Детските ни вярвания, трикове и обичаи...

  • 27 375
  • 142
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 631
Да се върнем години назад....
Понеже не знам как да ги конкретизирам тези вярвания, ще дам пример за какво е темичката:

Като малки си криехме ключовете под блузите, когато минаваше в небето самолет, поради вярването, че ще ни снимат ключа от самолета и после ще дойдат да ни оберат  Twisted Evil

Не минавахме под лампа, за да не ни изпитват в училище....

И други има, но за после  Hug

# 1
  • Мнения: 1 021
Минавахме само по кръглите капаци на шахтите, а правоъгълните заобикаляхме, защото няма да ни върви!

# 2
  • Мнения: 2 631
Като видиш умряла жаба трябва да видиш 7 отворени прозореца и 3 живи врабчета, иначе няма да ти върви  Crazy

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Ключа под блузата, да.

Минавахме само по кръглите капаци на шахтите, а правоъгълните заобикаляхме, защото няма да ни върви!
Не - кръгла настъпваш, ако си нечетен месец, квадратна - ако си родена в четен месец. Ако настъпиш грешна шахта - носи нещастие, и обратно.
Ако видиш умряла птица - или друго умряло животно - се хващаш за косата и се държиш, докато видиш, как беше... 3 отворени прозореца и някакви живи птици май...

# 4
  • Мнения: 3 268
Това с ключа не го бях чувала.Вярвахме,че ако видим номер на кола с повтарящи се цифри с броя на буквите от името ти,голямо щастие ще имаш.Ако цифрите са с 2 по-малко-нещастие.Детска работа.Например 6666 за мен означаваше щастие,4444-нещастие.Името ми е от 6 букви.Бременна жена ако видиш-щастие.

# 5
  • Мнения: 1 021
Ключа под блузата, да.

Минавахме само по кръглите капаци на шахтите, а правоъгълните заобикаляхме, защото няма да ни върви!
Ако видиш умряла птица - или друго умряло животно - се хващаш за косата и се държиш, докато видиш, как беше... 3 отворени прозореца и някакви живи птици май...
Е, изпревари ме! Само, че аз го знам без продължението. Само се хващаш за косата и се държиш докато отминеш!

# 6
  • Мнения: 2 792
  Винаги спях завита през глава, да не ме тегли дявола за ушите.
  Тъй като знаех, че Бог ни гледа изкарах една част от детството си като в постоянен ББ, непрестанно бях сигурна, че някой ме наблюдава  Laughing

# 7
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
...да целуваш циферблата на часовника, ако показва 2:22, 3:33 и т.н. Братовчедка ми веднъж в желанието си да ме сполети щастие след изпълнение на горната процедура почти ми разби устата с големия си Суоч...

# 8
  • Мнения: 143
Когато черна котка ти пресече пътя, трябва три пъти да се завъртиш около собствената си ос и мн. важно - посоката трябва да е обратна на часовниковата стрелка, защото същото, но по посока на часовниковата стрелка се прави, когато ти се наложи да се върнеш за нещо.

# 9
  • Мнения: 1 299
Ключа под блузата, да.

Минавахме само по кръглите капаци на шахтите, а правоъгълните заобикаляхме, защото няма да ни върви!
Ако видиш умряла птица - или друго умряло животно - се хващаш за косата и се държиш, докато видиш, как беше... 3 отворени прозореца и някакви живи птици май...
Е, изпревари ме! Само, че аз го знам без продължението. Само се хващаш за косата и се държиш докато отминеш!
Аз го знам - хващаш се за косата и броиш до 10
Ако стъпиш на кръгъл канал - въртиш се 3 пъти

# 10
  • Мнения: 1 021
Като видиш нещо гадно и казваш бързо  " Пу, да не е в мойта манджа" и който остане последен нещо си ..., но не си спомням какво  ooooh!

# 11
  • Мнения: 2 631
Това с ключа не го бях чувала.Вярвахме,че ако видим номер на кола с повтарящи се цифри с броя на буквите от името ти,голямо щастие ще имаш.Ако цифрите са с 2 по-малко-нещастие.Детска работа.Например 6666 за мен означаваше щастие,4444-нещастие.Името ми е от 6 букви.Бременна жена ако видиш-щастие.

