Майско слънце вън пече, ДЕКЕМВРИЙЧЕ във коремчето расте!

  • 13 469
  • 298
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 534
бебобо, съгласна съм в теб за случаите, които касаят тези членове, а именно - забранен нощен труд, вреден труд, командировки, трудоустрояване при необходимост, закрила при уволнение...в тези случаи няма начин как да удостовериш че си бременна, освен с документ, но тогава когато няма опасност от тези "изисквания" на работодателя, просто не е нужно... Simple Smile

# 241
  • Мнения: 561
Девойки, относно вредата от матерната - това са поредните градски легенди  Simple Smile, с моя син я взимах, човека си е съвсем добре, това че някои деца имат по-затворена фонтанела е съвсем нормално, фиброзирала се нарича и в никакъв случай не е патология.
Сега взимам Prenatal, говори се, че са най-добрите уж. Т.е. купих ги, но още не ги пия, ще почна 2-рия триместър, за сега само фолиева е достатъчно.

# 242
Иве може ли да ми оправи6 термина на 10.12.Аз сам в 10 г.с. и бебо е 38мм.доки каза 4е вси4ко е нормално,дано и при вас вси4ко да е наред.4ао за сега.

# 243
  • Мнения: 1
Така е Иве Simple Smile не пожелавам на никой да му се налага, но е добре да си знаем правата и задълженията няма как и в тази връзка мисля, че линковете на първата страница са много полезни за всички бъдещи мами благодарим ти  bouquet

# 244
  • Мнения: 534
bebobo, така е...Кодекса на труда и разни закони, касаещи трудовоправните взаимоотношения са ми нещо като "настолна книга" - такава ми е работата, та относно правата - ДА, трябва да ги знаем и това, понякога ми се налага да обяснявам Hug

# 245
  • София
  • Мнения: 2 849
Хора, нито досега, нито миналият път съм имала проблем със запек - пия си едно кафенце сутрин и съм като часовник. Едно кафе не вреди на плода. Нито пък кола, нито пък шоколад. Нито пък Матерна, впрочем. Пак ви казвам, не се вторачвайте прекалено. По-добре кафе, отколкото Дуфалак. А за разстройството - изрично съм питала, нищо не се позволява, само диета. При кърмачетата се дава оризова вода, но за голям човек едва ли ще повлияе. Затова - само препечени филийки, солети, бисквити, компотът от дренки също запичал, ябълковият сок - тоже. Та така.

Иначе аз до 12-тата седмица съм само на Фолиева, а след това ще мина на витамините на Хип вероятно.

Що се отнася до женската консултация - хубаво е да се посещава. При определени условия това става и с направление от личния лекар, безплатно - консултирайте се с него. Освен това ви съветвам вече да се ориентирате към конкретен лекар, на когото имате доверие, този, при който ще раждате, защото е добре той да ви следи цялата бременност, още от началото.

# 246
  • Мнения: 43
Здравейте  Wink
Виждам, че почти всички тук си пиете, или ще пиете разни витамини и искам да попитам дали е важно да се пият, защото аз вече от месец някъде съм регистрирана, че чакам бебче, ходя редовно на прегледи, направих си всички изследвания още преди време, но моя доктор и дума не обелва за витамини, единственото, което ми е предписал е фолиева к-на. Просто ми е странно, на всички да предписват, а пак на мен не... Не че изгарям от желание да пия хапове, но аз да си попитам и вас, пак утре и доктора, за всеки случай   newsm78

Хубав и слънчев ден ви желая!  Hug

# 247
  • София
  • Мнения: 2 849
Аз също пия само фолиева киселина. Така беше и при първата ми бременност. Фолиева киселина до 12-та седмица, после витамини за бременни.

Съветът ми е да имате 100% доверие в лекарите, които сте избрали! Peace

# 248
  • Мнения: 43
Мхмм, и аз така смятам, просто ми стана чудно. Но в крайна сметка, права си, Клер, лекарите си знаят работата  Peace

# 249
  • Мнения: 561
Аз също пия само фолиева киселина. Така беше и при първата ми бременност. Фолиева киселина до 12-та седмица, после витамини за бременни.

 
Абсолютно вярно!!!

# 250
  • Мнения: 686
Доктора нищо не ми каза,нито за витамини нито за фолиева киселина,но аз фолиевата си я пия,а пък от витамини "Нямало нужда".С каката до това време една Матерна бях изгълтала.
Утре съм на зъболекар.Мъжо ми записа час,казал му,че съм бременна,а той казал ми тогава може да не я мъча,само да си поприказваме,ама миналия месец доста ме измъчи,вади нерви,слага арсен,прави снимка,надявам се да не ми е навредил по някъкъв начин.
Друго ме притеснява в градината където ходи дъщеря ми има група,която е под карантина от скарлатина.Да я спирам ли.Вкъщи няма кой да я гледа освен мен,а на мен ми е все лошо,пък риска от скарлатина е по-ужасна възможност.Децата от нашата група нямат досег с болната група,но все пак влизат от един вход и ме е страх.Някой знае ли признаците на скарлатина и какво да направя,че да не ни хване.Да я спра от градина,докога и как ще се справям,оф незнам.

# 251
  • Мнения: 561
Скарлатината е бактериална инфекция- стрептококи, лекува се с антибиотици, шарка не е, въпреки че се получава обрив, повтаря ,  симптоми - специфични червени петна по лицето, малинов език и др. Може да не се разболее ако не е в контакт, не е толкова заразна колкото варицелата например, но все пак риск има.

# 252
  • Мнения: 630
....
Задължение за уведомяване

Чл. 313а. (Нов - ДВ, бр. 52 от 2004 г., в сила от 01.08.2004 г.) (1) Бременната работничка или служителка ползва права по чл. 140, ал. 4, т. 2, чл. 147, ал. 1, т. 2, чл. 157, ал. 2, чл. 307, 309, 310 и чл. 333, ал. 5 след удостоверяване на състоянието си пред работодателя с надлежен документ, издаден от компетентните здравни органи.
(2) При прекъсване на бременността работничката или служителката по ал. 1 е длъжна в 7-дневен срок да уведоми работодателя.
(3) Работодателят и длъжностните лица в предприятието са длъжни да опазват в тайна обстоятелствата по ал. 1 и 2.

Много благодаря!
Смятам да се възползвам от информацията. Ако не беше така добра да я дадеш - нямаше да  знам голяма част от правата си   bouquet
Даже днес ни дадоха да подписваме допълнително споразумение за извънреден труд и се чудих какви обяснения да давам. Не ми се искаше още да разгласявам новината, но... ще се наложи  Simple Smile

# 253
  • Мнения: 1
Amadis какво е това допълнително споразумение за извънреден труд той по принцип е забранен и се допуска само при определени обстоятелства /виж пак Кодекса на труда/ нали така Иве

# 254
  • Мнения: 534
извънредният труд по принцип е забранен, но при определени условия може, като не трябва да надвишава 150 часа годишно, а пък за майки с деца до 3г. и бременни е недопустим и в случая на amadis трябва да представи документ, удостоверяващ бременност!

Общи условия

Активация на акаунт