Консултация с логопед - 2 тема

  • 90 307
  • 308
  •   1
Отговори
# 15
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
Здравейте!
Дъщеря ми е на 1г. и 4 мес. и все още яде само пасирана храна. От всяко парченце в лъжицата се задавя и повръща. Също така не проявява никакво желание да хрупа бисквити.
Наесен, живот и здраве, ще тръгва на ясла. Иска ми се дотогава да я науча да дъвче по-твърда храна, а не да чакам там да я научат. Какви упражнения мога да правя?
Благодаря Ви!

Здравейте, желателно е да се консултирате с логопед - хранителен терапевт и да направите пробно хранене. Трябва да се установи причината за задавянето и степента на развитие на дъвкателните способности, след това вероятно ще започнете хранителна терапия, за корекция на храненето стъпка по стъпка

ето тази тема е специално за нарушенията на храненето http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=29070.0

# 16
  • Мнения: 2 084
Нина, Преси масажира езика като част от миенето на зъбите. Не знаех, че е упражнение. Той отказваше дълго време да ползва електрическата четка. Когато се реши започна да я допира първо до езика и няколко пъти си миеше само езика преди да ми позволи да мия зъбите с четката.
Сега сме на етап голямо бърборене, но много малко от нещата, които казва успявам да разбера. Когато бяхме на прости изречения беше по-лесно. Това, което ми прави впечатление е, че започва да повтаря отсечено една сричка - не е заекване. Много е нервен, че не може да приказва.
От юни ще работят с него в ресурсния център в Добрич. Ако нещата не започнат да се подобряват ще търсим твоята помощ.

# 17
  • Мнения: 3 506
Здравейте! До скоро синът ми (4 год.) говореше много правилно, но от известно време говори като чужденец. Мислех, че е период, че имитира някого и ще отмине, но проблемът като че взе да се задълбочава. Първо започна да произнася думите бавно и разчленено, все едно говори на срички. След това започна да казва лошо и някои звуци - "к" и "г" заменя с "х", "ч" с "ш", а "ц" със "с". Взех да се приснявам да няма някаква сериозна причина за този проблем, но дори и само да имитира някого, не знам какво мога да направя. Ще ви бъда благодарна за съвет.

# 18
  • Мнения: 199
Привет на всички! Искам да попитам, знам че е относително, но ориентировъчно, след колко време трябва да има някакъв осезаем резултат от логопедичните терапии?
Поздрави и хубав ден!   bouquet

# 19
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
Здравейте! До скоро синът ми (4 год.) говореше много правилно, но от известно време говори като чужденец. Мислех, че е период, че имитира някого и ще отмине, но проблемът като че взе да се задълбочава. Първо започна да произнася думите бавно и разчленено, все едно говори на срички. След това започна да казва лошо и някои звуци - "к" и "г" заменя с "х", "ч" с "ш", а "ц" със "с". Взех да се приснявам да няма някаква сериозна причина за този проблем, но дори и само да имитира някого, не знам какво мога да направя. Ще ви бъда благодарна за съвет.

Добре би било да се консултирате с логопед на живо Wink
много са причините, които могат да доведат до подобно състояние, но е добре детето да се проследи поне в рамките на месец

# 20
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
Привет на всички! Искам да попитам, знам че е относително, но ориентировъчно, след колко време трябва да има някакъв осезаем резултат от логопедичните терапии?
Поздрави и хубав ден!   bouquet

зависи от детето и от нарушениято - може след един месец, може и след една и повече години  bouquet

# 21
  • Мнения: 2 084
Защо Преси "засича" когато започва да казва нещо. Не е точно като заекване. Поватаря първта дума няколко пъти преди да каже нещо. Такова едно припряно говорене.

# 22
  • София
  • Мнения: 2 351
Не съм сигурна дали това е коментирано някъде, но ми се иска да споделя.

Купихме си едни карти по идея на Оля и Нина.

"Действия от един човек"
"Кое е излишно?"
"Какво се случва?"

Много се харесаха на Мишо.Много ми харесват и на мен.Любимите са ни действията.Сам си ги взима и ми носи да ме пита за изображенията.Осмисля по малко същноста на идеята.Горещо ги препоръчвам на майките.

Оля, Нина - Благодаря  newsm51 smile3501  newsm10

# 23
  • Мнения: 1 313
Какви са тези карти и къде могат да се намерят?

# 24
  • Мнения: 542
Ето тук цък и после "цък" на Печатни материали  Simple Smile

# 25
  • София
  • Мнения: 1 546
Т.е трябва да си ги купим от Пумпелина?? newsm78 Някъде по книжарници няма ли ги?

# 26
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
Все още ги няма. Обади се в Пумпелина ще ти ги изптаим с куриер

# 27
  • София
  • Мнения: 2 351
С тези карти моето дете/диагноза аутизъм/ се научи да показва, сочи, плаче, прегръща, целува и т.н. когато го попитам как се прави.

 - Как плаче детето?
Сбръчква устни и имитира плач.

Също така могат да се използват и за развиване на логиката.Добра инвестиция.Пак Благодаря  bouquet

# 28
  • Мнения: 1 313
Запазих час за диагностика и тогава ще купим картите. Стискайте палци всичко да е ок и да няма проблеми  Praynig

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 1 428
Здравейте, нашите думи все повече се увеличават - на ден по две, понякога и три нови думички. Но искам да попитам, възможно ли е някакви странни хранителни навици - малкия живее буквално на мляко, сокове и сухоежбина, да са причина за забавянето в говора. За товя, че имаме съмнения за хиперактивност за момента не искам да говоря, докато не се косултираме повторно. Но забелязвам голямо влияние на храната върху настроението му, а това че само смуче мляко от биберона си ме притеснява искренно. детето е вече голямо - на 3 и половина.

Общи условия

Активация на акаунт