А ако нашите са плагиати?!?!

  • 2 623
  • 55
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
тогава какво" newsm78

моля сравнете басовото звучене на нашата песен с баса на матрицата:
http://www.youtube.com/watch?v=gbmiRXRTTSw

звучи абсолютно идентично

моля тези с добър музикален слух да се изкажат

дано не се изложим много

приятна неделя

# 1
  • Мнения: 5 299
тогава какво" newsm78

моля сравнете басовото звучене на нашата песен с баса на матрицата:
http://www.youtube.com/watch?v=gbmiRXRTTSw

звучи абсолютно идентично

моля тези с добър музикален слух да се изкажат

дано не се изложим много

приятна неделя
Е, ако е така - няма да ни е за 1 път :mrgreen

# 2
  • Мнения: 6 029
еми... сефте... айде голям праз.

# 3
  • UK
  • Мнения: 3 959
Това е стандартно - същото го има и по синтезаторите за 20 лева на пазара - мелодията няма нищо общо с него.

# 4
  • Мнения: 25 666
На мен всичкото техно ми звучи еднакво. И всички кючеци - също. И диско-ритмите са ми еднакви...
И какво от това?

# 5
  • Мнения: 7 837
Откъде го изкарахте тоя слух  Laughing
И за мен, всичко що е в техно вариант, е с еднакво звучене. Дум-дум-дум... Mr. Green

# 6
  • Мнения: 1 234
Приличат си доста.... Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 4 916
Силно препоръчвам филма "Чия е тази песен". Съвсем в темата е.

# 8
  • Мнения: 6 167
това по-скоро е стандартен фон. приличат си.
мисля, че за да има плагиатстване трябва да има повтаряне на 3-4 такта. newsm78

Последна редакция: нд, 13 май 2007, 16:43 от Lennie

# 9
  • Мнения: 2 354
 argun, Joy
  Светнете ме за каква кражба става дума?

# 10
  • Мнения: 3 423
Дитер Болен се милионизира, крадейки.
Важното е да не ти пука. И да се усмихваш.

# 11
  • Мнения: 1 100
Добре, че нямам музикален слух.  Mr. Green

# 12
  • Мнения: 1 095
Аз не съм особено музикална,но не мисля,че си приличат. newsm78

# 13
  • Мнения: 87
мога да ти пратя диаграмите на звука за да ги сравниш и ще видиш , че се различават по много тактове! Когато една такава музика се свири , се пуска т.н. ритъм бокс , който се явява фона на една песен или инструментал. А в това , че си приличат (въпреки , че не е така) няма абсолютно нищо лошо или нередно! Както вече ти казах - това е фон , а по-важна е самата песен Wink
Радвай се за успеха на нашите и не се занимавай с глупости!   bouquet щото скоро май няма да се повтори това от снощи Wink

# 14
  • Мнения: 5 370
Хм......особено крайната част,с мъжкия вокал- Shocked И почти същите срички!!! Embarassed
Смея да твърдя, че имам слух, ако и да не съм баш специалист по звуков анализ, но...хм, абе нищо няма да кажа повече.

# 15
  • Мнения: 1 299
мога да ти пратя диаграмите на звука за да ги сравниш и ще видиш , че се различават по много тактове! Когато една такава музика се свири , се пуска т.н. ритъм бокс , който се явява фона на една песен или инструментал. А в това , че си приличат (въпреки , че не е така) няма абсолютно нищо лошо или нередно! Както вече ти казах - това е фон , а по-важна е самата песен Wink
Радвай се за успеха на нашите и не се занимавай с глупости!   bouquet щото скоро май няма да се повтори това от снощи Wink


 Peace
Нали сме в топ 5  Party

# 16
  • Мнения: 9 904
Силно препоръчвам филма "Чия е тази песен". Съвсем в темата е.

разкошен филм.

# 17
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Този ритъм не е авторски ... той е компютърна дупца

# 18
  • Мнения: 6 417
В екипа на "Матрицата" има и българин. Той е виновен за всичко  Mr. Green

# 19
  • Мнения: X
мога да ти пратя диаграмите на звука за да ги сравниш и ще видиш , че се различават по много тактове! Когато една такава музика се свири , се пуска т.н. ритъм бокс , който се явява фона на една песен или инструментал. А в това , че си приличат (въпреки , че не е така) няма абсолютно нищо лошо или нередно! Както вече ти казах - това е фон , а по-важна е самата песен Wink
Радвай се за успеха на нашите и не се занимавай с глупости!   bouquet щото скоро май няма да се повтори това от снощи Wink


ами пусни, ама за басовете, не за вокала, все пак там е приликата

ще бъде интересно

аз чувам едно и също, и лошото е, че не съм само аз

снощи бяхме заедно с приятели, първо на тях им направи впечатление
после сравнявахме доста
звучи същото ( бас)

# 20
  • Мнения: 1 095
Щом не са ни обвинили, няма страшно Wink

# 21
  • Мнения: X
Их, значи... Crossing Arms
Ами ако пък наистина сме виновни и за покушението на папата?!?!
Песента е хубава. Точка. Представиха я добре. Точка.  Whistling

# 22
  • Мнения: 1 100
Ох, наистина ужасно си приличат, не е необходимо да се броят тактовете, за да се види дали е плагиатство. Разочарована съм. Мислех, че този път се представяме с нещо наистина хубаво и оригинално, а то... #Cussing out
Вероятно тактовете не съвпадат до степен да ни обвинят, но приликата е толкова очевадна, че се учудвам как не е споменато още в предварителните коментари ... Не че съм изчела всичко по темата Embarassed... Laughing
Това само обезценява успеха ни, макар изпълнението на Стоян и Елица на финала да беше невероятно  Confused Все пак не трябваше да се обявяват за автори на песента #Cussing out, малко да си бяха напънали мозъците, щяха да измислят нещо хубаво.

