Какви проблеми създават автомобилите върху тротоари?

  • 1 927
  • 56
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 839

Според мен след като няма място, спираш там където има разрешено място.
А според мен не ти се е случвало да караш кола

# 46
  • Мнения: 532
Дива,мислиш ли че това заяждане води до нещо градивно???

Разбира се,че ако имаше солени глоби никой нямаше да спира на тротоарите.Същите тези шофьори,когато са в чужбина търсят подходящото място или си плащат паркинга.Ако не можеш да си го позволиш ходиш с градския транспорт.

Тротоарите са публично,обществено пространство за ПЕШЕХОДЦИТЕ!

# 47
  • Мнения: 2 839
Тонът на авторката не е от най-любезните, а и заяждането би могло да бъде градивно, да.
Моето в случая не е такова, обаче, а беше предизвикано от абсолютно неградивното мислене на авторката. Да пуска тема за толкова важен и наболял въпрос, а дори не си направи труда да обсъди същноста на проблема ... Вместо това захвърли една вина в лицето на шофьорите и явно смята, че с това се изчерпва темата.

# 48
  • Мнения: 705

Тротоарите са публично,обществено пространство за ПЕШЕХОДЦИТЕ!
МОЕ МНЕНИЕ: знаеш ли каква е разликата между теб и мен - че аз съм както шофьор, така и пешеходец, а ти си само второто. Е, кой според теб има по-реален и широкоспектърен поглед върху проблема с паркирането и ходенето по тротоара???? ако има тук шофьор в някой от големите градове на страната, който никога не е спирал на тротоара, да се обади да му стисна ръката  Peace

# 49
  • Мнения: 532

Тротоарите са публично,обществено пространство за ПЕШЕХОДЦИТЕ!
МОЕ МНЕНИЕ: знаеш ли каква е разликата между теб и мен - че аз съм както шофьор, така и пешеходец, а ти си само второто. Е, кой според теб има по-реален и широкоспектърен поглед върху проблема с паркирането и ходенето по тротоара???? ако има тук шофьор в някой от големите градове на страната, който никога не е спирал на тротоара, да се обади да му стисна ръката  Peace



Да,да-определено има разлика между нас,но не се състои в това,което казваш  Grinning
Шофьор съм от 10 години.

Тук изобщо не става дума за никой,никога;просто да спреш на тротоара е по-лесния вариант,нали?Като знаеш,че всички така правят,пък и на теб ще ти се размине....

Коли по тротоарите има не само в големите градове,а навсякъде в България,което за пореден път показва,че проблема не е в липсата на свободни места.

Не знам защо винаги,когато се появи някой с идея,проект как да се промени някоя от многобройните лоши практики у нас,всички се втурват да обясняват,че не е прав,няма смисъл, тона му не е подходящ и т.н.???


Последна редакция: ср, 23 май 2007, 08:39 от jkaterina

# 50
  • Мнения: 2 839

Не знам защо винаги,когато се появи някой с идея,проект как да се промени някоя от многобройните лоши практики у нас,всички се втурват да обясняват,че не е прав,няма смисъл, тона му не е подходящ и т.н.???



Къде е тоя проект, дайте да го видим. Никой не иска коли по тротоарите, ама да си преживяме тука факта, без нищо като идея насреща ... или темата е просто с цел да плюем по шофьорите.
На мен изобщо даже кола не ми се кара, ама никак, ей така, мързи ме да карам. Имам ли алтернатива?

# 51
  • Мнения: 532
Вече беше споменато горе в темата- става дума осново за промяна в мисленето.

Просто защото много хора приемат положението за даденост т.е. за нормално.Вдигат рамене и си казват,ами...няма места другаде.Съчетано с липсата на контрол и чувството за безнаказаност се е получила тази ситуация.
Какво предлагаш-да се правим,че всичко е наред ли?

Не мисля,че идеята е просто да се ругаят шофьорите,а да се предизвика обществена дискусия.
Нали за това е гражданското общество-да притиска институциите да си вършат работата!!!




# 52
  • Мнения: 705
моля те, jkaterina, kaжi mi в кой град живееш!!! не се заяждам, съвсем добронамерено питам  Hug

не мога да си представя шофьор в софия или варна (за пловдив) не знам, да разсъждава така???? аз просто не виждам друг изход за себе си и децата, разбираш ли!!! имам приоритети, и това са децата и времето ми с тях, просто не мога да го изразходвам в намиране на нормално паркинг място. поне не  и всеки ден.

иначе принципно и теоретично те подкрепям и съм съгласна с теб, но дотам, съжалявам  Hug

# 53
  • Мнения: 532
Живея в Русе.Както виждам ти имаш впечатления от тук  Simple Smile

Въпреки че,не е чак толкова натоварено като София или Варна коли по тротоарите не липсват.Всички скосения явно са направени НЕ за колички и инвалиди,а за по-лесно паркиране.

Тук няма такъв трафик и местата за паркиране не са чак такъв кът...всичко е въпрос на манталитет и непреодолимо(явно) желание да се спре точно пред кафенето,магазина,сградата...

Дори на паркинга на Кауфланд,където има достатъчно свободни места,винаги има коли на местата не предназначени за това,но просто  близо до входа.

Искам пак да кажа,че според мен главния проблем е липсата на контрол.

# 54
  • Мнения: 2 839
според мен главния проблем е липсата на контрол.
Мда, за съжаление манталитета ни само много здрав контрол ще го пречупи  Tired

# 55
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
моля те, jkaterina, ... аз просто не виждам друг изход за себе си и децата, разбираш ли!!! имам приоритети, и това са децата и времето ми с тях, просто не мога да го изразходвам в намиране на нормално паркинг място. поне не  и всеки ден.
Peace

1. Представям си как паркирам на достатъчно отдалечено място и с 1бр.количката и 1бр. по-голямо диваче тръгвам из натоварените улиции и чакам по светофарите към желаното място. А пък за връщането не ми се мисли. Shocked

2. Или пък решавам, че движението е живот и ще ходя пеша на работа, само на 40минути от дома е , т.е. в центъра съм. Оставям децата в яслата и в градината, паркирам автомобила пред дома /там местата също са кът и хората се карат за тях/ и отивам на работа. Mr. Green
Да ама вечерта шефа ме задържа извънредно и закъснявам за градината, търся такси, обаче точно по това време всички са заети, оглеждам се за автобус, но той вече е минал и следващият се очаква след около1/2час.  #Cussing outХуквам към детските заведения, прибирам децата под смръщените погледи на госпожите Twisted Evil, децата хленчат, щото вече са гладни, а аз тепърва трябва и да напазарувам.  Shocked Shocked Shocked
Ами след няколко подобни опита зарязах здравословния живот и грижата за околната среда и сега колата е с мен НАВСЯКЪДЕ и се паркира ТОЧНО пред входа или в радиус от 10метра.  Joy

# 56
  • Мнения: 705
Живея в Русе.Както виждам ти имаш впечатления от тук  Simple Smile


какви ти впечатления, аз съм луда по този град!!!! чакам още малко румънци да напълнят общинската хазна и русенските джобове и местя бизнеса на мъжа си там  Mr. Green. той се дърпа, но това е друга тема  Twisted Evil

според мен главния проблем е липсата на контрол.
Мда, за съжаление манталитета ни само много здрав контрол ще го пречупи  Tired

ето това е истината и според мен  Peace

Общи условия

Активация на акаунт