А ако нашите са плагиати?!?!

  • 2 627
  • 55
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 095
Сега кво,ще излезе ,че нашия фолклор всъщност е краден от Африка??? Joy
Стига глупости де!!! Twisted Evil

# 31
  • Мнения: 9 907
ох, Дороти.
И в най-тънкия хумор има истина - Стунджи споделя в едно интервю как някъде по чужбината се засекли с африканци, които били изумени от свиренето на нашите и са ги питали откъде са научили тези характерни за ненамкоя си африканска пустиня ритми. Светът е малък, и Кейси го знае Simple Smile

# 32
  • Мнения: 1 095
То като се замисли човек, всички сме братя, така че  Simple Smile
Аааа, явно затова харесвам черни мъже и жени, ми ние сме си рода Simple Smile

# 33
  • Мнения: 7 837
Време е да нанесем първия удар. Преди Матрицата да ни усетят, да ударим в гръб шотландците  Mr. Green

# 34
  • Мнения: 143
До колкото ми е известно, Елица е живяла 8год. в Африка.

# 35
  • Мнения: 1 100
Все трябва да търсим под вола теле и под щъркела - яребици. 
Да се зарадваме на някакъв успех, на нещо хубаво - нееее Sick
Бях много радостна от резултата, дори с мъжа ми гласувахме, и наши приятели също - имаме участие в това, песента да е втората най-харесвана в Унгария, но след разкритията на автора на темата си промених мнението. Чакам съпругът ми да се върне от работа и да му пусна музиката от "Матрицата" - той се занимава с музика от 25 години и би могъл да прецени основателни ли са "обвиненията".
Що се отнася до приликата на българските мотиви с африканските - има и други подобни съвпадения, в случая не става въпрос за кражба, учените имат отговор на този въпрос, но това е друга, много обширна тема Wink

# 36
  • Мнения: 7 837
До колкото ми е известно, Елица е живяла 8год. в Африка.


Знаех си. Да не е била в Нубия точно?
Майор Деянов е бил със сигурност.

# 37
  • Мнения: X
Kanela, непременно пиши какво казва мъжа ти

ние също бяхме и сме много радостни от класирането ни, но това случайно откритие на един приятел ни отрови радостта
дано да нямат нищо общо
иначе излагацията ще е пълна, както се говореше за авторска, автентична песен и бла-бла-бла
като нищо могат да ни съдят или дисквалифицират
ще бъде жалко за шоуто, което направиха

Кейси, още си спомням разни депутатски скандали с Нубия - голям смях падна преди години

# 38
  • Мнения: 677
Музиковеди, но и следователи все пак  Laughing

# 39
  • Мнения: 3 205
Време е да нанесем първия удар. Преди Матрицата да ни усетят, да ударим в гръб шотландците  Mr. Green

С нашите гайди по техните глави, а?

# 40
  • Мнения: 1 100
Kanela, непременно пиши какво казва мъжа ти
ние също бяхме и сме много радостни от класирането ни, но това случайно откритие на един приятел ни отрови радостта
дано да нямат нищо общо
Малко ми се оправи настроението като чух мнението на мъжа ми - пуснах му парчето от Матрицата без да му казвам защо, сам трябваше да се сети какъв е поводът. Отвърна, че леко прилича на песента на Стоян и Елица, но леко, за копиране не може да става дума, според него. А на мен ми звучеше почти като копие?!?  newsm78 Чудна работа са музикантските глави Laughing

# 41
  • Мнения: 4 178
Пак се търси под вола теле.
Няма такъв случай просто.

# 42
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
тази дупца я слагат към много парчета ... слушала съм я многократно ...  ...нещо за общо ползване

# 43
  • Мнения: 87
Едно нещо е хубаво да се знае - в музиката всичко е измислено вече (на тоя етап от развитието си) , така , че не е чудно ако нещо ви напомня на друго нещо! Акордите са 7 , а с горно "до" стават осем (не броим бемоли и диези)...което моментално би трябвало да ви говори , че разнообразието от звучения е някак маааалко ограничено. Всичко опира до оригиналност и добро звучене. Не отричам , че има някаква прилика , но както писах по-горе - това е ритъм бокс , и е неизбежно да не наподобява на нещо което някога сте чували!

# 44
  • Мнения: 143
Аз, пък в парчето на сърбите откривам елементи от песента от "Титаник"

Общи условия

Активация на акаунт