Защо не слушат лелките в яслата?

  • 7 106
  • 176
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 900
С моят клинично и стерилно промит мозък,
минавам да драсна два реда.

Noel,
избор имаш  Peace
Дъщеря ми беше едно от първите,
диагностицирани деца в Бг,
с непоносимост към казеин.
До пет годишна възраст
не знаеше какво е мляко,
както и всички млечни продукти .........

Смени подхода и няма да има проблем  Peace
А  и почти навсякъде важи принципа
Царя дава - пъдаря не дава.
Смени подхода с лелите,
не с директорката  Wink

Девойко от Дания
Вий направо ме хвърлихте У възторг  hahaha hahaha hahaha
Ти нал си оправена,
нИмой бра грижа за нас
стой си у вас  Peace

# 76
  • София
  • Мнения: 771
Ноел, факт е, че не е помислено по тоя въпрос и въпреки, че в яслите приемат деца от 6 месечна възраст, там не може да се осигури храна, подходяща за толкова малки деца. Това е съществен пропуск, но на почти никой не прави впечатление, защото толкова малки деца са изключение в яслите и родителите им са се "примирили" с условията в яслата. Можеш да си решиш проблема като даваш по-малко АМ вкъщи, а после детето ти яде с останалите, ако иска. Дори да си изпива цяла доза АМ и после пак да яде, не виждам проблем. Децата много добре регулират  сами нуждите си от храна и притеснения може да имаш, ако е налице наднормено тегло.

И аз не мога да повярвам, че има връзка между "тъпченето" на закуска и повръщането вечер.

# 77
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Ноел, факт е, че не е помислено по тоя въпрос и въпреки, че в яслите приемат деца от 6 месечна възраст...
Shocked това къде? Тук (П-в) под година приемат само с уговорки големи.

# 78
  • Мнения: 583
Отдавна сме минали през тази възраст, но мога да споделя, че от година на година се вманиачават майките в отглеждането на децата си. Какво толкова има в това, че детето ти ще се храни с храната която се готви в яслата. Моят син беше на АМ от 15-я ден, защото е осиновен и нямаше как да се кърми, но от 7-я месец го записах на детска кухня и единственото, което не му давах беше боб и леща. Всичко друго си ядеше намачкано с вилица. На 5 месеца му дадох попара. Развива се добре. Расте перфектно. На 13 години е и яде всичко, което трябва и е полезно. Не е дебел. И самата аз съм била на принципа, ако детето го приема и му харесва - яде, ако ли не не му го давам. Давай си сутрин малко мляко, и след това като отиде в яслата, ако иска нека да хапне и тя от храната, ако и хареса. Моят син на 7 месеца му бях давала домати, диня, грозде праскови(обелени), ягоди. От 3-я месец започнахме с кисело мляко, защото не се нахранваше с АМ, и си е здраво и жизнено дете. Не се вманиачавай толкова, остави детето да ти покаже какво харесва и какво не. А това, че в яслата няма да я обгрижват така както ти - бъди сигурна в това. Hug

# 79
  • Мнения: 1 922
Аз съм убедена, че малките деца ядат само докато се нахранят и би трябвало да преяжда само ако я насилват. При тях няма тази лакомия ако нещо им е вкусно да се претоварват с храна.
Сутрин час след млякото тя най- вероятно само ги опитва тези макарони и други закуски.

# 80
  • Мнения: 3 506
Съдейки по нашия скромен опит с този род заведения, най-лесният изход от ситуацията е да я нахраниш добре вкъщи преди да излезете - адаптирано мляко плюс още нещо (колкото и се яде). Така в яслата няма да е гладна, респективно почти няма да яде от това, което има за закуска. Лелките няма да си губят времето да я убеждават дълго, особено ако предупреждаваш, че вече е закусвала. Е, понякога сигурно ще похапва нещо и в яслата, човещинка е в края на краищата Simple Smile

# 81
  • София
  • Мнения: 6 999
korni6onko,  то и майка ми ми е давала кюфтета на 4-5 мсечна възраст и беше мноооооо горда от това, докато не й казаха, че това ранно захранване е по всяка вероятност  в основата на многото ми алергии... Та не бих правила толкова смели изказвания на твое място.

Дъщеря ми ще навърши 3 г. съвсем скоро и си живее все още без мед, мъхести плодове и всякакви малини, ягоди и прочие...

# 82
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Сигурно съм пропуснала да прочета, но как така преяжда сутрин и повръща вечер?

Че храненето в яслата е странно - факт, но не е по вина на лелите.
Такива са условията в държавните ясли.
Ако искаме да се промени нещо, може би трябва да се възмущаваме по-шумно ИЗВЪН форума.

# 83
  • Мнения: 583
Съгласна съм с това, но всяко дете си показва дали ще направи алергична реакция към някоя храна или плод. Е, моето вече толкова години не ми е направило алергия към нищо, макар че съм давала и давам мед и мъхести плодове и ягоди и всичко. Опитвала съм, давала съм, и като не е последвало обрив съм продължавала. Племеничките ми и двете не им даваха мед, кисело мляко, домати, и какво ли още не, защото не трябвало, че ще се изринат и сега, когато вече са големи пак не ги ядат, и съотметно ги тъпчат с витамини и изкуственяци, за да могат да приемат необходимите минерали и витамини, които се съдържат в плодовете и зеленчуците. И още веднъж - детето си показва, а не ние да решаваме кое е полезно и кое не. Като беше малък сина ми лекарката все пишеше в картона да давам кисели, е да ама като детето не ги искаше как да давам, а и какво има в кисела - компот и нищесте. Не се бия в гърдите, просто пиша и споделям моите виждания. А алергиите не са толкова от плодовете и зеленчуците, а от много други фактори които преди години ги нямаше.

