Изпратете вашите истории за кърмене!

  • 44 798
  • 191
  •   1
Отговори
# 60
# 61
  • София
  • Мнения: 2 348
няма да ви пращам истории, но ще споделя с вас, че моето бебче първите 7 дни се хранеше от шише (беше на системи) и след като ми го дадоха той нямаше никакви проблеми със сученето от гърдата. За кърменето бях прочела в някои книги, но всъщност бебето само ме научи как да го храня Peace

# 62
  • Мнения: 518
Аз пратих моята история наскоро - дано сте я  Hugполучили

# 63
  • Мнения: 30
  здравейте,аз съм Милена и имам близнаци на година и осем месеца и девет дни и все още се кърмим вечер преди заспиване.Те се родиха 40 дни преди термина  2480 и 2400 ,Тони и Наско.Бяха недоносени и стояха 0коло седмица в кувиози,но ги захранихме с кърма още отначало,цедях се и носех да ги хранят.Отначало около 9 дни със сонда,после с шише и след това ми ги дадоха да ги кърмя,но беше много трудно и нямаха много сили.Изписаха ни на12 ден след като бяха почнали да сучат по 30-40 мл на хранене по 7 хранения дневно.15 ден Тони сучеше много по добре,Наско се наложи пак да влезне в болница ,след като беше спрял да суче и вода не искаше.Стоя в 3 градска 15 дни и там го хранеха с ПреНан и още една седмица в кувиоз.След 10 ден ме поканиха да влезна при него,но нямяше как да съм с двамата ,Тони в къщи сучеше и наддаваше по добре.След като го изписаха Наско все още нямаше сили да суче ,но беше много важно да е на кърма и Се започна едно цедене за него,Тони си сучеше идеално.Докато Наско беше във болница бях замразила кърма,но наНаско не му понасяше и трябваше да се цедя и да му давам прясна кърма.Но нямах достатъчно и за двамата и затова се налагаше Тони да яде по веднъх два пъти на ден и замразена.Нощно време Наско ядеше ПреНан,Защото като се събуди нямаше време да се цедя,Плачеше и беше по бързо да му направим Нан.А и трябвяше Някой да ми помага  ида го дундури докото се цедя.Много често го хранеше свекърва ми или мъжа ми ,защото понякога се будеше и Тони.И така до 3 месец и след това нямах помощ и Наско като се събуди нощем започнах да му давам да суче и той вече имаше и сили и инстингта да суче.След това стана Много По лесно,но ги гледах сама и когато ревяха за храна ги кърмех един след друг.То кърменето си беше около 40-50 минути за двамата.можех да ги контролирам На кантарче кой колко изяжда и те си наддаваха добре.след10 месец спрях да ги меря и не се изцеждах,кърменията намалаха на 3 дневно ,захранванията и Нещата тръгнаха на добре.ако се бях Научила да ги кърмя едновременно щеше да ми е по лесно и да губя по малко време,но те с растежа почнаха да сучат по бързо,така че не беше много страшно около 30-35 минути за двамата.Около годинка и два месеца минахме на 2 кърмения сутрин и вечер и две хранения,четири общо на ден.И сега сме на четири,но с едно кърмене преди заспиване това е след годинка и пет месеца.Ще продължим докато някои не се откаже, дори да е само единия ще го кърмя докато иска ,но не повече от две години.Това е нашата история с още незавършен край,но съм доволна от това което правя за децата си и мисля че е правилно и необходимо.Тони е около 14кг,92 см;Наско около 12500,90 см.Те са разнояйчни ,тъмен и рус,всеки е с различна индивидуалност,Различна кръвна група,различно развитие и същевременно много прилики.Надявам се да има все повече кърмещи майки и да не се отказват през трудните периоди,а да търсят начини за разрешаване на проблемите си.Успехи !!!

