пращате ли децата си с течащ нос в яслата?

  • 11 780
  • 144
  •   1
Отговори
# 120
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
само, само да вметна...


Има деца, които се адаптират лесно и безпроблемно се адаптират в ясла/ДГ (синчето) и такива, дето почти накрая (на 6г. след като й махнах сливиците) с големи мъки успяха (щерката).

И затова мога да разбера майките и на 2-те групи дечица.

Но все пак да гледаш детето ти болно и едвам живо и то да ти казва:"мамо помогни" е повече от страшно и стресиращо. Тъй, че моля, нека майки на здрави дечица да се сещат и за останалите съвсем крехки здравословно люде и да бъдат най-малкото тактични, когато децата им са не добре.

# 121
  • Мнения: 2 792
  Обясни ми как за три дена в яслата си докарва бактериална инфекция и за това го лекувате с антибиотик при това 20 дена.
  Джулиана винаги си обичала да обиждаш напосоки и за отрицателно време да ставаш крайна, сигурна съм, че ако някой те обвини, че твоето дете е заразило неговото със същия патос, ще го обявиш за еди какъв си, за това ти казвам да се попрес, малко преди да раздаваш квалификации.

 Моите деца също боледуват от време на време, казах  и по-горе взимам мерките, които намирам за нормални и последното, което би ми хрумнало е да обвинявам целия сват за това, че са се заразили.

Последна редакция: сб, 05 май 2007, 10:28 от Кифлата

# 122
  • Мнения: 17 409
Да, точно за 3 дни може да се разболее; после се затлачват, усложняват и т.н.
Нали уж сме много състрадателни към някое тежко болно детенце... Къде изчезва тази съпричастност, когато става дума за болести, придобити в ясли и градини, питам?

# 123
  • Бургас
  • Мнения: 6 423
  Обясними как за три дена в яслата си докарва бактериална инфекция и за това го лекувате с антибиотик при това 20 дена.
 

И аз не мога да си обясня ,но и при нас е факт  Rolling Eyes  дори и след три седмици сополите не изчезват напълно.Понеже и аз съм на същия хал вече за втори път ,не ми остава нищо друго освен да си мисля,че е някаква бактерия , обаче няма да го тъпча с антибиотици всеки месец и след това да се връщаме пак на същото положение.

# 124
  • София
  • Мнения: 2 623
  Обясни ми как за три дена в яслата си докарва бактериална инфекция и за това го лекувате с антибиотик при това 20 дена.
  Джулиана винаги си обичала да обиждаш напосоки и за отрицателно време да ставаш крайна, сигурна съм, че ако някой те обвини, че твоето дете е заразило неговото със същия патос, ще го обявиш за еди какъв си, за това ти казвам да се попрес, малко преди да раздаваш квалификации.

За съжаление няма ка да ти обясня, защото не съм медицинско лице !
Да, такъв ми е темперамента, бързо се паля, бързо ставам крайна - това съм аз, но никога не обиждам на посоки. Обидите са ми напълно основателни на базата на контактите ми с майки в градинките. Половината са вдигнали ръце от безотговорни хора, водещи децата си и връчващи антибиотиците и сиропите на учителките с довода " Не мога да отсъствам ". Питам аз останалите 25 родители дали могат да отсъстват ??? Когато някой ме обвини по същия начин, по който аз го правя и има основателна причина бих се засрамила и засегнала. И нещо друго - нокога не бих си позволила да заведа детето ми болно и с температура в яслата или градината. Най-малкото заради това, че детето ми не заслужава когато е болно да го захвърля в яслата точно когато има нужда от адекватни грижи, чиста среда и от мен самата.
Изобщо и не мисля, че съм прекалила в изказванията си, защото за мен тези хора са точно такива каквито съм ги нарекла и не съжалявам и за една дума, която съм написала !

# 125
  • Мнения: 2 792
  Джул последно, на твое място бих се консултирала и с други лекари, честно казано практиката за постоянно лекуване с антибиотик при това за толкова дълъг период е противопоказна  и имунитета на детето пада, а също и част от естествената бактериална флора в организма също се унищожава, хубаво е след това да се мине на определен диетичен режим.
  Колкото и пъти да обидиш група хора, трудно ще ме убедиш, че те умишлено заразяват децата си и ги пращат да сеят зарази по детските ясли, струва ми се безсмислено да се разсъждава на тази плоскост, както и да е...
   

# 126
  • София
  • Мнения: 2 623
Кифли, направих това с консултирането с друг лекар,
дори така намерих точно нашия лекар препоръчан
ми от една наша обща позната /и твоя  Wink/, но при
малкия настъпват усложнения почти винаги - тръгва
от нещо малко и завършва с нещо голямо. До голяма
степен играят роля Стафилококите подарък от
родилния дом.
Никъде и по никакъв повод не съм твърдяла, че някой
умишлено заразява детето си, но след като знае, че
е болно защо го води ? Ей това ми е болката на мен.
Ако децата в яслата са здрави как ще се разболяват
непрекъснато тогава ?
Мислиш ли, че ми е особено приятно да се нервирам,
да обиждам и да се ядосвам ? По принцип съм много
разбран, толерантен и весел човек, но когато с нещо
се прекали, избухвам и то здраво. От моя гледна точка
мисля, че имам право и е съвсем човешка реакция.

# 127
  • Мнения: 7 424
А какви по-точно изследвания да ти се донесат?
Изобщо ясно ли ти е как се установява алергия към нещо... еле пък при деца

  Е,от писанията ти съм установила,че си специалист по всичко.Лично аз съм си направила труда и съм направила изследвания на детето си още преди ти да си ходила права под масата.
               Мога обаче да кажа и друго,че тези ,които най-много скачат и плюят обикновенно не са си направили труда да получат елементарна информация по въпросите,по които изказват мнение.Толкова неграмотни въпроси и разсъждения ,хайде,нека да е по-меко НЕКОМПЕТЕНТНИ има ,че човек чак се плаши от това явление.
               А оправданието колко много са работни опира обикновено до първото кафе,а не до грижа за децата им. Mr. Green И по никакъв начин не мога да се примиря когато детето ми обядва в ДГ , друго до него да маже сополи навсякъде и да киха в чинията му САМО защото майка му е толкова работна,че не може да го научи да си бърше носа.Както виждаш вече коментирам и друг аспект на "заразните" сополи. Twisted Evil

# 128
  • Мнения: 17 409
А какви по-точно изследвания да ти се донесат?
Изобщо ясно ли ти е как се установява алергия към нещо... еле пък при деца

  Е,от писанията ти съм установила,че си специалист по всичко.
               

Ей тва и на мен ми е направило впечатление. Както и да е, няма смислъл от лични нападки.

# 129
  • София
  • Мнения: 2 623
Не забравяйте, че казуса има и един
много важен аспект, който леееко
пропуснахме, а именно финансовата
част на проблема. Като оставим всичко
останало, от воденето на болни деца
по ясли и градини страда джоба на
всички родители. Това никак не е маловажно,
защото един антибиотик понякога
струва 30.00 лв, а може това да са всичките
пари на семейството до следващата заплата.
Някой от тези родители помислял ли е и за това  newsm78
Съмнявам се и както винаги се проявява широко
разпространения манталитет
" Не е важно как са другите - важно е на мен да ми е добре "

# 130
  • Мнения: 17 409
Ох, и това дискутирахме. Че, на кой му пука, Джулиана откъде аз, ти и еди кой си ще намерим пари за лекарства? Важното е хората да не отсъстват от работа Wink
КАто боледува- седи си вкъщи, и ти с него. А на работещите децата точат и мажат сополи в градината. Мдааа, това е положението, кат не ти изнася- спираш го и не работиш Mr. Green

# 131
  • Мнения: 2 657
Ох, и това дискутирахме. Че, на кой му пука, Джулиана откъде аз, ти и еди кой си ще намерим пари за лекарства? Важното е хората да не отсъстват от работа Wink
КАто боледува- седи си вкъщи, и ти с него. А на работещите децата точат и мажат сополи в градината. Мдааа, това е положението, кат не ти изнася- спираш го и не работиш Mr. Green

тук намекваш за моето изказване Mr. Green
Като провокирате,то затова и такъв отговор дадох...хайде променете,вси4ки родители,забранете им да си водят сополиви децата,сложете камери,понеже в градината им отварят прозорците.....
Къде живеете бе хора???
Това положение е от край време и едва дали ще се промени....Вие в къщи не проветрявате ли?Или понеже сте чули незнам си какво си,това зна4и,4е се практикува на всякъде....

И моят син е боледувал,ама не съм сеела обиди по адрес на родителите и т.н.Не съм се и разправяла,като,че все едно съм на пазар.Той и като не е на градина,може да се зарази....А това с антибиотиците и температурата,според мен е малък %,ама сте се хванали,като удавник за сламка и само това ви е на устата.

спирам да пиша и по двете теми....ако все пак успреете да промените това,което писах по-горе-ще се радвам  bouquet

# 132
  • Мнения: 17 409
Не не е към теб, щото не си само ти. И не те провокирам, просто мнението ми се различава от твоето.
А положението е такова, наистина и едва ли има някой потърпевш, които не се примирил. Много добре знаеш, че колкото и да пишем, нещата си стоят така: на който не му изнася- седи в къщи Peace

# 133
  • София
  • Мнения: 1 775
Докато персонала продължава да приема болни деца няма да се оправим. Аз не очаквам всички родители да са завършили медицина, но в ДЯ си има такова лице. Аз бих протестирала срещу неговото бездействие. Все пак правилата се налагат от по- висшите инстанции. И ако те не си вършат работата и да се пеним- не виждам смисъл.

# 134
  • Мнения: 7 837
Като продължавам да ви чета с тия зелени постоянни сополи, се чудя, дали проблема не е като със стафилококите из родилните домове - загнездили са се там с годините и никаква дезинфекция не помага или не се прави както трябва...
Аз пък никога не мога да съм сигурна, откъде се разболява Самуил. Може да е в градината, на площадката, в магазина, където климатика просто обръща въздуха и т.н. и т.н. В Шерлок не се превръщам...

И как точно се лекува само течащ нос в БГ? Защото за такова нещо тук никой няма да тъпче детето с лекарства.


Общи условия

Активация на акаунт