Анална фисура

  • 565 243
  • 967
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 398
JORKON Оперирана съм от фисура на 9 часа с папила.
Операцията беше в аг поза със спинална упойка.Чрез отсичане без шевове.
Доволна съм и много бързо се възстанових,с извинение вече нямам това стеснение на ануса причинено от папилата,сега и запека не е проблем,поне за сега.
Надявам се да съм била точна.
А вие нали сте опериран ,не сте ли се възстановили.

# 631
  • Мнения: 0
Здравейте !
Жив съм!  Simple Smile Благодаря на всички за пожеланията и добрите мисли !
Сега за операцията - мина толкова леко, че не разбрах какво се случи, но всичко по реда си !
Сутринта преди тръгването беше голям зор ! Вдигнах кръвно ( сигурно подсъзнателно бая съм се притеснявал, защото иначе нищо ми нямаше ) и в комплект ме сполетя омразното ми мигреноподобно главоболие. Наложи се да пия някое и друго хапче, като на три-четири пъти спирах по пътя да си меря кръвното - изпих 3 нифидепин-а и 2 ацефеина, но главоболие си имах чак докато ме приеха в клиниката. Там ме настаниха, веднага ми сложиха абокат и останах да чакам анестезиолога и хирурга. Нямам спомени от момента в който видях сестрата да инжектира една от упойките в системата, до момента в който се събудих в реанимацията - беше около 16 ч. До края на деня ми махнаха превръзката - ужасно боли, но не друго, а отлепянето на лейкопласта - същинско обезкосмяване ! Grinning
Болкоуспокоителни си слагат по график - в 22 ч последно 2 бр -мускулно и венозно. На другия ден се самопочерпих с аулин и си тръгнах. Върнах се без проблем – беше много по-лесно от отиването.  Трябва да отбележа, че докато не хапнах хлебчето за закуска ми се гадеше- явно от упойките.
Първото ходене по-голяма нужда беше абсолютно безпроблемно тъй като имах диария - от противовъзпалителните в болницата, предполагам. Пил съм и друг път профенид и ефекта е същия... Правя бани с тетра/смрадлика по 3 пъти на ден, преди и след всяко посещение до тоалетна, както и след всяка седяща баня мажа с Дермазин. Последните два пъти изхождането беше нормално, но с кръв, по-скоро слуз и кръв - според мен доста повече от 3 капки, но мисля че е нормално ( обяснявам си го, че се осъществява натиск върху тъканта и насъбралите се течности вследствие интервенцията излизат през разреза ). Иначе тампончето винаги е леко обагрено в червено. За кръвта питах доктора – отговори ми, че е нормално и няма проблем стига да не ме боли.  Аз пия аулин всеки ден около 2-3 часа преди изхождане и въпреки всичко има известен дискомфорт, който  донякъде изчезва след баните със смрадлика. Не ми се мисли без болкоуспокоителното какво ще е. Казват, че най-късно до месец ще мине.
Самата операция протече както описа елними, само че без папилата - АГ поза, пълна упойка, латерална сфинктеротомия - 21 ч., изсичане краищата на фисурата ( 2 бр).
Ами това е - май много стана. Нямам търпение да мине първата седмица...
До скоро !

# 632
  • Мнения: 0
Браво на теб. Радвам се.Благодаря ти, че писа. Това ни вдъхва надежда на нас неоперираните и мъчещите се. Когато се почувстваш по-добре ще разкажеш как избра д-р Матев. Безболезнено заздравяване ти желая.

# 633
  • Мнения: 20
Zdravei Suza! Hubavo 4e vsi4ko e minalo dobre, stiskam palci i vazstanovitelniq period da mine gladko i ti zelaq mnogo zdrave! Sega nai vazno e da ne dopusne6 zapek i nqkolko meseca da vnimava6 mnogo za tova. Tuk davat da se pie protiv zapek Dufalac tam neznaq prepora4vat li ne6to?
Podravi i uspeh!

# 634
  • Мнения: 0
Здравей Tedi K,
Препоръчват ако до 3 дни след операцията не си се изходил да вземеш лаксатив, дори са изброили няколко, а иначе казват да се връщам към нормален начин на хранене именно за избягване на запека.
Дуфалак-а как се понася от организма ? В листовката пише, че почти не повлиява работата с машини  - дали не предизвиква гадене, световъртеж или сваля кръвното ?

# 635
  • Мнения: 0
Поздравления Suza за смелото решение! Желая ти бързо възстановяване! Успешно лечение! Отначало и аз се страхувах да взимам Дуфалак, но сега не съжалявам - уверих се, че ми помага. Не съм имала някакви неприятни усещания от него, за разлика от Мукофалка.  Но изглежда всичко е индивидуално.
Правиха ли ти някакви предварителни изследвания преди операцията? Колко дни остана в болницата?

