На каква възраст родихте планираното си второ дете

  • 11 301
  • 114
  •   1
Отговори
  • Мнения: 636
 Здравейте, много мислим за второ дете, а трябва и бързо да мислим. Освен липсата на достатъчно финанси, възможности за помощ от баби, кошмарното раждане и преди това бременността, прекарана почти цялата в контракции и на лекарства, ме плаши и собствената ми възраст - 36 в момента. Благодаря ви!

# 1
  • София
  • Мнения: 1 352
Бях почти на 32 когато се роди Митко, но беше плануван да се появи малко по-късно. Възрастта ти не е проблем, а всяка бременост е различна, така че не го мисли, ами действай.

# 2
  • Мнения: 2 567
Все още е само в план  Simple Smile Надявам се поне да стане между 35 и 40 ми година. Въпреки, че няма да имам комплекси, ако това стане и след 40 ми година. Само дано съм физически добре  Praynig

# 3
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 186
Трябваше да стане 3-4 години след първото, но в крайна сметка станаха 5г,
т.е. на 28 и половина родих второто Peace

# 4
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 915
Не мисля, че възрастта ти е проблем. Аз на 36 родих първото си дете. Живот и здраве, след 3 месеца ще родя второто - няколко седмици преди да стана на 40. А мисля съвсем сериозно и за трето.

# 5
  • Мнения: 639
Аз родих второто си дете на 21г.,третото на 31г.,сега мнго искам да имам 4-то ,но и мен възраста ме притеснява 37г.съм  newsm78 А децата съответно на 19г.,16г.и 5г.Искам да гушкам пак бебче и туй е то  HugМного се радвам на всички бебета,чувствам се млада и съм запазена де /справка:/

http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=2756888
но съм си дала срок още една год.,ако се получи ,добре,ако не ще гледам внуци и туй то  Naughty

# 6
  • Мнения: 639
lulumba ,верно ли,направо ме ентусиазира,ами как ти понесе втората бременност?Проблеми имаше ли?

# 7
  • Мнения: 636
Не мисля, че възрастта ти е проблем. Аз на 36 родих първото си дете. Живот и здраве, след 3 месеца ще родя второто - няколко седмици преди да стана на 40. А мисля съвсем сериозно и за трето.
Браво! И аз се ентусиазирах! Обаче още ме е шубе!

# 8
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 186
seni, свекърва ми е родила планирано третото си дете на 39, и то през 1991-ва година Sunglasses

# 9
  • София
  • Мнения: 1 819
Надявам се да съм между 30 и 35, защото не искам да имат голяма разлика...

# 10
  • Мнения: 656
 Thinking
С първата бременност имах контракции до края на 5тия месец и си лежах в къщи. С втората - от 6тия месец и след като се приберях от работа само лягах да почивам, съпругът ми беше и баща и майка на първото дете. Готвене, гладене, чистене и всичко останало - правеше го идеално. Е, в началото имаше и несполучливи опити, но имаше желание и се справи с това.
Баби имам около мен, но с опита от първото ражане изобщо не исках да ми се мяркат и да се месят. Съпругът ми си взе отпуската така че да ми помага след раждането, а аз пък се възстанових много по-бързо отколкото първия път.

Финансите са сериозен фактор, но всичко е относително. Ако можеш да разчиташ 100% на съпруга си - действай смело.

# 11
Моята дъщеря е на 1 година и 11 месеца. С моят съпруг искаме да имаме още едно дете, но си мислим, че ние е много малка каката за да имаме и бебе. Може би, живот и здраве, след няколко гидинки (2 - 3) ще си имеме бебе и малко по-голяма кака. Laughing

# 12
  • Мнения: 234
Аз бях на 28,когато се роди второто ни дете.Отлагахме дълго,точно поради финансови причини.Накрая го решихме и не му мислихме и много,че да не се разубедим.Разликата между децата ни е 8 години.Сега се радваме на малка принцеса на 2 год. и 6 мес.

# 13
  • Мнения: 705
на 28 родих аз първото, второто - на 29, но пък третото мисля да е в периода 35-40, така че, според мен, в норма си - давай смело  bouquet

# 14
  • Мнения: 7 263
На 30 първото, на 34 второто. Чувствах се перфектно.  Надявам се до 42-43 да имам и трето - ако е  всичко е наред живи и здрави!

# 15
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
На 29.
Майка ми роди брат ми на 39г.
И аз се замислям за трето, а съм на 31г. сега, докато се наканя и докато си намеря постоянна работа, може и да стана на 35-36г.

# 16
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193

Планирам да родя отново около 30 год.Горе - долу след 4 - 5 години....

# 17
  • Мнения: 8 999
На 35, но по принцип беше планирано да се зачене, когато навърша 36 г. Риск винаги има, но затова са специалистите и изследванията на плода. Да не те тревожа, но моята втора бременност беше абсолютно същата като първата, дори бях убедена, че пак ще е момиче и изненадата ми, когато видяха на видеозон, че е момче, беше огромна. Дори поспорих с лекаря. За раждането не рискувахме изобщо - щом първото се е наложило да е родено със секцио, моят доктор беше категоричен, че и второто трябва да е със секцио. Раждането ми започна и при двете деца точно 10 дни преди термина, та втората операция от планова стана "по спешност". При всеки човек е индивидуално, но ако имаш желание, не се колебай. И на нас с мъжа ми никой не ни е помагал, но оживяхме!

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 702
При мен проблемите бяха същите като твоите.
Първото си дете родих на 23 и половина.
Години наред от мисълта за раждането ми се изправяше косата.
Освен това изплащахме жилищен кредит.
Кредита още го изплащаме, но вноските вече не са такъв голям процент от дохода ни.
Като станах на 33 си дадох сметка, че кариерата ми не е кой знае какво, за да се оставя с едно дете и това да не ми тежи.
Говорих със съпруга ми. Той малко се страхуваше, знаейки как мина първия път, но успях да го убедя, че съм готова и го искам. (бях си решила, че ще си платя за секцио)
Така и направихме. Второто ни бебче се роди като бях на 34.
Много съм щастлива!

Желая ти смелост и скоро да се похвалиш!   bouquet

# 19
  • Мнения: 5 468
Трябва да съм на 34-35-36, като родя второто си дете newsm78. Решението е взето, че второ дете ще трябва да има, но осъществителния план е дълбоко замразен за сега.
Що те плаши, че си на 36? Раждай си смело.

# 20
  • Мнения: 1 937
seni, порция кураж и от мен.
На около 36 ще се готвя за трето. Wink
 
 

# 21
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 915
Nevi, изобщо нямах никакви проблеми нито при първата, нито сега при втората бременност. Карам много лека бременност, без повръщане, гадене и обичайните неприятности. При това работата ми е доста активна, но не ми създава проблеми.
Единствената неприятност при по-късното раждане е, че трябва задължително да си направиш амниоцентеза, заради евентуални заболявания на детето. Но това е доста леко изследване - говоря от личен опит, при това двукратен. По-гадно е чакането после на резултата, който идва едва след 2-3 седмици.
Аз лично се чуствам много по-сигурна като мама на такава възраст. Късната ми бременност е лично решение, а не резултат от късен брак - с мъжа ми тази година празнуваме 13 години от сватбата, а живеем заедно от 16 години.
Много е важно обаче и как се чувстваш като дух, нагласа, позитивност, жизненост и т.н.

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Родих на 37 първото си дете и сега постоянно съм по лекари за второ... Laughing
 Това ми е мечтата. За трето наистина не знам дали ще имам време... Wink

# 23
  • Мнения: 3 042
Ами на 29 бях.

# 24
  • Златна Добруджа
  • Мнения: 497
Живот и здраве - на 32  Simple Smile
 

# 25
  • Мнения: 7 723
Бях го планирала за 27, ама го родих на 30...  Confused

# 26
  • Мнения: 135
На 31 - второто.

# 27
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
На 27.

# 28
  • Мнения: 96
На 30 год.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 552
Първият път родих на 26г., вторият път на 32 и хоп дечицата ми станаха 3.