# 23
  • Мнения: 1 095
А представятели си ,че ония може да са гепили песента от нас???? Twisted Evil

# 24
  • Мнения: X
малко да си бяха напънали мозъците, щяха да измислят нещо хубаво.
Без нападки, ако обичате!
Аз не мога да седна да мисля песен,  хубава още по - малко, предполагам и Вие.
Все трябва да търсим под вола теле и под щъркела - яребици. 
Да се зарадваме на някакъв успех, на нещо хубаво - нееее Sick

Последна редакция: пн, 14 май 2007, 16:25 от Анонимен

# 25
  • Мнения: 1 095
Така е ,Зизи, трябва да се радваме ,а не да се заяждаме .
Пак казвам, може да съм без музикален слух,ама нищо от това,което чух не ми прилича на ВОДА

# 26
  • Мнения: 9 904
ама нищо общо няма.

# 27
  • Мнения: 4 841
Силно препоръчвам филма "Чия е тази песен". Съвсем в темата е.

Филма е невероятен, дори и извън контекста на конкретния въпрос - нямам представа дали го има някъде в нета, така че ако някой пусне линк, ще съм му много благодарна и ще го изгледам пак с удоволствие!

# 28
  • Мнения: 7 837
Голям анонс правят за шоуто на Лари Кинг довечера. Оказва се, че не само Вода и Матрицата си приличат, но и музиката от Матрицата била всъщност народна мелодия от държавата Нубия. След Евровизия,  цяла Африка е на крака, възмутена и огорчена...

# 29
  • Мнения: X
Айдеее, уент дъ хорс инту дъ ривър!
 ooooh!

# 30
  • Мнения: 1 095
Сега кво,ще излезе ,че нашия фолклор всъщност е краден от Африка??? Joy
Стига глупости де!!! Twisted Evil

# 31
  • Мнения: 9 904
ох, Дороти.
И в най-тънкия хумор има истина - Стунджи споделя в едно интервю как някъде по чужбината се засекли с африканци, които били изумени от свиренето на нашите и са ги питали откъде са научили тези характерни за ненамкоя си африканска пустиня ритми. Светът е малък, и Кейси го знае Simple Smile

# 32
  • Мнения: 1 095
То като се замисли човек, всички сме братя, така че  Simple Smile
Аааа, явно затова харесвам черни мъже и жени, ми ние сме си рода Simple Smile

# 33
  • Мнения: 7 837
Време е да нанесем първия удар. Преди Матрицата да ни усетят, да ударим в гръб шотландците  Mr. Green

# 34
  • Мнения: 143
До колкото ми е известно, Елица е живяла 8год. в Африка.

# 35
  • Мнения: 1 100
Все трябва да търсим под вола теле и под щъркела - яребици. 
Да се зарадваме на някакъв успех, на нещо хубаво - нееее Sick
Бях много радостна от резултата, дори с мъжа ми гласувахме, и наши приятели също - имаме участие в това, песента да е втората най-харесвана в Унгария, но след разкритията на автора на темата си промених мнението. Чакам съпругът ми да се върне от работа и да му пусна музиката от "Матрицата" - той се занимава с музика от 25 години и би могъл да прецени основателни ли са "обвиненията".
Що се отнася до приликата на българските мотиви с африканските - има и други подобни съвпадения, в случая не става въпрос за кражба, учените имат отговор на този въпрос, но това е друга, много обширна тема Wink

# 36
  • Мнения: 7 837
До колкото ми е известно, Елица е живяла 8год. в Африка.


Знаех си. Да не е била в Нубия точно?
Майор Деянов е бил със сигурност.

# 37
  • Мнения: X
Kanela, непременно пиши какво казва мъжа ти

ние също бяхме и сме много радостни от класирането ни, но това случайно откритие на един приятел ни отрови радостта
дано да нямат нищо общо
иначе излагацията ще е пълна, както се говореше за авторска, автентична песен и бла-бла-бла
като нищо могат да ни съдят или дисквалифицират
ще бъде жалко за шоуто, което направиха

Кейси, още си спомням разни депутатски скандали с Нубия - голям смях падна преди години

# 38
  • Мнения: 677
Музиковеди, но и следователи все пак  Laughing

# 39
  • Мнения: 3 205
Време е да нанесем първия удар. Преди Матрицата да ни усетят, да ударим в гръб шотландците  Mr. Green

С нашите гайди по техните глави, а?

