Какво е мнението ви за ваксината Пентаксим?

  • 3 513
  • 36
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 473
Здравейте мами? Скоро трябва да ваксинираме бебчо и се чудя добра ли е Пентаксим? Благодаря за мненията ви предварително!

# 1
  • Мнения: 2 015
Здравейте мами? Скоро трябва да ваксинираме бебчо и се чудя добра ли е Пентаксим? Благодаря за мненията ви предварително!
Слагай я!Няма какво да мислиш.Добра е!

# 2
  • София
  • Мнения: 978
Много съм доволна при сина ми нямаше никакви странични реакции

# 3
  • Мнения: 57
И аз потвърждавам, че нямаше никакви странични ефекти от ваксината след първия прием. Даже малко се поуспа вечерта Simple Smile Друг въпрос е дали си заслужава парите, но се надявам, че да Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 1 248
И аз съм много доволна. Peace

# 5
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Доволна съм  Peace

# 6
  • Мнения: 1 212
Скъпичка идва с трите приема.... Sad , но си заслужава  Peace

# 7
  • Мнения: 1 273
Аз лично предпочетох Имовакс полио и Инфанрикс, пред Пентаксима.  в Пентаксима един от компонентите му е срещу  Haemophilus influenzae тип Б, който не се среща на тази географска област, а се среща само тип А . И според мен няма смисъл да се натоварва излишно организма и то с болест, която не се среща тук!
На мен лично, се наложи да си купя първия прием на Имовакса и Инфанрикса, но от този месец вече минават през здравната каса, което е супер  Peace И двете са "мъртви" ваксини  Peace

# 8
  • Мнения: 25
Твърдо съм за.В понеделник ще сложим втората такава ваксина на сина ми.
Първата я понесе много добре, без температура.

# 9
  • Мнения: 9 050
Аз лично предпочетох Имовакс полио и Инфанрикс, пред Пентаксима.  в Пентаксима един от компонентите му е срещу  Haemophilus influenzae тип Б, който не се среща на тази географска област, а се среща само тип А . И според мен няма смисъл да се натоварва излишно организма и то с болест, която не се среща тук!
На мен лично, се наложи да си купя първия прием на Имовакса и Инфанрикса, но от този месец вече минават през здравната каса, което е супер  Peace И двете са "мъртви" ваксини  Peace


Същите използвах и аз. Педиатърката ни даде тази информация. Предпочетох Инфанрикса пред Пентаксим. Също не е имало странични ефекти. Ние си я плащахме, но щом вече е през здравната каса, изобщо не виждам причина да се купува друга. Инфанрикс-а върши абсолютно същата работа.

# 10
  • софия
  • Мнения: 25 476
И трите имунизации ни бяха с Пентаксим. Не мога да кажа дали е добра или не - не съм специалист, но принципно съм леко скептична към ваксините... И трите приема минаха добре - никаква разлика от обичайното ни състояние. Дано е така и при следващите реимунизации. От една майка чух, че пентаксим-а дава като страничен ефект поява на алергии в по-късен етап, но не знам до колко е вярно. Потърси с тъсачката

# 11
  • Мнения: 2 309
И ние слагахме Пентаксим, по препоръка на педиатърката, не е имала никакви странични реакции и съм доволна.

# 12
  • Мнения: 1 232
повдигам темата предстои ни ваксинация в четвъртък и бих искала да чуя повече майчета Hug

# 13
  • Мнения: 3 376
Ами и ние сме с Пентаксим,нашата педиатърка ни я препоръча,за другите не бях чувала досега.
Доволна съм,има много преимущества и досега да чукна на дърво не е имало странични реакции.

# 14
  • София
  • Мнения: 6 011
Още един глас ЗА.
Сина ми е на 6 месеца и нямаше нито една ваксина досега поради ред различни инфекции.Последно с педиатърката му решихме да не чакаме повече,а да го ваксинираме за пръв път на 6 месеца,въпреки,че от един месец е със запушен нос и прекара няколко пъти грип.Не ме птайте какъв ужас изживяхме със съпруга ми докато вземем това решение.
Нямаше никакви странични ефекти след ваксинацията,детето си беше в обичайното състояние,даже по време на самото убождане не плака,нито след това.Никакви бучки,температура и други такива нямаше..

# 15
  • Мнения: 299

Аз лично предпочетох Имовакс полио и Инфанрикс, пред Пентаксима.  в Пентаксима един от компонентите му е срещу  Haemophilus influenzae тип Б, който не се среща на тази географска област, а се среща само тип А . И според мен няма смисъл да се натоварва излишно организма и то с болест, която не се среща тук!
На мен лично, се наложи да си купя първия прием на Имовакса и Инфанрикса, но от този месец вече минават през здравната каса, което е супер  Peace И двете са "мъртви" ваксини  Peace


И аз така, но доколкото знам само полиото е по каса.

# 16
  • Мнения: 3 695
Аз я избрах за бебето си (след дълго четене и чудене) и се надявам, че съм направила най-доброто за него.

# 17
Аз съжалявам, че не разбрах по-рано за нея и неуспях да я сложа.

# 18
  • Мнения: 25
Относно Пентаксим-а. Преди да започнем с него се консултирах с главната вирусоложка от ХЕИ-Варна и с главната фармацевтка на Аптечна лига за Варна, с двама педиатри и с един магистър фармацефт.Всички бяха за точно тази ваксина.Затова се доверих и не съжалявам

# 19
  • София
  • Мнения: 1 504
И ние на 09 05 2007 сложихме пентаксим...никакви странични реакции, освен че беше доста по поспалива от обикновено. На другия ден имаше малка топче там където беше убодено и на последващия изчезна, нито температура нито нищо....

