Какво е отношението ви към стачката на градския транспорт в София?

  • 8 010
  • 286
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 152
Въпреки, че не ползвам градски транспорт напълно подкрепям стачкуващите. Само с тази крайна мярка могат да се отрезвят някои хора.  Надявам се да не се вадят политически дивиденти от това.

# 16
  • София
  • Мнения: 4 493
Мисля, че злоупотребяват с това че могат да блокират града и съм сигурна че ще го направят.
Отношението ми е отрицателно!!!

# 17
  • Мнения: 3 091
вижте, ако ще ми се увеличат данъците, които плащам на скапаната община, за да се увеличат заплатите на шофьорите от ГТ - не съм съгласна

А това е начинът. откъде иначе ще намерят пари? не могат да увеличат цената на билета
Замислете се малко. стига популизъм! това не е бездънна каца, от която всеки може да вади.

# 18
  • Мнения: 534
Подкрепям стачкуващите  Peace
нещо темата и анкетата се разминават малко  Hug

# 19
  • Мнения: 3 268
Как може един шофьор да иска да получава два и три пъти даже колкото учител,който е с висше образование и два пъти колкото лекар,чието образование пък е несравнимо с всичко останало.Това вече е нахалство!Ами кой за каквото е учил в края на краищата."Шофьорите са като ято...."се пееше в една песен и верно е така

# 20
  • Мнения: 68
вижте, ако ще ми се увеличат данъците, които плащам на скапаната община, за да се увеличат заплатите на шофьорите от ГТ - не съм съгласна


Бюджет, няма друг начин...  Или може би подкрепящите стачката имат идея как да се увеличат заплатите на шофьорите без това да  засяга всеки данъкоплатец в  БГ?  Thinking

# 21

Бюджет, няма друг начин...  Или може би подкрепящите стачката имат идея как да се увеличат заплатите на шофьорите без това да  засяга всеки данъкоплатец в  БГ?  Thinking

Имам идея, да! Преразпределение на бюджета. Драстични съкращения на все по-увеличаващата се (и все по-безполезна) администрация. Строг контрол на средствата и намаление на разхищенията по високите етажи. Край на луксозните екстри. Край на източването на бюджета. Много, много неща могат да се направят.
Ако нямаш пари за хляб, не ядеш пасти, нали?  Mr. Green

# 22
  • Мнения: 2 716
Как може един шофьор да иска да получава два и три пъти даже колкото учител,който е с висше образование и два пъти колкото лекар,чието образование пък е несравнимо с всичко останало.Това вече е нахалство!Ами кой за каквото е учил в края на краищата."Шофьорите са като ято...."се пееше в една песен и верно е така
Не вярвам целта им да е да надцакат лекарите по доход.
Тези хора работят здраво и искат пари. Това е цялата философия. Освен това, от няколко дни предупреждават, че ако не им се обърне внимание, И САМО ТОГАВА, ще предприемат стачни действия.
А, че има калпави, то къде ли няма... Ама има и читави.
Подкрепям ги.

# 23
  • Габрово
  • Мнения: 336
Не е логичен довода "Едните вземат малко, другите защо да вземат повече?", защото следва въпроса "Други вземат повече, защо тези да взимат по-малко?" Изходната позиция е "Колко искаме да получаваме, за да живеем добре?". В една друга тема се обсъждаха четирицифрени суми за минимум доход, а в този случай четирицифрена сума се приема за висока?  newsm78  Противопоставянето на професиите тръгна от правителството, за да не се присъединят и други към стачката, както се казва "Разделяй и владей!".
В този смисъл подкрепям мнението на Мъглата и стачката. Всеки трябва да си защити своя труд и  правото си да живее добре.
А колко е маловажен труда на шофьорите ще си проличи на 15ти.

