Кога може да се направи изследване за алергии и къде в София?

  • 19 043
  • 31
  •   1
Отговори
# 30
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
във форума има още една мама, на която детето е било с такава диагноза. Пазила е диета без резултат цели шест месеца и накрая се оказва, че не е алергия. Тя обеща да ми пише при кой кожен доктор е завела детето. Ще ти пусна на лични името, след като ми го напише.

Моя милост е мамата.
И моя съвет е да не се шашкате, а да търсите мнението на специалисти. Ще копна това което пратих на lga, за да не го преписвам и къде сме водили детето и какво са ни казали. За протокола да кажа че Пепи никога не е повръщал докато е бил на кърма. А и след това, като изключим един вирус общо ми е повръщал 2 пъти и то от задавяне с храна, закашляне и оригване и... отплеснах се. Освен това се кърмихме изключително до 6 месеца и много бавно и внимателно се захранихме.

Та ето нашата история:

По принцип педиатърката ни се съмняваше, а в последствие беше сигурна че е алергия към белтъка на кравето мляко. Основно факторите които взе в предвид бяха зверските колики, обривите и лишеите и зелените акита със слуз. След като 6-месечната ми диета не даде никакъв резултат и Пепи се обрина целия в лишеи го заведох на кожен лекар при една докторка, за която имах много суперлативи (д-р Пешева). Тя ми каза че това не е АБКМ. Според нея беше себореен дерматит. Изписа ни лечение, което много помогна. Обясни ми подробно кога ще се активизират обривите и кога ще затихват. Спрях диетата и нямаше никакви промени към по лошо в състоянието на детето.
След време педито пак запя песента за алергията. Тогава тя ме прати при д-р Албена Ангелова. Тя също отхвърли алергията, но каза атопичен дерматит. Изписа друго лечение, което не мисля че с нещо помогна.
След това пак педито ме прати при доцент Мариана Маринова в Детска консултативна поликлиника. Тя пък съвсем каза че не е алергия и изписа само един сироп. Всички бяха единодушни че това състояние може само да се контролира, а не да се излекува. Детето ще го израсте с времето. И сега като му тръгне зъб, моментално му избиват лишеи по вратлето, ръчичките, крачетата и брадичката. Мацам 2 дни с адвантана да се успокои кожата и като пробие зъбчето изчезват като с магическа пръчка. Имали сме и много тежки периоди през лятото, заради жегите и потенето, но нито от диета, нито от лекарствасе влияе. Кремовете овлажняват кожата и облекчават. Внимаваме с някои храни - домати, риба, боб, цитруси, какао, шоколад, ягоди, зрънчовци и т.н и не ги давам, защото карат организма да произвежда хистамин и почва даго чеше навсякъде. По принцип дори и да няма обриви пак си го сърби кожата. Даже рани си прави от чесане.


Ето и координатите на лекарите и какво са ни изписвали:

д-р Пешева. Тя е пенсионирана, но е една от добрите и известни дерматоложки. Доста инфо има за нея във форума. Кабинета й е на ул. Поп Богомил №34. Тел. 983 50 63. Записването ставаше сутрин между 8 и 9 часа. По принцип при нея се записва с един-два месеца напред, но като кажеш че е за бебе веднага ще те приеме. Таксата й е символична - 5 лв. или нещо такова... на мен не ми взе пари, защото е работила дълги години с майка ми. Изписа ни курс с Кларитин - по 10 дни, три месеца и крем Дипрогента за тънко намазване само на лишеите. Когато лятото се обрина жестоко, ни изписа едно лекарство което се прави в аптеката и много бързо му мина.

После... ходихме при д-р Албена Ангелова, дерматолог в 29-та поликлиника, ул. "Г. Измирлиев" № 8 - тел. 0899419181. Честно... не съм доволна от нея. Първо даде капки Фенистил, които още педито ни изписа преди месеци и хич не помогнаха. Казах й че след това пихме Кларитин три серии по 10 дни и 20 дни почивка, но тя не щя да чуе. Изписа на Пепи много скъпи мазила, а аз бях изключително доволна от Клоран. Доц. Маринова по късно ми каза че Клорана си е супер. Все пак купих мазилата, но от тях ефект не видях. Изобщо от козметиката не съм видяла подобрение или влошаване. От самото раждане си ползваме Клоран. За кратко атопичната серия на Мустела, няколко неща на АБС Дерм и този скъпия крем Топализа. Още ни каза да ограничим къпането, което другите доктори отхвърлиха. Иначе диетата всички я потвърдиха - без риба, боб, банани, цитруси, домати, мед, какаови работи и изкуствени зрънчовци и т.н.

Последно отидохме при доцент Мариана Маринова в Детска консултативна поликлиника - ул. Найден Геров 2, тел. 9521814, централа 9523840, мобилен 0887 585982.
Тя ни изписа курс със сироп Ериус и едно кремче Адвантан, с което да мажа само лишеите когато се появят. Маже се два дни по два пъти и два дни по един път. И те изчезват.

От два дни на вратлето имаме гооляма екземка и се мацотиме. Вече почти я няма. Избива ни зъбче и сигурно за това сме се поизпъпчили. А и жегата спомага в момента...


Ами това е от мен. Дано съм била полезна.
Лека нощ!

# 31
  • Мнения: 385
Благодаря ти за споделения опит Drina  bouquet!

Общи условия

Активация на акаунт