# 84
  • Мнения: 3 500
Ох, да плача ли, да се смея ли. Всеки разбрал - недоразбрал. Сигурно в мен е вината, че не мога да обясня правилно. По принцип малката става в 8, но часовника я буди в 8 без 15, когато ставам и аз. Тя иска веднага след това папане, защото за последно е яла в 19.30 вечерта /и аз трудно издържам 12 часа/. Аз й приготвям АМ, храня я и после бързо се обличам за работа, а майка ми я води на ясла и за 5 мин. /яслата е близо до нас/ и после заминава и тя на работа, защото е от 8.30. В 9 ч. е закуската в яслата, детето стои заедно с другите, естествено, че ще иска да яде, но Моника винаги иска да яде, когато вижда някой друг,, че яде, защото си е лакомничка.Това не означава, че по цял ден трябва да я тъпчем, нали?! В стаята за игра, тя си има кошарка с решетки, пълна с играчки, защото когато другите деца играят, а както споменах те са на над 2,5 год. те я оставят там, за да не я блъскат другите. Ако детето ми беше на 2,5 год нямаше да правя проблем с храненето, но все пак тя е доста по-малка и има храни, които са неподходящи за нея. Не претендирам да й готвят отделно, затова решавам проблема като закусва вкъщи, вместо да изяде половин филия с мед в яслата. На обяд й дават супата, а за следобяд й нося каша, защото дават торти, филии и тем подобни. Не че искам кой знае колко да я предпазя, но все пак ми се вижда доста малка за някои неща. Не искам да развива алергии, които да й тежат цял живот.
Какво още не е ясно? Задавайте въпроси, готова съм да отговарям.  Grinning Wink
Бу благодаря. Ще пробвам и този вариант.
И само да подчертая, че става въпрос за Видин, а не за София. В групата не са повече от 15 деца, а съвсем скоро ще ги местят и едва ли ще останат повече от 5-6. Така, че не виждам нищо лошо да полагат и малко индивидуални грижи. Все пак има разлика, колкото и да я отричаме. Така например всички деца ходят на гърне, а Моника е още на памперси. Защо като всички останали не я слагат и нея, нали нямало разлика....

# 85
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Корнищонко, само отчети, че за алергиите допринасят куп неща - сред които натрупване на определен алерген, който може да отключи алергията веднага или след двадесет години, както и наследственост. За съжаление ранно/бързо захранване е с доказана връзка утежняващ фактор за увеличаването на алергиите, както и все по-замърсената околна среда. В този ред на мисли - правилно не са бързали със захранването на племенниците ти, макар че от някоя възраст нататък (съобразено) е хубаво да се дават натурални продукти, вместо изкуствени заместители (които по принцип трябва да се избяват, доколкото е възможно по скромното ми лично мнение).

Иначе - аз примерно се сдобих със сенна хрема в началото на пубертета, на братовчедка ми й се отключи алергия към слънцето в края на пубертета... Няма кой да каже категорично "това е, защото са ви дали еди-какво-си навремето преди да е било време", но е факт, че такива връзки съществуват доказано.

# 86
  • Мнения: 3 500
Моля ви, спрете да ме критикувате и да подлагате на съмнение всяка моя дума. Дайте акъл какво да правя с тая сутрешна закуска, щото само тя е проблема.  ooooh!
Как да ви обясня, че предпочитам да дам сутрин АМ на детето или някоя плодова кашичка или кисело млекце с плодове пред това да закусва филии със сладко или с мед или торти или макарони със захар в яслата. Нали все пак яде вкъщи - нито е пред другите деца, нито затруднявам лелките да я хранят сутрин. А има вариант да я оставят в стаята за игра да си походи на спокойствие докато другите деца закусват, защото докато те играят тя или седи в кошарата или някой я носи. Разбирате ли, за мен има вариант и то добър. Ей това ми е проблема  ooooh!

# 87
  • София
  • Мнения: 771
... Освен това не знам как ще издържи до 8.45 при положение, че става в 7.30... ooooh!



...По принцип малката става в 8, но часовника я буди в 8 без 15, когато ставам и аз.

Ама ние се объркахме, защото ти изкара няколко версии в колко става детето. Както и да е Wink

Обърни се към директорката и просто я помоли, когато другите деца закусват, твоето да си бъде в кошарката. При 5-6 деца за гледане, едва ли ще им представлява проблем.

# 88
  • Мнения: 3 500
 Joy Joy Joy Защото детето ми не е компютър и става различно, но горе-долу около това време. Наистина звучи смешно, как съм го написала само  Embarassed
7.30-7.45-8.00 - не е ли все тая  newsm78
 rotfImao smile3532 smile3511 smile3511 smile3511

# 89
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Как да ви обясня, че предпочитам да дам сутрин АМ на детето или някоя плодова кашичка или кисело млекце с плодове пред това да закусва филии със сладко или с мед или торти или макарони със захар в яслата.
Ако й даваш 1/2 от млякото след сън и другата 1/2 приготвена - в яслата, докато другите закусват? Макар че пак няма гаранция, че няма да иска да яде като другите...

Общи условия

Активация на акаунт