Бременна жена ако видиш - първият мъж, който те заговори те харесва  Heart Eyes

# 12
  • Мнения: 1 299
Пу за мене  Peace

# 13
  • Мнения: 4 546
ако видиш бременна жена трябва да се ощипеш  newsm78

 

# 14
  • Мнения: 2 631
Когато черна котка ти пресече пътя, трябва три пъти да се завъртиш около собствената си ос и мн. важно - посоката трябва да е обратна на часовниковата стрелка, защото същото, но по посока на часовниковата стрелка се прави, когато ти се наложи да се върнеш за нещо.

И трябва след въртенето да се изплюеш зад гърба си  отдясно Mr. Green

# 15
  • Мнения: 2 631
Като видиш нещо гадно и казваш бързо  " Пу, да не е в мойта манджа" и който остане последен нещо си ..., но не си спомням какво  ooooh!

Ми как кво.... В неговата манджа ще е  Twisted Evil
И всички умираха от смях  Mr. Green

# 16
  • Мнения: 2 631
Като кажеш една и съща дума по същото време като събеседничката си трябва бързо да я хванеш за косата  Mr. Green

# 17
  • София
  • Мнения: 5 289
Минавахме само по кръглите капаци на шахтите, а правоъгълните заобикаляхме, защото няма да ни върви!
Точно Joy.
...да целуваш циферблата на часовника, ако показва 2:22, 3:33 и т.н.
И това също Laughing.
И като видим поп трябва да му пипнем расото пак за да ни върви. Grinning

# 18
  • Мнения: 184
Ако видиш поп с бяла брада - ще ти върви, ако видиш поп с черна брада - няма да ти върви.

# 19
  • Мнения: 780
като видиш линейка се хващаш за червено Simple Smile

# 20
  • Мнения: 143
Когато черна котка ти пресече пътя, трябва три пъти да се завъртиш около собствената си ос и мн. важно - посоката трябва да е обратна на часовниковата стрелка, защото същото, но по посока на часовниковата стрелка се прави, когато ти се наложи да се върнеш за нещо.

И трябва след въртенето да се изплюеш зад гърба си  отдясно Mr. Green

 newsm09  Верно ли? Това не го знаех...тюх...

# 21
  • Мнения: 2 631
Ако видиш бяла волга - щастие.
Ако видиш черна волга - нещастие!  Twisted Evil

# 22
  • Мнения: 2 631
Когато черна котка ти пресече пътя, трябва три пъти да се завъртиш около собствената си ос и мн. важно - посоката трябва да е обратна на часовниковата стрелка, защото същото, но по посока на часовниковата стрелка се прави, когато ти се наложи да се върнеш за нещо.

И трябва след въртенето да се изплюеш зад гърба си  отдясно Mr. Green

 newsm09  Верно ли? Това не го знаех...тюх...

Е как?  Shocked Даже и в книжките Мики Маус я имаше тази инструкция!!!  Peace
Ето що не ти е вървало  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 143
 yes    така е

# 24
  • Мнения: 4 546
като видиш линейка се хващаш за червено Simple Smile
пожарна - също. ако видиш полицейска кола - хващаш се за синьо  Simple Smile

# 25
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
Като чуехме линейка, се хващахме за копче.
Има едни треви, не знам как да ги опиша, с малки листенца по продължение на стеблото - листенцатата се брояха отдолу нагоре по следния начин: Щастие, нещастие, път, писмо, любов, целувка ..... и квото ти се падне, това е!
А шахтите и до днес ги прескачам .....

# 26
  • София
  • Мнения: 938
Ако видиш червенокос - плюеш си три пъти в ръкава, за щастие, ама става само ако е естествено рижо  Wink


Часовници се целуват, ама се и измисля желание докато тече съвпадението, а като видиш номер на кола със щастливи числа, трябва да си направиш "заключ" с преплетени пръсти, непременно ръката зад гърба  Laughing

Това със шахтите се неутрализираше, ако след като си прегрешила, ходиш по тротоара без да настъпваш линия между плочките - до крайната си точка. Не се минава и под стълбове, които са свързани.

Ловяхме и калинки и ги подканяхме да литнат, та да ни покажат къде живее бъдещия съпру

# 27
  • Мнения: 1 299
Като кихне някой и  му казваш три цифрено число, и като събереш цифрите - която цифра се получи, момче с чието има започва с тази по ред буква от азбуката си мисли за теб  hahaha

# 28
  • Мнения: 2 631
Като чуехме линейка, се хващахме за копче.
Има едни треви, не знам как да ги опиша, с малки листенца по продължение на стеблото - листенцатата се брояха отдолу нагоре по следния начин: Щастие, нещастие, път, писмо, любов, целувка ..... и квото ти се падне, това е!
А шахтите и до днес ги прескачам .....

Дам, и ние брояхме тези треви... Simple Smile

# 29
  • Мнения: 54
Да се включа и  аз.
Ако някой те стресне и сам се стреснеш си плюеш три пъти в пазвата и после се потупваш по гърдите три пъти,ако не ще ти излезе стресница.
Аз и до днес го правя.

# 30
  • Мнения: 14 489
освен тревите и шахтите нищо друго такова не съм вярвала.
е почти бях убедена че дявола се крие под леглото и като ставам сутрин ще ме хване за крака и ще ме дръпне в тъмното отдолу. после ми купиха легло без крака, а с цяла дъска и тези притеснения ми отпаднаха.
случайно или не и сегашната ни спалня е с цяла дъска Blush

# 31
  • Мнения: 2 631
Да се включа и  аз.
Ако някой те стресне и сам се стреснеш си плюеш три пъти в пазвата и после се потупваш по гърдите три пъти,ако не ще ти излезе стресница.
Аз и до днес го правя.

Какво ще ти излезе??  newsm78

# 32
  • Мнения: 2 631
Имаше и едни подобия на гъби, дето се отглеждаха в буркани с оцет под леглото... МНоооого гадни на вид  Confounded И трябваше да си пожелаеш нещо съкровено и да успееш да я размножиш, за да я дадеш на приятел  Sick

# 33
  • София
  • Мнения: 1 074
Ако чуеш кукувица - да кажеш: "кукушка, кукушка, накукуй мне сколько лет жить буду" и броиш колко кукания са. Съответно, ако спре да кука, сигурно е трябвало на място да пукнеш Wink

Да седнеш преди път. Това и досега си го спазвам. Преди това най-възрастният казва: "Поседим на дорожку".

Да береш четирилистни детелинки, ако видиш такава - голямо щастие.

Да късаш листенца на маргарита и да на всяко казваш: "лебит, не любит". Ако последното е "не любит" - много жалко. Спомням си, че много вярвахме в това и се натъжавахме, че не ни обича обекта на желание  Mr. Green

Като ходиш по тротуара гледаш ъглите на квадратна настилка и си рисуваш въображаеми диагонали. Трябва да ги прескочиш, иначе ще започнеш да се спъваш или ще си нещастен.

Да не се сбогуваш през прага, иначе ще се скарате.

Като си свиеш ръката в китката към вътрешната страна на ръката се образуват гънки. Гледахме кой колко гънки има и това трябваше да е броят на децата, които ще ни се родят.

Имаше и още много. Отраснала съм в Русия, а руснаците са изключително суеверни, та сигурно и книги са писани по въпроса.

Много хубава темичка  Hug

# 34
  • Мнения: 2 631
Ако се спънеш с десния крак - щастие.
С левия - нещастие...

# 35
  • Мнения: 442
Да се включа и  аз.
Ако някой те стресне и сам се стреснеш си плюеш три пъти в пазвата и после се потупваш по гърдите три пъти,ако не ще ти излезе стресница.
Аз и до днес го правя.

Какво ще ти излезе??  newsm78

херпес ще ти излезе.

- ако замирише на пръднато, хващаш се за брадичката - това означава, че не е от теб.  Rolling Eyes

# 36
  • Мнения: 2 891
Имаше и едни подобия на гъби, дето се отглеждаха в буркани с оцет под леглото... МНоооого гадни на вид  Confounded И трябваше да си пожелаеш нещо съкровено и да успееш да я размножиш, за да я дадеш на приятел  Sick

Гледаха се в чай и миришеха ужасно, когато прокисне  Sick  Mr. Green

# 37
  • Мнения: 2 631
Може  Thinking
Не си спомням добре... Ама всъщност какво представляваха тези гадости??  newsm78

# 38
  • Мнения: 54
Да се включа и  аз.
Ако някой те стресне и сам се стреснеш си плюеш три пъти в пазвата и после се потупваш по гърдите три пъти,ако не ще ти излезе стресница.
Аз и до днес го правя.