# 24
  • Мнения: 1 520
Аз съм за.
Не виждам лошо да си искат.
Както имат право да го направят и от всяка друга професия.

Тези сравнения, които си дала (katiABV) не мисля, че са коректни.
Особено пък за лекарите да сравняваме - айде, и за тях що теми имаше тука. То е ясно, че всеки който си е намерил канал "цица" от още някъде.

Незнам защо си мислим и си пишем, че едва ли не каква им е толкова тежка професията - возят си задниците по цял ден. Но според мен работата им е не по-малко стресова от много други.

А че няма да получат всичко от исканията си - е ясно на всички. Но в исканията винаги всички се изхвърляме да искаме повече.

В крайна сметка - да редно е да се увеличат заплатите. И на шофьорите, и на учителите и на медицинския персонал. Но това са само нужди, намерения за подобни стъпки - не се виждат на хоризонта.

# 25
  • Мнения: 8 999
Не е логичен довода "Едните вземат малко, другите защо да вземат повече?", защото следва въпроса "Други вземат повече, защо тези да взимат по-малко?" Изходната позиция е "Колко искаме да получаваме, за да живеем добре?". В една друга тема се обсъждаха четирицифрени суми за минимум доход, а в този случай четирицифрена сума се приема за висока?  newsm78  Противопоставянето на професиите тръгна от правителството, за да не се присъединят и други към стачката, както се казва "Разделяй и владей!".
В този смисъл подкрепям мнението на Мъглата и стачката. Всеки трябва да си защити своя труд и  правото си да живее добре.
А колко е маловажен труда на шофьорите ще си проличи на 15ти.

Лекарите не могат да защитят труда си! Нямат право. Не им е позволено да задръстят столицата, дори и малко селце не става. Шофьорите имат това право, и тази възможност - ватмани, тролейбусаджии, автобусаджии, таксиджии и всякакви други -джии могат да блокират София, когато имат искания. Може и да не ползвате градски транспорт и това да не се отрази на ежедневието ви, но я си представете, че всички лекари опразнят болниците за 1 ден и откажат да си вършат работата? А ако в някоя от болниците лежи майка ви, или детето ви? Хайде стига лигавщини - да стачкуват, но неефективно, с лентички на ревера си!

# 26
  • Мнения: 176
Категорично съм против, защото стачката ще рефлектира най-вече върху тези, от които със сигурност не зависи изпълнението на конкретните искания, т.е. - ползващите ГТ. Неминуемо тя ще се отрази и на останалите хора, които все пак имат алтернатива за придвижване с цел вършене на работа, спазване на ангажименти и т.н. Предполагам това е и целта: един ден без ГТ = натриване на носовете, хаос и пропуснати ползи за всички.  Да, но защо заради шепата хора властоимащи, към които се обръща протеста, трябва да страда отново мнозинството ?!?
Съгласна съм, че всеки човек или група от хора трябва да отстоява исканията, интересите  и принципите си, както и с това, че всички ние имаме право и трябва да се борим за по-добри условия на труд. Нека обаче тази "борба" не бъде за чужда сметка.
Виждам, че на много от превозните средства вече има окачени надписи "Аз ще стачкувам". Идеята е много добра. Този надпис лесно би могъл да бъде заменен с основното мото или каквато там е идеята на въпросната стачка. Ако това "мото" се използва от всички шофьори на предните стъкла на превозните им средства за определен пероид от време без ефективно да се спира самия ГТ, всички граждани ще виждат какви са точно са исканията. Даже ще се намерят повече съпричастни и позитивно настроени хора...
Както и да е. Убедена съм, че след като аз се сещам за по-безболезнен начин за протест и други други са се сетили, просто са решили да вдигнат "много шум", а дали ще е "за нищо" само времето ще покаже.   

# 27
  • Мнения: 1 520

Бюджет, няма друг начин...  Или може би подкрепящите стачката имат идея как да се увеличат заплатите на шофьорите без това да  засяга всеки данъкоплатец в  БГ?  Thinking

Имам идея, да! Преразпределение на бюджета. Драстични съкращения на все по-увеличаващата се (и все по-безполезна) администрация. Строг контрол на средствата и намаление на разхищенията по високите етажи. Край на луксозните екстри. Край на източването на бюджета. Много, много неща могат да се направят.
Ако нямаш пари за хляб, не ядеш пасти, нали?  Mr. Green

Съгласна и с това.

