Имат ли право работодателите да ни глобяват?

  • 3 903
  • 48
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 336
При нас процедират по следния начин: т.к нямат право да глобяват, а ни осигуряват върху пълни заплати, ако си глобен (всеки месец има по някой) те принуждават да преподпишеш за един месец с по-малка заплата #Cussing out

Е как ще те принудят? Ако откажеш да подпишеш, какво?
ИНтересно ми е на какво основание ще те уволнят, защото съм сигурна , че това е основният коз.
като не подпишеш другия месец ще си идеш, а заплатите са доста добри и хората предпочитат 100 лв или 50 лв по-малко тоя месец ... и другия пак добрата заплата.

# 46
  • София
  • Мнения: 38 525
Има ново развитие по темата - сега пък ще ме уволнява! И не само мен. И пак защото фирмата била губеща! #Cussing out А преди три месеца като назначаваше наред, не можа ли да се сети че фирмата е губеща, а? #2gunfire #Crazy #Cussing out

# 47
  • Мнения: 389
Глобявана съм веднъж, на предишна месторабота. Бях дала завършен програмен модул на момичетата, които трябваше да го тестват. Не знам какво са гледали, казаха ми, че е добре, аз си го отметнах като свършена работа, а клиента изпищял точно седмицата, когато бях в отпуска. И понеже не съм била там да го поправя (било е абсолютно минимална грешка, оправяща се за секунди) - бях глобена. Сумата не беше голяма, но въпроса беше принципен. Заплатата ми беше крайно недостатъчна, за да търпя и такива простотии.

След това въведоха глоби за закъснения (глобата за 15 мин. беше 2 по-голяма от дневната надница) и аз си пуснах молбата. Оказах се първият плъх, който напусна кораба. За по-малко от година най-ценните кадри на фирмата избягаха. Сега не знам как се оправят ...

А беше толкова обещаваща работа ...

# 48
  • София
  • Мнения: 8 348
при нас глобата за 15 мин е 2 лв.

Общи условия

Активация на акаунт