Защо не слушат лелките в яслата?

  • 7 109
  • 176
  •   1
Отговори
# 30
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Хора,замислете се малко преди да говорите небивалици!
 Когато записвах детето си в ясла ми беше обяснено подробно за режима на спане,часове на хранене и каква е храната.Аз прецених,че ме устройва.Но тъй като малката си хапваше доста /да ни е жива и здрава/,а ние я вземахме късно храната не и стигаше.Помолих да и нося нещо до пълнително за следобеда.Казаха ми,че можело само пакетирани храни по възможност обикновенни бисквити,тъй като от тях можело да дават на всички деца.Не може да дават на моето,а другите да гледат.И с това се съгласих.Всички трябва да се замислим преди да оплюем другите. Hug
 Разбирам притесненията на майката,но за тези неща се мисли предварително. Peace

# 31
  • Мнения: 967
В яслата на Дими миналата година вски обед идваше една майка, която носеше шише с мляко, за да пие детето при заспиване, защото иначе не може да заспи без млякото. Знам, защото в началто вземах Дими на обяд докато свикне и се засичахмес тази майка. Така че предложи такъв вариант. Не че е тудно да се забърка едно АМ, но до някъд лелките са си прави да отказват да го правят, защото не дай си боже нещо да му стане на детето може а обвинят тях, че не са му приготвяли млякото както трябва - мръстна вода, неточно съотношение вода-мляко и т.н. така че те по закон нямат право да приготвят храни за децата различни от одобреното и разписно меню. Но ако излизаш ти от работа и си приготвяш млякото сама и го носиш готов в шише може и да се навият да го дават. Относно закуските аз също в началото хрнех Дими вкъщи, за да яде овесени ядки с АМ, а не филия с чай, но той също искал после пак да закусва с другите деца (беше на 1 год и 4 мес. и много лаком  Wink) та спрях да го храня сутрин. Твоето бебе е малко и те съетвам 1) продължвай да даваш сутрин АМ, а после им кажи да й дадат само малко парченце от другата храна, колкото да не гледа отстрани; 2) попитай дали можеш да носиш в обедната си почивка готово направено шише с мляко и 3) Ако даваш в яслата готови бурканчета с бебешка храна (запечатани фабрично) също не би трябало да е проблем, защото те са фабрично започатани и със сертификат за качество, така че лелките не могат да изпитват притеснения, че някой ще ги обвини, че хранят детето с боклуци. Усепх и не се тревожи  Peace Ако не успееш да се справиш просто приеми философски факта, че детето ти по-рано ще прояде филиии и манджи. Животът е постоянно правене на компромиси - ходенето на ясла е свързано с много компромиси, един от тях е храната. Много деца са оцелели при яслената храна, ще оцелее и твоето.

# 32
  • Мнения: 2 757
..... Но могат да и направят някаква подходяща кашичка специално за нея за да яде с др деца, а не да седи и да гледа. Ако нямат в яслата не виздам защо да не и занесеш ти. .....

Това сериозно ли го казваш? Да седнат да готвят на всяко дете поотделно? Ами по-горе са казали момичетата - щом детето е на ясли, значи родителите са приели, че ще се гледа наравно с другите деца. И никой не е длъжен да готви специално за всяко дете - в края на краищата това не е ресторант, требването е едно и също за всяко дете.
Колкото да не му дават храна - мислите ли че детето ще гледа, ще си иска, някой ще го гледа как плаче за храна и няма да му даде?  newsm78

Повече от сериозна съм. В нашата ясла  малките деца ядат различни неща специално приготвени за тях. Има и алергични и родителите им носят специална храна от вкъщи и няма проблем да им се даде. Дори при моето дете имаше един период подозирах го в алергия и му бях спраяла някои храни. Носех си му храна от вкъщи и той си я ядеше заедно с другите. Освен това от яслата специално приготвяха безмлечна и безглутенова храна единствено за него - да изглежда тази на другите за да не се дразни че не яде като другите деца. Но детето ми така или иначе не яде тамошната храна, щото е злояд, така че си ядеше домашния хлебец и това е. Но онези хора 5 седмици на всеки обяд му готвеха специално за него и му предлагаха, нищо, че не ядеше никога. А моето дете не  единственото със специална диета. По-големите и тези които могат да се хранят сами си го правят, а по-малките ги хранят с каквото ядат. Това е нормалното положение, а другото е неправилно и вредно за децата. Не става дума за готвене за всяко дете по отделно. Но с по-различните са длъжни да се съобразяват. Яслата е от 6 месечна възраст - не ми казвай, че на 6 месечно дете е полезно да се даде филия с мед и масло  #Crazy
Никой не сравнява яслата с ресторант, а с ЯСЛА - място, където се грижат за децата както трябва, а не както им е по-лесно. Трябва да ги слагат да спят когато им се спи, малките спят различно от големите и по колкто им се спи. Като огладнеят да им дадат да ядат. Като се наакат да следят и да ги преоубуят, а не всички заедно да им сменят памперса, нищо че на едни не им се налага, а други са седели 3 часа с насрано дупе. Това не е грижа за деца, а отбиване на номер. Аз говоря за ГРИЖИ.

