Домашни месни пюрета-коя част на пилето ползвате?

  • 1 144
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 267
И друг път съм го писала това, сори на тези, които ще го прочетат на n-ти път.
Преди време една майка, която живее в Израел писа, че тамошните педиатри съветват при приготвяне на домашно пюре с купено месо първата вода, в която месото ври 10-тина минути, да се изхвърля. Голяма част от т.нар. "отрови" се отделят в нея.
Извинявай ViVi но така и голяма част от бульона отива по дяволите newsm78 Въпреки че бих го жертвала естествено/ сори но наистина за първи път го чувам това въпреки че предимно чета във форума и рядко пиша Embarassed/

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 907
В началото слагах само от бялото месо, но откакто Вики стана на година използвам и бутчетата. За бульона - и аз практикувам това, което Vivi е писала - не само при приготвянето на храната на малчо, но и за нашата.

# 17
  • София
  • Мнения: 15 232
И друг път съм го писала това, сори на тези, които ще го прочетат на n-ти път.
Преди време една майка, която живее в Израел писа, че тамошните педиатри съветват при приготвяне на домашно пюре с купено месо първата вода, в която месото ври 10-тина минути, да се изхвърля. Голяма част от т.нар. "отрови" се отделят в нея.
Извинявай ViVi но така и голяма част от бульона отива по дяволите newsm78 Въпреки че бих го жертвала естествено/ сори но наистина за първи път го чувам това въпреки че предимно чета във форума и рядко пиша Embarassed/

Ами..... няма пълно щастие. Ако пилето е домашно и знам какво е яло, нямаше да се тревожа толкова, но купувам от магазина и процедирам така. Между другото, аз също изхвърлям първата вода и когато готвя за нас.
А като съм чела из форума, не сме само ние с honey_bee-и други изхвърлят първия бульон.

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 907
А като съм чела из форума, не сме само ние с honey_bee-и други изхвърлят първия бульон.
Аз даже го и измивам като изхвърля бульона ... Embarassed

# 19
  • София
  • Мнения: 7 097
Бялото месо.

# 20
  • Мнения: 5 362
Бялото месо и от бутчето-без кожа естествено.

# 21
  • Мнения: 6 461
Аз използвам бялото месо и месото от бутчето.

Месото от бутчето е по крехко.

# 22
  • Мнения: 950
От птиците се дават гърдите, понеже това е най-чистото месо.

# 23
  • София
  • Мнения: 4 294
За домашните пюрета използвам месо от пилешки гърди  Peace

# 24
  • Мнения: 288
От бялото месо без кожата.Дори в дет. кухня като гледам само бяло слагат

Общи условия

Активация на акаунт