Добър лекар в Шейново, който не иска пари

  • 3 916
  • 57
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 211
Не е нужно да си психолог, за да съзреш причинно - следствената връзка за липсата на емпатия у лекарката в тази ситуация. От една страна имаме родилка - жената, която според общ. стандарти се е реализирала в личен план /съпруга и майка/, а от друга жената-лекар, която не е успяла да се реализира на това поприще.

# 46
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
От една страна имаме родилка - жената, която според общ. стандарти се е реализирала в личен план /съпруга и майка/, а от друга жената-лекар, която не е успяла да се реализира на това поприще.

Много плиткоумно и плоско изказване, не само това, но и предишните, ще ме прощаваш, но е така   ooooh!
А относно това, дали се е реализирала като майка- явно не си много- много в час... Tired

# 47
  • Мнения: 2 211
Ха, време беше да се включиш! Даже много съм в час, но няма да навлизам в подробности. Безсмислено е. Всеки път като се появи тема за Богословова ти си първа писта да я възхваляваш. Не допускаш ли, че може да има и сериозни издънки? Защо така фанатично я защитаваш? Медалът винаги има две страни. И не предизвиквай съдбата, че може да ти си случи това, което се случи с мен. Да видим тогава кое е плиткоумно и кое - плоско!
Нямам намерение да пиша повече в тази тема. Надявам се повече хора да я прочетат!

# 48
  • Мнения: 24
Въпреки, че ме окепази при раждането , не бих свързала личния и живот с професионалния. Явно жената има достатъчно желание  и потребност да се реализира като майка. Просто не е срещнала подходящият човек в живота си.Това за мен е отделен въпрос.

# 49
  • Мнения: 4 053
жената си има дъщеря на 5 години  Peace

# 50
  • Мнения: 639
АЗ ще кажа защо останах недоволна от д-р Богосоловова.
Лекаря при който следих бремеността си беше почти категоричен през последните месец два преди да родя ,че бебето е голямо и ще се наложи да родя с операция.
В деня когато ме приеха с контракции д-р Богсловова беше на работа и той я помоли и тя да погледне,за да каже мнението си.Гледа ме на ехограф и отсече:бебето е 3100 ще се роди нормално без проблеми.няколко часа по късно бебето се роди 3700кг,беше застанало напречено и нямаше начин да излезе по нормален начин освен с много разкъсвания и използването на вакуум или форцепс,които не са препоръчителни.
Радвам се че не бях в нейни ръце,защото щеше да ме кара да раждам нормално и това незнам до какво би довело.
Само да вметна, че напречно положение на плода се вижда с просто око и с палпация с ръце и няма начин това да не е известно доста време преди да родиш. Лекарят, който те е следил не го ли е видял? Раждане на жив, доносен плод напречно разположен е невъзможно. Или и двамата не са видели, или положението на бебето не е било напречно. Има някаква грешка...

# 51
  • София
  • Мнения: 8 283
Не е нужно да си психолог, за да съзреш причинно - следствената връзка за липсата на емпатия у лекарката в тази ситуация. От една страна имаме родилка - жената, която според общ. стандарти се е реализирала в личен план /съпруга и майка/, а от друга жената-лекар, която не е успяла да се реализира на това поприще.

"Старата мома" има дъщеря на 5-6 г. -  това реализация като майка лие?
Защото това да си женена и с дете (аз съм и двете с 2 бр.) не означава че си се реализирал в тази насока. Реализацията е след мноого години
Грешкиите й няма да коментирам т.к. не съм потърпеша.

# 52
  • София
  • Мнения: 3 857
Единственото,което мога да допълня е,че се написаха доста грозни думи за човек като д-р Богословова!Аз лично до края на дните си ще съм благодарна на тази жена и смятам,че повечето лекари акушер-гинеколози заслужават уважение,защото даряват живот и не винаги това става по мед и масло!

