Каква съм по професия?

  • 3 852
  • 89
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 5 877
Какво, какво Crazy
Какво кино, превод в ефир ли Shocked
Ахам... една баба с монотонен глас озвучавала и мъжките, и женските роли. И понеже хората започнали да се хилят в един момент, тя вметнала "Не виждам нищо смешно" и продължила с озвучаването  Laughing
Това са ми го разказвали, де, не съм била свидетел.
Имаше наскоро филм за тази жена. Документален, на Теди Москов. Чуден образ е, много трогателно беше - четирийсет години превежда италиански филми, без никога да е ходила в Италия, тоест представата й за тази страна беше изцяло формирана от Фелини, Антониони и т.н.
В "Одеон" и в Дома на киното често дават филми с превод от кабинка. Случва се да чуеш всякакви допълнителни коментари, това е част от удоволствието  Laughing В студентските си години основно на такива филми ходехме  Sunglasses
Гледаме примерно "Империя на чувствата" (вижте си го сами в гугъл, нещо като японско "Последно танго в Париж", ама...). Преводачката - или настинала, или пуши, във всеки случай едно дълбоко дишане Simple Smile И по едно време някакъв тип влетя в кабинката и посред филма се чу следният диалог "Въздишаш, а? Превеждаш и въздишаш?" "Абе няма ли кой да го махне този идиот оттука бе, я да се махаш, ПРОСТАК!!!"
А разпоредителката веднъж предложи да ни разкаже "Доорс" (бяхме десет човека, осем часа вечерта в петък) - да ни го разкаже накратко, па да си ходи, за да не стои само заради нас  Laughing

# 61
  • Мнения: 2 356
  Тя не беше ли получила инфаркт по време на работа?

# 62
  • Мнения: 4 371
Бях осми или девети клас.
Гледах "Портокал с часовников
механизъм" там. Много се разсейвах.
Сега това кино се казва "Одеон".
Ех, учителката ми по английски всеки час споменаваше този филм. Така и не го гледах, много ретро ми се струва Blush
А ти щом си се разсейвала, значи наистина не си струва Laughing

# 63
  • Мнения: 5 877
  Тя не беше ли получила инфаркт по време на работа?
Да. И си довършила работата, преди да отиде в болница.

# 64
  • Мнения: 3 423
Бях осми или девети клас.
Гледах "Портокал с часовников
механизъм" там. Много се разсейвах.
Сега това кино се казва "Одеон".
Ех, учителката ми по английски всеки час споменаваше този филм. Така и не го гледах, много ретро ми се струва Blush
А ти щом си се разсейвала, значи наистина не си струва Laughing

В Англия даже е бил забранен, значи
наистина не си струва да го гледа човек.  Mr. Green

# 65
  • Мнения: 2 792
  Абсолютно извън темата, така че го приемете за много офф.
  Бягахме от училище да ходим в кино "Дружба" и да гледаме филмите, издаваха се малки книжки с предстоящите прожекции, освен бабата (не и помня името, за което се извинявам) имаше и един мъж на фона на техните монотонни гласове, сега те са ми част от очарованието на спомена. Малко по-късно и в Дома на киното започнаха с тематични киновечери, тогава гледах и полско кино и чешко кино, може би Тарковски си остава на всякъде, (той е друга тема, мисля че ми е дошло времето да гледам някой негови филми отново). В тези филмотеки гледах за първи път и Алмодовар, после в библиотеката на Славейков вървяха филмографии на много известни режисьори, не комерсиални(помня дипломната работа на Копола-"Голямото бръснене") имаше и безплатни прожекции дори, обичам киното като изкуство и не обичам комерсиалното кино, развръзката на тази тема ме провокира да го споделя...

# 66
  • Мнения: 5 877
охохо, на специална тема ми мирише Simple Smile

# 67
  • Мнения: 1 113
Повдигам темата на Лиска да ви питам и аз за една професия.
Канени сме на рожден ден на един приятел и вчера излизам да му купя подарък. Реших да му взема една хубава риза. Влизам в магазина от където ще пазарувам и казвам, че търся мъжка риза еди си каква материя и размер. Започват да ми показват и аз обяснявам, че искам да е по-светла, тъй като професията му го задължава да ходи с тъмни дрехи и ми се иска да му взема нещо по-различно, което да носи извън работно време. След като вече избрах ризата, продавачката ми казва: "Ризата е много хубава и независимо от професията си, вашият близък би могъл да я носи и на работа. Все пак не може само тъмни дрехи, нали?" Аз казах: "А, може, може. Той е ..."
Ха, познайте сега какво работи приятелят ми?  Laughing

# 68
  • Мнения: 677
Охранител?
Едва ли, все пак те обичат да са в черно и в извънработно време..

# 69
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Поп?

# 70
  • Мнения: 2 792
 Погребален агент  Crazy

# 71
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Уф, какви мрачни предположения имате Crazy

# 72
  • Мнения: 3 423
Не вярвам погребалният агент
да трябва да ходи все в черно.
Все пак той не тъгува, а се радва.

И аз тендирам към поп.
Или? Кой от тези е твоят човек?

# 73
  • Мнения: 677
Сафо, някой близо ли е? Жокерче няма ли?

# 74
  • София
  • Мнения: 8 348
да де ама те са в бяло под черното

аз още мисля

Общи условия

Активация на акаунт