Как да преодолея непоносимостта към свекървата?

  • 17 917
  • 127
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 341
Здравейте мами! Моля ви за съвет! Щастливо омъжена съм, имам прекрасен съпруг и много сладко бебенце и единственото нещо което много ме дразни е свекървата. Свекъра е много хубав човек, за него само хубави неща мога да кажа, но свекърва ми е страшно досадна, много приказва, много се меси където не й е работата, все акъли дава, без да я пита никой, опитва се да командва мъжа ми, иска да го обсеби и него и детето ми. Само глупости говори непрекъснато, мъжа й отвреме на време й прави забележки, ама той й е свикнал и не я слуша даже. Обаче аз не мога да се адаптирам към нея, не мога да я преглътна. Казва на детето ми "мамче" и "мами", което още повече ме дразни. Разбере ли че нещо ме дразни само го повтаря постоянно. Бебето било красиво като баща си, бяло като леля си, абе нищо хубаво за мен. Нищо. И нарочно да ми става мъчно. А детето цялото прилича на мен, всички го казват като го видят за пръв път. Не искам да я мразя, не искам да мразя никой, как да тренирам мисълта си, че да не се ядосвам толкова и аз незнам?
[/size]ВСЕ ЕДНО АЗ СЪМ ГО ПИСАЛА.
Но моето свеки някак разбра, че нещата не стават така и се нагодихме една към друга. Тя започна да прави нещата така, че да не ме дразнят и аз. Просто някак си от самосебе си се оправиха нещата. Сега е просто супер. но за всичко това виновник беше мъжът ми. Той просто я игнорира и тя видя, че за да има неговото внимание трябва да се държи добре с мен. Иначе аз и той бяхме категорични, че на детето не може да му вика маме .. бърррр това е единствения ми скандал с нея. а бе да му се невиди майката си е само една и това е!!!!!!!
Мога да те посъветвам само с това - действайте заедно с мъжа ти. Намерете й слабото място и чрез него я пречупете. Търпение и УСПЕХ

# 16
  • по света
  • Мнения: 1 587
Мисли си,че няма да живее колкото е живяла.Гледай философски на живота ,успех! Wink

# 17
  • Мнения: 3 423
Бе, не се връзвайте на обръщението "мами".
Свекървите ви просто говорят на френски.
Да не би да има много свекърви-полиглотки.

# 18
  • Мнения: 473
Liska определено много ме кефиш. Наистина трябва да се отнасяме към такива свекърви с същата ирония, с която ни показваш ти. Това е начина да не се дразним.

# 19
  • Мнения: 2 039
Препоръчвам свеждане на срещите до необходимия минимум  Peace
Не съм съгласна,що се отнася до детето.Независимо от отношенията на възрастните,децата не бива да бъдат спирани да общуват с бабите си  Peace
А иначе за теб,игнорирай я  Wink

# 20
  • Мнения: 1 541
много търпение трябва душа, аз все още не успявам да преодолея дразнителя Sick, не знам дали някога ще успея, нещо се съмнявам. Дано поне не я виждаш много често....

# 21
  • Мнения: 364
Всичко е въпрос на нагласа! Не и обръщай внимание, не се вглеждай в дреболиите! Тровиш собствените си нерви, а те ще са ти нужни!
По-важното е, личната ти неприязън да не рефлектира върху отношенията ти със съпруга ти! Тя му е майка, не го забравяй. Ако не го намесваш във вашите отношения, рано или късно той ще осъзнае, че майка му не е била права /ако е така, разбира се/. В противен случай, рискуваш той да се заинати и да застане срещу теб. Просто не искай от него да взема страна. Ако, все пак свекърва ти е направила нещо наистина нередно, поговори със съпруга си спокойно, без излишни емоции, като същевременно избегни всякакви упреци и обиди по нейн адрес.
Отношенията снаха - свекърва са много деликатна материя и трябва да се пипа внимателно! Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 978
Всичко е въпрос на нагласа! Не и обръщай внимание, не се вглеждай в дреболиите! Тровиш собствените си нерви, а те ще са ти нужни!
По-важното е, личната ти неприязън да не рефлектира върху отношенията ти със съпруга ти! Тя му е майка, не го забравяй. Ако не го намесваш във вашите отношения, рано или късно той ще осъзнае, че майка му не е била права /ако е така, разбира се/. В противен случай, рискуваш той да се заинати и да застане срещу теб. Просто не искай от него да взема страна. Ако, все пак свекърва ти е направила нещо наистина нередно, поговори със съпруга си спокойно, без излишни емоции, като същевременно избегни всякакви упреци и обиди по нейн адрес.
Отношенията снаха - свекърва са много деликатна материя и трябва да се пипа внимателно! Peace