Какво ще ти излезе??  newsm78



Стресница-нещо като херпесите.То май си е направо херпес ама... Wink

# 39
  • Мнения: 2 891
Може  Thinking
Не си спомням добре... Ама всъщност какво представляваха тези гадости??  newsm78

Не мога да ти кажа, но си спомням, че отчупваш парченце от твоята и я даваш на някой, който я слага посреднощ в буркана, пишеха се женания на лист или име на лИбопвник. После се повтаряше нещо (не помня какво нам си колко си пъти), за да ти се сбъдне желанието Mr. Green

п.п. Тук, една колежка ми подсказа, че остатъкът се хвърля под течаща вода  Mr. Green

# 40
  • Мнения: 54
Ако те сърби лявата ръка,ще взимаш пари,а ако те сърби дясната ще правиш здрасти

# 41
  • Мнения: 1 021
Може  Thinking
Не си спомням добре... Ама всъщност какво представляваха тези гадости??  newsm78

Не мога да ти кажа, но си спомням, че отчупваш парченце от твоята и я даваш на някой, който я слага посреднощ в буркана, пишеха се женания на лист или име на лИбопвник. После се повтаряше нещо (не помня какво нам си колко си пъти), за да ти се сбъдне желанието Mr. Green
Да и постоянно се чудехме на кого да ги пробутаме, защото в един момент вече всички имаха. Имаше и едни листове с послания, които трябва да препишеш 10 пъти и да ги дадеш на 10 човека, ако не успееш = нещастие

# 42
  • Мнения: 143
Ако едновременно двама кажат една и съща дума, задължително трябва да си ударят главите една в друга, иначеее....ще се скарат /не главите, а децата/

# 43
  • Мнения: 1 299
Ако едновременно двама кажат една и съща дума, задължително трябва да си ударят главите една в друга, иначеее....ще се скарат /не главите, а децата/
Ние казвахме : Теб да бият

# 44
  • Мнения: 2 631
Ако едновременно двама кажат една и съща дума, задължително трябва да си ударят главите една в друга, иначеее....ще се скарат /не главите, а децата/

Или трябва да настъпиш леко другия  Peace

# 45
  • Мнения: 143
Аз го знам така:
Ако те сърби лявата ръка,ще взимаш пари,а ако те сърби дясната ще ...

даваш пари.

По този повод се сетих един виц:

Един питал друг, какво означава да те сърби носа.
Отговорил му.
-А, какво означава да те сърби лявата ръка?
Отговорил му.
Следват въпроси за дясната ръка, съответно за левия и десен крак и т.н.
На края на този втория му писнало и казал:
-Абе ти що не вземеш да се изкъпеш?!?

# 46
  • Мнения: 2 891
Ако едновременно двама кажат една и съща дума, задължително трябва да си ударят главите една в друга, иначеее....ще се скарат /не главите, а децата/
Ние казвахме : Теб да бият

"Щастие" се казва  Crossing Arms  Mr. Green

# 47
  • в Низината
  • Мнения: 705
Като видиш умряла жаба трябва да видиш 7 отворени прозореца и 3 живи врабчета, иначе няма да ти върви  Crazy

В тази връзка - ако видиш умряло животно, трябва да се хванеш за косата, за да не ти окапе.

# 48
  • Мнения: 1 299
Ако едновременно двама кажат една и съща дума, задължително трябва да си ударят главите една в друга, иначеее....ще се скарат /не главите, а децата/
Ние казвахме : Теб да бият

"Щастие" се казва  Crossing Arms  Mr. Green
doh да беее, а "теб да бият" на кое се казваше  newsm78

# 49
  • Мнения: 2 195
Ако си забравил нещо и се върнеш да го вземеш , трябва да пипнеш земята , иначе няма да ти върви ( това и до днес го правя  Laughing )

Ако видиш джип , казваш : "Джипка , джипка , мой късмет " и трябва някой да те плясне по ръката  Laughing

Според свекито , ако кажете едно и също , по едно и също време - ще се скарате  Rolling Eyes

Това за шахтите и аз го знам като Бу - зависи от месеца . До днес стъпвам само на квадратни  Rolling Eyes 

Ако показваш някой къде го боли върху свото тяло , трябва да си захапеш веднага показалеца , средния и безимения пръст , иначе ще те сполети същото ( някои си подръпват ухото )

# 50
  • Мнения: 6 417
Живеех до училище и често виждах как цели класове като излизат на улицата, спират всичките като по команда и започват да се въртят и да си плюят през рамото-сигурно черна котка им е пресичала пътя  Rolling Eyes

# 51
  • Мнения: 73
Като се припознаеш в някой, трябва да се удариш 3 пъти и да си кажеш 3 обидни думи сам на себе си... Rolling Eyes

# 52
  • Мнения: 5 877
Ако някой забележи, че ти е паднала мигла, трябва да те попита на кое око е.
Ако познаеш, ти я пуска в пазвата и трябва да си намислиш желание.

Като си натиснеш силно в основата двете длани, колкото изпъкналости ти се появят, толкова деца ще имаш.

Ако можеш да обхванеш с палец и показалец китката на някого, значи го обичаш. Иначе - цъ.

Ако двама приятели минат от двете страни на нещо (примерно на дърво), ще се скарат.

# 53
  • Мнения: 5 877
Също и ако си чукнеш главата с някого - непременно трябва да я чукнете втори път, за да не се скарате.

# 54
  • Мнения: 2 070
А тия и аз ги знам последните. Иначе от малка не ги взимам насериозно тез неща, сигурно и затова не съм ги запомнила...  newsm78  Само това с миглата и сега го правя.

# 55
  • Мнения: 2 759
                    Ако ти влезе дим от цигара в окото и залюти - някой да те напсува и ти минава (русенско вярване). Това май не е съвсем детско, ама...
                    Ако ти горят ушите - някой те обсъжда.
                    Ако те сърби д-то - някой говори лошо за теб.
                    Ако те сърбят краката - ще пътуваш.

                    Не е ли странно, че всеки един сърбеж си е имал вярване - нито един не се е оправдавал с лоша хигиена?
                    Иначе повечето са вече изброени.

# 56
  • Мнения: 2 759
освен тревите и шахтите нищо друго такова не съм вярвала.
е почти бях убедена че дявола се крие под леглото и като ставам сутрин ще ме хване за крака и ще ме дръпне в тъмното отдолу. после ми купиха легло без крака, а с цяла дъска и тези притеснения ми отпаднаха.
                  Същата бях, само че не беше дявол, а акули  Peace. Акулите плуваха във въздуха, ниско на дъното на стаята  Whistling. Когато бях сама вечер (нямаше детегледачки), се движех само по мебелите - от масата на леглото, по столовете и т.н.т... Акробатики големи бяха  hahaha...

# 57
  • Мнения: 2 631
Ако докато пушиш (рова вече не е съвсем детско  Sick, но е в пропушващата ера Crazy) ти влезе дим в лявото око - някой те обича. Ако ти влезе в дясното - някой те мрази!  Crazy

# 58
  • Мнения: 442
ако някой има нови обувки, всички се изреждат да го настъпват, за да му честитят.

# 59
 Най-смешното беше - като прелети ято птици над нас, задължително трябваше да клекнем, защото иначе някой от семейството щял да умре. ooooh!
 Като мине трабант - скачаме три пъти за щастие. Rolling Eyes
 Те другите май са изброени...дано да се сетя за още. Много сладка тема, толкова весело беше Heart Eyes

# 60
  • Мнения: 2 891
ако някой има нови обувки, всички се изреждат да го настъпват, за да му честитят.

За нови дрехи те щипят  Close

# 61
  • Мнения: 73
Друго вярване беше, че ако те заметат няма да се ожениш, само че незнам какво се правеше.

Не трябва да минаваш под стълба, защото ще имаш лош късмет

# 62
  • Мнения: 6 029
Ако докато пушиш (рова вече не е съвсем детско  Sick, но е в пропушващата ера Crazy) ти влезе дим в лявото око - някой те обича. Ако ти влезе в дясното - някой те мрази!  Crazy

и най-вече -трябва да те напсуват независимо от окото.

# 63
  • София
  • Мнения: 1 074
Да не сядаш на ъгъла на масата, така че да ти сочи към корема, защото няма да се омъжиш.

Ако си легнал, да не те прескачат, защото няма да пораснеш.

Ако някой ти духне в лицето цигарен дим - иска да спи с теб. Като тийнейджъри така се сваляхме, хехе.

# 64
  • Мнения: 3 268
Спънеш ли се на ляв крак-нещастие,на десен-щастие. Crazy

# 65
  • Мнения: 2 631
Цитат
Ако някой ти духне в лицето цигарен дим - иска да спи с теб. Като тийнейджъри така се сваляхме, хехе.
Да!!!  Twisted Evil
И ако цигарата ти гори само от едната страна (като улейче Thinking) - някой те обича  Mr. Green

# 66
  • Мнения: 5 877
Ууу, а ако ти изгасне цигарата - някой гасне по тебе.
Ако пък си я запалиш от пламъка на свещ, един моряк умира...  ooooh!