# 30
  • БГ
  • Мнения: 352
Родих първото си дете на 24год. и планът беше да са с малка разлика , но не стана както го плануваш, човек предполага бог разполага.Родих второто на 32. Две абсолютно различни бремености.Ако имаш желание действай  bouquet

# 31
  • Мнения: 115
  Първото на 27, а второто на 28.

# 32
  • Мнения: 3 740
Второто си дете родих на 27. Акушерката ме поздрави: "Браво, на 30 ще имаш две пораснали дечица!", а аз: "Не, на 30 ще си родя трето." Обаче то ме изпревари и се роди, когато бях на 29. За компенсация родих четвъртото на 32. Simple Smile Всичко това се случи в периода 1990-1995. Затова мога да ти кажа, че единствено здравето е съществен фактор. С всичко друго човек се справя. Стискам ти палци!

П.П. В тази тема преброих поне 6 потенциални кандидати за Клуб "Пълна къща". Хубава тема! Sunglasses

# 33
  • Мнения: 6 390
първото го родих на 30г., последното се надявам някъде към 40г. да е  Wink
Трябва да съм на 34-35-36, като родя второто си дете newsm78. Решението е взето, че второ дете ще трябва да има, но осъществителния план е дълбоко замразен за сега.
Що те плаши, че си на 36? Раждай си смело.
нещо такова  при мен се надявам да се получи, само с тази разлика, че и третото е планувано, а то ще е със сигурност 3/4г. след второто  ...
Рибата е още в морето, но тиганите отдавна са сложени  Wink Whistling Mr. Green
Късмет на всички ви при изпълняването на плановете Grinning

# 34
  • Мнения: 4 399
Много добре те разбирам как се чувстваш. Аз съм на 35 и май също трябва да се позабързам ако искам второ дете. От една страна все още ме е страх, струва ми се че детето ми е още малко. От друга, знам че възрастта ми напредва. Мен не ме е страх от бременността. Страх ме е че няма да се справя с 2 деца с толкова малка разлика и че 'голямото' ще бъде много ощетено защото не мога да разитам на помощ. НО пък ме е страх и че след 35 се забременява доста по-трудно. Всъщност след 35 е много трудно да плануваш бременност. Знам че не ти помогнах много, но пък винаги е хубаво да знаеш, че и други са в същата ситуация.  WinkУспех във взимането на трудното решение!

# 35
  • Мнения: 318
Второто като родих бях на 32 , а първото на 30. Затова се и поослушах преди да имам деца,  държахме да са с малка разлика.
Възрастта ти не е проблем. Пребори си страха и давай смело. Всяка бременност и раждане са много различни.

# 36
  • Мнения: 24 467
Попаднах в най- дългата графа. По нашият план първото беше за 25 г., а второто- за 31 /когато първото стане в първи клас/. Тъй се подредихме и на практика. Другата причина за това поизчакване е, че аз не харесвам за себе си малката разлика във възрастта на децата, считам, че е по- трудно да се гледат така. Освен това трябваше да изплатим и ипотеката /ох, и тая я свършихме/.
За разлика от първата ми бременност втората беше кошмар, но това не е до възрастта. Непрекъснато ми беше лошо и повръщах, от първия месец включително до последния ден.
За второто раждане, понеже първото ми беше трудно, си "поръчах" епидурална аналгезия и всичко беше този път "на шест". Бабата се пенсионира, но пак сме с гледачка, само дета като се разболее по- има на кого да се разчита за заместване.
Баткото разрежда атмосферата и бебокът има с кого да се заиграва, ако големият е на кеф. Сега имаме една камара стари дрешки, абсолютно запазени, които ползваме и които се ползват и след нас и пак ще се ползват.
Трудността от този избор намирам само при  семейства с финансови затруднения. Ако имах съществени такива и аз бих се замислила.

