кафяво зацапване в 1-вия месец!

  • 38 382
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 317
Доколкото знам това зацапване се получава при закрепване на плода към матката през първите месеци. И си е съвсем нормално явление, според някои източници, които съм чела. Аз имах такова, и си мина след около седмица. Гинеколожката ми каза, че няма нищо обезспокоително.

# 31
  • Мнения: 1 475
Приятелката ми сутринта е била на лекар, всичко и е ок. Просто кара цветна бременност! Казали са и да си пие Дуфастона и така. Вече е спокойна! Peace

# 32
  • София
  • Мнения: 4 588
Радвам се, че всичко е наред! Peace
Лека бременност и желая! Hug

# 33
  • Мнения: 3 010
Ох в същото състояние съм- бременна съвсем в началото, незнам дали имам 5г.с и ми зацапва, 2 дена имах кървене и силни болки като си мислих 4е всичко и свършило, но ..... мина и сега зацапва. А бе общо взето в дните на  М съм, но съм бременна и незнам какво да правя, пия си Утрогестан и Но-Шпа и не ходя още на лекар защото няма да се види нищо- рано е, днес правих пак тест, чиято втора черта е прекалено бледа все още.

# 34
  • Мнения: 3 929
Знам, че въпросът ми е е за тази тема, а може би е, но нямам време да търся къде да го постна.

Нуждая се от съвет. На 19 години съм. И преди няколко седмици правих секс без презерватив. Преди 1 седмица имах същото такова зацапване, което е описано по-горе!!! Трябваше да ми дойде, но ето, че 3-ти ден закъснява. Направих си тест веднага щом получих описаното зацапване - беше отрицателен. И сега ме тресат нервичките. Възможно е да съм бременна, нали ? Иначе нямам никакви други симптоми, само освен, че май гърдите ми са наедрели. А може и да си внушавам. Та, моля ви, кажете ми, това моето на какво може би се дължи.
Влезнах в този форум, защото сте раждали и разбирате нещата. Можете да ми обясните, да ме подкрепите. Не знам, истината е, че ме е страх. Аз ще си направя още едно тестче, но го отлагам за утре или другиден... Просто, страх ме е..
Моля ви се, помогнете ми. Страшно благодарна съм, ако някоя от вас ми обясни или поне предположи дали наистина ще ставам мама.
По принцип е възможно да си бременна. При мен беше така първия път. После се оказа, че съм бременна. Но като повториш теста, ще разбереш. Ако си си взела от обикновените тестове за бременност, би било добре да изчакаш още няколко дни, преди да си го направиш. Ако е от онези, които показват в самото начало, сигурно не си, щом е бил отрицателен.

# 35
  • Мнения: 3 929
Здравейте момичета, тъй като тук винаги намирам полезни съвети и насоки за проблемите, които ме вълнуват, искам да помогнете със съвет и на моята приятелка, която ме помоли да ви пиша, тъй като тя няма мъзможност!
Копирам това,което тя ми написа  "можеш ли да питаш в бг мама, че немога да се оправя , за това че съм 1-вия мессец и нещо леко кафявичко със смес от бяло течение ми тече и че преди малко като се избърсах в тоалетната на тоалетната хартия се полепи една лигавица с кафяв цвят, неможе така да ми тече ... верно не много е лекичко все едно бяло течение но 1 -  2 пъти на ден само че кафяво
"

На първата консултация са и изписали Фолиева киселена и Дуфастон, сега чак в понеделник е на гинеколог, но много се е притеснила, тъй като преди 6 или 7 год е правила спонтанен аборт в 3тия месец!
 Моля за съвет дали това е повод за безпокойство и на какво може да се дължи??  Thinking
 
 
 
 

Наистина по-добре да отидеш на лекар. В самото начало на бременността и при мен имаше такова течение. Беше някъде в 8г.с. - така ми каза лекарят. Оказа се, че е т.нар. кухо яйце - хем съм бременна, хем не се знае дали ще съм, т.е. дали ще се развие плод. Изписа ми едни хапчета, след което се разбра, че ще имам дете. Та така. Най-добре - на лекар!

# 36
  • Мнения: 676
И аз бях така - правил но са и изписали Дуфастон , да го пие, да не се натоварва т.е. да не вдига тежко, да не простира, да лежи повече поне на мен така ми бяха казали, защото има голям риск от спонтанен аборт.Дуфастона го пих до 4-ия месец.Желая и успех.

# 37
  • Мнения: 79
При мен също имаше такова кафяво зацапване,което ту ставаше по-ярко червено,ту пак кафеникаво.Приеха ме в болница и лежах там 2 седмици в патологията.Бяха ми изписали Дуфастон и Фолиева киселина,които си ги пиех доста време,май до края на третия месец.Слава богу при мен всичко завърши успешно-родих живо и здраво момиченце.Но моята приятелка,която имаше същите оплаквания,нямаше този късмет.При нея се оказа извънматочна бременност и я оперираха по спешност.Затова моят съвет е да не отлагате посещението при гинеколога!Понякога забавянето е фатално!

# 38
  • София
  • Мнения: 3 405
Да, повод е за притеснение и нека веднага да потърси лекаря си.
Имах такова течение в доста напреднала бременност, но слава Богу нещата завършиха успешно.

Общи условия

Активация на акаунт