# 53
  • Мнения: 539
жената си има дъщеря на 5 години  Peace


 Peace

# 54
Със сигурност мога да кажа че Богословова има дъщеря може би на 6 години. В края на юни 2003 г. се наложи да лежа в предродилното една седмица преди да родя и с очите си съм виждала дъщеря й, струва ми се, че беше 2годишна. Аз също бях в групата "рискова бременност", тъй като бях на 36 и според всички трябвало да родя секцио. Посъветваха ме на постъпя в отделението една седмица по-рано да ме следят и да решат как да родя. И двете лекарки, които се грижеха за мен - д-р Богословова и д-р Дмитриева казаха, че няма проблем да родя нормално, но ако държа секцио, ще го плануват. Аз приех тяхното предложение да опитаме с предизвикано раждане с таблетка и с готовност за секцио, ако се появи проблем. Тъй като денят беше петък, се притеснявах, че в събота и неделя може да попадна на дежурен екип, ако започне раждане, а вече бях 1 ден след термина. Без почти никакво разкритие (2 см) и признаци за раждане ми сложиха таблетката сутринта и в 11.30 вече бях родила. Имах дори уговорка за епидурална упойка с д-р Асенов, но нещата се развиха толкова бързо, че когато трябваше да се сложи вече беше късно. Изключително съм благодарна и на двете докторки за раждането, както и на д-р Димитров, той беше тогава още млад доктор и работеше с д-р Дмитриева. Както се изрази на следвашия ден на визитацията - ти роди като слънце. И тримата бяха на раждането ми. При това държа да подчертая без да имам никаква уговорка с никой. Когато постъпих ме питаха дали имам уговорка с някой, аз казах - не и те се заеха с мен. Ако бях стигнала до секцио щеше да ме оперира д-р Дмитриева, това също ме успокои, защото разбрах, че тя минавала за по-добра при секцио.
Но за мое щастие не се стигна до там. Не мога да кажа какво предпочитах - бях толкова притеснена и несигурна по какъв начин искам. Исках само да родя успешно бебето си и се доверих на тяхната преценка. Тя се оказа най-удачна при мен и благодарние на това се радвам на моя син 3.300/50.
Не видях да се споменава името на д-р Дмитриева, ако все още работи там, ти я препоръчвам. За анестезиолог ти препоръчвам д-р Асенов, тогава беше завеждащ анестезиологичното отделение. Много добър доктор, въпреки че нямаше как да се сложи упойката, която исках, той остана до края на раждането ми и ми предложи упойка докато ме шият след епизиотомията, която се наложи. Аз веднага се съгласих, тъй като раждането ми беше много изтощително и така .......родих без упойка, а ме шиха с пълна упойка.
Друг много добър лекар за мен е д-р Станков. Всъщност по препоръка първо отидох при него на консултация, много обстойно ме прегледа на ехограф, пожелах да се заеме с мен, но той каза, че излиза в отпуск и че не е необходимо с някой да се уговарям, да постъпя в отделенето и там ще се погрижат за мен.

# 55
  • Мнения: 47 990
оле, наистина какви грозни изказвания Shocked
да, жената има дъщеря на 6 години, и какво от това?!
тя е завеждащ лекар на родилна зала и при по-сложни случаи се иска нейното мнение, защото е главен лекар и един от най-ама най-добрите специалисти в шейново!така че дори и да имате уговорка с друг лекар, ако нещата се закучат- а това никога не се знае  със сигурност дали няма да стане, ще се иска нейното мнение
да, не е от типа лекари, които ще ти държат ръката и ще ти галят косата, но това не значи че няма емпатия!напротив- когато няма случаи, е при бебетата, за да релаксира , като ги нагушка Winkа давате ли си сметка колко жени минават всеки ден през нейните ръце? повечето без уговорка, от най- тежките раждания!
и да, тя е известна с това, че не е привърженик на секциото, не за друго,  а защото както е общоизвестно, това е по-малко травмиращият начин за майката и бебето!естествено че има случаи, когато не е възможно ествественото раждане и предприема секцио, но не толерира секциото по желание... донякъде я рзбирам
аз родих при нея две бебета- първото беше 4 650 и 54 см, роди се за три часа, второто беше 53 см, 4150...не ми е вземала пари, много, ама много съм доволна от нея...но всеки си има свое мнение, и всяка история е различна Peace
успех, но и за другите лекари мненията са противоречиви

# 56
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Ха, време беше да се включиш! Даже много съм в час, но няма да навлизам в подробности. Безсмислено е. Всеки път като се появи тема за Богословова ти си първа писта да я възхваляваш. Не допускаш ли, че може да има и сериозни издънки? Защо така фанатично я защитаваш? Медалът винаги има две страни. И не предизвиквай съдбата, че може да ти си случи това, което се случи с мен. Да видим тогава кое е плиткоумно и кое - плоско!
Нямам намерение да пиша повече в тази тема. Надявам се повече хора да я прочетат!

tety, и на мен ми е приятно.  Flutter
Защитавам "фанатично" Богословова, защото за мен тя е невероятен професионалист и Човек!  Peace Сама не казваш, какво ти се е случило, но каквото и да е то- съжалявам.  Confused Възмущението ми предизвикаха изказванията ти относно  "старата мома" и подобните глупости. Както и да е. Народът го е казъл- " Простотията не ходи в гората..."
Това  е вкратце.  Wink

Пожеланията си ги задръж за теб   Stop

# 57
  • Мнения: 117
Найстина се събраха някои доста грозни думи по адреса на добър специалист. Само веднъж съм била на преглед при нея, но планувам да й се доверя и тя да води раждането ми. Препоръчаха ми я не раждали при нея, а лекарката ми и акушерка от Шейново - като най-надеждния специалист там! Оценям положително това, че не фамилиарничи с пациентките си. Грозно е, когато един лекар се държи 'страхотно' с едни и не така с други - веднага си личи кой си е платил и кой не е. Съжалявам за неприятностите, които някои от вас са имали, но считам че раждането е най-вече естествен процес и не задължително лекарите са 'оплескали' ситуацията.  Това дали е стара мома или не е - не влиза в работата на никоя от нас! Също знам, че има дъщеричка, за която се грижи много добре и много обича децата.
Жалко че ние българите сме свикнали повече да се оплакваме, отколкото да се хвалим. Та камо ли някой друг да хвалим....

Общи условия

Активация на акаунт