# 37
  • виртуално
  • Мнения: 2 862
В момента съм на 38 и работим за второ Laughing

# 38
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Второто родих на почти 31. Сега работим по третото.

# 39
  • Мнения: 1 180
Първото - на 29, за второто си бях поставила краен срок 35, но го родих на 34. За трето не мисля.

# 40
  • София
  • Мнения: 3 421
 Второто дете го родих на 28, но не беше планирано.
 По план програма не трябваше да има второ - радвам се, че стана така обаче.

# 41
  • София
  • Мнения: 248
Родих второто си дете на 32г, планирахме го.  Много се радвам, че се решихме на тази стъпка и сега гушкам сладко бебече. Разликата между децата ми е 7г.

# 42
  • Мнения: 165
дъщерята я родих на 25г.а синчето планувано един месец след като се роди навърших 38 Mr. Green

# 43
  • Мнения: 636
 Мили момичета, безкрайно ви благодаря за всички отговори - и на тези, които са в сходна ситуация,  и на тези, които са в съвсем различна. Винаги е полезно де научи човек как е при другите. Мен ме притеснява всъщност не точно възрастта ми сега заради бременността и раждането, а възрастта ми воъбще. Представям си двама тийнейджъри вкъщи - на 13 и 16, а аз - в критическата, демек  всички ние - с хормонални проблеми. Тежичко ми се вижда... детето в пубертета си има нужда от здрава, млада ръка...пък и човек на дърти години не знам дали е достатъчно гъвкав, за да  разбере добре детето си...Дано се справим по-бързо с измислянето на решение, че взе да ми дотежава ... Успех на всички работещи за второ и трето!

# 44
  • Мнения: 494
Не мисля,че има гаранция че ще се разбирате и ще се гледате без проблеми,дори и да имате минимална разлика във възрастта.Както виждам и чета вие сте сериозни хора и обмисляте нещата-значи ще внимавате и с отношенията си с децата,независмо от "общия ви пубертет" Simple Smile.Така или иначе всичко е въпрос на внимание и обмислено отношение.Правиш каквото трябва,обичаш децата си...съветваш се при проблем с по-опитни и знаещи хора,с книги ако трябва , и се надяваш че всичко това ще направи от децата ти добри хора,които ще се обичат взаимно и ще обичат и вас.А дали става винаги така?Не,не става,но има шанс,когато се стараеш!И това не зависи нито от разликата във възрастта,нито от пола на децата или тяхната разлика или нещо такова.Просто има шанс,когато се стараеш...така мисля.Аз родих на 30 второто планувано дете,ама толкова се чидих,че със същата скорост на чудене и маене можеше изобщо да не родя второ дете,ако мъжът ми не беше настоял вече твърде много и все пак бяха минали 5 години от първото ни дете.Сега,разбира се,не съжалявам,а напротив.Така че успех и не се тревожете за това.
Съпругът ми например,е отгледан от баба си,по стечение на обстоятелствата(надявам се че няма да се засегнеш,съвсем не искам да казвам че ти си баба Peace,само пример давам Stop) и имаше с нея прекрасни отношения,въпреки че разликата във възрастта им беше огромна-60 години разлика е наистина огромна.Когато тя почина миналата година на 93 години,все още бяха толкова близки,че аз, с моите млади и иначе много мили и свестни родители,тайничко му завиждах!
С други думи-не възрастта е от най-голямо значение-това е моето мнение.

# 45
  • Мнения: 2 255
35 г
гласувах 35-40, ама може и в предната да съм  Joy
беше си не само планирано, а и напълно умишлено  hahaha

# 46
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 НА 28!

# 47
  • Мнения: 804
Ами второто си ангелче родих на 25г. без 6 месеца.Абсолютно планирано.Исках докато навърша 25 години да съм приключила с децата. Мъжа ми много активно взе да ме агитира напоследък да си направим трето,но ме е страх...и не искам ново бебе...нямаме възможност да му осигурим равни условия с братята му.

