пращате ли децата си с течащ нос в яслата?

  • 11 753
  • 144
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 2 623
Докато персонала продължава да приема болни деца няма да се оправим. Аз не очаквам всички родители да са завършили медицина, но в ДЯ си има такова лице. Аз бих протестирала срещу неговото бездействие. Все пак правилата се налагат от по- висшите инстанции. И ако те не си вършат работата и да се пеним- не виждам смисъл.


И да проверява практиката е порочна.
Отива до ДжиПи-то, взима бележка, че
детето е клинично здраво и обратно в яслата.
Няма оправия и това си е  Naughty
За сведение на ЙО  проветрявам в къщи
всеки ден, но не когато детето е в същата
стая - има разлика нали ?
Кейс, може би си права  Wink

# 136
  • Мнения: 2 757
Още не ходи на ясла. Но скоро ще.  Смятам да го пращам с течащ нос, ако е само това. Но знам, че тук няма да има майки, които ще "полудяват" при вида на сополивото ми дете и още дузина като него. 


има майки, които полудяват от сополи, защото  НЕ ИСКАМ ДА ЗАРАЗЯВА ДРУГИ ДЕЦА, нито моето да бъде заразено от друго дете!

Като не иска да си го държи в къщи. То 2 добри нема. Ама всички да ми ходят на ясла и да са с цифки, а аз да държа моето в къщи за да не зарази някой (въпреки, че няма кой да зарази понеже вече всички са заразени) е голяма глупост. Или ще ходи на ясла и ще търпя всичките последствия, или изобщо няма да ходи. Ама коя съм аз да обвинявам хората и да им държа сметка, че са си пуснали децата на ясла с хрема. Явно не са имали друга опция. На кой му не изнасая да си ходи   Crossing Arms

# 137
  • Мнения: 2 757
Докато персонала продължава да приема болни деца няма да се оправим. Аз не очаквам всички родители да са завършили медицина, но в ДЯ си има такова лице. Аз бих протестирала срещу неговото бездействие. Все пак правилата се налагат от по- висшите инстанции. И ако те не си вършат работата и да се пеним- не виждам смисъл.

Хремата не е точно болест, айде сега. Ами ако е на алергична основа какво. Трябва да нося документ на персонала, че детето ми е алергично да не го връщат от вратата. А алергията как ще установявам и колко време ще ми отнеме си друго на ръка. Или да му изтрия цифките докато го вземат в яслата и след малко като потекат кво - трябва да ми се обади персонала и да ме върне да си го прибера ли. Замисли се, много сложно става. В яслата се заразяват децата нон стоп едно от друго - тази екстра върви в комплект с услугата гледането на детето. Кеф ти  Wink Ама ако някоя майка ми направи забележка че си пращам детето на ясла с хрема, ще я пратя да си гледа работата Naughty

# 138
  • Мнения: 17 407
Хех, чак смешно ми става вече да чета. Аман от всезнайковци!

# 139
  • Мнения: 420
Двете ми деца бяха в една група в градината в България, едното цяла зима беше сополиво, другото не. Други деца не сме заразявали. В градината редовно имаше поне едно-две на лекарства. Спирала сам моите, когато са били с температура.
В Канада сополите спряха, не знам как. Тук се извеждат всекидневно по няколко пъти, дори на -30, по за 15ина минути. Само при снежна буря или дъжд са вътре.

# 140
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 401
Пращам го - да. Опитвам се да решавам проблема с течащ нос преди сополите да се оцветят в "приятно" зелено. Не знам на вашите деца хремите за колко време минават, но се е случвало по цял месец да е сополив без да има някаква бактериална инфекция (редовно изследваме секрет от носа) Ако е с температура си стои у дома.

# 141
  • София
  • Мнения: 6 999
А какви по-точно изследвания да ти се донесат?
Изобщо ясно ли ти е как се установява алергия към нещо... еле пък при деца

  Е,от писанията ти съм установила,че си специалист по всичко.Лично аз съм си направила труда и съм направила изследвания на детето си още преди ти да си ходила права под масата.

 Алергична съм към домашен прах 3 вида антбиотици около 5-6 вида упойки, към орехи и към патладжани, от тази пролет и към някакъв вид полен... Най-редовно ми правят тестове, които обаче не се правят на малки деца и не доказват наличието на алергия 100%. Отделно, че не могат да се 'хванат' всички алергени - просто няма как.

