На каква възраст родихте планираното си второ дете

  • 11 299
  • 114
  •   1
Отговори
# 15
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
На 29.
Майка ми роди брат ми на 39г.
И аз се замислям за трето, а съм на 31г. сега, докато се наканя и докато си намеря постоянна работа, може и да стана на 35-36г.

# 16
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193

Планирам да родя отново около 30 год.Горе - долу след 4 - 5 години....

# 17
  • Мнения: 8 999
На 35, но по принцип беше планирано да се зачене, когато навърша 36 г. Риск винаги има, но затова са специалистите и изследванията на плода. Да не те тревожа, но моята втора бременност беше абсолютно същата като първата, дори бях убедена, че пак ще е момиче и изненадата ми, когато видяха на видеозон, че е момче, беше огромна. Дори поспорих с лекаря. За раждането не рискувахме изобщо - щом първото се е наложило да е родено със секцио, моят доктор беше категоричен, че и второто трябва да е със секцио. Раждането ми започна и при двете деца точно 10 дни преди термина, та втората операция от планова стана "по спешност". При всеки човек е индивидуално, но ако имаш желание, не се колебай. И на нас с мъжа ми никой не ни е помагал, но оживяхме!

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 702
При мен проблемите бяха същите като твоите.
Първото си дете родих на 23 и половина.
Години наред от мисълта за раждането ми се изправяше косата.
Освен това изплащахме жилищен кредит.
Кредита още го изплащаме, но вноските вече не са такъв голям процент от дохода ни.
Като станах на 33 си дадох сметка, че кариерата ми не е кой знае какво, за да се оставя с едно дете и това да не ми тежи.
Говорих със съпруга ми. Той малко се страхуваше, знаейки как мина първия път, но успях да го убедя, че съм готова и го искам. (бях си решила, че ще си платя за секцио)
Така и направихме. Второто ни бебче се роди като бях на 34.
Много съм щастлива!

Желая ти смелост и скоро да се похвалиш!   bouquet

# 19
  • Мнения: 5 468
Трябва да съм на 34-35-36, като родя второто си дете newsm78. Решението е взето, че второ дете ще трябва да има, но осъществителния план е дълбоко замразен за сега.
Що те плаши, че си на 36? Раждай си смело.

# 20
  • Мнения: 1 937
seni, порция кураж и от мен.
На около 36 ще се готвя за трето. Wink
 
 

# 21
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 915
Nevi, изобщо нямах никакви проблеми нито при първата, нито сега при втората бременност. Карам много лека бременност, без повръщане, гадене и обичайните неприятности. При това работата ми е доста активна, но не ми създава проблеми.
Единствената неприятност при по-късното раждане е, че трябва задължително да си направиш амниоцентеза, заради евентуални заболявания на детето. Но това е доста леко изследване - говоря от личен опит, при това двукратен. По-гадно е чакането после на резултата, който идва едва след 2-3 седмици.
Аз лично се чуствам много по-сигурна като мама на такава възраст. Късната ми бременност е лично решение, а не резултат от късен брак - с мъжа ми тази година празнуваме 13 години от сватбата, а живеем заедно от 16 години.
Много е важно обаче и как се чувстваш като дух, нагласа, позитивност, жизненост и т.н.

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Родих на 37 първото си дете и сега постоянно съм по лекари за второ... Laughing
 Това ми е мечтата. За трето наистина не знам дали ще имам време... Wink

# 23
  • Мнения: 3 042
Ами на 29 бях.

# 24
  • Златна Добруджа
  • Мнения: 497
Живот и здраве - на 32  Simple Smile
 

# 25
  • Мнения: 7 723
Бях го планирала за 27, ама го родих на 30...  Confused

# 26
  • Мнения: 135
На 31 - второто.

# 27
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
На 27.

# 28
  • Мнения: 96
На 30 год.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 552
Първият път родих на 26г., вторият път на 32 и хоп дечицата ми станаха 3.

Общи условия

Активация на акаунт