Бъдещото ОКТОМВРИйче все повече расте, а май на всяка мама и се ходи на море

  • 13 893
  • 292
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 305
Ей ама вие наистина не се разбирате, легнах за 2 часа да поспя и гледам още 2 страници сте изписали  Shocked
Гледам имаме си още една госпожа в групата да сте живи и здрави и много щастливи и здрав бебок за подарък на есен   bouquet
Момичета да ви питам тези които имат опит с шарката колко дена не трябва да се къпя то верно , че до неделя ще съм си у нас ама да не стане така че с мишко да си сложим по една щипка на нослетата та да не усещаме миризмата  Joy Очаквам аз тези дни да ми затропа в корема и да ми вика ехо ти сещаш ли се да се къпеш в тая жега  Embarassed
АЗ за морето много ми се иска да отида но май ще пропусна засега вече нищо не се каня, но ако ни се отвори парашута съм съгласна и някъде за 4-5 дена да отидем и на почивка не на море.
Айде и да пишете, че то само вие ми останахте дружки тук, толкова ми се иска да излезна на разходка и да не се прибирам ама няма. Утре ще се занимая да видя как да ви пратя снимките който съм приготвила та да ни видите и нас айде засега чао  Hug

# 46
  • София
  • Мнения: 1 524
misholina,32 ЧЕСТИТИ ТИ ПИШЛЬООООО
вече те оцветих  в синьо, брей този 11.10 е изцяло синнннн  Mr. Green

Irenn по-добре питай доктор за това кога може да се къпеш, нямам си представа ,но ми се върти в главата, докато изчезнат пъпките newsm78

Mira SB Честито ГОСПОЖОООО  Hug За прегрешенията недей да се кахъриш, но гледай да не се повтори.  Naughty

коки Никакво бутане, опасно е. По-добре зарежи колата, намери кой да бута, но това е опасно, щом нямаш болки, значи не си навредила на бебо.

mamma mia като цъфна във Варна можем заедно да печем под чадърите тумбаци, а ще викнем и коки и Mimeto_iv и Galentinass и Alyona, абе направо атракция на плажа ще направим, и като ходим за сладолед ще предреждаме децатаааа  Mr. Green  Mr. Green

МОМИЧЕТА маграт ПИТАШЕ ЗА МАГАЗИНИ ЗА БЕБОЦИ В ЦЕНТЪРААА КАЗВАЙТЕ, ЧЕ АЗ САМО В МЛАДОСТ ЗНАМ, А ТЯ ПЕТЪК ИДВА!!!!!!

Мечтание платена е. около 25лв. за БХС и около 80лв за ФМ. При биохимичния скриининг се взима кръв, мери се бебокът и се отговаря на въпросник. Имаш два варианта ако си от София. Или отиваш в Майчин Дом и там ти правят изследването, или ако твоя доктор може да ти го направи - също става, той изпраща всичко в МД и там обработват пробата. Феталната Морфология се прави от специалист, те не са много в Б-я, но пак ако питаш твоя доктор трябва да те насочи къде да отидеш. При ФМ се измерва бебокът, гледат се кости и органи за малоформации.

joly24 отмени бала - как не ги е срам бал точно тогава, шегувам се дано си изкараш готино.

rally ахххх голямо папане е на тези екскурзии до Турция. Аз водих мама миналата година и се върнахме с по2 кг. отгоре. Следващия път съм и обещала да я водя някъде където се гладува  Joy  Joy  Joy

Последна редакция: пн, 14 май 2007, 20:06 от meggyv

# 47
  • Мнения: 22 432
Здравейте мами.)))
Аз гледах старата тема и се чудех защо не пишете.)))
Много сте бързи обаче.))))

Аз днес си бях на работа до обед, но при нас е някаква отвратителна жега, направо ужас.)))
След обед пък излизах с една приятелка, нейното бебче е на 6м, та се поразходихме малко.))