# 67
  • Мнения: 2 631
Цитат
Ако пък си я запалиш от пламъка на свещ, един моряк умира...  ooooh!
   Shocked Shocked Shocked
Т'ва за сефте го чувам...

А като стана темата цигарена - цифрите на бандерола се сумират и се пада буквата на името на момчето, което те харесва  Peace

# 68
  • София
  • Мнения: 1 074
Ако запалиш цигара и я оставиш да гори сама, мъртвец я пуши.
Ако падне съдина с течност - някой е бил жаден (пак мъртъв), особено вода и алкохол.
Ако наречеш храна и я оставиш за мъртъв - ще дойде и ще яде, пие или каквото си му оставил.

Ако счупиш огледало - нещастие. Ако се погледнеш в пукнато огледало - ужасно нещастие или няма да се омъжиш.

Ако отчупиш клон от плачеща върба, който от средата се разделя на две, очистиш му листата и го държиш с две ръце успоредно на земята и ходиш - там, където клонът започне сам да се навежда, ще намериш метал.

Ако завържеш на конец златен пръстен и го държиш над не помня какво беше, можеш да получиш много отговори от мъртви. "Да" - ако конецът се завърти по часовниковата, "не" - ако е обратно на часовниковата стрелка.

Също и когато отвориш Библията (или друга книга) - първият абзац, който ти попадне пред погледа, отговаря на въпроса какво да правиш за днес или ако си питал нещо - как да действаш.

# 69
  • Мнения: 6 029
еее имаше нещо с дама пика... и огледалото.. и някъв дезодорант беше намесен... ама не помня. призоваваше се нещо.. ама кво...

# 70
  • Мнения: 143
Ако счупиш огледало - нещастие.

 - 3 год. нещастна любов.

А, като сте започнали с цигарите - потапяхме леко филтъра на запалена цигара във вода и след 3 дръпвания очаквахме да видим номера на въпроса от конспекта, който ще изтеглим.

Прекрасна тема!  smile3501
Ето сега установявам, че "Детските ни вярвания, трикове и обичаи... " не са само детски. smile3506

# 71
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
С двама мои приятели имахме таен език - от рода на "пене пеиспекам педа пеме перазпебеперат", но доста по-зле звучащ.
Преди 20-тина години съм им обещала да не го споделям с никого- наша тайна е и до момента съм спазила обещанието си.

Никой така и не ни разкри какви глупости си дрънкахме!

Когато дъщеря ми стане достатъчно голяма, ще я науча на него! (това не се брои!)

# 72
  • Мнения: 2 631



Прекрасна тема!  smile3501
Ето сега установявам, че "Детските ни вярвания, трикове и обичаи... " не са само детски. smile3506

 bowuu  bowuu

А нещастната любов с огледалото май беше 7 парчета  Peace
После пък разбрах, че е толкова години, на колкото парчета се счупи огледалото...  Crazy

# 73
  • Мнения: 2 759
                   Когато ти виси конец от дрехата, го откъсваш и навиваш на пръста като всяко навиване е буква от азбуката. Та, каквато буква ти се падне - някой с име, започващо с нея е влюбен в теб.

И ако цигарата ти гори само от едната страна (като улейче Thinking) - някой те обича  Mr. Green

                   Нееее, ще пътуваш.

# 74
  • Мнения: 2 891
Няма общо с темата, но помните ли, как, когато попълвахме лексиконите, в тях имаше едни пощи, в които се пускаха разни неща. Салфетки, етикети от шещо си, опаковки от дъвки... Преравях едни шкафове у майка ми тези дни и що амбалаж извадих  Mr. Green

# 75
  • Мнения: 14 489
                   
И ако цигарата ти гори само от едната страна (като улейче Thinking) - някой те обича  Mr. Green

                   Нееее, ще пътуваш.

когато ти гасне цигарата - някой гасне по теб.
ей затуй не трябва да се спират цигарите Naughty

# 76
  • Мнения: 4 447
"Джипка, джипка мой късмет - днеска или утре?" и си заключвахме пръстите и дреугия като те отключва казва - днес или утре .. аналогично беше с еднаквите номерапо колите ... за друго не помня, аз за пръвпът чувам за ключа. Прибирах го,зада не ми се пречка, пък и ми го връзваха с ластик и им newsm62ашемоменти някой да го дръпне и да се изстреля в ченето ми сбясна скорост.

Събирахме меришешщи лиСчета, салфетки, опаковки от шоколади... ама сега всичко има. Едно време сесъбираше да се фукаш,знам ли и аз...

За цигарите още важи. Или ако ти падне пепела - пак някой гасне ли гасне. Ако хълцаш или кихнеш някой ти казвабуква и някой те мисли снея буква... абе въобще ...

А огледалата как си пазехме.... аз съм чупила ..ама не се  спраска на 7 парчета.. е, смоя сме вече 8г. дали е нещастна любовта ни...

А за дамата пика - в 12 вечерта пред огледалото пръскашс дезодоранта, пред тебе има леген с вода и бъркаш с гребен във водата и дъжиш картата, че като дойдела дамата Пику да има с кво да се умие, да се среши и напарфюмироса...

М! Да не се пее на масата, че за циганин ще се ожени тоя дето пее...

Като минава линейка или пожарна се хащаш за червено, а полицията - за синьо. Защо незнам.

Самолет внебето,още чувам,чегопеят децата,акто видят - Самолет,номер 5, давай газ за БургаЗ, аконямаш кас - отивай си у вас!

Последна редакция: пт, 18 май 2007, 13:54 от anche_mamche

# 77
  • Мнения: 5 539
Какъв богат свят от детски вярвания! И си давам сметка, че 90% от написаните в темата ги знам и съм ги спазвала Laughing 
Всъщност и досега не стъпвам по шахтите. А спасението ако настъпиш някоя беше - на куц крак до най-близкия казан за боклук. Когато го пипнеш, разваляш лошото предзнаменование Peace

п.с. не, това май беше, ако черна котка ти мине път. А за шахтата - някой трябва да те потупа 3 пъти и там да каже нещо си...

# 78
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
Имаше едно,ако си облизваш чинията,ще вали на сватбата ти.
Вечер да не се дъвче дъвка,не знам защо обаче.

# 79
  • Мнения: 4 447
Имаше едно,ако си облизваш чинията,ще вали на сватбата ти.
Вечер да не се дъвче дъвка,не знам защо обаче.

Ааа! Това го знам, щото гризеш кокалите на умрелите, баба ми ми го казваше,бог да я прости Praynig.

# 80
  • Мнения: 2 022
Имаше едно,ако си облизваш чинията,ще вали на сватбата ти.

Това е чистата истина. Въпреки поверието, много обичах да облизвам чиниите и валя страхотен дъжд на сватбите ми. И на двете.   Mr. Green 

# 81
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
Хм, баба ми пък не ми даваше да пея на масата, че съм щяла да се омъжа за циганин  Thinking

# 82
  • Мнения: 27 524
Не стъпвах върху канал, или ако се налагаше, се заключвах. Разбира се - черната котка. Не сядах на ъгъл. Не си оставях чантата на земята. Бял гълъб - мой късмет. Три бели коня - късмет. Шест слончета - желание. Поп - нещастие, освен ако не му кажеш "добър ден". Уф, много са...  Tired

# 83
  • София
  • Мнения: 3 679
Имаше едно,ако си облизваш чинията,ще вали на сватбата ти.

Това е чистата истина. Въпреки поверието, много обичах да облизвам чиниите и валя страхотен дъжд на сватбите ми. И на двете.   Mr. Green 


Много готино- никога не вярвах в това поверие,ама деня преди сватбата ми беше толкова гаден,че се молех другия поне до обяд да е слънчево ,а после да вали градушка ако ще-е в 13,00ч свекърва ми ме повика от ресторанта да видя- навън имаше около педя сняг Crazy и продължаваше да вали.Но докато отидохме в ресторанта беше слънчево-става въпрос за 6. март 2005....
Иначе задетските вярвания...повечето се повтарят,но едно не прочетох/може и да съм пропуснала/.А
Ако видиш бременна жена да се ущипеш 3 пъти отгоре наръката-щяла да роди по лесно....

# 84
  • Мнения: 2 631
 Най-смешното беше - като прелети ято птици над нас, задължително трябваше да клекнем, защото иначе някой от семейството щял да умре. ooooh!

