Защо не слушат лелките в яслата?

  • 7 108
  • 176
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 757
Схващаш ли колко е простичко?
Не знам ти дали схващаш, че не е този тонът, с който да пишеш тук.

И на мен не ми харесва тона ти, а още по-малко глупостите, които пишеш с авторитет на специалист. Но не рева нали

# 46
  • Мнения: 668
Представяш ли си всяка майка да си занесе храна и мляко за детето?!?....
И какво ще стане тогава...?Кой по-напред ще гледат тези лелки-за едно ще друсат мляко,за друго ще бъркат каша.
Аз смятам,че щом детето е на ясла трябва да яде това,което ядат и останалите деца!

   202uu
Освен това внасянето на каквато и да е храна отвън е категорично забранена в общинските детски заведения, което аз поне го намирам за правилно.

И аз съм на това мнение.
След като си решила да я дадеш на ясла, би следвало да си приела условията им.
Съгласи се, че лелите там (които са 1 сестра и 1 леля) трябва да се грижат за 15-20 деца, а не само за твоето.

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 14 074
Съжалявам че трябва да го напиша с промития си комунистически мозък, но защо се пишат глупости от хора, които и хабер си нямат какво става в действителност?

# 48
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
NikiFin, не бъркай двата щата. Аз не "рева" от теб, нали ме разбираш добре? Просто ти казвам, че тонът ти е неподходящ.
Имам честта да съм те чела много пъти и повечето съм била меко казано изумена. И все пак съм се въздържала от оценти за теб и стилът ти.
Не мога да оценя по достойнство "глупостите", както казваш ти, но ще се радвам на цитати.
Още - аз живея тук и за разлика от теб, не ти обяснявам колко е смотано мястото или системата, където живееш ти, даже наистина да го мисля.

# 49
  • Мнения: 668
Душа, не става дума да не искаш да спазваш правилата на яслата. И да искаш и да не искаш, едно кърмаче не може да яде квото яде 2 годишно дете, ако ще кви ще да са недомислените закони на въпросната ясла. Нито пък едно алергично или болно дете  дете може да се сравнява със всеядно. Де мисли с тази глава

Прочетох няколко твои мнения по други теми... Съжалявам, че те цитирах, но не знаех с какво се захващам - да противопоставям промития си комунистически мозък на европейското ти мислене ooooh!
Остани си със здраве!

Ами като не може и не е съгласна да си гледа детето вкъщи или да си наеме детегледачка.
 ooooh! ooooh! ooooh! ooooh!

# 50
  • Мнения: 4 668
Гледам , че и мен са ме цитирали няколко пъти  Thinking но явно защото не четат като хората ...
Не съм казала да носи млякото на детето в яслата , нито пък да внася храна / това пък кой мозък го измисли , че чак си внуши , че и го е прочел ... не ми се рови назад да цитирам /

Казах , че след като детето е пило мляко и майката държи на това , не е нужно лелките да го тъпчат с макарони ... на 11 месеца ...

Аман от специалистки  Sick

# 51
  • Мнения: 2 757

Ами като не може и не е съгласна да си гледа детето вкъщи или да си наеме детегледачка.
 ooooh! ooooh! ooooh! ooooh!

Ако се замислиш ще осъзнаеш, че просто във въпросната ясла персоналът е този, който не си гледа работата

# 52
  • Мнения: 668
NikiFin, я ми кажи във вашата ясла колко лели гледат децата?
Както казах тук са по 2 на група, а сега си помисли дали е възможно 1 да се грижи за едно 11месечно, а другата за останалите 14.
Освен това казах, че щом си е дала жената детето на ясла, значи е приела условията им, които са й били казани предварително и не виждам причина сега да възразява.
Ето аз не искам моето дете, което е на 1г да ходи на ясла, точно защото смятам, че на тази възраст трябва да яде различна от храната в яслата и да получава грижи различни от тези там. Затова го гледа баба му.
Това е.

# 53
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Божееееее,изядохте се.
 NikiFin не си права,когато казваш,че персонала не си гледа работата.Такива са правилата във всички ясли.А по цял свят,не само в нашия комунистически,правилата се спазват щом веднъж си ги приел. Peace

# 54
  • Мнения: 2 757
Лейси , няма значение колко лелки гледат децата, защото ако сама си решила да се захванеш примерно в 12 деца и да ги гледаш като хората, простот рябва да го правиш. Ако не можеш не се захващай. Не знам с подробности какви са правилата в българските ясли. Но НЕ ВЯРВАМ да има правило да храниш бебе на няколко месеца с храна за 2 годишни, които са на практика на обща храна. Това не го вярвам, а ако е вярно признавам си - не съм очаквала такава простотия от българското законодателство

Фантичка, не ми се вярва майката като си е дала детето на ясла да е приела изрично, че то ще яде обща храна. Оставам с впеачтление, че някои неща са пропуснали да и ги кажат. Наистина човек трябва да се съобразява с правилата, но не става дума само за майките и децата им, а и за тези, които ги обслужват.

# 55
  • Мнения: 4 668
Наистина човек трябва да се съобразява с правилата, но не става дума само за майките и децата им, а и за тези, които ги обслужват.
И нищо не пречи на лелките да изпълнят това за което са помолени / в случая да не го тъпчат с храна ... даже е по - лесно за тях ... / , а не да гледат все да са отгоре ...

# 56
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Не знам с подробности какви са правилата в българските ясли.
Тук се крие ключът.

Pipinka, защо априори приемаш, че лелите хранят малката насила? Аз съм по-склонна да смятам, че тя сама изявява интерес към заниманията на останалите, в случая - ядене на закуска. Впрочем ще е добре самата Ноел да внесе яснота.

# 57
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Не мога да се начудя какви деца гледате. Моите посмъртно не можеш да ги натъпчеш с нещо, което не искат. И винаги са били такива - и на 7 месеца, и на 7 години.
Детските ясли имат правила. Едно от тези правила е часът за хранене. Ноел има избор да пропусне единия час, но не го прави. Детето и сяда наред с останалите и го хранят. Ако не го хранят, ще каже, че я оставят да реве. След като си я прибере от ясла, има достатъчно време за още две хранения с АМ. И аз съм давала АМ след ясла, нищо фатално няма в това.

NikiFin, много е важно да знаеш, че във форума могат да се изказват и други мнения, освен това на автора.

Последна редакция: вт, 08 май 2007, 12:44 от ДЕ ВАня

# 58
  • София
  • Мнения: 3 421
Не мога да се начудя какви деца гледате. Моите посмъртно не можеш да ги натъпчеш с нещо, което не искат. И винаги са били такива - и на 7 месеца, и на 7 години.
Детските ясли имат правила. Едно от тези правила е часът за хранене. Ноел има избор да пропусне единия час, но не го прави. Детето и сяда наред с останалите и го хранят. Ако не го хранят, ще каже, че я оставят да реве. След като си я прибере от ясла, има достатъчно време за още две хранения с АМ. И аз съм давала АМ след ясла, нищо фатално няма в това.

Напълно съм съгласна. Моите също не мога да си представя някой да ги накара насила да ядат.
Най-вероятно детето си хапва добре и като вижда другите да се хранят и то яде с тях..

# 59
  • Мнения: 3 500
Наистина, на тази възраст не трябва ли, да се храни с мляко в 6 и след това в 9 с попара или там какво беше... newsm78
И според мен варианта е даване на мляко по-рано  Peace
Е какво? Да я будя ли?  Shocked Тя става в 8.00ч До тогава спи като къпана. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт