Учените в шок -- "съживяването" на пациент всъщност го убива

  • 4 619
  • 54
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 341
Явно това ти е мисията. Wink
Ами тогава не се притеснявай, че те плюят.. и не отговаряй на нападките. Гневът и злобата не водят до нищо добро.., но ти това го знаеш. Пази се. Peace

Аз също в началото малко се изненадах от месийския ти тон, но после се зачетох. Мисля, че това е също проблем, някои хора не го понасят, защото той крещи от всякъде - от телевизия, реклами и пр. Всеки гледа да ти грабне погледа и най-често зад това седи нещо безмислено. Много хора не се заглеждат в съдържанието заради това, обяснимо е. Аз обаче не видях да прозира някакво его зад него.. и още не мога да си обясня къде го виждат другите... newsm78

А за другото (всикчко несправедливо, което ни се случва) - ми явно си го заслужаваме. Въпросът е да стигнем до там  да се запитаме защо. Тогава наполовина ще ни е решен проблема. Остава да потърсим отговора. В повечето случаи той идва сам, без особени усилия. Само фактът, че сме дорасли да се замислим.. вече е самото решение.  Wink

# 46
  • Мнения: 4 150
В моята болница се полzва тоzи нов метод на иzстудяване от пове4е от година и работи.За сьжаление уредьт е много скьп и само някои пациенти стигат до него при нужда.А zа набавянето на друг е голяма бюрокрация,направена от Фармаиндустрията,която преди години нескрито zаяви ,че няма да се даде лесно да zагуби толкова пари zаради един толкова елементарен и ниЩо не иzискваЩ метод.За набавянето на нов уред и внедряването му в всички болници (поне дьржавните) се иzискват 10 подписа на главни лекари,оЩе толкова на фармареференти и куп други бюрократични формуляри...И всичко това zа да се спаси човеШки живот.
ЧовеШкият живот не струва ниЩо в очите на господарите.Трябва да сме слепи,zа да не го проzрем.

# 47
  • Мнения: 341
В моята болница се полzва тоzи нов метод на иzстудяване от пове4е от година и работи.За сьжаление уредьт е много скьп и само някои пациенти стигат до него при нужда.А zа набавянето на друг е голяма бюрокрация,направена от Фармаиндустрията,която преди години нескрито zаяви ,че няма да се даде лесно да zагуби толкова пари zаради един толкова елементарен и ниЩо не иzискваЩ метод.За набавянето на нов уред и внедряването му в всички болници (поне дьржавните) се иzискват 10 подписа на главни лекари,оЩе толкова на фармареференти и куп други бюрократични формуляри...И всичко това zа да се спаси човеШки живот.
ЧовеШкият живот не струва ниЩо в очите на господарите.Трябва да сме слепи,zа да не го проzрем.

Извинявайте за оф-а.
Кристиян, винаги съм се чудила, как хора като теб и мен (работя макар и не пряко в производството, в голяма фармацевтична компания) се справят със съвестта си. Аз лично имам проблем с това. Имам страшни угризения, защото си давам сметка, че аз съм само една част от веригата.. и съответно спомагам по някакъв начин в създаването на вреда за човечеството. Не че няма да оцелея, ако изляза на борсата да си продавам труда.. Но имам тази възможност да работя спокойно, при това без да ме изстискват до дупка..

Защото съм била и в малка частна фирмица, където ми взимаха здравето за достатъчно малко заплащане. Освен това бях дала детето си за отглеждане (в този период) на родителите си в провинцията, понеже ми се налагаше да работя през уикендите, а вечер се прибирах толкова смазана, че не можех името да си кажа. Страдах безумно, че не е до мен, а и работата ме смазваше.. добре поне че си обичам професията. Не искам да си спомням, още бера плодовете на този период. А сега съм спокойна, не се изморявам, имам време дори да играя с детето... А колко книги изчетох, ходя по курсове...

