Диета без глутен и казеин - Трудния път към успехa 2

  • 90 480
  • 382
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 591
ей такова:
http://www.redrainstore.com/onlineStore/displayProduct.asp?productID=399

това е както едновремешното какао дето се вареше

# 16
  • София
  • Мнения: 2 351
Деси, аз Знам, че ти знаеш за какаото.Но, когато почвах диетата както сега gaby_s или някой друг - тези неща не ги знаех.Просто ги напомням за тепърва прохождащите в диетата.

На Бг. пазара избора от какао свободво от глутен е много ограничен.Не всеки ще се замисли дали какаото на което пише "какао на прах" и нищо друго е безопасно.

Ти що тъй се засегна бе човек.Я се усмихни. smile3535

Речна пъстърва.Морските и дънните речни като шарана са токсични.

# 17
  • Мнения: 3 591
Не съм се засягала  newsm78 Днеска май мозъка ми нещо не работи и немога да се изразявам като хората  Embarassed

Ами океанската риба? Тука няма морска и речна

# 18
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
И аз съм пила истинско какао преди мноооого години - много тъмно кафяво, силно ароматно и горчиво.
 [desi] рибата  по протокола се изключва, освен ако сте сигурни, че е много чиста - от някоя планинска река или езеро. В рибата се натрупват най-голямо количество тежки метали от замърсения океан и море.
gaby_s, при моето дете стана много лесно изключването, защото тя хляб и мляко ядеше малко, наблягаше на солети, снакс, вафли и шоколад. И друг път съм писала - промяната в поведението беше рязка и към добро, при това почти моментална. За един ден изключих всичко - глутен, казеин и бяла захар. Около месец си ги търсеше повече и от преди, сега като й кажа - не бива, ще те боли коремчето, се съгласява, но тя си ми е такава -  лесно се примирява. Като че ли от захарта се влияе най-бързо - например след като е пила натурален сок или е яла мариновани краставички, започва едно безпричинно кикотене.... Минала съм само на фруктоза и мед, който също ми е под въпрос.
В нашите диетични магазини няма голям избор на продукти за съжаление Cry


Правили ли сте теста АТЕС? https://www.autismeval.com/ari-atec/RussianATEC.html (на руски, но оригинала е английски ) Ако да, какви са ви резултатите? Нашите преди започване на диетата бяха 110т.

Последна редакция: пт, 18 май 2007, 15:31 от ljuboznatelna

# 19
  • София
  • Мнения: 2 351
Любознателна, ти си малък гений  bouquet

Отдавна си бях набелязала като цел да те помоля да преведеш този тест.Аз се справям сносно с руския и повече от трагично с английския.Сигурна съм, че ако ти или Деси или някой друг полиглот помогне ще е по удобно решаването на теста.Правих го този тест.Точно преди почването на диетата.След около два месеца пак го направих, но не можах да сравня разликата.Чинно си бях побликувала резултата от първото тестване и при някаква авария Joy се затри.Така, че колко е мръднал Мишо междувременно не можах да сравня  Confused.Но по спомен имаше някакъв значим напредак. Wink

Добре, че ме подсети да подсетя аз някой да го преведе и направи приятен за работа.Аз го решавах доста дългичко - докато си поприпомня какво ми тъпчеха в главата даскалите.

Деси - аз истинско какао не съм пила - никога, а и не съм намерила още по магазините.

Моя странааааааааа, моя Българияяяяяяяяяяяя  newsm45

# 20
  • Мнения: 3 591
Aз незнам колко е бил като сме почнали диетата и терапията.
Сега е това/за някои неща се колебех какво да отбележа и отбелязах по-добрия резултат/. Особенно за комуникацията - аз му разбирам понякога и без думи какво иска, и отбелязвам че ползва думи и изречения примерно, но той не ползва въобще ако има наоколо хора. Как би трябвало да го попълня теста newsm78 Предполагам ако го попълня така както е детето когато има непознати ще стане много лош резултата ooooh!

----------------------------------

I. Речь/Язык/Коммуникативные навыки: 12


II. Социализация: 18

III. Сенсорные навыки/Познавательные способности: 25

IV. Здоровье/Физическое развитие/Поведение: 30

Общий результат ATEC: 85
--------------------------------

резултата на комуникация, ако не е сам с мен и теста е попълнен от чужд човек би бил :

I. Речь/Язык/Коммуникативные навыки: 24

това ще доведе до общ резултат ПОНЕ 97, да не говорим, че най вероятно и на другите подраздели точките биха се вдигнали...

Къде го изкопахте тоя тест, аз нещо яко се депресирах от резултата ooooh!

