За болничните, отново!

  • 1 042
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 174
Има телефони на НОИ където може да направиш справка само че сега аз немога да ти ги кажа,ще ги потърсиш с търсачката има ги във форума,аз се обаждах и ми обясниха всичко

# 16
  • Мнения: 814
 На какъвто и да е телефон да звъним, каквото и да ни обясняват- просто няма смисъл. Ще ни мотат парите с 2-3 месеца и тва е. Дано се направи нещо, че като си помисля колко хора се надяват на тези пари-направо жал ми става.

# 17
  • Мнения: 545
Момичета, да споделя и моя опит с НОИ! Преведоха ми пари, но по-малко от това, което трябва да получа и сега търся начин да получа обяснение. По въпроса за телефоните за информация, през март звънях и ме прехвърляха като луда от номер на номер. Положението е следното: или никой не отговаря, или пък дава заето, или пък ме пращат да звъня на друг номер. Все пак ви давам номерата, на които звънях: 9261798,9261974,9261939,9261986. Дано успеете да се свържете и да получите някакво инфо.
ДейзиГ, имам следния въпрос: нали размера на обещетението зависи от броя на работните дни на месеца. Защото за февруари получих повече пари отколкото за март. Благодаря ти предварително!
Успех на всички, които си чакат обещетенията!

# 18
  • Мнения: 195
Здравейте,
да ви разкажа за моя случай и дано да помогна и на вас.
аз съм в болничен от 10.03. Първият ми болничен лист беше издаден на 13.03 за 33 дни - до 16.04. След като ме изписаха от болницата веднага го занесох в работата и попълних декларация - можете да си я изпринтирате от тук: ( http://www.nssi.bg/ ;НАРЕДБА ЗА ИЗЧИСЛЯВАНЕ И ИЗПЛАЩАНЕ НА ПАРИЧНИТЕ ОБЕЗЩЕТЕНИЯ  И ПОМОЩИ ОТ ДЪРЖАВНОТО ОБЩЕСТВЕНО ОСИГУРЯВАНЕ (Приета с ПМС № 364 от 27.12.2006 г., обн., ДВ, бр. 1 от 05.01.2007 г.); Приложение7)
за банковата ми сметка по която да ми преведат парите. Този болничен лист включва както месец март така и месец април. Аз получих пари за месец марта на 27.04. въпреки, че фамилията на болничния ми лист е моминската ми, а в НОИ се водя с фамилията на мъжа ми защото се ожених преждевременно и те са ми я сменили в системата. Важното е счетоводителя ви да е коректен и да си свърши работата. Мойя ми обясни, че не изплащат пари когато има проблем с болничния, т.с. има грешка или когато не е предоставена банкова сметка. Заради фамилията ми тя ходи до НОИ да провери дали не трябва да си вадя документ за да докажа че съм едно и също лице, но се оказа че не е необходимо.

Сега си чакам парите за месец април.

Пожелавам ви успех и не се отказвайте тормозете вашите работодатели и съответно счетоводители защото това са вашите пари и вие имате право на тях. По голямата вина не е в НОИ а в немарливостта на счетоводителите.

Успех. 

# 19
  • Мнения: 106
Еми, няма проблем с болничния ми за февруари.За какво да звъня като няма нищо да ми обеснят, нали званях за януарския болничен
-"в тридесет дневен срок от подаванбто му се изплаща", това беше любезния отговор на служителката.Мога да си получа парите август ако искат няма проблем, а и знам , че за Варна ги пущат по картите в петък, това ще рече утре, ама и утре ако вече няма незнам.....

# 20
  • Мнения: 473
Аз имах доста проблеми със самите болнични листове. Връщаха ме за несъответствие на дати, заради термина, че трябва да е вписан, изобщо ужас - поне 5-6 пъти са ме връщали за корекции. Лекарите все още не са запознати с новите изисквания за издаване на болнични. Наизуст знам изискванията на НОИ. Последният път лично отидох с болничните листове, за да ми кажат че всичко е наред и тогава ги занесох в счетоводството. Но счетоводителката ни е изключително коректна и винаги когато приемат болничния от НОИ ми се обажда, за да знам горе-долу кога ще ми преведат парите. Изплатиха ми вече болничния за февруари и март, сега чакам накрая на май парите за април.

Общи условия

Активация на акаунт