 34
  • Мнения: 1 930
Ползваме Чико Хепи Снак Peace

# 35
  • София
  • Мнения: 6 011
а някой да има това столче:
http://mal4o.com/product_info.php?cPath=21_112&products_id=7 … ff490990fa5e0eae3
не можах да разбера каква е тази функция люлка
Аз съм го виждала по магазините-самата седалка може да се люлее или да се застопори по твой избор.Обаче го имаше само в ярко оранжев цвят,който на мен лично не ми допадна.Иначе има същите функции като другото столче на Кангаро-Суити.

# 36
  • Мнения: 386
Нео Нато, голамо и удобно е!

# 37
  • Мнения: 1 101
Chicco Polly е нашето. Много е удобно  Peace

       

# 38
  • Мнения: 993
Каквото и да избереш, не купувай столче с PVC

.... "при производството, употребата и преработката на певеце се използват диоксини, фталати, олово и други подобни, които причиняват рак, дихателни проблеми, ендокринни заболявания, родилни дефекти, засягат имунната система "

цитата е от тук :

http://www.gorichka.bg/index.php?p=10&id=79

Secretgarden, нещо си се превъзбудила на тема "екология". PVC-то е безопасно за детето и много по-лесно се почиства, а колкото до екологията - лаковете, с които запечатват дървото, също са вредно производство, да не говорим за изсичането на горите...

Впрочем, влязох в тази тема, защото и ние ще купуваме столче за хранене, но ме интересуват мнения относно функционалността, а не материала.

# 39
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Не съм се " превъзбудила "   Rolling Eyes ... правя ти услуга ... PVC е много вреден материал ... отделя в околната среда фталати, които увреждат здравето и оплодителните способности при мъжете ... ти си решаваш

# 40
  • Мнения: 255
Плебани 186 лв. страхотно е.

# 41
  • Мнения: 743
Chicco Polly е нашето. Много е удобно  Peace

       


И ние сме с това и горещо го препоръчвам - широко, удобно, стабилно - моято мишка се чувства прекрасно в него. Освен, че хапва в него много обича и да играе - струпвам играчки на табличката и тя се занимава сама, а аз съм спокойна и свободна да свърша малко работа  Peace

# 42
  • Мнения: 993
Chicco Polly е нашето. Много е удобно  Peace

       


И ние сме с това и горещо го препоръчвам - широко, удобно, стабилно - моято мишка се чувства прекрасно в него. Освен, че хапва в него много обича и да играе - струпвам играчки на табличката и тя се занимава сама, а аз съм спокойна и свободна да свърша малко работа  Peace

И ние купихме такова. Младежът сам си го избра - тествахме няколко в магазина и накрая си хареса Chicco-то. Успях сама да го сглобя (въпреки, че съм слаботелесна) и сега със здраве си го ползваме.

# 43
  • Мнения: 255
даа и чикото е страхотно със здраве да го ползвате

# 44
  • Мнения: 2 039
Аз съм за Чиполино Гранд Комфорт,такова имаме и ние  Peace Столчето е вълшебно  Heart Eyes Както по-горе са споменали,раменните колани са нещо страшно важно!!!Позициите на облегалката също.Храниш детето,сваляш облегалката и то се унася,а ти не го вардиш,защото има колани отвсякъде!
Колкото до горепосоченото дървено столче,това е най-голямата простотия,която се е произвеждала някога-тежко,опасно,некомфортно,без колани.Даже си мисля,че скоро ще го забранят  Thinking

# 45
  • Мнения: 439
Чиполино Гранд Комфорт, защото
...раменните колани са нещо страшно важно!!!Позициите на облегалката също...
и още - таблите са широки и удобни, цялото столче, вкл. таблите, се почиства лесно, бута се лесно, а за по-голямо дете, което иска самичко да се качва в него (когато е свалено в ниска позиция, разбира се) е удобно и достатъчно стабилно  Peace Много добър избор  Peace

# 46
  • Мнения: 72
Вкъщи ползваме на Bertoni-Yam Yam  и съм много доволна Това което си харесала - Kids Kit си го взехме предимно за път - много е практично и също така съм много доволна

# 47
  • Мнения: 917
ами каквото ни подариха

# 48
  • Мнения: 2 865
И ние сме със Sweety на Cangaroo, но когато седалката е на някоя от по-горните позиции десния механизъм изпуска, така че го ползвам на най-ниското ниво. Иначе нямам забележки. Само ние ли сме уцелили дефектно?