# 636
  • Мнения: 20
Dufalaca nqma stani4ni efekti, ne vliqe na kravnoto nalqgane i ne predizvikva gadene. Kam nego ne se privikva za6toto samo zadarza voda v 4revniqt trakt i ne deistva direkno na 4revnata stena kakto pove4eto laksativi vkl. i vsi4ki 4qjove koito sadarzat sena. Dufalac e ot malkoto laksativi koito mogat da se polzvat i ot bremenni i karma4ki sa6to i malki de4ica to4no za6toto ne se rezorbira v kravoobra6tenieto a deistva samo lokalno.  Na men oba4e ne mi pomaga6e dostata4no i si re6ih problema sas zapeka s husk i naturalen sok ot sini slivi.

# 637
  • Мнения: 10
Поздрави suza за успешно протеклата операция.Мн. добро решение на д.р Матев за пълната упойка.Желая ти бързо и безпроблемно възстановяване от сърце

# 638
  • Мнения: 180
Желая бързо оздравяване на всички!  Hug Hug Hug

# 639
  • Мнения: 0
Преди да прибегнете към оперативна намеса и ако не сте в много напреднал стадий на хемороиди и фисури, си заслужава да опитате с хемоклин гел поне месец. В немалко случаи помага да се избегнат усложненията.

# 640
  • Мнения: 1 311
Jorkon оперирах се в Пловдив в Хирургиите на Пещерско шосе. Получих диариятя около 3 месеца по-късно затова се притесних и отидох на гастроентеролог. Защото тя ту изчезваше за 5-6 дни и пак се появяваше със силни болки в корема. След прегледа с ехограф доктора ми каза че е чревна бактерия и пих антибиотик. Трябваше и диета да правя.

# 641
  • Мнения: 0
Засега съм една идея по-добре - продължавам с Аулина преди тоалетна - ту има кръв, ту няма, но дискомфорта си остава. Докато тръгна на работа остават броени дни - 3. Притеснявам се там как ще е с тоалета, пък и работя основно седнал...
Някой да знае колко дни може да се пие по прахче Аулин на ден ?

# 642
  • Мнения: 0
Gerintzeto, аз също се оперирах в Хирургиите. Кой лекар те оперира? Успех на Suza с възстановяването. Трудното мина, сега все повече и повече ще усещаш по леко нещата. Аз лично усещах дискомфорт и болка близо 2 месеца. А за болката пиех течен аналгин.

# 643
  • Мнения: 20
Neveroqtno kak tozi tolkova nepriqten zdravosloven problem taka moze da sploti horta! 4udesno e 4e vsi4ki taka se podkrepqt vav foruma i 4e sa6testvuva takav forum kadeto 4ovek moze da spodelq otkrito.
Az sam bezkraino blagodarna na Papiliio 4e mi dade savet za huska koito mi re6i problema sas zapeka. Hug Predi tova tuk samo mi nazna4avaha da piq "konski dozi" Dufalac koito mi pri4inqva6e razduvane na korema i uzasno mnogo gazove. Be6e se stignalo do tam 4e vob6te ne mozeh da sam sred hora poradi problema s gazove i tova be6ta stanalo po golqm problem ot samata fisura. A botoxa predizvikva VREMENNO (samo za 3 to meseca dokato trae efekta na Botoxa)  izpuskane (nezadarzane) ponqkoga na gazove. Ne prez cqloto vreme no imah takav problem pri izpravqne naprimer. Za tozi strani4en efekt informirat pri postavqne na Botoxa 4e golqma 4ast ot pasientite polu4avat takova vremenno nezadarzane na gazove. Sega oba4e kato spqh Dufalaca i nqmam tolkova mnogo razduvane na korema go nqma tozi problem.
Zelaq na vsi4ki barzo ozdravqvane!

# 644
  • Мнения: 0
Здравейте,
Ровя се в мрежата и като цяло хората оперирани по този начин се възстановяват добре - кой по-бързо, кой по-бавно, но се оправят. Прави впечатление, че не пият като нас болкоуспокоителни преди тоалетната, а се гърчат и пият след това. Хирурзите им изписват болкоуспокоителни не съдържащи кодеин - причинява запек. Явно не навсякъде са чували за смрадликата - масово препоръчват солени топли бани. Колко топли не мога да кажа (  хот - ? )! Дават ги и като болкоуспокояващи. Има хора на работа до края на първата седмица, а има и такива които са над месец в болнични. Въпрос - прочетох, че срязания при сфинктеротомията мускул се възстановява за около две седмици и повече, та някой да знае нещо повече за това ? Аз си мислех, че остава така завинаги... или имат предвид да спре да кърви и т. н., а пък влакната си остават срязани ?
А аз ? Аз съм добре ! Дано да продължава все така ! Неприятни са всички процедури, но се справям !Вчера замених Аулин-а с аналгин -течен, а днес ще пия Волтарен.
Хапвам супички на всяко ядене,а утре съм за първи ден на работа и от сега приготвям багажа Simple Smile
Хайде, чао !

Последна редакция: пн, 05 сеп 2011, 16:45 от suza

Общи условия

Активация на акаунт