Така си е

# 23
Моята е същата едно към едно.Вика ауууууу Пламен(сина ми) как прилича на Живко(мъжа ми),това прави като баща си,онова прави като баща си,един път и казах-ти изобщо знаеш ли кои е баща му,че говориш??На майтап беше,посмяхме се ама взе да се съобразява.Скоро му вика Живко,Живеееее(тои е Пламен),детето на 1,6 месеца крещи на среща и НЕ,НЕ,НЕ,обаче тя си знае нейната.........

# 24
  • Мнения: 1 341
Моята е същата едно към едно.Вика ауууууу Пламен(сина ми) как прилича на Живко(мъжа ми),това прави като баща си,онова прави като баща си,един път и казах-ти изобщо знаеш ли кои е баща му,че говориш??На майтап беше,посмяхме се ама взе да се съобразява.Скоро му вика Живко,Живеееее(тои е Пламен),детето на 1,6 месеца крещи на среща и НЕ,НЕ,НЕ,обаче тя си знае нейната.........
е добре си я засекла

# 25
  • Мнения: 917
ей тва със свекървите си е сериозна работа. ако не си с тях е добре, но аз както живея с моята е гадост, но пак се оправям. обикновено като съм на кеф не й обръщам внимание на глупостите, но ако нещо са ме ядосали преди това и така хубаво я засичам, че после не ми говори цяла седмица. имаше навика, малката като се разплаче през ноща и сутрин като си отворя очите, почва да изброява колко пъти била плакала малката на съм и да разпитва що така е плакала. пък то детето си проплаква в съня си и като му дадем малко водичка и пак си заспива. но това тя го беше направила за световен проблем. всяка сутрин първите й думи бяха колко плакало детето и що така плакало. една вечер малката се събуди и плаче, не можем да я преспим и аз отивам до тоалетната, а тя се надава от стаята си и пак що плачело сега детето. и аз както ми беше криво, че не ме оставя да спа малката й викам "що ти на отчет ли я водиш". после не ми говори една седмица, но от тогава не е повдигнала вече въпроса за плача на малката. преди това съм се шегувала, че я бием и затова плаче, но тя като не разбира от дума си го изпроси. а как само дава акъл, не е истина, направо съм избеснявала и ако не съм на кеф все намирам да изцепя нещо

# 26
  • Мнения: 3 423
Защо свекърва ти живее при вас?
Изхвърли я, гадината!

# 27
  • Мнения: 917
Защо свекърва ти живее при вас?
Изхвърли я, гадината!
ами човек съм, какво да я правя

# 28
  • Мнения: 166
моята пък не се и обажда да пита за детето ми,камо ли за сина си а за мен пък въобще.Ама и аз не и се обаждам,не ходя у тях и не вижда детето ми.Щом мъжо се базика и вика"ако отидем в София да живеем наште няма и да разберат,и да се обадят като питат какво правим като им кажем в София сме ще си помислят,че пак сме по работа там."Толкова са безразлични.Само се обаждат на големия си внук и за него се интересуват.

# 29
  • Мнения: 234
Миличка,какво да ти кажа.Колкото и да те е яд на нейните думи,усмихвай й се и се прави,че не ти пука пред нея.  Laughing
Аз имам две деца и живеем заедно със родителите на мъжа ми.Ми по тяхно мнение децата приличат на сина й/няма лошо,въпреки,че не е така/,като си купим нещичко -то било само на сина й.Децата са на сина й,гардероба на сина й,леглото на сина й....
Абе с две думи говорейки за нашето семейство-аз никога не съм споменавана.Все едно ме няма.Движа се покрай тях-обаче не съществувам.Живея там-обаче не съм си у нас.И изобщо незнам въобще какво съм АЗ.
Та съвета ми към това" животно-свекървата" е прави се,че не я  чуваш.
Направо незнам -и аз ще съм свекърва един ден живот и здраве.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт