Какво НЕ давате за ядене при Атопичен дерматит ???

  • 7 922
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 205
Досега Иво не е проявявал обостряне на АД при нови храни, така че си му давам да яде всичко, съобразено с възрастта му. Личното ми мнение е, че АД няма връзка с храните. Просто някои деца имат по-суха и чувствителна кожа.
Не съм давала още само мед, ягоди, киви, шоколад.

При Иво АД се появява най-вече от претопляне. Друг установен дразнител няма. Не съм правила тестове, не искам да подлагам детето ми на това. Аз самата съм с алергия и за себе си също съм решила, че няма да се тествам.

Ползвам Нахткерцен балсам на д-р Тайс за петната и крем на А-дерма за суха кожа - за мазане вечер. Мажа винаги, даже и да не съм къпала. Гледам дрехите и оделата му да са памучни. Къпя го основно не повече от 2 пъти седмично, със сапунче на А-дерма. Други мерки не предприемам, защото - поне  при нас - няма смисъл.

Държа да уточня, че Иво има съвсем лека форма на АД - в момента само две бледи петънца - и това, което действа при нас, може да не действа при други деца.

# 16
  • Мнения: 524
моля на пишещите в темата да кажат..според техните наблюдения на какво се дължат кожните промени??

случало ли се е на някой да смени праха за пране да речем..и да изчезне проблема..
 

Смених праха за пране на цялата къща с бебешкия на Сано, чистих основно матраци, дюшеме, книги, ламперия...Като казвам основно, значи прахосмукачки с воден филтър 4-5 дена домакински занимания : това прах, акари и пр. алергени... Naughty
Резултат никакъв. Забраних  и достъпа до любимото куче на двора, разселих малките й по познати - няма промяна. Единствено промяна настъпва с хомеопатията и кортизона...

# 17
  • Мнения: 1 793
Още, когато беше бебе престанах за ползвам омекотител за неговите дрешки, защото тогава ми се стори, че това раздразва кожата на детето. И до сега не ползвам такъв за детските дрешки. Също така ползвам прах за пране, който е задължително нон-био. Носи само памучни дрехи. За козметиката - използвам медицинска. Добре се отрази на детето ми крема Atoderm P.O. zinc .Като беше бебе лекарят препоръча да слагам специално олио във ваничката, когато го къпя. От много отдавна вече не ползвам такова. Не че нямаше ефект, но сега не виждам нужда от него, тъй като положението доста се подобри. Тестове не сме правили.

# 18
  • Мнения: 1 014
Кaril На моя син му направихме кръвния тест за алергии, резултата - чувствителен е на много неща, но в ниска степен. Беше кошмар, докато му вземат кръв от веничката - не искам да си спомням. Старая се да санирам домашната среда, доколкото мога от прах, влага, но как да го огранича от храните, като например ябълки не трябва да яде, а той ги обича и е достатъчно голям не само да си поиска, но и да си вземе сам. (на 2 год е). Аз обаче, не съм забелязала да има обостряне от приема на някаква храна, не знам какво да мисля вече.

# 19
  • Мнения: 241
Моето бебе е още малко /8мес/ и сме в период на захранване, за това не яде кой знае колко много храни.От 4 месец е с АД и с алергичен ринит.Правихме кръвен тест,  който показа много ниска степен на алергия към микрокърлежи в дом.прах, косми от куче и котка, бреза, ябълка, морков, пшеница.На този етап е ясно, че избягвам ябълката и моркова.Основните мерки са насочени към ежедневното почистване на дома от прах, излагане матраците на слънце заради акарите, двойно изплакване на дрешките, избягване на плюшените играчки, носене само на памучни дрешки и най-вече използване на медицинска козметика за атопична кожа/ крем A-derma Exomega/.Къпя бебо 1 път в седмицата, а ако е много суха и раздразнена кожата, правя баня с трици/Aveeno  Baby Colloidal /.Най-внимателна съм със захранването, като въвеждам нова храна за 7- 10 дни и следя за алергични реакции.Така ще разбирам ако прояви чувствителност към някоя храна и ще я избягвам за напред.Надявам се  след време да успея да го ограничавам от вредните детски храни - зрънчовци, шоколади, кроасани, хамбургери, вафли и т.н.Ще наблягаме на пресни плодове и зеленчуци, пълнозърнести храни, леки меса.Дано беб4о да няма други планове като порасне Laughing

# 20
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Чудно.Днес бях при алерголог и ми каза АД.Направи ми проби за храни и утре ще ми каже от какво и дали имам алегии.Но определено направи връзката между АД и алергии от храни

# 21
  • Мнения: 1 080
При нас смяната на праха за пране и двойното изплакване повлия положително .Ползвам Персил сензитив .За мазане Стелатопия на Мустела за баня миещо блокче на Себа Мед .

# 22
  • Там някъде нейде !!!
  • Мнения: 1 136
Ох, не знам вече какво да кажа . От както сме на диета и мажа с кремчетата който ми изписаха , сме по-добре . Не смея и да се похваля , че не се знае . В яслата ги предупредих и уж ни пазят(кво уж сигурна съм , че е така ) . Дано повече не ни се появява , че ще откача . В края на месеца имаме среща с алерголожката и ще настоявам за тест каквото и да ми струва това .

Общи условия

Активация на акаунт