Опитните цветарки-7

  • 32 095
  • 288
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 4 176
А колко метра стават?

# 256
  • Sf
  • Мнения: 808
А дали кокоса, ще роди плодове?

В линка с PDF пише, че след като дървото се оформи за 5 години кокосовата палма ще започне да оформя цветове, в които се оформят плодове. След няколко седмици на цъфтеж, започват да падат от само себе си неузрели плодчета. Това да не ви притеснява, защото тези, които останат, ще растат бързо и за 6 месеца ще достигнат необходимата форма, а до 9-тия месец /още 3 месеца/ и ще узреят напълно.

За 5 години пораства до 5 фута, после може още сигурно. Не знам.
http://www2.ctahr.hawaii.edu/oc/freepubs/pdf/OF-25.pdf

# 257
  • Мнения: 9 095
аз чета, проблема е че не съм виждала костилка  Peace

# 258
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
С тия екзотики ще полудеем бе хора. Инач снимките са много разбираеми, но досега не съм яла Авокадо. По вкус до какво се доближава?

# 259
  • Мнения: 9 095
мен по-рано май по ме влечеше да си експериментирам, сега ми е кеф да гледма цъфтящи красоти Crazy

# 260
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Кажете каква анкета да пускам, тази ще я приключвам

# 261
  • Мнения: 9 095
какви цветя обичаме- дървета, цъфтящи, тн, немога точно да формулирам само задавам идея Crazy

# 262
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Въпрос: Как поливате цветята си?
всяко според нуждите му  13 (46.4%)
всички веднъж седмично  7 (25%)
всички често, по малко вода  5 (17.9%)
всички рядко, но обилно  1 (3.6%)
поливам рядко, но ежедневно оросявам листата и почвата  2 (7.1%)
 
Общ брой гласове: 25
 

# 263
  • Мнения: 1 120
Кажете каква анкета да пускам, тази ще я приключвам

може би от какво,страдат най-често цветята.да са включени болести и вредители(листни въшки,акари и др.),добре е и засушаване и преполиване.майка ми например,редовно засушава цветята  Laughing или пък самата тя е болест за тях.където мине,все откършва някое листо.я чистейки с прахосмукачката,я играейки с котката  Close

# 264
  • Мнения: 2 591
Прасчо, гинкото е страхотно! много искам и аз да имам Blush аз знам няколко дръвчета гинко в парка, но доколкото знам  Blush при тях има мъжки и женски. много са високи и до сега само листенца съм си събирала... за семенца не съм чувала, но бих се сдобила с удоволствие с такива  Mr. Green

Ламита, ако искаш, ела и пред нашия блок, че като се прибирам или излизам и яд ме хваща от всякъде  #Cussing out #2gunfire

Мамо Цоцоланке, все разправяш, че си пишман цветарка, пък какво хубаво маймунско ухо имааааааш.... много нежни цветове

Дими, моята момина сълза отдавна прецъфтя  Cry имах няколко коренчета в саксията, но само един цъфна  Rolling Eyes

# 265
  • Мнения: 1 120
какви цветя обичаме- дървета, цъфтящи, тн, немога точно да формулирам само задавам идея Crazy

теди,май имаше подобна анкета  newsm78 или се бъркам

# 266
  • Мнения: 2 591
и аз мисля, че имаше. в предишната тема  Mr. Green

# 267
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Ами аз я пуснах   Embarassed

# 268
  • Мнения: 2 591
нищо, тя е малко по-модифицирана. а и ние пак ще отговорим  Heart Eyes Mr. Green

теди, бях във Варна и си гепнах бенджи  Mr. Green Joy hahaha ако искаш, ще ти кажа от къде.... но не е шарено   Rolling Eyes

# 269
  • Мнения: 9 095
нищо, тя е малко по-модифицирана. а и ние пак ще отговорим  Heart Eyes Mr. Green

теди, бях във Варна и си гепнах бенджи  Mr. Green Joy hahaha ако искаш, ще ти кажа от къде.... но не е шарено   Rolling Eyes

добре аз като дойда в Търново ще ти го върна Mr. Green искам шарено, ти откъде го лепна?

Общи условия

Активация на акаунт