Какво ви липсва от "едно време"?

  • 7 773
  • 136
  •   1
Отговори
# 120
# 121
# 122
  • Мнения: 364
  Подсети ме за старите български филми и незабравимата реплика на Невена Коканова в "Дами канят":
- Опрах си някои неща.
  Липсват ми тези филми.
кажете къде по нета може да се намерят филмите от едно време- с Парцалев, Калоянчев, Лолова, Мутафова и т.н Велики артисти

Ще черпиш! Wink

http://forums.data.bg/viewtopic.php?t=615636

# 123
  • София
  • Мнения: 2 623
Липсват ми
- празните софийски улици,
когато минаваше кола на 10 минути
веднъж.
- чистотата, реда и спокойствието
- безгрижните игри
- някои мои близки, които вече ги няма  Cry
- дебелия пухкав сняг по 1 метър
- мириса на портокалите и бананите
преди Нова година / вече ароматът
не е същия/
- дядо да се връща от чужбина  и да
ми носи цял куфар подаръци  Cry
Много неща ми липсват, но настоящето
ми е дало и много хубави неща  Hug
Всяко време има своите добри и лоши
страни - важно е как ще го изживеем  Wink

# 124
  • Мнения: 393
Ей момичета, върнахте ме много години назад  bouquet. Клипчетата на Markrit наистина ме зардаваха. Ех, какво ми липсва-ами старите кестени на бул. П. Евтимий в София, лебедите в "Парка на свободата", Градината на бул. Витоша, преди да построят НДК..., тихите централни улички където играехме на ръбче. Липсва ми София от моето детство може би и за това не ми липсва сегашна София. От година на година става все по-чужд за мене град Cry

# 125
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Липсва ми първата ми работа, големите проекти, предизвикателствата, отговорността, колегите ми, атмосферата, чувството, че съм на точното място, в точното време...
Липсват ми първите ни години с моето момче и многото след това, които изгубихме в битки за оцеляване...

Всичко ми липсва, какво ли не бих дала да поживея само 1 година преди 1989г. Confused
Понякога и на мен ми се иска да се върна, но с цялата информация и умствен багаж, който имам сега - не 1 година, по-малко ми трябва, но ще знам точно какво да правя и какво не Wink. Определено ще си спестя някои изпитания...

# 126
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
благодаря ви мами ще нахраня бебчо и после ще разгледам.
 Hug Hug Hug
вили

# 127
.... HugДетство мое, реално и вълшебно!
Детство мое - така си ми потребно,
щом студено ми стане, да мога
да си взема от детския огън..........
 Peace

# 128
  • Мнения: 7 114
Сега се сетих за бонбони ЛАКТА !
 newsm45
Бонбоните все още се продават, но "Карамел МУУУ" вече няма. Универсален пломбовадач.  Mr. Green

# 129
  • под дъгата
  • Мнения: 630
Много обичах оризови ядки, на пакетчето пишеше 'какино тане' - винаги съм се чудела к'во значи, дали тането на кака или нещо на китайско-японски  newsm78

# 130
  • Мнения: 6 029
Много обичах оризови ядки, на пакетчето пишеше 'какино тане' - винаги съм се чудела к'во значи, дали тането на кака или нещо на китайско-японски  newsm78

това оризона ли е?

# 131
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Много обичах оризови ядки, на пакетчето пишеше 'какино тане' - винаги съм се чудела к'во значи, дали тането на кака или нещо на китайско-японски  newsm78

това оризона ли е?
Не не  е оризон.Бяха едни такива кафевички с формата на листенца с соленичак вкус орисове ядки.Много вкъсни
А какво наистина значеше Какино Тане? newsm78 newsm78 newsm78
Знае ли някои?
Вили

# 132
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Много обичах оризови ядки, на пакетчето пишеше 'какино тане' - винаги съм се чудела к'во значи, дали тането на кака или нещо на китайско-японски  newsm78

това оризона ли е?
Не не  е оризон.Бяха едни такива кафевички с формата на листенца с соленичак вкус орисове ядки.Много вкъсни
А какво наистина значеше Какино Тане? newsm78 newsm78 newsm78
Знае ли някои?
Вили
Леле какво съм написала #2gunfire
Простете ми мами държа бебо с едната ръка а с другата пиша  bouquet
Вили

# 133
  • Мнения: 179
Липсва ми безгрижието. Липсва ми усещането на мократа трева, както и парещият асфалт, под босите ми ходила. Вече не се катеря по дърветата (завива ми се свят) Blush, не стържа стиропор по стената на блока. Не се прибирам през терасата (живеем на 1 етаж, но дограмата пречи Whistling). Никой не се навива за играта "Стражари и апаши"... Thinking
Липсва ми доверието между хората, което цареше по онова време. Дори отношенията с братята ми вече не са същите. Липсват ми простите неща .
Липсва ми МАМА... Cry


Лимонадата вече не е същата! #2gunfire

 Grinning

# 134
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
А ние играехме на "Седморката на Блеик" на покрива на блока- режех шишетата от веро на мама дори и да бяха още пълни за да си правим "оръжия".Използвах една нейна сребърна гривна за да се телепортираме и имахме даже и  борд за управляване- бутоните бяха направени от дунапрен.
Играехме на карти между етажите на блока седнали на бетона  по цял ден без да се разболяваме  newsm78

Сега децата седят в къщи пред комп или игрите- какво ще запомнят от детството си- те игрите трайни спомени не оставят. Sad

Сега си спомних и за въшките които носех от село - бях с дълга коса под дупето и за мама беше АД да ме изчисти. Един ден преди училище  то какво ли не ползваше- газ, мас  хахахаха все оставаше по някоя умряла гнида мамка им  #2gunfireЗаплиташе ми косата на рибена кост с преплетени панделки и като ме проверяваха не можеха нищо да видят хахаха номера минаваше.
 Joy Joy Joy
Ех!

Общи условия

Активация на акаунт