шоколадова киста

  • 12 406
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 57
llullu, стискаме ти палци, дано всичко мине бързо и безболезнено и резултатите да са добри!

green eyes, както Верити ти е казала с ехограф не може да се определи дали кистата е ендометриозна, може само да се  предполага. След като са ти открили киста нормално е да я проследят месец-два, в зависимост от преположението за вида на кистата може да се опитат да й повлияят медикаментозно и ако няма резултат - пристъпват към лапаро или операция. Поне при мен беше така. Ако имаш доверие на лекарката, която те е прегледала - остави тя да прецени. Каквото и да решиш - пожелавам ти успех!

# 16
  • Мнения: 547
Момичета,искам да предупредя,че не винаги кистите растат бавно и по малко.И не винаги ендометриозата е съпроводена с обилни менструации.Открият ли ви киста следете я по-начесто.Моята лекарка,след като ми откри 3см. киста,в цикъла след инсеминация на спукан фоликул ми каза да отида на преглед след около месец.Добре,че отвътре нещо ме човъркаше и не я послушах.Ходех на прегледи всяка седмица и така установихме,че кистата расте много бързо,въпреки общоприетите теории и имаше и кръв в нея.Месец и половина след като я откриха ме оперираха и беше с размери 7/5 см. и множество сраствания по тръбата и беше късно за лапароскопия.Хистологията показа ендометриоза.Но обилни цикли не съм имала.Тъкмо обратното.Трите месеца преди да се появи правих инсеминации и цикъла ми стана от 5-6 дни с нормално кървене,на 1-2 максимум 3 дни и то с много оскъдно кървене.На ехограф всички лекари предполагаха ендометриоза,но се доказа с хистологията.Лично моето мнение и съвет е да не се отлага лапароскопията при съмнение за ендометриоза и кисти неповлияващи се от медикаментозно лечение.Успех!

# 17
  • Мнения: 57
Dji-djo, напълно съм съгласна с теб. След като прочетох това, което си написала, препрочетох моята публикация по темата и добавям като пояснение (защото съм го казала малко подвеждащо) - под "да я проследят месец-два" имам предвид често наблюдение в този период, а не да се прегледа след месец-два. Дано се разбра какво имам предвид. Наистина ако кистата расте бързо трябва да се действа веднага. Но аз доколкото разбрах на green eyes кистата са й я открили миналата седмица, което значи, че ако отиде тази седмица на преглед ще се види дали кистата расте.
Дано всичко е наред и дано кистата да не е ендометриозна!

# 18
  • Мнения: 3 376
Но обилни цикли не съм имала.Тъкмо обратното.Трите месеца преди да се появи правих инсеминации и цикъла ми стана от 5-6 дни с нормално кървене,на 1-2 максимум 3 дни и то с много оскъдно кървене.

Колкото и да е странно, при мен беше същото! Напоследък циклите ми бяха съвсем оскъдни, кратки, без грам съсиреци, и същевременно с едни такива много странни присвивания в стомаха, продължаващи до няколко дни след М.

# 19
  • Мнения: 1 053
здравеите пак сам аз с досадната гадна киста,бях на преглед и лапароскопиата  ще баде кам 15 уни,отивам и това е каквото такова,благодаря на всички,бадете здрави и скоро да гушкате бебета всички,много здраве и касмет,и да бадем оптимисти.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 381
здравеите пак сам аз с досадната гадна киста,бях на преглед и лапароскопиата  ще баде кам 15 уни,отивам и това е каквото такова,благодаря на всички,бадете здрави и скоро да гушкате бебета всички,много здраве и касмет,и да бадем оптимисти.
Успех, миличка. И пише после как е минало.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт