Какво е мнението ви за ваксината Пентаксим?

  • 3 517
  • 36
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 25
И аз съм се ориентирала към Пентаксим, но понеже трябва да си я купим предварително малко ме притеснява съхранението й.

Мислите ли, че е достатъчно да се държи на вратата на хладилника, както каза педиатърката? И колко дълго може да я държим там?  Thinking
Мисля, че е напълно достатъчно.В аптечните складове, доколкото знам,  ваксините се съхраняват в хладилници.Понеже вече е топло, когато отидох да заявя ваксината, ме предупредиха да отида да я взема с хладилна чанта или термос с лед/леда в торбичка/.След това престоя около 2 дни в хладилника/в горната част/. По същия начин я пренесохме и да лекарския кабинет.

# 31
  • Мнения: 27
Днес ни предстои 2 прием на ваксината.Предния път бебока я понесе   много добре без  странични ефекти

# 32
  • Мнения: 11 004
Доколкото знам, съществуват 3-валентна и 5-валентна Пентаксим.
Вие 5-валентната ли обсъждате?

# 33
  • София
  • Мнения: 978
И аз съм се ориентирала към Пентаксим, но понеже трябва да си я купим предварително малко ме притеснява съхранението й.

Мислите ли, че е достатъчно да се държи на вратата на хладилника, както каза педиатърката? И колко дълго може да я държим там?  Thinking

Съвсем спокойно можеш да я държиш на врата на хладилника. Аз купих и 3-те ваксини накуп, че в началото на годината бяха дефицитни /имаше проблеми с вноса/ и 4месеца съм ги съхранявла така - на вратата на хладилника, няма проблем.


Доколкото знам, съществуват 3-валентна и 5-валентна Пентаксим.
Вие 5-валентната ли обсъждате?

Не съм чувала за 3 валентен Пентаксим

# 34
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Доколкото знам, съществуват 3-валентна и 5-валентна Пентаксим.
Вие 5-валентната ли обсъждате?
Гигилче, тривалентна е Инфанрикс или нещо подобно, ако бъркам името, тя е само ДТК, а Пентаксима е ДТК+полио+химуфилус инфлуенца от тип В

# 35
# 36
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
Самото име на ваксината подсказва, че е ПЕТвалентна. Доколкото знам, има и тетраксим (четиривалентна), която е без Haemuphilus тип B.  bowuu

Общи условия

Активация на акаунт