Придружител на дете в болница - споделете и вие

  • 14 174
  • 62
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 1 951
Във Варна, в Св. Марина (Терапията) февруари месец не ни взеха никакви пари. Нито за престой, нито за консумативи.
Да,там наистина не се плаща.

# 46
  • 1st floor
  • Мнения: 9 117
А, ако си взема стол от къщи дали ще ми искат наем за мястото на стола?
тогава ще ти искат пет лева без нещо, щото не ползваш стол, ама заемаш място и ползваш осветление, вода, въздух... Joy

# 47
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 374
Лежала съм със сина ми - не съм плащала.
Ето тук намерих отговор на такова питане на Министерство на Здравеопазването: http://www.mh.government.bg/forum/read.php?1,4702,4802
а ето тук и по-изчерпателен отговор, който според мен противоречи на горния: http://www.mh.government.bg/forum/read.php?1,10081,10217,quote=1

Да, това, че се таксува като допълнителна услуга става ясно, но никой не казва над каква възраст придружаването на детето е по желание на родителя (глезотия, едва ли не) и кога се смята за наложително.
Отворили са още едно кранче към болниците. Имам позната, работеща в болница. Според нея, заплатите им са ниски. Основните. Но имали няколко начина да се дофинансират и крайния резултат бил доста приемлив. Не че са им много парите, ама се прави чрез извиване на ръце на родителите. Защото всеки знае какво би направил за детето си.

# 48
  • Мнения: 489
 И аз да се включа в темата, тъй като впечатленията ми са съвсем пресни, както се казва. Точно преди празниците бяхме с висока Т, която не можехме да я свалим, не ядеше и не пиеше почти нищо, камо ли лекарства, затова се принудихме да стигнем до болница. В случая 2-ра градска. Изживяхме истински кошмар, тъй като се оказа, че ще ни държат цели 5 дни(ние издържахме едва 4-ри), плащаше се по 4лв. за придружител, като нямаш право на легло, въпреки, че имаше свободни. Леглата, бяха доста тесни, и с тези гумени дюшеци, не мога да ви опиша какво потене беше... В цената не се включва храна естествено, но и храната си я "биваше"- картофи, картофи, варени, печени и от време на време ориз. Супите ставаха. Чесно казано не знам на какво основание вземат пари, при положение, че нямаш самостоятелно легло или храна... Условията са мизерни, за отношението не мога да се оплача, хората се стараеха, но за моя изненада, в епикризата бяха написали какво ли не, половината от тях не бяха верни, явно за да си оправдаят разходите по- клиничната пътека, но това е др. въпрос... Да не говорим за Ромите, които май са превзели всички болници, които знаем, че не се славят с добра хигиена и култура. Е стига толкова че май прекалих с писането.

# 49
  • Мнения: 71
Синът ми се роди със ортопедичен проблем.Правихме две операции във Горна баня, първата беше на 4месеца, втората на осмия месец.Тъй като не сме от София, трябваше да плащаме за всяка операция(тогава направления не важаха).На първата операция ми казаха лично завеждащият на болницата, че ми се полага храна и легло и наистина беше така.На втората операция нито храна за мен, нито легло!Като питах защо, ми се отговори че винаги е било така!! newsm78Просто нямам думи!Даже нямах сили, да споря и да се оплача на доктора...Въпрос на настроения на главната сестра или просто всеки си има собствено мнение... Simple SmileПрестой във болница няколко дни...не че ще можеш да спиш, но си е друго да можеш да полегнеш поне тялото да се отмори..защото ти си тази която ще се грижи за детенцето...
Моят съвет е вземи си походно легло за всеки случай.

# 50
  • София
  • Мнения: 8 348
ако има място къде да го опънеш това легло. При сина ми имаше точно половин метър разстояние между леглата.

# 51
  • Мнения: 489
 След като изчетох най- подробно всички предишни постинга, направо онемях- явно има и по лошо... #Crazy Какво става в наща държава, на геноцид ли сме подложени, защо посягат и на децата ни??? Докога ще търпим такова грозно отношение, не мога да повярвам, че това не е само един кошмар. За съжаление на всеки може да се случи подобна ситуация, но какво да правим при това положение? Не разбирам докога ще продължава това безхаберие и дори към децата ни... Мисля, че следващия път трябва да се организираме в подписка, за подобряване на условията в детските болници, особенно в София, където се оказва, че условията са много по лоши от всеки др. град. Дано на никого да не се налага повече. На всички препатили,  желая много здраве и късмет. Hands Thumbsup 

# 52
  • Мнения: 71
Ами, да и това го има...то човек трябва, да е подготвен за какви ли не изненади!

# 53
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Била съм с дъщеря ми в неврохирургията на Алекснадровска болница, преди година и девет месеца. Това обаче беше в старата сграда, преди ремонта. Не съм плащала нищо! Но спях на едно легло с детето, храна също нямах, условията бяха ад. Сега в новата сграда, до колкото знам се плаща по 3.60лв. дневно, но дано не бъркам с информацията.

# 54
  • София
  • Мнения: 5 289
Лежахме преди месец и половина-два във Втора градска.Първо бяхме в обикновенна стая,след което аз пожелах да се преместим в такава със самостоятелен санитарен възел,която се плащаше по 20лв на денонощие.Когато ни изписваха,отидох да си платя за 4 дни по 20лв=80лв,а те ми поискаха 120.Като попитах защо 120лв,чак тогава ми казаха,че за стаята без екстри се заплаща по 10лв,само кърмачките не плащали.Хубаво само че никой не го каза предварително,а като речеш да си тръгваш и да се разплатиш тогава вече се казва че и обикновенните стаи се плащат. Confused

# 55
  • Мнения: 539
Майчета, така и така сме отворили темата за болниците, имате ли някакви сведения за болница Токуда, дали въобще има детско отделение там, за какви заболявания и т.н.(защото подочух че много лекари от педиатрията са отишли там). Все се надявам да има някакво по-цивилизовано място за децата, недай си Боже ако се наложи.

# 56
  • Мнения: 5 531
Има детско отделение и много добри условия . Но не знам дали се плаща за престой на родител.

# 57
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 374
С направление не се плаща нищо за дете, а майката плаща по 5 лева на легло.

# 58
  • 1st floor
  • Мнения: 9 117
Има детско отделение и много добри условия . Но не знам дали се плаща за престой на родител.
Peace точно така! Да не се налага да влизате в болница, но и аз съм чувала само хубави неща за Токуда!!!

# 59
  • Мнения: 489
Карчева, къде във 2-ра градска има изобщо такива стаи. Аз даже и не съм разбрала, в обикновените стаи се плаща по 4лв. не по 10. на нас ни взеха за 5 дни 20лв.В стаите са по 3 легла, обикновено другите са празни. Не беше толкова пренаселено, когато ние бяхме там. И все пак, условията не са идеални... За Токуда и аз съм чувала, че има детско, наистина ли не се заплаща нищо за детето? Не е ли часна болница? В сайта им нищо не можах да открия, тъй като още го обновяват.
 
P.s. Обадих се в Токуда, това което пишат др. майки е вярно- за детето е безплатно, за придружител 5лв., трябва направление за хоспитализация, но нямат инфекциозно отделение.

Последна редакция: чт, 31 май 2007, 11:54 от DEZIRELA

Общи условия

Активация на акаунт