Последна редакция: сб, 19 май 2007, 07:01 от [desi]

# 21
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539

Отдавна си бях набелязала като цел да те помоля да преведеш този тест.

Заповядай  bouquet

Моля отбележете правилните отговори
I. Реч/Език/Комуникативни навици  chef

Н = Невярно О = Отчасти вярно А = Абсолютно вярно
1. Знае собственото име
2. Реагира на Не и Стоп
3. Може да изпълни някои команди   
4. Може да каже една дума
5. Може да каже 2 думи подред    
6. Може да каже 3 думи подред
7. Знае10 или повече думи    
8. Използва в речта си изречения от 4 или повече думи   
9. Обяснява какво той/тя иска   
10. Задава осмислени въпроси
11. Речта е преди всичко осмислена/логична   
12. Често използва изречения, построени в логична последователност
13. Поддържа разговор
14. Има нормални комуникативни навици за възрастта си

II. Социализация

Н = Не съвпада О = Отчасти съвпада А = Абсолютно съвпада

1. Струва ви се, че е в черупка и не можете да достигнете до него/нея
2. Игнорира другите хора
3. Практически не обръща внимание, Ако към него/нея се обръщат
4. Не е склонен към съвместна работа
   
5. Зрителен контакт отсъства
   
6. Предпочита уединението   
7. Не проявява привързаност
   
8. Не се поздравява с родителите си (предполагам че става дума за посрещане)   
9. Избягва контакти с окръжаващите
10. Отсъства имитация
11. Не обича докосвания/прегръдки
12. Не споделя, указателен жест отсъства
   
13. Не маха с ръка за довиждане   
14. Непослушен/неподатлив
15.Изпада в пристъпи на гняв и раздразнителност
16. Липсват приятели/няма компания
17. Рядко се усмихва
18. Не разбира чувствата на другите хора   
19. Безразличен, ако му покажат симпатията си
20. Не реагира на тръгването на родителите

III. Сензорни навици/Познавателни способности

Н = Не съвпада О = Отчасти съвпада А = Абсолютно съвпада

1. Откликва на името си
2. Реагира на похвала      
3. разглежда хората и животните
4. гледа картинки и телевизия   
5. Умее да рисува, оцветява , майстори    
6. Правилно играе с играчките
7. Изражението на лицето не съответства наситуацията
8. Разбира произтичащото на екрана на телевизора
9. Разбира обяснения
10. Осъзнава окръжаващата среда   
11. Осъзнава опасността    
12. Проявява въображение
13. Проявява инициатива
14. Умее самостоятелно да се облича
15. Проявява любопитство и заинтересованост
16. Смел - изследва окръжаващото го
   
17. Адекватно възприема обстановката, не се затваря в себе си
18. Гледа там, където гледат и другите

IV. Здраве/Физическо развитие/Поведение

Н = Няма проблем НП=Малки проблеми  СП=Средни Проблеми С=Сериозни проблеми
1. Нощно напикаване    
2. Уринира в гащите/памперсите   
3. Изхожда се в гащите/памперсите   
4. Разстройство
5. Запек   
6. Проблеми със съня    
7. Яде твърде малко/твърде много
8. Яде много ограничен брой храни    
9. Хиперактивност
10. Апатия    
11. Самонаранява се
12. Наранява другите   
13. Чупи и разхвърля наоколо    
14. Чувствителност към звуци
15. Тревожност/страх    
16. Подтиснатост/сълзи
17. Припадъци
18. Несвързана реч    
19. Неизменен порядък на действията   
20. Крясъци и писъци
21. Потребност от еднообразие    
22. Постоянна възбудимост
23. Нечувствителност към болка    
24. Концентриране в определени предмети/теми
25. Повтарящи се движения    

Последна редакция: сб, 19 май 2007, 10:31 от ljuboznatelna

# 22
  • Мнения: 3 591
за "20. Стонове и викове"    трябва да е "крясъци и писаци" /Shouts or screams е в оригиналния тест/

превода е много хубав  Hug

Някой друг няма ли да сподели резултати  Embarassed Embarassed така много ми е кофти, че само аз споделих  Rolling Eyes

# 23
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Деси, благодаря, поправих го. Не мога никога да гарантирам за 100% верен превод Embarassed, защото разчитам само на знанията от училище. Всъщност като направих сверка с речника, буквалния превод е викове и крясъци, но писъци трябва да е по-точното, защото вопли се превежда вик или силен плач, а вик и крясък ми звучи еднакво. Rolling Eyes

Последна редакция: сб, 19 май 2007, 10:34 от ljuboznatelna

# 24
  • Мнения: 3 591
съгласна съм с теб  Heart Eyes

# 25
  • Мнения: 1 818
[desi],радвам се,че сподели с нас резултатите...и азще го направя.Мисля от днес да съм по-твърда и да започнем диетата.Тъкмо ще видя разликата.
Благодаря на всички ви за съветите  bouquet

# 26
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Накрая на теста кликнете на "ввести данные для оценки"(въведете данните за оценка), "начать сначала" е - започни отначало.