Когато нещо е важно за мен - се интересувам. Не смятам, че това ме прави специалист, но определено разполагам с информация, не си говоря по принцип нито ръся умни доводи като "ходене под масата"   ooooh!

Педитъра на дъщеря ми й направи изследване на кръвта, където повишените показатели на нещо си - показват наличие на алергия... вероятно.

# 142
  • Мнения: 2 657
Още не ходи на ясла. Но скоро ще.  Смятам да го пращам с течащ нос, ако е само това. Но знам, че тук няма да има майки, които ще "полудяват" при вида на сополивото ми дете и още дузина като него. 


има майки, които полудяват от сополи, защото  НЕ ИСКАМ ДА ЗАРАЗЯВА ДРУГИ ДЕЦА, нито моето да бъде заразено от друго дете!

Като не иска да си го държи в къщи. То 2 добри нема. Ама всички да ми ходят на ясла и да са с цифки, а аз да държа моето в къщи за да не зарази някой (въпреки, че няма кой да зарази понеже вече всички са заразени) е голяма глупост. Или ще ходи на ясла и ще търпя всичките последствия, или изобщо няма да ходи. Ама коя съм аз да обвинявам хората и да им държа сметка, че са си пуснали децата на ясла с хрема. Явно не са имали друга опция. На кой му не изнасая да си ходи   Crossing Arms

 Peace Hug

Хех, чак смешно ми става вече да чета. Аман от всезнайковци!

Ами не 4ети Laughing

То и твърденията дето ги изказвате от рода на простакеси,безотговорни и про4ие са смешни Mr. Green

# 143
  • Мнения: 7 395
Когато нещо е важно за мен - се интересувам.
Педитъра на дъщеря ми й направи изследване на кръвта, където повишените показатели на нещо си - показват наличие на алергия... вероятно.
  Все пак има начини да се направи изследване и на дете - предполагам си съгласна с това ? Аз също се интересувам и то от доста повече неща относно децата и не само моите.Моето изследвах точно заради "едно течащо постоянно носле".За мен това не беше нормално и я водих къде ли не.Накрая се направиха тестове и за какво ли - не.Оказа се,че няма никакви алергии иииииии носа и пак течеше.След месеци ходене попаднах на лекар,който ме сюрпризира с това,че детето има трета сливица - увеличена и тя е причината за затрудненото дишане и постоянната хрема.Само дето не припаднах в кабинета - детето ми никога не беше боледувало от гърло,ангини или нещо в тази област. В края на краищата той се оказа прав и проблема се реши с израстването и,дори не сме оперирали сливицата.
              Така,че за мен течащият нос не е нормално явление каквато и да е причината ,все пак я има.Убедих се на практика в това и обясненията,че може да маже сополи ,киха и плюе в компанията на другите деца в ДГ е напълно неприемливо.
              Може и да не ви допада мнението ми ,но аз не задължавам никого с него,но и никога не съм се притеснявала да го кажа.  bouquet

# 144
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 730
Тая тема страшна станала
Детето ми тръгна на две години на ясла. До тогава само два пъти беше боледувала, червено гърло с малко температура, оправя се за 3-4 дни, и веднъж запушен нос, ама това не го броя за болест, декември месец на година и 3 месеца беше толкова. Като тръгна на ясла две седмици беше добре, но беше топло аз я водех в 9 и я вземах в 11, прекарваха поне час  на вън. Като започна да остава за цял ден и мисля че спряха да ги извеждат навън, и се почна със запушен нос след два дни на ясла. Казват ми днес и тече носа, оставям си я вкъщи, но ние сме със семеен бизнес и мога да си оставам да си я гледам. В къщи нито носа и тече нито кашля. Водя я на ясла след два дни се повтаря това, и всеки път си я оставях поне за два дни в къщи, щото казали госпожите че й тече носа,   оттам като тръгваме й го избърсвам, правим поне един час разходка навън, беше  топла зимата и всеки ден сме излизали не можех да си обясня защо вкъщи не тече наистина, а в яслата тече. След три месеца ходене, спря да тече, зелени никога не са й били.
Тази седмица я пратих със запушен нос, спи спокойно нощем, не й тече носа, не мисля че  е заразна пратих си я на ясла.

Общи условия

Активация на акаунт