# 49
  • Мнения: 1 992
Колкото до горепосоченото дървено столче,това е най-голямата простотия,която се е произвеждала някога-тежко,опасно,некомфортно,без колани.Даже си мисля,че скоро ще го забранят  Thinking

Това със забраната искрено ме разсмя. Laughing

И аз съм на вълна столче за хранене и се чудя по каква логика пластмасовите столчета струват повече от 100 лв?

# 50
  • Мнения: 950
Колкото до горепосоченото дървено столче,това е най-голямата простотия,която се е произвеждала някога-тежко,опасно,некомфортно,без колани.Даже си мисля,че скоро ще го забранят  Thinking

Това глупаво твърдение. Всяка майка споделя какво харесва и какво не в столчето, което ползва, а не изпада в такива крайности. Всички майки, които познавам, ползват дървено столче и са го предпочели пред останалите, защото смятат че е по-функционално. И аз съм с дървено и имам къде да го прибера слад като го разделя на столче и масичка, а пластмасовото само щеше да ми се пречка.

# 51
  • Мнения: 255
Само ПЛЕБАНИ Simple Smile))))

# 52
  • Мнения: 4 447
Аз купих на Бертони YAM YAM - много съм доволна! Peace

# 53
  • Мнения: 4 447
Ние днес също ходихме да търсим столче.В общи линии ни препоръчаха /до към 150,00 лв/ Чиполино Гранд Комфорт и
http://mal4o.com/product_info.php?cPath=21_112&products_id=5 … ff490990fa5e0eae3.
Най-вероятно ще се спем на вторият вариянт,защото количката ни е Cangaroo и сме много доволни

За това столче ми казаха,че след една седмица ще тичате да ви го оправят!  Cry

# 54
  • София
  • Мнения: 2 298
а някой да има това столче:
http://mal4o.com/product_info.php?cPath=21_112&products_id=7 … ff490990fa5e0eae3
не можах да разбера каква е тази функция люлка

Това като конструкциа ми наподобява на нашето, но то е Пег Перего и цената му е 3 пъти по-висока. При нас напречната пръчка отзад се издърпва надолу и застопорява и долните две странични извити части образуват нещото, на което се люлее столчето, нашето е на батерии. Но за това не пише нищо и не съм сигурна, че става въпрос за същия механизъм.

Според мене най-важното е да е удобно на детето и да има сигурна система на закопчаване, както и да е стабилно, за да не се катурне когато по-голямото дете започне да прави опити да излиза от него.

# 55
  • София
  • Мнения: 6 011
Ние днес също ходихме да търсим столче.В общи линии ни препоръчаха /до към 150,00 лв/ Чиполино Гранд Комфорт и
http://mal4o.com/product_info.php?cPath=21_112&products_id=5 … ff490990fa5e0eae3.
Най-вероятно ще се спем на вторият вариянт,защото количката ни е Cangaroo и сме много доволни

За това столче ми казаха,че след една седмица ще тичате да ви го оправят!  Cry
Ползвам го вече ежедневно от 1 месец.Когато не храня малкия в него пак го слагам да седи там,закопчан с коланите  и спокойно си върша работата.Какво точно трябва да му се  оправя?

# 56
  • Мнения: 255
Препоръчвам Плебани, има всички функции на чиковското и на кам но е 186 лв а не 270. Успех!

# 57
  • Мнения: 678
Чиполино Гранд Конфорт - с две ръце
да е обезателно с колелца !
ето го нашето :
http://foto.bg/data/500/stol4e.jpg
http://foto.bg/data/500/stol4e2jpg.jpg

# 58
  • Мнения: 3 423
Chicco Polly е нашето. Много е удобно  Peace

       


И ние сме с това и горещо го препоръчвам - широко, удобно, стабилно - моято мишка се чувства прекрасно в него. Освен, че хапва в него много обича и да играе - струпвам играчки на табличката и тя се занимава сама, а аз съм спокойна и свободна да свърша малко работа  Peace
и ние сме с Чико Поли-много съм доволна,перфектно е

# 59
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Ние също сме с Chicco Polly. Столчето е супер. Kолебаех се м/у Чиполино гранд конфорт и Чикото, но като видях и двете разбрах, че няма място за сравнение. Атези дървените не стават за бебета изобщо.

