Контракции в осмия месец(34 г.с)

  • 17 204
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
На мен ми се е случвало в 8-ми месец да получа силни и чести контракции,отидох на лекар и веднага влязох в болницата за доброто на бебето,тогава все още не са затворени напълно дробчетата на бебето и не е хубаво да се ражда в този месец Naughty.Бих те посъветвала да отидеш на лекар и да го послушаш Peace,за твое добро е!!!И на мен никак не ми беше приятно да стоя 3 дена на системи без да мръдна,но всичко правих заради любовта на моя живот! WinkЗабравих да напиша,че имах и 2 сантиметра разкритие и благодарение на тези системи се закрепих,така че действай,не се чуди Peace

# 16
  • Мнения: 318
Aз бях с контракции от 4я месец,но при мен Магнерота помогна само до определен момент.След това по предписание от моят лекар пих Гинипрал,благодарение на него и многото пазене издаржах до края.Моят съвет е непременно да се консyлтираш и много да се пазиш.Избягвай кафето,колата и шоколада,защото предизвикват контракции.Желая ти yспех и дано всичко е наред

# 17
  • Мнения: 2 757
Успокой се. Предната бременност бях с нон стоп контракции от 6 месец натам. Не става дума за 10, а поне по 100 на ден. Не съм лежала, бяха ми казали че е нормално. Без лекарства и лежане устисках до 39та седмица и си родих нормално. Сега съм с контракции от 3 месец. Ако ходя са си нон стоп. Но имам и скъсена шийка и именно заради нея ми предписаха лежане в къщи колкото може. Помага много, като лежа нямам толкова контракции. Бих ти препоръчала същото каквото на мен ми препоръчаха - лежане и почивки. Не мисля че си за болница, в 8ми месец да си с контракци е по-нормално отколкото да ги нямаш

# 18
  • Мнения: 911
Не мисля че си за болница, в 8ми месец да си с контракци е по-нормално отколкото да ги нямаш

Извинявай за резкия ми тон, но явно имаш доста голям опит с бременни и си израждала много родилки също???

Не давай "съвети", които се отнасят само и единствено за твоя конкретен случай.

Fane трябва да отиде на лекар, който ще реши колко са й "нормални" контракциите и ще приема ли медикаменти.

# 19
  • Мнения: 382
Аз имах контракции в 35 г .с . две цели нощи през 10 мин .,отидох в "Майчин дом" и ме приеха веднага ,за всеки случай, нямах разкритие .Лежах там 3 дни, правиха ми записи ,сложиха ми система за задържане, но прецениха ,че всичко вече е наред и ме пуснаха.По добре било да ме приемат ,отколкото да им дойда с разкритие и нищо нямало да може да се направи ,най-добрия кувиоз бил майката.Лежи се в" Патология" и виждаш ,че има и по-лоши случаи от твоя.Намери си лекари ,на които да вярваш Naughty  ,иначе после пак ще споделяш какво е станало ,:crazyeyes: със същите тези майки ,а лекарите за това са учили.

# 20
  • Мнения: 182
Ами аз до третия месец бях с болки, а от 6-ти с контракции. Три пъти лежах в болница - като втория път беше в края на 7-мия месец и бях на системи за задържане, а третия път малко преди термина - с бъбречна криза (причинена от беба). Не е страшно, издържа се, дори завързах добри запознанства. По принцип докторът ми каза, че не е опасно на час да имаш до две - три контракции. Аз въпреки че пиех и магнерич, и гинипрал(от който се чувствах ужасно) пак си ги имах и по-често даже, просто нямаше спасение. 
 Та искам да кажа вместо да стоиш и да се тръшкаш в къщи от притеснение - по-добре да си в болница - разбира се ако има нужда - това не е най-голямото зло. А пък по мнение на доктора ми, много често такива като нас от много пазене и хапчета дори накрая преносват.

# 21
  • Мнения: 255
Интересно, каква дискусия.Днес бях на лекар всичко е наред, Няма да се лежи в болница, а по отношение на това  какви дози са пропоръчителни то е ясно че ще спазвам това което е казал лекар, макар и лекарите доста често да си противоречат.В интерес на истината аз ходя при двама.Единият е по-касата а на другия си плащам.Ами да ви кажа че всеки казва различно.Да не говорим , че могато лежах в болница имаше и трето мнение.
Лекарите оправят, но и много често развалят.Аз лично винаги си имам едно на ум.Съобразявам се с това как усещам организма си и следим бебчо най-вече какви са му тоновете и как ръсте..За сега сме си повече от норма.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 716
Аз имах чести контракции през цялата бременност, на които не обърнах голямо внимание, макар че понякога доста ме стягаше и болеше. Не пиех редовно предписния магнерот и накрая родих 3 седмици по-рано. Незнам дали има връзка, но недей да пренебрегваш проблема.

Общи условия

Активация на акаунт