Обаче ме гложди.. понякога особено силно. Засега я карам така, но все ще трябва да реша кое е по-важно за мен - детето ми или всички хора, собственото ми спокойствие, угризенията, разбирателството в семейството.. За съжаление все допираме до някакви подобни решения и оценки, а как само ми се искаше завинаги да си остана дете.  Wink

# 48
  • Мнения: 1 161
В моята болница се полzва тоzи нов метод на иzстудяване от пове4е от година и работи.За сьжаление уредьт е много скьп и само някои пациенти стигат до него при нужда.А zа набавянето на друг е голяма бюрокрация,направена от Фармаиндустрията,която преди години нескрито zаяви ,че няма да се даде лесно да zагуби толкова пари zаради един толкова елементарен и ниЩо не иzискваЩ метод.За набавянето на нов уред и внедряването му в всички болници (поне дьржавните) се иzискват 10 подписа на главни лекари,оЩе толкова на фармареференти и куп други бюрократични формуляри...И всичко това zа да се спаси човеШки живот.
ЧовеШкият живот не струва ниЩо в очите на господарите.Трябва да сме слепи,zа да не го проzрем.

Извинявайте за оф-а.
Кристиян, винаги съм се чудила, как хора като теб и мен (работя макар и не пряко в производството, в голяма фармацевтична компания) се справят със съвестта си. Аз лично имам проблем с това. Имам страшни угризения, защото си давам сметка, че аз съм само една част от веригата.. и съответно спомагам по някакъв начин в създаването на вреда за човечеството. Не че няма да оцелея, ако изляза на борсата да си продавам труда.. Но имам тази възможност да работя спокойно, при това без да ме изстискват до дупка..

Защото съм била и в малка частна фирмица, където ми взимаха здравето за достатъчно малко заплащане. Освен това бях дала детето си за отглеждане (в този период) на родителите си в провинцията, понеже ми се налагаше да работя през уикендите, а вечер се прибирах толкова смазана, че не можех името да си кажа. Страдах безумно, че не е до мен, а и работата ме смазваше.. добре поне че си обичам професията. Не искам да си спомням, още бера плодовете на този период. А сега съм спокойна, не се изморявам, имам време дори да играя с детето... А колко книги изчетох, ходя по курсове...

Обаче ме гложди.. понякога особено силно. Засега я карам така, но все ще трябва да реша кое е по-важно за мен - детето ми или всички хора, собственото ми спокойствие, угризенията, разбирателството в семейството.. За съжаление все допираме до някакви подобни решения и оценки, а как само ми се искаше завинаги да си остана дете.  Wink
Ние минахме през всичко това, но то е дълга история и не е за този форум. Ето в това интервю е описано с няколко думи.

# 49
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Казвам истината. Нима ще отречеш, че преди без болници, доктори и фармацевтика българина е живял два пъти по-дълго. И за да изпреваря мисълта ти ще кажа че и днес най-напредналата нация -- Япония е на първо място по дълголетие. И дали е случайно, че там ползват природна медицина, гледат децата си с ЕБХ (оттам взаимствахме идеята) и не ползват порцеланови тронове?
Гледам пак са се събрали тук "ужилените" от традиционната медицина и фармацевтиката  Grinning. Япония не е на първо място по дълголетие, първа е италия. Гърция е трета, България също е в десятката. Друг е въпроса че сме на първо-второ място по сърдечни заболявания, което обаче не е благодарение на "доктора с косата" Twisted Evil hahaha, а по-скоро на много застоялия живот, непълноценно хранене и много пиене  Peace ... Смешно е да се сравнява средиземноморската диета на старчоците преди 50 години със боклуците с които се тъпче народа сега. Или здравословното копане и обикаляне на баири с лежането на дивана и гледане на "бай Брадър". Даже в Европа не искат да ни вземат защото диетата ни е мазна и нездравословна, нямаме спортни навици и много ще им затормозим здравния бюджет.
Имаме много други проблеми, начина на дрискане е най-маловажния ...
Особено като се има предвид още колко много клекала има из Бг, последния пър като си идвах с учудване установих че се намират из заведения и др. старинни постройки. Предимството да си от древен град, ай гес  Joy ...