# 40
  • Мнения: 1 100
Kanela, непременно пиши какво казва мъжа ти
ние също бяхме и сме много радостни от класирането ни, но това случайно откритие на един приятел ни отрови радостта
дано да нямат нищо общо
Малко ми се оправи настроението като чух мнението на мъжа ми - пуснах му парчето от Матрицата без да му казвам защо, сам трябваше да се сети какъв е поводът. Отвърна, че леко прилича на песента на Стоян и Елица, но леко, за копиране не може да става дума, според него. А на мен ми звучеше почти като копие?!?  newsm78 Чудна работа са музикантските глави Laughing

# 41
  • Мнения: 4 100
Пак се търси под вола теле.
Няма такъв случай просто.

# 42
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
тази дупца я слагат към много парчета ... слушала съм я многократно ...  ...нещо за общо ползване

# 43
  • Мнения: 87
Едно нещо е хубаво да се знае - в музиката всичко е измислено вече (на тоя етап от развитието си) , така , че не е чудно ако нещо ви напомня на друго нещо! Акордите са 7 , а с горно "до" стават осем (не броим бемоли и диези)...което моментално би трябвало да ви говори , че разнообразието от звучения е някак маааалко ограничено. Всичко опира до оригиналност и добро звучене. Не отричам , че има някаква прилика , но както писах по-горе - това е ритъм бокс , и е неизбежно да не наподобява на нещо което някога сте чували!

# 44
  • Мнения: 143
Аз, пък в парчето на сърбите откривам елементи от песента от "Титаник"

# 45
  • Мнения: 1 095
Ще ме уморите вие  Joy Joy Joy

# 46
  • Мнения: 87
Аз, пък в парчето на сърбите откривам елементи от песента от "Титаник"
ауууу , морски не така с тез удари под кръста...опитай с "топ гън" примерно..., че да моат всички да се почуфстват съпричастни Wink

# 47
  • Мнения: 1 910
Как пък го измисли това...  ooooh! Може би, ако това не е твоя стил музика, ако си ги слушала малко двете парчета или най-вероятно веднъж - би могло да ти се сторят подобни. За идентични - абсолютно не може и да става въпрос. Аз даже не се бях сетила да ги оприличавам.  Whistling

тонколона басова добре го е обяснил.

# 48
  • Мнения: 3 835
тогава какво" newsm78

моля сравнете басовото звучене на нашата песен с баса на матрицата:
http://www.youtube.com/watch?v=gbmiRXRTTSw

звучи абсолютно идентично

моля тези с добър музикален слух да се изкажат

дано не се изложим много

приятна неделя

Бъзикаш ли се? Или си изтрещяла?!
Та мотивът от МАтрицата е детска песничка в сравнение с Вода, направо са на светлинни години!

# 49
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Незнам дали си приличат, но със сигурност мелодията от Матрицата ми допада повече отколкото "Вода".

# 50
  • Мнения: 143
Аз, пък в парчето на сърбите откривам елементи от песента от "Титаник"

По въпроса с музиката, единственото, което разбирам е, че обичам да я слушам. И ми омръзна с това оприличаване от 3 год. насам.
Ами то, като се замисли човек, се оказва, че всички музик. изпълнения си приличат по това, че се чуват (от музик. инструменти) звукови вълни , отличаващи се от същите, но възпроизведени от гласните струни на човек.
 Thinking

# 51
  • Мнения: 7 837
Та мотивът от МАтрицата е детска песничка в сравнение с Вода, направо са на светлинни години!

По-добре замълчи, защото Големия брат наблюдава. Искаш ли да спрат водата в матрицата. Аз не, защото всички ще замиришем. Мълчете и се къпете...

# 52
  • Мнения: 678
Та мотивът от МАтрицата е детска песничка в сравнение с Вода, направо са на светлинни години!

По-добре замълчи, защото Големия брат наблюдава. Искаш ли да спрат водата в матрицата. Аз не, защото всички ще замиришем. Мълчете и се къпете...
Joy Joy Joy Joy Joy
Тоя коментар е уникален

# 53
  • Мнения: 143
 Joy hahaha Joy hahaha Joy hahaha
Хора, оправихте ми настроението...smile3501

# 54
  • Мнения: 4 806
ай, стига ... Кейси, късно е за предупреждение, вече мирише ...

само си мисля, кой ли човешки индивид се протяга блажено, като си мисли, че е открил топлата вода ... в смисъл, че повечето музикални творения в съвременната епоха имат зададен ритъм, га-га-га ... матрицата и водата, водата и матрицата ... открийте десетте разлики

тъпото е, че не се е сетил и за още нещо - има и мелодия...

както и да е: плагиат е, няма съмнение.
- плагиат от човеците, дето наложили ритмичността дум-дум-дум ... особено техно такава
- плагиат от човеците, дето измислили фолклора аааа-ееее--аааа (представете си извивките в гласа)
- плагиат от човеците, дето се сетили, че звуците могат да се подредят в мелодия, която да възприемаме по-различно от скърцането на животинските ногти по камък (или тебешир по черна дъска) ...

плагиат е

# 55
  • Мнения: 3 835
Браво, момичета!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт