С нетърпение чакаме през ЮЛИ, нашите сладури!

  • 12 355
  • 302
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 17 595
Добр утро и от мен, мами!
На неспящите нощем им казвам " не сте само вие". И аз почнах да будувам. Да ви питам защо трябва да се мажат зърната с крем?
От няколко дни се каня и някой ми е изпреварил въпроса за витамините. Аз пих фолиева киелина - 3-4 месеца преди да забременея, после започнах да редувам О`мами и Матерна. определено от Матерната съм мн. доволна. Доктора ми каза да пия витамини до края, но ми се струва много. На вас какво са ви казвали?
Да се включа в темата за НОИ - още не са ми изплатили мартенския болничен. А мисля че се изчислява на база средния доход за последните 6 месеца. Някъде чух, че нямало да е така, а ще е 90% от заплатата за първите 9 месеца, после ставало една минимална РЗ. Нещо взех да се обърквам  #Crazy
П.С. Аз чистя всичко с парочистачка и светва на всякъде, но вече ми е трудно да се навеждам. Преди две седмици за 20 лв. ми изпраха 4 килима и един матрак - станаха по хубави от нови. Мисля преди да родя да ги викна пак. Добре че има и такива хора, че ще изгинем иначе!


Болничните се плащат 80 %, изчислени от среднодневния доход от последните 6 месеца, но не повече от нетната заплата. Болничните за бременност, раждане и отглеждане на малко дете, се смятат на аналогична времева основа, но са 90 , а не 80 % от сумата.

А кои ас тези чистещи на такава цена килими хора? Би ли споделила? Моля? Имам 1 килим, който седи в чувал и... честно казано, не ми се ще изобщо да го слагам, но бих искала да е почистен преди да го прибера окончателно. ужасно е мръсен.

# 226
  • Sofia
  • Мнения: 559
arksi  да не си посмяла да го разубеждаваш - е моето скромно мнение.  Laughing  
Какво ги жалите толкова тия мъже, стига с тоя балкански маниер, не им било там мястото, не можели да издържат на гледката (като че ли някой ще позволи да видят нещо) после едва ли не им вредяло на сексуалния живот, изобщо какви ли не оправдания.  Crossing Arms  Защо раждането трябва да е "работа" на жената, а мъжа да стои пред болницата или в коридора?  Shocked  това някой много моля да ми го обясни. Ами ако и аз си кажа - защо ми е да се мъча, да го ражда друг това бебе. Кво тогава, ще си стоим без деца. И най-много ме е яд на мъжете, моя вкл. дето така тънката се опитват да се измъкнат. На сила няма да го карам, но ако кръшне ще съм много разочарована и не мисля че някога ще му го простя(дори и да не го изкажа гласно) Защото е егоистично да може да ме подкрепи в този момент, а присъствието му ще е подкрепа и всеки с ръка на сърцето би си го признал, и да предпочете да не се затормозява с подобни преживявания. И за да не ви досаждам - зет ми пребледнява само като види игла, за кръв изобщо да не говорим, паника голяма, е сестра ми ражда секцио, даже и не се подвоуми дали да е до нея защото раждането не е "женска работа"както на нашите мъже им изнася да мислят

# 227
  • Мнения: 329
Моят също не гори от желание да присъства- твърди че ще му е много мъчно като ме гледа как се мъча и най-много да се скара с някой лекар или акушерка  #2gunfire Ама аз много не му се връзвам- по-скоро го е страх  Joy
Моето лично мнение се промени с течение на времето.В началото много исках да присъства, но след това като гледах няколко раждания(най-вече в Такъв е живота) и се убедих че това наистина не е място за един мъж.Все пак си е гадничко- кръв , слуз, бебето е малко страшно в първият момент докато не бъде изкъпано, след това пък и плацента израждаме.............Незнам дали няма да се отврати милия  newsm78

# 228
  • Мнения: 766
Моят също не гори от желание да присъства- твърди че ще му е много мъчно като ме гледа как се мъча и най-много да се скара с някой лекар или акушерка  #2gunfire Ама аз много не му се връзвам- по-скоро го е страх  Joy
......................................
Същата работа е моя, само дето не го е страх  Heart Eyes Водих го с мен когато ми вадиха мъдреца, че си умирам от страх от зъболекари  Embarassed Стана ме срам какъв скандал вдигна на човека защо така хамалската ми биел упойката  Heart Eyes hahaha Пък той си беше внимателен, но аз си виках  Embarassed
И си го представям в родилна зала, как ме ще си ме боли и никой нищо няма да прави, че той ще откачи бе хора  Tired
Да си стои вън и да си се притеснява, аз не го искам при мен  Peace
Сега погледнах снимките - как съм се опънала като някой бей hahaha

# 229
  • BG
  • Мнения: 2 217
Моят мъж засега иска да присъства на раждането и не смятам да го разубеждавам. Искам да види колко е трудно да се даде живот и да го оценява за в бъдеще. И него го и страх от кръв  Joy та незнам до къде ще успее, но все пък намерението е важно!