Някой има ли отзиви за медицински център Фемина - София. Мисля да отида при д-р Виолета Димитрова - специалист е в пренатална диагностика и др. Смятам, че си заслужава, но ако някой е ходил ще съм благодарна да каже някакви отзиви.

# 48
  • Мнения: 22 432
Гледам иначе, че си говорите за моренце.)))
Аз пък никак не си падам, много съм бяла и не обичам да стоя на слънце. Предпочитам планина и се надявам юли, август да отида някъде за 3-4дни.))))

# 49
  • София
  • Мнения: 1 555
Честито на новата госпожа в нашите редици - Mira SB Hug Хайде с нетърпение ще чакам да разгледам снимки:)))

joly24 - как така виновна ще се чувстваш Naughty  Hug Никой виновен няма, просто в МД нямаше как да си запиша по-скорошен час след ФМ-то и за това в Шейново стана. Пък вече за бой са само тези в Шейново.  #2gunfire

Пожелавам ти приятно прекарване на бала.Simple Smile))) И за другата среща няма измъкване да знаеш.  Mr. Green

Чета, че за море си мечтаете.....ние сме от 30 юни до 8 юли на Св. Влас, имаме си вече регистрация само се надявам всичко да е наред и да нямам проблеми с пътуването. Така искам по-бързо да заминаваме вече. Представям си как ще изглеждам с голям корем  по бански hahaha,  но да ви кажа....хич не ми пука... Joy

# 50
  • Мнения: 343
meggyv благодаря за изчерпателния отговор желая ти хубаво и здраво бебче през октомври

# 51
  • Мнения: 27
Takaaaa, айде мацки аз ще се обадя за магазини, при все, че не съм много запозната. Значи първия за когото се сещам е на бул. константи величков, ъгъла с бул. тодор александров , магазина е доста голям и се вижда, точно до него има магазин за паркет и такива неща. След това има един магазин пак на Бул. Константин величков между пресечките на Ул. пиротска и Ул. симеон, май се казваше "Магазин Стефи". Другия магазин пак в тази област е на бул. Стамболийски на ъгъла с улица Тодораки пешев (това е в края на стамболийски, преди бул. вардар), магазина се казва щъркел, имало много евтини и хубави неща (аз лично не съм ходила).
Друг такъв, малко забутан , но за сметка на това пък са два магазина един до друг е в Лозенец, на улица Бигла (точно от "кръста" (кръстовището на спирката на трамвай 9) като тръгнеш по бигла, в началото се падат).
Разбира се грехота ще е да пропуснеш mall of sofia & city center , не е сред евтините места, но има сладурски неща.
Друго ако ти трябват мебели в COMO (мебелен магазин) , до арена младост има страхотни кошарки, но никакви други принадлежности.
София, кв. "Иван Вазов", ул. "Янко Забунов", бл. 41 е друг магазин, в близост до южния парк, магазина се казва бебе-маркет и има мнооого неща.
Но мило за всичко това ще ти трябва кола, защото с такси или транспорт ще ти е трудно и неудобно. Има още много магазини, но засега толкова от мене. Като се сетя за нещо, което си заслужава ще пиша пак. Айде мамита целуууувки 1stroller Two Hearts

# 52
  • Мнения: 207
Мерси на всички за пожеланията, аз все пак още не съм 100% че ще ходя така, че може и да се размине ще видим. А за магазините тука в моя квартал (Слатина) нали има Sky City та вътре има огромен детски магазин - Хиполенд и има страхотни неща, а цените хич не са скъпи. Знам, че не е центъра ама все пак е доста близо до х.Плиска и се стига лесно Simple Smile

# 53
  • някъде там
  • Мнения: 1 466
Ех...... море.......
Днес ми вкараха,така да се каже, една оферта  за 9-10 юни на Русалка. Смятам да се възползвам живот и здраве. След това от 9 юли съм на море,както всяка година на Кранево. Надявам се нататък във времето да отидем и на планина за 2-3 дни.... Peace