# 33
  • Мнения: 2 757
щом от яслата не могат да осигурят подходяща храна, тогава трябва да ти разрешат ти да носиш.
Ъъъъ Shocked
Как такак? За 25 лв месечно - толкова. Впрочем, не е толкова ужасТна яслената храна - поне там, където ходеше детето ми. Че не е подходяща за 11-месечно е така, но е абсурд да се осигурява различна храна за всяко дете или да се разреши внасянето на храни от родители.

Стига глупости де, абсурд да се внася храна. Това пък е най-нормалното нещо. А ако не искам детето ми да яде определени храни или е алергично какво? Я стига. Тук в много ясли родителите си носят от вкъщи храна на децата и всички ядат различно и няма никакви проблеми. Този комунизъм ви е промил мозъците и скоро няма да се оправите

# 34
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
NikiFin, хайде първо помисли малко, после пиши. Не живееш тук, нали? За твоята ясла колко плащаш?
Ако не искаш детето ти да яде определени храни - го даваш на частна ясла, където съобразно с финансите го обгрижват съвсем-съвсем индивидуално.
Тук - в България - не е твоето тук. Системата е различна, финансите за нея - също.

# 35
  • Мнения: 4 841
NikiFin, хайде първо помисли малко, после пиши. Не живееш тук, нали? За твоята ясла колко плащаш?
Ако не искаш детето ти да яде определени храни - го даваш на частна ясла, където съобразно с финансите го обгрижват съвсем-съвсем индивидуално.
Тук - в България - не е твоето тук. Системата е различна, финансите за нея - също.

 Peace Абсолютно същото е и моето мнение.
Да не говорим пък за смехотворното намесване на "промитите ни от комунизма мозъци"  Whistling

По цял свят има правила, и те са именно за това - да се спазват. Който не иска да ги спазва, си търси индивидуално решение, а не иска другите да го "слушат"...

# 36
  • Мнения: 46 535
... За 25 лв месечно - толкова ...

Хич и не приемам оправдания с парите  Stop например един казан грис, струва по-малко от кифла за всяко дете  Peace

И не става дума за осигуряване на различно меню на всяко дете! Конкретно за този случай- дете под годинка, което е прието доброволно от градината, щом са го приели, значи са преценили, че имат условия за отглеждането на толкова малко дете. Да не говорим, че майката не проявява капризи, дава си му млякото вкъщи, не задължава никой да му го приготвя и дава там, води го готово и нахранено  Sunglasses

# 37
  • Мнения: 2 757
NikiFin, хайде първо помисли малко, после пиши. Не живееш тук, нали? За твоята ясла колко плащаш?
Ако не искаш детето ти да яде определени храни - го даваш на частна ясла, където съобразно с финансите го обгрижват съвсем-съвсем индивидуално.
Тук - в България - не е твоето тук. Системата е различна, финансите за нея - също.

Моето дете ходи в държавна ясла. Колко плащам няма смисъл да казвам, защото стандартът тук е различен и нещатата са несравними от финансова гледна точка. Освен това не виждам как ще се отрази финансово на яслата ако детето ми си яде храна, която сама си нося.  newsm78. В БГ разбирам, че комунизмът ви е унифицирал. Но вече го няма и е крайно време да се научите да уважавате чивешката индивидуалност, както е навсякъде по Европа.
А това, че лелките в яслите вземат малко пари и не им се работи поради тази причина също го разбирам, но въпреки това не го оправдавам - като не им се работи за малко пари да не работят, а не да отбиват номера на гърба на децата ни

# 38
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828

Хайде бе Grinning Вземи ти гледай дете срещу 25 лв месечно Grinning
Казан с грис - дават грис, дават...ама всеки ден ли? По два пъти на ден - грис? Rolling Eyes
Още: детето е прието доброволно. И Ноел го е дала доброволно, знаейки какви са условията в яслата. Помня й и предната тема, когато се чудеше как да я даде толкова мъничка. Да, яслата е с определени условия и толкова малки деца са по-скоро изключение. Обичайно на ясла ходят деца 1,6-3 години, които общо взето са на обща храна.
Стана дума и за това, че е трудно да се обясни на толкова малко дете защо всички правят едно и ядат едно, а то - не. Все пак на толкова дребна възраст индивидуализма е химера, повечето искат да правят в някаква степен това, което и всички останали.

NikiFin, изобщо няма да ти отговарям. Много ми е промит мозъка от комунизма, шъ знайш, затова. Страхувам се да не ти засиля някой унифициран отговор.

# 39
  • Мнения: 2 757
NikiFin, хайде първо помисли малко, после пиши. Не живееш тук, нали? За твоята ясла колко плащаш?
Ако не искаш детето ти да яде определени храни - го даваш на частна ясла, където съобразно с финансите го обгрижват съвсем-съвсем индивидуално.
Тук - в България - не е твоето тук. Системата е различна, финансите за нея - също.

 Peace Абсолютно същото е и моето мнение.
Да не говорим пък за смехотворното намесване на "промитите ни от комунизма мозъци"  Whistling

По цял свят има правила, и те са именно за това - да се спазват. Който не иска да ги спазва, си търси индивидуално решение, а не иска другите да го "слушат"...

Душа, не става дума да не искаш да спазваш правилата на яслата. И да искаш и да не искаш, едно кърмаче не може да яде квото яде 2 годишно дете, ако ще кви ще да са недомислените закони на въпросната ясла. Нито пък едно алергично или болно дете  дете може да се сравнява със всеядно. Де мисли с тази глава

# 40
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Нито пък едно алергично или болно дете  дете може да се сравнява със всеядно. Де мисли с тази глава
Казах, че няма да ти отговарям, но ме сърбят пръстите.
За алергични и болни деца има санаториални ясли и/или групи.

# 41
  • Мнения: 2 757

Хайде бе Grinning Вземи ти гледай дете срещу 25 лв месечно Grinning
Казан с грис - дават грис, дават...ама всеки ден ли? По два пъти на ден - грис? Rolling Eyes
Още: детето е прието доброволно. И Ноел го е дала доброволно, знаейки какви са условията в яслата. Помня й и предната тема, когато се чудеше как да я даде толкова мъничка. Да, яслата е с определени условия и толкова малки деца са по-скоро изключение. Обичайно на ясла ходят деца 1,6-3 години, които общо взето са на обща храна.
Стана дума и за това, че е трудно да се обясни на толкова малко дете защо всички правят едно и ядат едно, а то - не. Все пак на толкова дребна възраст индивидуализма е химера, повечето искат да правят в някаква степен това, което и всички останали.

NikiFin, изобщо няма да ти отговарям. Много ми е промит мозъка от комунизма, шъ знайш, затова. Страхувам се да не ти засиля някой унифициран отговор.

Ама ти верно ли си мислиш, че в яслата издържат детето ти с 25 лева?  newsm78. Явно не си чула, че останалата част от сумата по грижата за децата се плаща от държавата - тия 25 лева са символични. А колко големи деца обичайно ходят на ясла няма значение, щом по закон имат право да тръгнат от преди годинка и са ги приели в яслата. Ако не искат много малки да не ги приемат просто, а не да ги приемат там и да ги уморят. Схващаш ли колко е простичко?

# 42
  • Мнения: 4 841
Душа, не става дума да не искаш да спазваш правилата на яслата. И да искаш и да не искаш, едно кърмаче не може да яде квото яде 2 годишно дете, ако ще кви ще да са недомислените закони на въпросната ясла. Нито пък едно алергично или болно дете  дете може да се сравнява със всеядно. Де мисли с тази глава

Прочетох няколко твои мнения по други теми... Съжалявам, че те цитирах, но не знаех с какво се захващам - да противопоставям промития си комунистически мозък на европейското ти мислене ooooh!
Остани си със здраве!

# 43
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Схващаш ли колко е простичко?
Не знам ти дали схващаш, че не е този тонът, с който да пишеш тук.

# 44
  • Мнения: 2 757
Нито пък едно алергично или болно дете  дете може да се сравнява със всеядно. Де мисли с тази глава
Казах, че няма да ти отговарям, но ме сърбят пръстите.
За алергични и болни деца има санаториални ясли и/или групи.

Не знам как е в БГ, възможно е - тук не е така обаче - алергичните ходят заедно с другите. Но явно за бебета ненавършили годинка няма. Или...? И къде да ходят тези бебета в такъв случаи?

Общи условия

Активация на акаунт