# 64
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
blond33 Браво на теб!!!!! Hug СТрахотна история!

# 65
  • Мнения: 3 810
Бу, пускам си писмото тук Wink
Надявам се не е проблем...

Моите две различни безпроблемни кърмения:

кърмене номер 1:
Не знаех какво е раждане, не знаех какво е да си майка, не знаех какво е да се грижиш за малко човече. Имах само предположения...
2 часа след едно що годе безпроблемно раждане взех малката Калина в ръцете си. Болницата ни работи по програма, по която бебето си стои при мама през цялото време. Сега не мога и да си представя друг начин. Първите 24 часа бяха доста трудни- на половин час бебка ревваше от глад. Най- сетне кърмата слезе...друг проблем- беше прекалено много. Последваха още 3-4 дни на денонощно цедене и носене на кърмата за децата в детското отделение, които нямаха щастието да бъдат кърмени.
Е, вече започнах да разбирам какво е да си майка...
Когато се прибрахме вкъщи се поуспокоих и всичко започна да си идва на място. Педиатърът ме посъветва кърмене на 3 часа, пауза вечер...но всъщност това беше и желанието на мъничка.
Последваха захранване със сок, после пюре със жълтък, после месо...резултатът беше че на 7-8м. приключихме с кърменето.
Нека да уточня че това бяха години без Интернет, години, когато дете се гледаше единствено по съветете на педиатъра или някоя книга, която ти казва пак същото.
Съжалявах за краткото ни кърмене и се бях зарекла, при дай боже второ дете- да кърмя поне до годинка.
кърмене номер 2:
И ето, че вече си имаме втора красавица. Аз пак не знаех нищо повече от това, което вече знаех...Сценария се повтори, до момента в който не се чух по телефона с моя приятелка от студентство. От дума на дума отворихме дума за форума, където тя пишеше и получаваше съвети относно всякакви въпроси по отглеждане на детето си. Препоръча ми да погледна за какво става въпрос.
Отне ми около седмица да преровя библиотеката на кърмаческия форум. Не бях на себе си от това, което научавах. Започнах да преосмислям мисленето си, започнах да си обяснявам следствията с грешки, които съм допуснала от незнание. Бях удивена от факта, че ставам все по- информирана от много педиатри в България и от това не се чувствах много добре...Започнах да игнорирам съветите на педиатъра и да действам по собствено осмотрение.
Така се сдобих с дете, кърмено на поискване, дете, което на годинка не хапваше колкото останалите, което беше много привързано към мен. Аз самата се превърнах в константа, непроменяна от упреците и физиономиите около мен по въпроса за дългото ни кърмене. Научих се как да обръщам подмятанията в шега и бях убедена, че ще кърмя докато детето ми желае, каквото и да значи това. Кърменето за нас се превърна в най- естественото нещо. Кърменето не беше нещо, което ни пречеше да се разходим или отидем на гости. Много често никой не разбираше, че сме хапнали. Разбрах, че който не е кърмил след годинка е изпуснал много свежи моменти, много емоции и усмивки в добавка.
Но всяка красива приказка си има край- момента на нашето естествено отбиване дойде. Случи се 2г. и 5м след началото. Моето малко момиченце порасна. Вече не е толкова привързана към мен, но това е естествения ход на нещата.

Щастлива съм, че изживях всичко това!
Пожелавам го на всяка майка!


С уважение: Мария Кирилова

# 66
  • Мнения: 109
Ние сме мама Силвия и бебе Симеон

Ние запонахме да се храним горе-долу 24часа след раждането,защото се наложи малкия Мони да седи 24часа в интензивния сектор(но това не е толкоз важно вече,всичко мина и сме го забравили.Simple Smile

Малкия Мони започна да суче веднага след като го сложих на гърдата си.И една акушерка ме посъветва да го държа 15мин на едната гърда,после още 15 на другата,и аз тъй като Мони ми е първото дете-слушам.Но при първото посещение на педиатърката вкъщи тя ме посъветва да редувам гърдите и да му давам да суче само от едната,същото ме посъветва и моята майка,пък и прочетох в книгата която си взех,и започнах тъй да редувам гърдите,което ми се отрази добре.Докато давах от 2те гърди на хранене блузите ми бяха постоянно мокри,а сега вече положението е по добре.Детенце си сучеше и заспиваше на гърдата,още от болницата започна да пропуска храненето в 3ч нощи,а в 12 го будех,тъй бяхме първите 2 седмици,след това започнах да не го будя и детенце си спинка по цяла нощ без да се буди,значи яде вече към 9-9:30,селд баня и си заспива и сутрин като по часовник наддава вой в 6-6:15 и нищо освен гърдата не е в състояние да го усмири.През деня си яде на 3часа.Имаме случаи в които се храним на почивки защото бебчо започва да яде много лакомо и поема въздух,което налага изправяне,чакане да се оригва и продължаваме.Също имаме 2-3 дни с голям рев по време на хранене,това ни се случи в момент в който реших, че коликите ни са минали и спрях да давам капки ,но с плача си бебчо показа че не съм права и след като започнах да давам капките отново всичко си си продължи по старо му,до момента преди 2-3 вечери когато след баня почистихме нослето и Мони наддаде такъв вой,че не пожела да засуче,наложи се да му дам биберон залъгалак за да се успокои и след това много бързо да дръпна залугалката и да сложа гърдата в устата му за да се нахрани,и успях,от тогава реших да не чистя нослето след баня,а в момент в който малкия реши,че иска да си плаче за да го взема на ръце,поне взимането на ръце да е с успокоителен характер.

Ами това е от нас.

# 67
  • Мнения: 700
Впечатлена съм от трите истории, които прочетох! Особено съм вдъхновена от историята на Милена и близнаците.  Grinning Браво мамо на двамата Наско и Тони! Наистина който иска, намира начина ...
Аз също ще изпратя моята история, когато съм по- свободна.

# 68
# 69
  • Пловдив
  • Мнения: 193
Аз също се записвам и обещавам, че като остана малко по-свободна ще напиша нашата история.

# 70
  • Мнения: 49
привет ние сме мама Вили и бебе Ева -вече кака.
Бебката ми е родена със секцио и аз започнах да я кърмя след 48 ч. и това продължи до 1г.3м.и 8дни smile3501.Докато бяхме в болницата кърменето ни беше много трудно ,защото тя бързо заспиваше докато я сложа на гърдата и всеки ден сваляше от теглото си,но след като се прибрахме в къщи ЕЛАТЕ НИ ВИЖТЕ КАК СЕ breastfeeding breastfeeding bombs,а имах и много кърма,чак съм замразявала ,но така и не стигнах до нея.На 10 ден получих и мастит-то температури,треска почти 2 седмици,но слава богу отпушиха се каналите и та така всичко мина.Дойде лятото и хайде да не я отбивам в горещините,че дойде и годинката,но стана трудно защото тя започна да разбира и сама си ме търсише и ми дърпаше блузата.Постепенно намалих бр.на кърменията докато давах само вечер за заспиване и накрая тя предпочете шишето с кис.мляко и се отбихме на 1г. 3м.и 8дни-дълго и велико кърмене с което се гордея и препоръчвам на всички мами

# 71
  • Мнения: 173
Аз ще бъда много кратка.
Три часа след като родих сложих бебо на гърда.
Нещата тръгнаха от раз, /така е и до сега./
След това съм имала проблеми и с гърдите и с количеството на кърмата, но това не е от значение.
Важното е, че кърменето е един от прекрастните моменти в живота ми!

# 72
Здравейте. Бих искала да се включа по темата. Много се впечетлих от историяра на Милена. Браво на теб!Дьщеря ни е на 10 месеца. Ние се кьрмихме до 7-я,с много перипети ,но издьржах.  Laughing Сега обаче нямам време,но се надявам скоро да се поосвободя да ви разкажа нашата история!

# 73
Щях да забравя...пожелавам успех на кьрмещите маики. И не се отказваите!

# 74
  • София
  • Мнения: 137
Все още ли се събират истории на дадените мейли?

Общи условия

Активация на акаунт