А това...?

  • 2 278
  • 58
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Е че това май го имаше и преди.На приятелката ми сина и е в 2 клас.Доколкото си спомням когато завърши детската градина имаше нещо като диплома,че се е справил добре с математика,български и още някакъв предмет май имаше newsm78

# 46
  • Мнения: 1 866
Дъщеря ми ще навърши 3 и все още не говори. Казва някои думи, някакви съвсем прости изречения, но в никакъв случай не може да комуникира и даже и тя се изнервя на моменти от това. Не намирам начин да й помогна, освен това имам малко бебе в къщи, а това не помага също. Таткото говори и чужд език. Аз лично се притеснявам как ще се оправя в градината, където повечето деца вече говорят. Много ще се радвам, ако в градините организират занимания по български език за такива деца. Даже не от 4 години, а от 3. Готова съм и да плащам даже допълнително, за да се занимават с нея, защото явно аз не успявам да намеря правилния подход. Инициативата само може да ме радва.

# 47
  • Мнения: 1 652
Според мен идеята не е лоша, но при няколко условия. Изпитът да се провежда самостоятелно-т.е децата едно по едно. Или вариант при който децата на занятие се наблюдават  кое може и кое не , да построява правилно просто изречение . Но да си призная,  се питам- защо е нужен изпит. Според мен учителката би следвало да има наблюдения по въпроса и да знае езиковото развитие на всяко едно дете. Аз лично се съмнявам в правилното провеждане на такъв изпит, заради ниската култура на повечето учителки /колкото и да ми е мъчно/ . По скоро би имало неблагоприятно въздействие върху самочувствието на децата. Защото ако учителката е на място , има си програми за индивидуална работа- може да работи с децата, които имат проблеми в езиковото общуване и така, без изпит и без допълнително усложняване.

# 48
  • Мнения: 131
хайде стига в детската градина ще учат, а в първи клас ще играят ........

# 49
  • Мнения: 1 652
хайде стига в детската градина ще учат, а в първи клас ще играят ........
В детската градина обучнието се провежда под формата на игра. Детето няма да стратира успешно първи клас без предучилищна подготовка. Задължителна е и е много важна.

# 50
  • Мнения: 131
хайде стига в детската градина ще учат, а в първи клас ще играят ........
В детската градина обучнието се провежда под формата на игра. Детето няма да стратира успешно първи клас без предучилищна подготовка. Задължителна е и е много важна.
Важна за кого? По тая схема децата първи клас го проспиват , свикват да им е лесно защото тези неща вече ги знаят и когато инерцията свърши започва голямото тръшкане.

# 51
  • Мнения: 1 470
Вече нищо не може да ме учуди. Сигурно скоро и тест за изписване от родилното ще въведат. Ако някой бебок не го издържи, ще го пращат на поправка - още 9 месеца в мама.

 Joy Joy Joy
   Макар че не е толкова смешно!До колкото си спомням има доста велики учени,за които се говори че до четри годишната си възраст,не са можели да говорят!Това означава ли че ако са живяли в България,никога нямаше да станат известни учени,тъй като са щяли да ги скъсат още в детската градина?! Joy Joy Joy

# 52
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
хайде стига в детската градина ще учат, а в първи клас ще играят ........
В детската градина обучнието се провежда под формата на игра. Детето няма да стратира успешно първи клас без предучилищна подготовка. Задължителна е и е много важна.
Важна за кого? По тая схема децата първи клас го проспиват , свикват да им е лесно защото тези неща вече ги знаят и когато инерцията свърши започва голямото тръшкане.
Явно изобщо нямате представа, какво се учи в ДГ. Като ви кажат учене и си представяте само учебници и тетрадки, а тестове - само писмени, като на изпит, така ли?
Ето запознайте се с ПРОГРАМА
   ЗА ПОДГОТВИТЕЛНА ГРУПА В ДЕТСКАТА ГРАДИНА И УЧИЛИЩЕ

Тя няма за цел да замести първи клас, а да подготви децата за училище.

# 53
  • Мнения: 1 652
хайде стига в детската градина ще учат, а в първи клас ще играят ........
В детската градина обучнието се провежда под формата на игра. Детето няма да стратира успешно първи клас без предучилищна подготовка. Задължителна е и е много важна.
Важна за кого? По тая схема децата първи клас го проспиват , свикват да им е лесно защото тези неща вече ги знаят и когато инерцията свърши започва голямото тръшкане.
Мисля, че тук става дума за  построяване на просто изречение  и назоваване на някои предмети.  Едно дете на 5 г, което не умее тези неща е наистина изоставащо.
тук не се говори - да знае да чете и пише, да знае буквите . Едно дете на 5 г. трябва да може да преразказва приказка, макар и кратка, да прави разказ по описание, разказ по преживяно,  и как това ще стане ако не може да построява просто изречение?

да права е Лиляна- задължителна е подготовката за училище.

Тук се визират деца, които наистина изостават, вероятно от небългарски етнически произход.
А по повод на великите учени, които не са могат да говорят до 4 г възраст- никой няма да ги къса децата- става дума да им се помогне, не да ги късат.Никой няма да спре едно дете за отиде в първи клас, защото е скъсано в детската градина и още нещо- в родното наше училище почти няма деца ,които да повтарят класовете- толкова е занемарено образованието- не от учителите- съжалявам това е друга тема, но по-скоро има опасност нашето училище и университет да завърши човек, който не може да съставя просто изречение, отколкото да бъде скъсан- но това е друга тема.

Последна редакция: нд, 06 май 2007, 14:14 от darena

# 54
  • Мнения: 131
а всички тези тетрадки който купуваме за по 20-30 лв. в градината   

# 55
  • Мнения: 952
а какво ще стане с децата,които на 4год не говорят много, тях как ще ги тестват?
сещам се преди време за една позната която много се притесняваше за това че детенцето и на 4год почти неговореше,което не значи че не разбира де,но си мисля че това "изпитване" би стресирало едно такова дете още повече. Но неизключвам и възможността да е направено добре  да предразположи децата а не обратното newsm78

# 56
  • Мнения: 131
Дъщеря ми е в пети клас -опитни зайчета на МО.
И това ще го преживеем  да са живи и здрави само пък другото.....[/b]

# 57
  • Мнения: 1 100
Колко простотия се е изляла тук!
Имам чувството, че някои не знаят какво искат. Хем искат държавата да им дава, а сега - когато тя наистина прави нещо за децата, пак са недоволни.
Толкова е просто. Под формата на игра децата ще бъдат разпитвани за имената на един или друг предмет, ще им бъдат задавани елементарни въпроси, подходящи за възрастта им. "Какво е това? - Химикал. Какво прави кучето?".........
Децата, които не могат да отговарят на такива въпроси, ще бъдат занимавани допълнително под формата на игра. Ще играят повече на "словесни" игри.
И всичко това е важно, защото в предучилищната и по-нагоре ще възпрепятства обучението им. Как ще им обясняват задачите по математика? Как ще решават текстови задачи в първи клас? А за родинознание и другите предмети да не говорим...

# 58
  • Мнения: 1 063
Колко простотия се е изляла тук!
Имам чувството, че някои не знаят какво искат. Хем искат държавата да им дава, а сега - когато тя наистина прави нещо за децата, пак са недоволни.
Толкова е просто. Под формата на игра децата ще бъдат разпитвани за имената на един или друг предмет, ще им бъдат задавани елементарни въпроси, подходящи за възрастта им. "Какво е това? - Химикал. Какво прави кучето?".........
Децата, които не могат да отговарят на такива въпроси, ще бъдат занимавани допълнително под формата на игра. Ще играят повече на "словесни" игри.
И всичко това е важно, защото в предучилищната и по-нагоре ще възпрепятства обучението им. Как ще им обясняват задачите по математика? Как ще решават текстови задачи в първи клас? А за родинознание и другите предмети да не говорим...
Peace
Да Ви кажа лично аз си спомням как ни провеждаха "Изпити" от училищата дали да ни вземат на шест или на седем, и си представете колко е било интересно, за да се запечата така в паметта ми.Най-ясно си спомням за една игра с картинки, трябваше да се свързват по смисъл, да се назовават предмети и т.н.Не знам защо реагирате толкова крайно, но все пак всеки има право на мнение Peace

Общи условия

Активация на акаунт