# 20
  • София
  • Мнения: 368
Много добре се понесе от детето. Нямаше никакви странични реакции. Препоръчвам ти да вземете такава.

# 21
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
Ми то всички доФтори я препоръчват. Имаме ли избор? Като че ли не.

Все пак, добра е ваксината. Нямам оплаквания на ПЪРВИ прием. newsm10

# 22
  • София
  • Мнения: 2 734
Аз реших да сложа инактивираното полио по каса + Инфанрикс.Мога да кажа,че полио-то го понесохме изключително добре,така че според мен е добро.Обаче за първи път чувам,че Инфанрикс минава по здравна каса,истина ли е това???

# 23
  • Мнения: 9 050
Аз реших да сложа инактивираното полио по каса + Инфанрикс.Мога да кажа,че полио-то го понесохме изключително добре,така че според мен е добро.Обаче за първи път чувам,че Инфанрикс минава по здравна каса,истина ли е това???

Не знам, ние си я плащахме, но това беше края на миналата година. Но дори и да не е по каса е на половина като цена, а върши същата работа.

# 24
  • Мнения: 6 618
Положително! Нямахме никакви странични реакции. Peace

# 25
  • Мнения: 264
Само хубави работи!  Grinning Сложихме и трите и изобщо не сме имали оплаквания. Всъшност с дъщеря ми ползвахме българската, жива, ваксина, но тогава по мое настоямане тложихме първия прием за 5тия месец, защото много се притеснявах от коклюшната съставка. Сега съм много по-спокойна защота и тук както вече по целия свят Пентаксим е бенуклеотидна ваксина, тоест, няма живи съставки и е много п-безопасна за детето, а създава същия имунитет. Освен това е петвалентна в комбинация с полиомиелит и HIB, така че с две ръце за нея.  newsm74

# 26
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Аз съм доволна, сложили сме 2-та приема - нямаше странични реакции  Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 2 410
И аз съм се ориентирала към Пентаксим, но понеже трябва да си я купим предварително малко ме притеснява съхранението й.

Мислите ли, че е достатъчно да се държи на вратата на хладилника, както каза педиатърката? И колко дълго може да я държим там?  Thinking

# 28
  • Мнения: 498
Аз предпочетох Инфанрикс+полио отделно.Също говорих с фармацевти за Пентаксима.Според моята приятелка все още няма достатъчно отзиви за пентаксим...за сега са добри,но...знае ли човек.Преди време същата фирма били направили шествалентна ваксина....иху-аху...и хоп...изведнъж се оказала не толкова добра и я изтеглили от мрежата.За това заложих на познатия и утвърден Инфанрикс.Според моята приятелка фармацевт,всички тези препоръки от лекарите са с комерсиална цел...

# 29
  • Мнения: 917
и аз сложих Пентаксим и съм доволна, че това е най-доброто за детето ми. изписа ми я лекар, на който имам огромно доверие

# 30
  • Мнения: 25
И аз съм се ориентирала към Пентаксим, но понеже трябва да си я купим предварително малко ме притеснява съхранението й.

Мислите ли, че е достатъчно да се държи на вратата на хладилника, както каза педиатърката? И колко дълго може да я държим там?  Thinking
Мисля, че е напълно достатъчно.В аптечните складове, доколкото знам,  ваксините се съхраняват в хладилници.Понеже вече е топло, когато отидох да заявя ваксината, ме предупредиха да отида да я взема с хладилна чанта или термос с лед/леда в торбичка/.След това престоя около 2 дни в хладилника/в горната част/. По същия начин я пренесохме и да лекарския кабинет.

# 31
  • Мнения: 27
Днес ни предстои 2 прием на ваксината.Предния път бебока я понесе   много добре без  странични ефекти

# 32
  • Мнения: 11 004
Доколкото знам, съществуват 3-валентна и 5-валентна Пентаксим.
Вие 5-валентната ли обсъждате?

# 33
  • София
  • Мнения: 978
И аз съм се ориентирала към Пентаксим, но понеже трябва да си я купим предварително малко ме притеснява съхранението й.

Мислите ли, че е достатъчно да се държи на вратата на хладилника, както каза педиатърката? И колко дълго може да я държим там?  Thinking

Съвсем спокойно можеш да я държиш на врата на хладилника. Аз купих и 3-те ваксини накуп, че в началото на годината бяха дефицитни /имаше проблеми с вноса/ и 4месеца съм ги съхранявла така - на вратата на хладилника, няма проблем.


Доколкото знам, съществуват 3-валентна и 5-валентна Пентаксим.
Вие 5-валентната ли обсъждате?

Не съм чувала за 3 валентен Пентаксим

# 34
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Доколкото знам, съществуват 3-валентна и 5-валентна Пентаксим.
Вие 5-валентната ли обсъждате?
Гигилче, тривалентна е Инфанрикс или нещо подобно, ако бъркам името, тя е само ДТК, а Пентаксима е ДТК+полио+химуфилус инфлуенца от тип В

# 35
# 36
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
Самото име на ваксината подсказва, че е ПЕТвалентна. Доколкото знам, има и тетраксим (четиривалентна), която е без Haemuphilus тип B.  bowuu

Общи условия

Активация на акаунт