# 48
  • Мнения: 465
Второто ни планирано бебе родих на 29г. Peace

# 49
  • Мнения: 2 829
на 29,декември,,а след месец аз навърших 30 Winkпървото на 23
и двете деца бяха планирани

# 50
  • Мнения: 178
На 36 родих второто си дете-планирано.Първата ми бременност беше много тежка,родих на 27.Втората бременност беше лека,раждането също. Никога не съм мислила какво ще бъде след години.Дай боже  на 50 години да изглеждаме като на 20  Laughing

# 51
  • Мнения: 146
Първото родих на 32, лека бременност, работих до последно. Второто на 36, пак без проблеми, даже по-лесно излезе от първото, но пък таткото вече знаеше къде и как да ме масажира по дреме на раждането. Желая успех.

# 52
  • Мнения: 1 866
Първото си дете родих на 28, второто на 30. И двете планирани. Искаме и трето дете и ако имаме възможност, смятам да бъде след като стана на 35 г. Малката разлика е трудничка и затова не бих искала да родя още едно дете след 2 г. Мисля, че ще се лудна. Иначе не смятам, че възръстта е проблем. Имам много познати, които родиха първо дете на около 35. Една от тях роди трето на 42, а една друга роди първото си дете на 38, а второто на 40. Бременностите им бяха леки, ражданията също. И възстановиха формата си завидно бързо. По-бързо от мен. На твое място не бих се колебала.

# 53
  • Мнения: 11 607
Хихихи, колко мами искат трето детенце...Супер! Давайте смело и не е толкова страшно! Второто го родих месец преди да навърша 26г.

Аз на 30г. бях с 3 деца, но искам на 40г. да бъда с 4.......Неви, не знам дали с теб заедно ще бременеем, но май ще бъда след теб,а и нали си ми кака.....Кабо Алма броиш ли още мамите кандидати за Клуба?

# 54
  • Мнения: 2 241
На 36  Simple Smile, съвсем планирано, но закъсняло, защото доста време не ставаше... Това май при много двойки се случва, особено ако са се пазили старателно с години, така че като планирате датите или периода, започнете да правите бебе поне няколко месеца по-рано, пък да стане навреме Heart Eyes

# 55
  • Мнения: 636
  Супер! Много бих искала да съм на 30 с 3 деца!

# 56
  • Мнения: 54
Ужасна първа бременност , болници , инжекции - щях да я родя в 7 месец , но се размина и я родих 22 дена по- рано живо и здраво бебенце! А второто го правихме 5 години Heart Eyes никъкъв проблем през бременноста , дори я преносих !  #Crazyа казваха че ще я родя по- рано !Замислям се за трето, ама ако ще го правим и него 5 години , бая работа ще падне Blush
Успех! Децата са нашето богатство!  bouquet

# 57
  • Мнения: 2 051
Здравейте, много мислим за второ дете, а трябва и бързо да мислим. Освен липсата на достатъчно финанси, възможности за помощ от баби, кошмарното раждане и преди това бременността, прекарана почти цялата в контракции и на лекарства, ме плаши и собствената ми възраст - 36 в момента. Благодаря ви!
Нямам време да чета всички отговори.
Не се притеснявай изобщо. Възрастта ти е прекрасна, важното е ти да се чувстваш здрава и психически готова за приключението.
Родих първите си три деца по време на голямата криза 90-97 години. Не беше никак лесно, но са живи и здрави, на много се научих покрай тях.
А последните си две деца родих на 40 и мога да ти кажа, че възрастта беше най-малкото, което ме безпокоеше.
Мисля че това, от което имаш нужда е позитивна нагласа и общуване с хора, които също я имат.
Поздрави и кураж!

Последна редакция: чт, 10 май 2007, 14:19 от Ведра

# 58
  • Мнения: 3 268
Родих второто си дете на 36 г. и половина.Отрази ми се прекрасно на външния вид.Много съм щастлива,че не се отказах тогава.Калина е моето слънчице.

# 59
  • Мнения: 3 211
сега съм на 30, може би за след 2 години го планираме, малко още да натрупам опит в работата, че след майчинските я смених.
Доскоро мъжът ми не искаше второ, че съм била съвсем хистерясала покрай първото, пък какво ли ще бъде с две, ама аз постепенно го убедих, че няма да полудея Laughing, а пък тайно си мисля за трето Mr. Green
Моя колежка ражда първо дете на 40год.
Аз като разждах, жената в моята стая, беше на 36год. и роди толкова леко, че направо Shocked

# 60
  • Мнения: 636

Родих първите си три деца по време на голямата криза 90-97 години. Не беше никак лесно, но са живи и здрави, на много се научих покрай тях.
А последните си две деца родих на 40 и мога да ти кажа, че възрастта беше най-малкото, което ме безпокоеше.
Направо ме убивате, момичета, шапка свалям на такива жени.

# 61
  • Мнения: 647
Родих второто си дете на 29 г. , без да го планираме , имахме хиляди финансови проблеми...
Сега сме добре финансово , но като се замислим за 3-то дете все ни се струва , че няма да се справим....
Къде е логиката ?????
 smile3516

# 62
  • Мнения: 1 877
Стискам палци да се решите и всичко да е безпроблемно!Ние второто си го родихме три години след първото,а аз бях на 32 без 3месеца

# 63
# 64
  • Мнения: 636
Родих второто си дете на 29 г. , без да го планираме , имахме хиляди финансови проблеми...
Сега сме добре финансово , но като се замислим за 3-то дете все ни се струва , че няма да се справим....
Къде е логиката ?????
 smile3516
Май човек като се замисли става лошо...Аз затова съм написала "планирано", защото като стане случайно, е по-лесно, просто нямаш избор /поне за мен абортът не е алтернатива/. Обаче като седнеш да го мислиш...

# 65
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
на 31г. второто. Ако Господ ми бе "разрешил", щях и на 30г. да имам 2-ро.
Няма универсална възраст или формула за нищо в човешкия живот.

# 66
  • Мнения: 1 526
Две седмици преди да стана на 25.
Но смятам, че и на 40 не късно ако жената е в добро физическо здраве и има желание.

# 67
  • Пловдив
  • Мнения: 616
Нито едно от трите ми деца не се появи на планираното време!!!

И се оказа че имам стерилитет- и само Божията намеса ми помогна да имам тези 3 дечица.

Нашите сметки се оказват понякога криви.

Аз благодаря на Бог за неговата милост!

# 68
  • Варна
  • Мнения: 252
A na men mi predstoi sled 3-4 mes., jivot i zdrave vsi4ko da e normalno, da rodq 2-to si dete na 26g.

# 69
  • Мнения: 3 405
Аз на 33, а мен майка ме е родила, когато е била на 36.
 Hug

# 70
  • Мнения: 11 607
Аз на 33, а мен майка ме е родила, когато е била на 36.
 Hug

Свекървата е родила мъж ми - първо дете на 38г.

# 71
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
На 32г.

# 72
  • Мнения: 1 734
Планирам да е между 30-35, но дали ще стане ще видим...

# 73
  • Мнения: 256
Бях на 23г. мислим до 28си година да родя и 3то то си дете Peace

# 74
  • Мнения: 999
Още не съм, но живот и здраве ще го родя на 25г.

# 75
  • Мнения: 371
Tоку що родих второто си дете. На 25г. съм и е планирано, но не заради възрастта, а защото не искам да има голяма възрастова разлика между двете ми деца! А и да си призная повече време ако мине на дали ще ми се захваща отново със всичко, най-вече безсънието, а сега така или иначе съм набрала инерция:)

# 76
  • Мнения: 3 461
Първото на 25, второто на 34, третото на 35. Само първото планирано. Simple Smile Човек предполага, Господ разполага. Peace

# 77
  • София
  • Мнения: 4 423
Първото непланирано на 20, второто планирано на 37 Peace

# 78
  • Мнения: 279
Синът ми се роди когато бях на 27,а дъщеря ми-малко преди да навърша 35,но все още  една част от мен не иска да се примири и мечтае за още едно бебе.