# 50
  • Мнения: 1 008
Казвам истината. Нима ще отречеш, че преди без болници, доктори и фармацевтика българина е живял два пъти по-дълго. И за да изпреваря мисълта ти ще кажа че и днес най-напредналата нация -- Япония е на първо място по дълголетие. И дали е случайно, че там ползват природна медицина, гледат децата си с ЕБХ (оттам взаимствахме идеята) и не ползват порцеланови тронове?
Друг е въпроса че сме на първо-второ място по сърдечни заболявания, което обаче не е благодарение на "доктора с косата" Twisted Evil hahaha, а по-скоро на много застоялия живот, непълноценно хранене и много пиене  Peace ... Имаме много други проблеми, начина на дрискане е най-маловажния ...

мисля,че захващаш истинския проблем-поведенческата медицина набира сили и в България и се надявам да има развитие.

# 51
  • Мнения: 4 150
I.Честно да си приzная,не ми е лесно.Отначалото (преди години) не сьм имал "правото" дори да мисля по друг начин,камо ли да го иzкаzвам на глас.Сега не само мога да го кажа,а и да направя неЩо в таzи насока,zа да мога да "успокоя" сьвестта си.
Напьлно те раzбирам и zнам какво е.Ежедневно го иzживявам.
Иzвинете zа оффа. Peace

# 52
  • Мнения: 4 585
Е, ако не им се подаде кислород, ще умрат от глад.
Какво значение има от какво ще умрат клетките?

# 53
  • Мнения: 545
само едно вмятане и искам да го приемете с цялата му същност. да го приемете и да НЕ ме репликирате, дупликирате и прочие.

и двамата.

прочетете постинга ми по-горе отново и започнете да пишете по-малко бомбастично. това тук не е бойно поле хомеопатия vs класическа медицина.

I. не те познавам все още. но си избрал грешен път - насила хубост не става, със скандално поведение около теб ще се събират предимно скандалджии.

людмил, следващият път когато те видя да се заяждаш с мод ще те изгоня оттук. disclaimer: и това няма да има нищо общо с хомеопатията а с твоето държане. това важи и за коментарите ти когато се опитваш да ползваш функцията 'информираш модератор' пишейки вътре нападки срещу модератор.

I. - много не ми се иска да не се запознаваме по този начин, но учтивостта няма нищо общо с плюенето на модки или скандалджийско поведение.

Лично аз смятам, и ще продължавам да смятам, че коректността и правилното водене на дискусия и представяне (а не налагане) на мнение са дисциплина, която няма нищо общо със съдържанието на темата.

еди.

Явно това ти е мисията. Wink
Ами тогава не се притеснявай, че те плюят.. и не отговаряй на нападките. Гневът и злобата не водят до нищо добро.., но ти това го знаеш. Пази се. Peace

Аз също в началото малко се изненадах от месийския ти тон, но после се зачетох. Мисля, че това е също проблем, някои хора не го понасят, защото той крещи от всякъде - от телевизия, реклами и пр. Всеки гледа да ти грабне погледа и най-често зад това седи нещо безмислено. Много хора не се заглеждат в съдържанието заради това, обяснимо е. Аз обаче не видях да прозира някакво его зад него.. и още не мога да си обясня къде го виждат другите... newsm78

А за другото (всикчко несправедливо, което ни се случва) - ми явно си го заслужаваме. Въпросът е да стигнем до там  да се запитаме защо. Тогава наполовина ще ни е решен проблема. Остава да потърсим отговора. В повечето случаи той идва сам, без особени усилия. Само фактът, че сме дорасли да се замислим.. вече е самото решение.  Wink

# 54
  • Мнения: 545
поправка, след като изчетох наново темата:
Людмил ще постои наказан 3 дни.

затварям темата, защото авторът и прекали отвсякъде. или се научете как да се държите, или нямате място тук.

еди.

Общи условия

Активация на акаунт