# 54
  • София
  • Мнения: 1 842
Момичета, докато ви изчета и.................не останало време за писане! Laughing

За морето - и за съм решила да се ходи, а и малката само за това говори. Аз си мисля още юли да изляза в болничен, че вече тумбака ще е огромен, само не знам дали ще мога да се замъкна до моренцето Joy Миналата година на морето имаше доста бъдещи мами с доста големи коремчета, а и лекарката каза, че няма проблем само да не е в последните два месеца. Само нещо таткото се дърпа  Sad

Някой беше питал за склада на Чико в Лозенец, намира се на ул. "Златовръх", но не мога да ви кажа кой номер се пада, като вървите по Златовръх от Химическия факултет се пада в дясно и се вижда отдалече. Иначе има и голям магазин на Чико на бул. "Вапцаров", пак в дясно след кръстовището на Семинарията преди София ленд. Аз живея на две крачки и от двата магазина, ако някой иска да проверя нещо, няма проблем.

Mirama, аз в четвъртък съм на ФМ при Димитрова във Фемина и тогава ще разкажа как е минало.

Ирен, аз ти писах веднъж, че в градината на Сани има варицела и я държа в къщи, съжалявам, че си се разболяла, да се оправяш бързо Hug. А за къпането - една моя позната мама, която пише тук във форума, се беше ровила насам-натам, че и двете и дечица се разболяха едно след друго, та тя беше открила, че едните лекари казват да се къпе, за да се намалят сърбежите,  другите да не се къпе, тя си ги къпа от самото начало и всичко е ОК.

Е, това засега, стискайте палци за четвъртък всичко да е наред!

# 55
  • Мнения: 4 717
на мамите, които палнуват да ходят на море искам да кажа, че скоро гледах в С&А(може би го има и в БГ) страхотни бански за бременелки - цял бански с подсилено шкембенце, на което имаше 2 крачета и пише "Boy or girl? Guess?"
 такъв бански ще сте атракция на плажа, а и няма да пречи слънцето на бебо толкова много Laughing

# 56
  • Мнения: 4 717
Mомичета, да ви питам, някоя от вас има ли проблеми с кръвното?
Миналата седмица на прегледа ми измериха 140/80, горната ми се вдига с по 5 на всеки следващ преглед. Много съм приеснена, особено сега след като четох разни страховити неща за преклампсия и преждевременно раждане на недоносени и недоразвитибебета Sad Sad, доктора ми каза, че за сега мога без медикаменти, но аз се шашкам и следващият път ако пак е високо, ще поискам преглед при кардиолог

Моля, ако има някоя мама осведомена или ако вашите доктори ви дават различна информация за това да напишете Praynig

# 57
  • Мнения: 1 919
 Whistling Добро утро и от мен!Лек и успешен ден на всички мами без никакви притеснения   bouquet

# 58
  • Мнения: 270
Добро утро
Честито на младата госпожа Мира    bouquet Всичко най хубаво и много семейно щастие   bouquet
Me and baby на една мацка от януарските мами заради високо кръвно й казаха да мине малко на диета - плодове, зеленчуци, мляко и млечни продукти и д ограничи всичко друго доколкото й е възможно. За съжаление нищо повече не мога да ти кажа. Надявам да се нормализират нещата и да родиш не по рано от края на 9 месец  Hug Hug Hug
Меги направо ме нави за моренцето  Mr. Green Аз по принцип изпадам в депресия когато тряба да се съблека от кръста надолу нооо ако ще съм в такава хубава компания ще се престраша  Hug Hug Hug
Хубав ден на всички  Mr. Green

# 59
  • Мнения: 157
Me_and_baby , аз по принцип съм с кръвно 100 на 60, а снощи, след като се оплаках, че не ми е добре, мъжа ми ми го измери 120 на 80. По принцип е в нормите, ама не и в моите... ooooh! Знам, че бременните вдигат кръвното, ама какво се прави - незнам  Confused
Мirа_SB , кога ще видим снимките от сватбата?  Hug   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт