Изследване на кривогледство

  • 7 285
  • 76
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 4 116
gudzy, моля те да дадеш координати на д-р Константинов. Работи ли със ЗК и ако не, колко струва прегледа, става ли със записване.
Наскоро установих, че големия ми син леко криви лявото око навътре и сега съм изпаднала в паника. Днес ходихме до педито, но не беше на работа, нейна колежка го прегледа и тя установи същото като мен. Чудя се защо досега педиатърката ни не го е забелязала  Tired И не е ли късно вече за лечение - на 4 години е.

# 76
  • Мнения: 651
Забелязах малкия че криви в определени ситуации едното оче преди 2-3 месеца, дотогава- нищо съмнително нямаше.
Отидохме директно при Галя Димитрова в частния кабинет на Славейков. След прегледа със светъл кръг и закриване на очите, каза че -да, има кривене на едното оче. Разширихме зениците с капки през 15 минути и отново направи преглед.
Заключи че няма диоптър ( с гледане в очите му с едни лампички и през някакъв уред с лещи) и че кривенето на окото се е появило спонтанно, с неясна причина.
изходът-да закриваме здравото око за да може да се "активизира" кривото и когато 2-те очи започнат алтернативно да фиксират-да направим операция за изравняване дължината на очния мускул. Въпреки въпросите ми, от обясненията и не ми стана ясно операцията крайна мярка ли е или рутинна??? Говореше така сякаш няма друг начин. Препоръча закриване 2,5 седмици ( поседмица на годинка възраст). Отиваме на съответната дата за контролен преглед и какво??? Изправил окото, но здравото което беше закрито- изкривило сега пък то ( аз забелязах като сменях лепенките че нещо такова се получава, но тя на първия преглед ми каза че това бил желан ефект) и то повече от нужното по думите на лекарката. Хайде започнахме закриване на другото око за 2-3 дни ( поизравниха се)- пак преглед, пак мнение че сме за операция. Гледа го на апарат- диоптър 0,25-0,50, което кометира че не е дефект който е тревожен на тази възраст и не може да е причина за кривенетео, тоест кривенето няма да може да се оправи с очила и- операция като единствен вариант.
Сега ще я чакаме да се върне отнякъде след 7-8 дни, дотогава ще редуваме 2;2:2 дни закриване на всяко оченце и 2 дни без закриване и после пак ще ходим...
Искам за това време да направя и втора консултация. Д-р Топов е в същата практика в която работи и Димитрова, не знам дали че е удачно а и дали ще каже нещо различно...нали са една школа....
Не мога да повярвам че такъв проблем може да се разреши единствено оперативно....

Общи условия

Активация на акаунт