# 60
  • Мнения: 8 917
Не бих заменила Чиполино Гранд Комфорт  Peace

# 61
  • Мнения: 487
И аз съм за Чиполино Гранд Конфорт! От скоро го имаме, но съм много доволна  Peace

# 62
  • Мнения: 75
Имам на Cam Futura и съм много доволна.

# 63
  • Мнения: 255
според мен просто всички столчета са  удобни еднакво  за децата а просто ние родителите си купуваме това което на нас ни хареса повече.

# 64
  • Мнения: 2 039
според мен просто всички столчета са  удобни еднакво  за децата а просто ние родителите си купуваме това което на нас ни хареса повече.
Особено дървените,нали  Joy hahaha

# 65
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Дървените са найстина дървени Joy
само може да се измъчи детенцето в това нещо #Crazy

# 66
  • София
  • Мнения: 6 011
Дървените са найстина дървени Joy
само може да се измъчи детенцето в това нещо #Crazy
И моето мнение за дървените е отрицателно.Наскоро една майка от градинката се хвалеше колко е добро дървеното столче,"само" където бебето се килвало настрани или напред,защото нямало колани и едвам го хранела,защото облегалката е без наклон...Иначе беше супер въодушевена,че се разглобява и може да се ползва като детско столче и бебето един ден щяло да си седи на него и да си стъпва на земята.
А дотогава-мъка...За детето.
За майката-гордост от успешната покупка.

# 67
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Като дойде времето да стой само в стол за големи,може да му се купи друг. На 6 мес. как ще сложи някой бебока си в такъв стол?
Душичките имат нужда от удобство и сигурност!!!!

# 68
  • София
  • Мнения: 6 011
Като дойде времето да стой само в стол за големи,може да му се купи друг. На 6 мес. как ще сложи някой бебока си в такъв стол?
Душичките имат нужда от удобство и сигурност!!!!
Това се опитвах да и обясня/тактично/.Накрая се оказа,че повредата е в моя телевизор,защото съм купила столче,в което детето седи удобно и в същото време безопасно.Да не говорим колко е удобно с колелца-като чистя го разхождам с мен,иначе няма мир и за минутка. Laughing

# 69
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Ние нашето с голям зор го намерихме.В плевен никой не можеше да ни го достави,нямало внос #2gunfire
Сега съм много доволна - играе си върху табблата, спокойна съм че няма да падне.

# 70
  • Мнения: 2 039
Този тип столчета-Чиполино Гранд Комфорт,Чико Поли,Перего-Прима Папа и т. н. са най-удобният,практичен и комфортен за детето модел  Peace Ако не можеш да си ги позволиш,по-добре да вземеш някое друго от пластмасовите столчета,отколкото тези дървени глупости  Peace

# 71
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
абсолютно си права. аз избрах чикото заради облегалката,която се движи самостоятелно,а не със седалката.

# 72
  • Мнения: 2 159
Момичета подариха ни :
http://www.pakostnik.com/bg/pics/1831312899.jpg и не мога да го сгъна без да махна седалката Sick как е възможно, някой да има този модел?

# 73
  • Мнения: 2 039
 
Момичета подариха ни :
http://www.pakostnik.com/bg/pics/1831312899.jpg и не мога да го сгъна без да махна седалката Sick как е възможно, някой да има този модел?
newsm78 Thinking Странна работа!Виждам,че отстрани нямаш бутони за сгъване.Отиди в някой магазин,където го продават и питай  Peace  bouquet

# 74
  • Мнения: 2 159
ами преди малко прочетох в нета, че не бил се сгъвал Confused в моята голяма кухня направо ужас Rolling Eyes

# 75
  • софия
  • Мнения: 555
Аз купих Neo nato от магазина на Малечко. За закопчаването има какво да се желае още, но инак са добри за добрите си пари.

Общи условия

Активация на акаунт