Нашия нов резултат е 94т.

Последна редакция: сб, 19 май 2007, 16:34 от ljuboznatelna

# 27
  • Мнения: 549
тук , в темата Аутистичен спектър публикувах нашия резултат от теста ATEC.

Преди да започнем диетата резултатът беше 142тShocked. Промени настъпиха още първата седмица след началото на диетата. Спря да се търкаля по земята, да пищи и да си удря главата в стените и пода. Появи се контакт с очи. Чух първата му думичка на 14 ден от диетата. Започна да се усмихва и да се гушка в нас. Започна да забелязва хората около себе си и плачеше, когато баща му излизаше. Промени се походката му. Започна да разглежда и да си играе с играчки. Започна да върви за ръка и още много други неща...Година по-късно точките намаляха на 69.
Тръгна на градина, където го научиха на много неща- да изпълнява правила, да се облича, да си мие ръцете и т.н ,  започна да приема промените по-лесно... След което започнахме с хомеопатия. Здравословното му състояние се подобри , тогава се появи и реч , започна и да разбира повече.
Сега точките са 33.  Една от психоложките в детската градина направи теста и резултатът е малко по-различен -40т. Разликите се дължат на факта, че с мен комуникира малко повече, отколкото с други хора и като поведение с мен е малко по-спокоен, предполагам защото го разбирам най-добре и успявам да предотвратя и овладея гневните му изблици.

Диетата въведох, като изведнъж изключих абсолютно всичко, което се спряга за вредно. Не знам дали беше правилно! Ядеше само добре подсладено, плодово кисело мляко с бисквити. Първите 2 седмици от диетата хапваше само едно пюре от картофи и моркови.
[desi] и аз подозирам най-вече млякото и захарта. Два пъти сме нарушавали диетата с хляб и не забелязах реакция. Но при глутена съм чела, че негативите стават с натрупване. Захарта съм сигурна, че му действа зле. Дори фруктозата не е много добра, но при липса на друг заместител на захарта в България използвам нея. Забелязала съм, че от месото(особено не домашно) и риба(давам само пъстърва), обривите му се засилват. Не знам как би реагирал на млечни храни, защото не му се е случвало да яде такива повече от две години и ми се струва рано още да го захранвам.

Не е много лесно, особено началото, НО резултатът определено си заслужава!!!  yes Колкото по-малко е детето, особено преди 3 годишна възраст, толкова ефектът от диетата е по-бърз.
Така, че кураж на всички, които поемат по този не лек път.  Hug

# 28
  • Мнения: 5 682
FlutterМомичета, незнаех в коя тема да пиша това, което ме интересува, но реших в тази, тъй като става въпрос за хранителния режим на децата ни. Мири, както знаете е на диета. Абе, въпроса ми е следния. Днес си бяхме на село и набрахме една голяма кесия с охлюви. Утре ще ги приготвяме. Незнам той дали изобщо ще ги яде, но все пак какво ви е мнението. Ако все пак поиска - полезни ли са, вредни ли са, неутрални ли са. Като меса, в нашата кухня сме избегнали изцяло червените меса. Яде само пилешко, пуешко месо и бяла риба. За охлювите нищо незнам. Ще съм ви благодарна да споделите мнения.

Току що направихме теста. Досега не съм го правила, тъй че сега е актуален дотолкова, че нямам база за сравнение от преди и сега по време на диетата.
Ето го и него:
I. Речь/Язык/Коммуникативные навыки: 23
II. Социализация: 12

III. Сенсорные навыки/Познавательные способности: 12

IV. Здоровье/Физическое развитие/Поведение: 11

Общий результат ATEC: 58

Това какво ще рече. Какъв резултат трябва да гоним. Клонящ към нула ли  newsm78

Благодаря ти ljuboznatelna за превода. Много ми беше полезен   bouquet Party

Последна редакция: сб, 19 май 2007, 21:31 от pepi_r

# 29
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Намерих в интернет заместителя на мляко, само не мога да схвана с посочените мерни единици всъщност колко ми излиза 1л мляко newsm78 Моля за помощ Praynig
http://www.kirkmanlabs.com/products/casein_free/vance/DariFree_21_S_Spec810.html

Общи условия

Активация на акаунт