Момичета, гледам си корема и той е целия в лишеи, а хем го мажа .... Някоя от вас има ли същия проблем?

# 230
  • Мнения: 4 300
аркси, остави го човека щом иска. И без това седи откъм главата ти- освен да ти причесва косата и да ти говори мило друго не може да направи или да види. А и докторята 100% са свикнали с всичко- и с припадащи, и с крещящи. То е същото като с майките- едва ли ако крещиш много ще впечатлиш лекарите, сигурно са виждали и чували какво ли не. Моят няма желание да присъства, а аз и не настоявам. Не мисля че ще ми помага в този момент- така сме и с вземането на кръв, мен ме е страх ужасно, но той когато е с мен ме е страх пак толкова Laughing
За училището в ТК и моят мъж държи да дойде, така че явно ще сме тумба:)))))

КатиАБВ, болничните се изчисляват среднодневно, така че може и да са повече от нетната ти заплата.

П.С. И аз съм от работещите, даже взех да сънувам някакви смесени сънища- сънувах миналата седмица как показвам чаршафите на бебето на една колежка и тя ми казва " аааа в никакъв случай, бизнес директорите няма да се съгласят да са такива". Голям майтап:)

# 231
  • Sofia
  • Мнения: 523
Там-там, това беше на въпросният безплатен УЗ към училишето - поне на бележката пише Янкова. не е точно ФМ, но гледат органите, правят доплер и сърдечните тонове също се слушат.
Деси, той най-вероятно ще си наложи своето, защото е инат Simple Smile. така, че от моето разубеждаване едва ли ще има полза. само ме е страх, че ако някоя сестра или лекар кажат нещо по-грубо и той ще се скара ...
НО - има още време до тогава (макар и не много) - мен ме плашат, че може да се наложи секцио, а аз искам да си е нормално раждане, така че ще видим ...

# 232
  • София
  • Мнения: 17 595
newsm47  Най-накрая ви изчетох.....Шефа обаче ще ме бие, от сутринта нищо не съм свършила  Wink
  bouquet Привет на всички.
Софи-бо благодаря за инфото за педиатърката- вече има два гласа за нея  Grinning и мисля че ще е тя.(Там-там също я препоръча покрай нейна братовчедка.Още веднъж -мерси момичета  Hug
Вече броя дните които ми остават до излизане в болничен, въпреки че и мен много ме притеснява факта-НОИ Sick Не мога да си обясня как може в тази държава едно нещо да не е както трябва.Ами ако разчиташ само на тези пари??????   #2gunfire  #2gunfire  #2gunfire
Никка за кухнята бях обещала да ти кажа- значи цената която ни каза нашият познат много ме изненада(за радост положително).Ама това е цена като за приятел  Embarassed , иначе не са много евтини като фирма, но не са и много скъпи.Значи за кухненски шкафове, БЕЗ ПЛОТ И ДРЪЖКИ(всичко останало влиза-проект, разкрояване, материал-МДФ, стъкла- матови, панти, крачета) и една секцийка не много голяма ми поискаха 1100.00лв.Плота и обличнето на стената под горните шкафове ще е не повече от 300.00лв. Монтажа ни ще е безплатен, вече споменах и ще бъде готова другият петък(18.05).Ако някой има желание-майчета с нови домове-доста  Grinning или такива който искат да подновят нещо ще ви дам телефони за връзка и може да отидете да съберете мнение.Мъжа ми едва ли се е сетил да вземе проекта , иначе щях да го кача да го видите.
В петък бях на преглед и бебка пак се е завъртяла , главичката й е вече в малкия таз и доки каза че вече е 99% сигурна че няма да се обърне и да ми изкара ангелите като преди 10-на дни.  Grinning Много съм щастлива......
Страхотни снимки от срещичката  Party Само веднъж и аз да излезна по болничен и да се свърши с пуст ремонт  ooooh!
За обтриването на зърната- и аз съм на мнение да не се пипат.Това каза и мойта лекарка  Naughty
За спането- напоследък спинкам добре, не се будя , само до WC-то и то бързо след това пак заспивам като къпана.Свързвам го с факта че съм заета през деня малко повечко-тук на работа , и след това вкъщи покрай ремонта все оставам до по-късно и организма ми е просто изтощен.
Стана много дълго.Ако има още нещо после ще драсна, защото сега ще стане цял роман  Joy



Коя е мебелната фирма? И само кухни ли прави? Колко би ми излязла библиотека - голяма, с много рафтове и др. подобни е? Правят ли чам?

# 233
  • Мнения: 984
Хе хе къде сме ги намерили тез мъже... и моя го е страх от кръв.. ама много. Понеже съм с -Rh и трябваше да го изследваме и него... с 1000 уговорки и вземане на кръв от пръстчето и легнал на едно диванче някак си се справи. Обаче после на мен като ми вземаха само като гледаше и припадна... ужас  ooooh!
Така че и той не иска да гледа раждането, а и аз не го искам... него ли свестяват докторите или мен...
Даже в началото не искаше да влиза с мен на ЖК, защото си мислил че е нещо страшно и пак ще му стане зле.. седеше си в коридорчето и слушаше от там  Joy И така докато чу че ще си имаме мъж, после беше ухилен до ушите  Joy и после вече всеки път влиза.. иска сам да се увери как е бебока  Heart Eyes

# 234
  • Мнения: 329



[/quote]

Коя е мебелната фирма? И само кухни ли прави? Колко би ми излязла библиотека - голяма, с много рафтове и др. подобни е? Правят ли чам?
[/quote]

Утре ще дам по-пълно инфо за фирмата.На тези които се интересуват ще им пиша на лични  Peace Със сигурност правят и библиотечки- всичко що е "твърда мебел" Grinning

# 235
  • Мнения: 640
И моя мъж припада като му взимат кръв, та просто предпочитам да не е вътре. Както казва Беболинчо, за кой по-напред да е екипа... Нека си чака отвън да е в пълно съзнание, че да може поне да съобщи бързо новината на родата   Mr. Green

# 236
  • Мнения: 329
Направо ми става много смешно като си спомня думите на таткото:Виж сега аз знам че ще те боли и там са свикнали , нама да ти обърнат внимание , ти ще си викаш от болка, а аз какво - направо ще отида и ще сбия някой и ще ни изгонят от болницата- и теб и мен, и какво ще правим  Joy Ама всичко това на един дъх ми го казва  Joy Направо умрях да се хиля.Казвам му :кажи си че те е страх, ане ми говори такива измислици

# 237
  • София
  • Мнения: 17 595
искам да ви питам - опитвам се да втълпя на моя, че не го искам на раждането - обаче той твърдо е решил да присъства.
дайте предложения как да го разубедя - просто днес сутринта беше поредният спор по въпроса. мисля, че не му е мястото в родилната зала, а и тогава едва ли ще е най-приятната гледка...
помагайте моля ...

А защо искаш да му забраниш? И той има право да иска да участва по някакъв начин... Sad А няма много голям друг избор, нали? Сигурно иска да е близо до теб, и до бебчето, в този момент... Не го гони, ако има сили да издържи... Пусни му пробно филмче с раждане?

# 238
Здравейте мили момичета!
Незнам от къде да започна.Готина тема,готини теми на разговор....,абе много сте изписали.Радвам се че коремчетата ръстат и че всичко е добре.А и срещичката гледам е минала добре и коремчетата ви са хубави ,а аз си мислех че само моето е голямо. LaughingНа именниците честито,на патерици  bouquet.
До сега сум ви чела,в 12 се върнах от ЖК и се тупнах пред компа.Тия дни ми се сториха толкова дълги и най-вече натоварени.Първо подредихме стаята за бебето,на 5 бяхме на бал в Пловдив,а днес на ЖК,абе лудница #CrazyПоне бебо е добре,притеснява ме само,че се е обърнал седалищно.С килцата съм +15,при старт на 58,но не им се притеснявам.Мъжът ми ме ''обзаведе'' с рокличка,сигорно защото се бях депресирала нещо CryКупихме си и дребни неща за бебо.
За козметкасъм избрала на Мустела,но се бях замислила и за преварения зехтин.Със Свет се чудим newsm78 какъв матрак да вземем,някой щеми помогне ли?Преди седмица ни сложиха климатика  в спалнята,но вчера почнаха да ме убеждават че исушавал въздуха и т .н .Много съм объркана,дали да не си вземем увлажнител,или да го махаме newsm78.
Хайде момичета изповядах ви се за сега.Отивам да врътна една мусака и се връщам на линия cook newsm22

# 239
  • Мнения: 493
и аз бих се радвала ако мъжа ми иска да присъства на раждането,но той и дума за това не е споменавал никога,така че ще си родя сама Simple Smile.
Сега като си четох из форума и попаднах на една майка с болно от спина-бифида детенце.Така ми стана тъпо,че незнам изобщо как може да се случват такива неща.Оттам изпаднах в депресия за мойто бебе,дали всичко ще е наред и понякога се чудя хубаво ли е човек да се рови в интернет и да разбира за неща,които ако не ги знае ще живее по-спокойно.Състоянията в които изпадам напоследък ме плашат,но нали хормоните бошуват...
И какво сега за майчинството стана?Аз се осигурявам на 300 лева,през последните месеци и се чудя колко майчинство ще взимам?
Стефи,незнам какви са ти лишеите,но аз миналия месец имах едни червени петънца по корема и по гърдите,които се увеличаваха на брой всеки ден и отидох на лекар.Казаха ми че е розов лишей.мазах го 3 седмици с едно приготвено в аптеката лекарство и се оправих.Не е заразно,но се появявало при отслабнала имунна система,така че ако се увеличават или те сърбят отивай на лекар,че бързо се разнасят.
 

Общи условия

Активация на акаунт