# 79
  • на село
  • Мнения: 3 926
Голямата на 23, малката на 36 и двете планирани.

# 80
Първото си дете го родих на 20,второто на 24, третото на 27.Не сме планирали точно кога да имаме деца, всичко се нареди от само себе си и според мен много добре.Няма от какво да се плашиш, щом си се решила на дете, действай смело.

# 81
  • Мнения: 5 297
На 36  Grinning!  Абсолютно по план. До нас баби нямаме, но пък си имаме голям батко  Peace.

# 82
  • Мнения: 662
Сега съм на 26,имам един разбойник на 1г. и 8 месеца,решили сме да започваме работата по второто,а плановете са до като стана на 30 да са 3  Grinning(дай боже сега да си направим близнаци-поне на мен така ми се иска)

# 83
  • София
  • Мнения: 1 724
Живот и здраве, ще родя на 38 години, след около 2 месеца. Синът ми е на 8 г.

# 84
  • София
  • Мнения: 3 664
Ами аз да си призная, Виктор не беше плануван Embarassed, родих го на 32. С мъж ми се смеем, че до 40 имаме време и за трето.

# 85
  • София
  • Мнения: 672
Страхотни сте!

Аз съм на 30 и чакам първото си дете. Още от забременяването си си мисля поне за още 1, но се притеснявах за годинките.

Вие ми вдъхнахте надежда, че не е късно мечтите ми да се сбъднат.

Благодаря!

 Hug

# 86
  • Мнения: 1 120
Второто на 27. Отново непланирано , но пък точно в подходящото време Grinning

# 87
  • Мнения: 377
След тежки размисли  newsm78 се решихме на второ дете. Родих го на 31 г. И при нас бабите са заети и далече, но баткото си го бива.

# 88
  • Шумен
  • Мнения: 196
Аз да ви кажа чесно въобще не се замислих.Ей така ми дойде от вътре!Решихме че е дошло времето за второ и хоп ,то стана!А си мислех,че 28 год. е подходяща възраст.  bouquet

# 89
  • Мнения: 27 524
Надявам се да съм между 30 и 35, защото не искам да имат голяма разлика...

Също  Blush

# 90
  • Мнения: 1 021
Надявам се да съм между 30 и 35, защото не искам да имат голяма разлика...

Също  Blush
Радвам се, че така си решила!  Wink
(доста чета и препрочитам темата ти в същия подфорум)

# 91
  • Мнения: 27 524
Радвам се, че така си решила!  Wink
(доста чета и препрочитам темата ти в същия подфорум)

 Heart Eyes Благодаря ти  Hug

# 92
  • Варна
  • Мнения: 4 295
И двамата са ми планувани и искани.Втория го родих на 29г.,имат разлика 4г.5м. Wink

Блонди,и аз ти се радвам да знаеш!Човек с такава душа трябва да възпита и отгледа поне 2 деца! Hug

# 93
  • Мнения: 1 744
Когато дъщеря ми стана на 2 годинки, някак си изведнъж започнах да мисля, че много ми се иска и едно момченце. Толкова много, че на 28 години родих за втори път, само че две момченца. Mr. Green

# 94
  • Мнения: 287
Ха, и аз попадам в голямата графа! Първото го родих на 28 , а второто си бях решила когато имам първокласничка. Така и стана. На 34 родих второто си дете , а имах и помощничка на която мога да разчитам - каката.
Решавай и не отлагай - щом си се замислила, значи ще стане! Успех!

