Детските ни вярвания, трикове и обичаи...

  • 27 374
  • 142
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 14 489
освен тревите и шахтите нищо друго такова не съм вярвала.
е почти бях убедена че дявола се крие под леглото и като ставам сутрин ще ме хване за крака и ще ме дръпне в тъмното отдолу. после ми купиха легло без крака, а с цяла дъска и тези притеснения ми отпаднаха.
случайно или не и сегашната ни спалня е с цяла дъска Blush

# 31
  • Мнения: 2 631
Да се включа и  аз.
Ако някой те стресне и сам се стреснеш си плюеш три пъти в пазвата и после се потупваш по гърдите три пъти,ако не ще ти излезе стресница.
Аз и до днес го правя.

Какво ще ти излезе??  newsm78

# 32
  • Мнения: 2 631
Имаше и едни подобия на гъби, дето се отглеждаха в буркани с оцет под леглото... МНоооого гадни на вид  Confounded И трябваше да си пожелаеш нещо съкровено и да успееш да я размножиш, за да я дадеш на приятел  Sick

# 33
  • София
  • Мнения: 1 074
Ако чуеш кукувица - да кажеш: "кукушка, кукушка, накукуй мне сколько лет жить буду" и броиш колко кукания са. Съответно, ако спре да кука, сигурно е трябвало на място да пукнеш Wink

Да седнеш преди път. Това и досега си го спазвам. Преди това най-възрастният казва: "Поседим на дорожку".

Да береш четирилистни детелинки, ако видиш такава - голямо щастие.

Да късаш листенца на маргарита и да на всяко казваш: "лебит, не любит". Ако последното е "не любит" - много жалко. Спомням си, че много вярвахме в това и се натъжавахме, че не ни обича обекта на желание  Mr. Green

Като ходиш по тротуара гледаш ъглите на квадратна настилка и си рисуваш въображаеми диагонали. Трябва да ги прескочиш, иначе ще започнеш да се спъваш или ще си нещастен.

Да не се сбогуваш през прага, иначе ще се скарате.

Като си свиеш ръката в китката към вътрешната страна на ръката се образуват гънки. Гледахме кой колко гънки има и това трябваше да е броят на децата, които ще ни се родят.

Имаше и още много. Отраснала съм в Русия, а руснаците са изключително суеверни, та сигурно и книги са писани по въпроса.

Много хубава темичка  Hug

# 34
  • Мнения: 2 631
Ако се спънеш с десния крак - щастие.
С левия - нещастие...

# 35
  • Мнения: 442
Да се включа и  аз.
Ако някой те стресне и сам се стреснеш си плюеш три пъти в пазвата и после се потупваш по гърдите три пъти,ако не ще ти излезе стресница.
Аз и до днес го правя.

Какво ще ти излезе??  newsm78

херпес ще ти излезе.

- ако замирише на пръднато, хващаш се за брадичката - това означава, че не е от теб.  Rolling Eyes

# 36
  • Мнения: 2 891
Имаше и едни подобия на гъби, дето се отглеждаха в буркани с оцет под леглото... МНоооого гадни на вид  Confounded И трябваше да си пожелаеш нещо съкровено и да успееш да я размножиш, за да я дадеш на приятел  Sick

Гледаха се в чай и миришеха ужасно, когато прокисне  Sick  Mr. Green

# 37
  • Мнения: 2 631
Може  Thinking
Не си спомням добре... Ама всъщност какво представляваха тези гадости??  newsm78

# 38
  • Мнения: 54
Да се включа и  аз.
Ако някой те стресне и сам се стреснеш си плюеш три пъти в пазвата и после се потупваш по гърдите три пъти,ако не ще ти излезе стресница.
Аз и до днес го правя.

Какво ще ти излезе??  newsm78



Стресница-нещо като херпесите.То май си е направо херпес ама... Wink

# 39
  • Мнения: 2 891
Може  Thinking
Не си спомням добре... Ама всъщност какво представляваха тези гадости??  newsm78

Не мога да ти кажа, но си спомням, че отчупваш парченце от твоята и я даваш на някой, който я слага посреднощ в буркана, пишеха се женания на лист или име на лИбопвник. После се повтаряше нещо (не помня какво нам си колко си пъти), за да ти се сбъдне желанието Mr. Green

п.п. Тук, една колежка ми подсказа, че остатъкът се хвърля под течаща вода  Mr. Green

# 40
  • Мнения: 54
Ако те сърби лявата ръка,ще взимаш пари,а ако те сърби дясната ще правиш здрасти

# 41
  • Мнения: 1 021
Може  Thinking
Не си спомням добре... Ама всъщност какво представляваха тези гадости??  newsm78

Не мога да ти кажа, но си спомням, че отчупваш парченце от твоята и я даваш на някой, който я слага посреднощ в буркана, пишеха се женания на лист или име на лИбопвник. После се повтаряше нещо (не помня какво нам си колко си пъти), за да ти се сбъдне желанието Mr. Green
Да и постоянно се чудехме на кого да ги пробутаме, защото в един момент вече всички имаха. Имаше и едни листове с послания, които трябва да препишеш 10 пъти и да ги дадеш на 10 човека, ако не успееш = нещастие

# 42
  • Мнения: 143
Ако едновременно двама кажат една и съща дума, задължително трябва да си ударят главите една в друга, иначеее....ще се скарат /не главите, а децата/

# 43
  • Мнения: 1 299
Ако едновременно двама кажат една и съща дума, задължително трябва да си ударят главите една в друга, иначеее....ще се скарат /не главите, а децата/
Ние казвахме : Теб да бият

# 44
  • Мнения: 2 631
Ако едновременно двама кажат една и съща дума, задължително трябва да си ударят главите една в друга, иначеее....ще се скарат /не главите, а децата/

Или трябва да настъпиш леко другия  Peace

Общи условия

Активация на акаунт