Ами съгласна съм с Борисов, които обясняваше вчера за бюджета. Взеха данъците на софиянци за общата хазна, а после това си били проблеми и въпроси само към общината. Няма резон в това. И няма значение кой го кавява - истина е. 

Ами защо никой не се обажда, че Станишев си прави сега ремонт на кабинета за 300 000 лева. И н'ам какви екстри си е харесал да слага. И сигурно не са от данъци, ЕС сигурно му ги праща. Айде.
Значи техния г.з може да е на меко, а останалите - не само шофьори, останалите хора, дето си работят професиите, каквото остане. И само ни замазват очите.

защото стачката ще рефлектира най-вече върху тези, от които със сигурност не зависи изпълнението на конкретните искания,
Предполагам това е и целта:

То всяка една стачка има това за цел. И всяка една гилдия като стачкува - рефлектира върху останалите. Утре като стачкуват учителите, пак върху нас рефлектира като си заведеш с теб детето на работа или се чудиш как да балансираш.

# 28
  • Габрово
  • Мнения: 336
да стачкуват, но неефективно, с лентички на ревера си!
Вярваш ли, че ще им обърнат някакво внимание в този случай? Не мисля.
Принципно си права, но на практика се е стигнало дотам, че без някакви сериозни действия от страна на народа едва ли правителството ще се засили да си върши добре работата.

# 29
  • София
  • Мнения: 17 592


Защото - няма как по-ясно да го обясня - от небето пари не валят. И когато всички си сипват от една тенджера, която е полупразна и няма от къде да се напълни, има значение какво има в чуждата паничка - то е тъкмо онова, което липсва в твоята!

В случая не говорим за частния сектор, където, в крайна сметка, всеки печели според способностите, късмета или каквото и да е СВОЕ качество. Говорим за пари от Държавния Бюджет. Който е един и ограничен.


Тъй де, това беше отговор на поста на Мъглата...

Като си толкова ербап, що не погледнеш в паничката на депутати, министри, директори на бордове и прочие, ами си зяпнала в сиромашките? Ами палатите и гаражите с лимузини, нали пак от бюджета, нали пак от твоя и моя джоб са финансирани?
Ама да се рита срещу силния е опасно, я да извадим и второто око на кьоравия, че е по-лесно!

Аз лично не бих коментирал кой колко работи, чий труд е по-тежък и колко струва. Знам само, че в България се живее все по-трудно и все по-бедно. Всички избягали оттук могат да го потвърдят, както и останалите. А такива като тебе ни дърпат надолу в казана - що да се оправим сами, като може да си псуваме вечер пред ракийката и да чакаме някой друг да ни оправи. Ще ни оправят, ама отзад!
о


Когато се е налагало - и срещу тях съм протестирала. С доста по-активни от настоящите си действия. Но в момента е актуална темата за шофьорите. Не за депутатите... А и, честно казано, не мисля, че заплатите на шофьорите трябва да конкурират депутатските. Поне не и на бюджетно финансираните. Пък има частни компании за превоз, да работят там, ако им е по-изгодно... Общо взето, ако стачкуваха лекарите от болничните заведения, с голяма вероятност бих ги подкрепила. Защото, за разлика от шофьорите, в дадената ситуация биха имали основание. И пак - не бих ги подкрепила безусловно, а само след като се убедя, че наистина са прави. Да си припомним - не отдавна таксиметровите шофьори протестираха за това, че трябва да спазват, като всички останали, Правилника за приложение на Закона за движение по пътищата! В своите си очи и те имаха право - да не ги глобяват за неспазването на "маловажните" разпоредби...

Общи условия

Активация на акаунт