# 95
  • София
  • Мнения: 2 104
според плановете, които кроим (пу-пу-пу  Mr. Green ) трябва да е следващата година значи ще съм на 26

# 96
  • Мнения: 1 045
Ами живот и здраве след два месеца ще родя второто си дете и съм на 25  Peace Лично за себе си винаги съм искала да родя и двете си деца максимум до 27 години  Hug За мен е непонятно да създавам и отглеждам деца след 40-та си годишнина освен ако не са внуци  Laughing

# 97
  • Емаесесаесесапипиа
  • Мнения: 488
Първото на 23, второто на 27, третото на 29.

# 98
  • Мнения: 11 607
Първото на 23, второто на 27, третото на 29.


Ти като мене(почти)  bouquet  bouquet  bouquet Hug Hug Hug

# 99
  • casa dolce casa
  • Мнения: 172
На 20 родих сина ми.Когато беше на 8 месеца забременях за втори път,за съжаление пометнах и после трябваше да изчакаме.Малката се роди когато бях на22.

# 100
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Сега навърших 36 г. и работим за второ. Баткото го родих на 20 г.

# 101
  • Мнения: 5 391
Мислех децата ми да са с 3-4 години разлика, не съм изхождала от това аз на колко години ще бъда.
Обаче новото бебе ни изненада, вече го чакаме Grinning

# 102
# 103
  • Мнения: 469
Дъщеря си родих на 24г.,а синът на 27г.
Имат три и половина години разлика.Исках да е по-малка,но нещата не винаги стават според нашите желания.
Не отлагай и не му мисли чак толкова много.
Успех. Simple Smile

# 104
  • Мнения: 318
Бях на 31години,когато родих второто ни дете.Разликата междy двете е 4г.и 9м.Отлагахме главно поради финансови причини.

# 105
  • Мнения: 5 539
Aко е рекъл Господ, ще съм все още на 29, когато ще го родя. Разликата с дъщеря ми би трябвало да е 3г. и 9 м. Simple Smile

# 106
  • Мнения: 256
Ами живот и здраве след два месеца ще родя второто си дете и съм на 25  Peace Лично за себе си винаги съм искала да родя и двете си деца максимум до 27 години  Hug За мен е непонятно да създавам и отглеждам деца след 40-та си годишнина освен ако не са внуци  Laughing
   
   А, а за мен е непонятно да си баба на 40 , защото аз на тази възраст искам още много от живота  Hug

# 107
  • Мнения: 5 539

   
   А, а за мен е непонятно да си баба на 40 , защото аз на тази възраст искам още много от живота  Hug
Именно, когато нямаш малки деца за гледане, можеш да получиш още много от живота.
Като си баба не означава, че трябва да гледаш внуци нон-стоп Wink

# 108
  • Мнения: 297
Планирам второто да е когато съм на 33.. така баткото вече ще е горе-долу самостоятелен, на 10...

# 109
  • Мнения: 1 426
Христова...

# 110
  • Мнения: 6 390
...За мен е непонятно да създавам и отглеждам деца след 40-та си годишнина освен ако не са внуци  Laughing
А за мен е непонятно да създавам и гледам  деца до 25г, освен ако не са на съседката  Mr. Green
По един начин се живее на 20.г. без деца, по коренно различен на 40.г. без деца  Wink  Whistling Mr. Green

# 111
  • Мнения: 959
точно на 30

# 112
  • Мнения: 2 631
Около месец, преди да навърша 31г. bowuu

# 113
  • Мнения: 907
Анкетата не е коректна. Тези, които са раждали на 25, 30 и 35, коя точка да изберат  newsm78
Разбирам, че се притесняваш. Исках да свърша с децата до 35, но закъснях по независещи от мен обстоятелства. Родих на 29, 35 и 37. Смятам 37 за не толкова далеч от 35, границата ми беше някъде до към 39, след това щях да осиновявам. Наистина има здрави деца родени от жени на 45, но зависи дали самата ще издържиш на притесненията, всеки си има лична граница според това в какво вярва.

Последна редакция: нд, 27 май 2007, 18:19 от MegiX

# 114
  • Мнения: 480
и аз да споделя-голямата си дъщеря родих на 21г
средната на 25/тя е вече ангел/
малката -на 35години-мнооого планувана и мноооого чакана!
разликата с каката е по-голяма-13години но пък и това си има предимства...

Общи условия

Активация на акаунт