Откога трябва да имаме зелена светлоотразителна жилетка в колата?

  • 2 307
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • DE
  • Мнения: 521
Жилетката е по-животоспасяваща за пешеходците. Дали да не ги задължат да се движат и тях със сигнални и по възможност бронирани жилетки.

Виж, далеч съм от мисълта, че  светлоотразителна жилетка е панацея.
Аз за себе си съм преценила, че по-добре с нея, отколкото без. 
Считам че всички тези изисквания - каране на фарове, наличие на пожарогасител, триъгълник, въже, жилетка, резервни крушки за фаровете ако щеш, не са измислени, за да те карат да се чувстваш прецакан, ами имат по-хуманна цел...

# 31
  • Мнения: 3 880
Жилетката е по-животоспасяваща за пешеходците. Дали да не ги задължат да се движат и тях със сигнални и по възможност бронирани жилетки.
Ами тя пак е за пешеходци, защото шофьорът става такъв в момента, в който излезе от колата, НО едно е да си пешеходец в града- на тротоар, пешеходна пътека и т.н. и съвсем друго е да си пешеходец на магистрала или някоя друга бърза улица Wink Определено има по-големи рискове Peace

Тук малките ученици ходят зимата с едни такива отразителни ленти (нахлузват се през главата и става като два големи триъгълника отпред и на гърба), пак с тази цел- да се видят отдалече... и никой не задължава родителите им, те си гоправят от "страх лозе пази" Wink Погледнете от тази страна, а не само че някой щял да изкяри  2 лв като ви продаде въпростната вещ.... Simple Smile

# 32
  • Мнения: 7 111
Аз няма да си признавам какво няма в колата  Wink През зимата накарах мъжа ми да метне и торба пясък даже. Явно затова зимата не се състоя.  Wink
Нека излязат промените в правилника или закона (което от двете са пипали) и тогава да видим какво и при какви условия трябва. Че някъде прочетох за пожелателното искане на резервна гума, защото била скъпа. Соц. ефект се търсело.  Grinning И с жилетката трябвало да се кара през нощта. Много четене, много слухове.  Simple Smile

# 33
  • Мнения: 2 407
Аз мисля, че още не са,но ще станат.Мъжът ми ми наду главата да купя5 кинта са.

# 34
  • Мнения: 3 880
И с жилетката трябвало да се кара през нощта.

Ееее, т'ва наистина е  майтап Laughing Това сигурно за в случаите, ако шофьорът падне неочаквано през недобре затворената врата или как newsm78 Laughing защото в друга ситуация ще има време да си наметне въпросния аксесоар на гърба преди да напусне колата, не е чак толкова сложно Wink

# 35
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Биба, тия два лева...къде не сме ги дали.
Но питам аз, докога само за шофьорите ще има правила и глоби?

Пешеходците (добре, де..не всички) ходят в тъмното като заклани кокошки абсолютно безнаказано.

# 36
  • София
  • Мнения: 8 348
Xа така, да облечем пешеходците светлоотражателно, че да ги целят по-удобно шофьорите.

# 37
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Да ги ВИЖДАТ...та да не ги целят....

# 38
  • Мнения: 68
Мен пък ме стряскат пешеходците с такива жилетки, всеки път като видя  отдалеч някой с жилетка  веднага намалявам скоростта, спирам да говоря по телефона, ако го правя, и гледам къде е скрита патрулната кола. Все катаджии ми се привиждат.  Crazy


Пешеходците (добре, де..не всички) ходят в тъмното като заклани кокошки абсолютно безнаказано.

Реза, мен ме глобиха едни полицаи за неправилно пресичане и то на бул. Витоша.  Макар, че нямаше никакви коли в този момент. Трябваше да си отида 10м по-надолу  до светофара и да си пресека както си  му е реда, но аз се огледах и се изтърчах за по-напряко. Е, приех, че съм виновна, не съм спорила.

Xа така, да облечем пешеходците светлоотражателно, че да ги целят по-удобно шофьорите.

Не смятам, че шофьорите "целят" пешеходците. Бих казала, че в повечето случаи излиза точно обратното- пешеходците все едно си играят на "уцели колата". В 80% от случаите вината е на пешеходеца.  Пресичат на забранени места, изкачат иззад храстите и без да се огледат тръгват да пресичат места, където колите се движат средно с 80-100км/ч. Движат се край пътя нощно време, мн. често пияни и в последния момент решават да свият в твойта посока и ти отиват под гумите. Децата, старите хора и пияните са най-честите нарушители и жертви сред пешеходците.

# 39
  • Мнения: 2 759
....Бих казала, че в повечето случаи... пешеходците все едно си играят на "уцели колата"... изкачат иззад храстите и без да се огледат тръгват да пресичат места, където колите се движат средно с 80-100 км/ч.
                    Не говориш за градовете/селата ми се струва  newsm78?

# 40
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Реза, мен ме глобиха едни полицаи за неправилно пресичане и то на бул. Витоша. 

В горната част, надявам се:)
Защото нали долната уж е пешеходна...

Аз всеки ден минавам през бирената фабрика в Горубляне.
Там има някакви предприятия и вечерно време хората се прибират пеша, в тъмното.
Няма тротоари, няма осветление.
Има безсмъртни, които ходят по платното...

Е това не го разбирам.
Аз като пресичам се оглеждам като сурикат.

# 41
  • Мнения: 68
                    Не говориш за градовете/селата ми се струва  newsm78?

Говоря за извънградски пътища, най-често близо до села, както и за магистралите. Често пътувам София-Варна и направо изтръпвам като видя човек да се движи покрай платното нощно време и да притичва покрай хвърчащите коли. Друг "любим" момент- карам по Хемус със максимално допустима скорост и пред мен изкача някоя овца, кон, крава или направо цяло стадо. Хем има уж ограждения, но явно на хората им пречат и ги разкъсват, за да си минават със стоката. На кравите ще слагат ли жилетки?

Реза, мен ме глобиха едни полицаи за неправилно пресичане и то на бул. Витоша. 

В горната част, надявам се:)
Защото нали долната уж е пешеходна...



Еми баш в долната част,но преди пешеходния участък.  Бях от страната на Съдебната палата и исках да пресека, за да видя какви  маратонки са докарали в магазина на "Адидас" ooooh! Изхитрих се, но бях наказана! Mr. Green

# 42
  • Мнения: 2 759
                   Българка, постинга ти определено е много забавен: била си поставена от двете страни на ситуацията и, както личи - постъпваш така, както и тези, които те възмущават. И това, ако не е българска работа  Mr. Green...

# 43
  • Мнения: 5 647
Аз вече си сложих такава. Иначе не знам честно казано откога са задължителни.

Общи условия

Активация на акаунт