Хаха! И аз съм кякала така... Еле напролет Simple Smile то 3 крачки и клякаш. 2 крачки - пак клякаш  Crazy

Ако ти падне копчето - ново гадже  Laughing

# 85
  • Мнения: 109
Ако се наложи да се върнеш за нещо, а вече си тръгнал трябва да кажеш три пъти"свиня и мишка" ( това и до сега го правя Embarassed)
Да не си показваш зъбите пред цигани,'щото колкото зъба ти преброят, след толкова години ще умреш.
Ако видиш бяла волга(за родените в нечетен месец), правиш кръгче с палец и показалец и някой трябва да го разцепи, за да ти върви тоя ден.
Едно време имаше едни плочки на ситни квадратчета по тротоарите. Като видиш такава трябваша да я настъпиш непременно за късмет.
И всичко, което сте написали до момента +още много други  Mr. GreenЕгати сложния живот, а?

# 86
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
Не трябва да се качваш на масата никога,особено вечер(най-сладко беше да скачаме от масата на леглата,май затова).

# 87
  • Мнения: 3 674
Като дете бях много злояда  малка госпожица... Rolling Eyes

Като бях малка /6-7 годишна/..все си оставях в чинийката залък.Никога не си  дояждах всичко..Майка ми лудваше от този навик.Казваше ми че ако в чинията ми остане залъче ...нямала съм  да порасна.Притесних се...понеже като всяко дете исках да порасна.

 Когато ми оставаха залъчета,картофки,саламчета......отивах и тайно ги мятах зад дивана .В кухнята имахме малко диванче...за баба,тя обичаше там да си седи и да плете.  .Та мятах всичко там...отзад... Mr. Green Един ден баба си седи и плете..и вика на майка ми"Абе Нели..нещо ми мирише кат на развлено.Ама сякаш само тука..дет съм седнала!!" Crazy

 Чудеха се два дена кво става...Изследваха цялата кухня..ама никъде не миришеше ...само около дивана,точно в този район имаше  воня..  Решиха да местят дивана..и  ОООО чудо  на чудесата..какви"красоти" бяха открити там!!! Shocked

Майка ми  естествено разбра  откъде са тези "красоти".....последваха шамари...плюс наказание. След тази случка бях под непрестанен надзор... Rolling Eyes... докато не  си излапам всичко в чинийката...не ме оставяха сама нито за секунда.... Blush

Последна редакция: нд, 20 май 2007, 15:04 от roza66

# 88
  • Мнения: 669
Ако нещо трябва да се прави, което не ти харесва, правиш "къщичка" (двете ръце се събират в дланите над главата) и не могат да те закачат. Също и "заключ" Mr. Green
Като кацне калинка на теб я духваш и накъдето излети натам ще се ожениш Grinning
А като видя умрял гълъб, още си хващам косата и гледам за отворен прозорец Blush

Стивън Кинг пише, че никой детски страх не се забравя, а е само дълбоко погребан в съзнанието и чака най-подходящия момент , за да се завърне с пълна сила. Mr. Green

# 89
  • Мнения: 2 584
 Joy страхотна тема, така е като нямаше интернет, компютри и двд се забавлявахме с глупости hahaha за цигарите като си отвориш кутията и ако е сряда обръщаш 3-тата цигара и я оставяш последна да я пушиш, като я загасиш я въртиш между пръстите толкова пъти на колкото си години, и която буква се появи това е човека за когото ще се омъжиш
не трябва да шиеш с дълъг конец защото ще се омъжиш на далеч, аз шиех с много дълъг а съпруга ми живее на 500 метра от нас Grinning
като видиш щъркел казваш първо щастие за мен
има и още ама не се сещам сега
а за черните котки по едно време гледах такава за да докажа че не е вярно че носи нещастие

а и като закука кукувица трябва да имаш пари в джоба за да имаш през цялата година, и до сега го правя пролетно време все гледам да имам пари за първата кукувица която чуя, ама не съм печелила от тотото и все си нямам

# 90
  • Мнения: 534
На мен пък ми казваха да не си оставям залъче недоядено,
защото ще се разведа-и досега си ги изяждам  Laughing

# 91
  • Мнения: 4 371
Аз пък знам, че белите шахти е хубаво да се настъпват, носели щастие.
Кръглите черни - нещастие. Ако стъпиш на черна, някой трябва да ти се усмихе. Според мен това някой го е измислил с цел да не се пребиват хората зимата, защото черните са много хлъзгави Laughing И до ден днешен не стъпвам на шахта.
Като видиш умряло животно се хващаш за косата да не оплешивееш и търсиш три отворени прозореца и три летящи гълъба. Имах си и запас, питайте ме как ги помнех.
Ако забравиш нещо и се върнеш, трябва да се огледаш.
4 еднакви цифри на номера на кола - Пу, пу, мое щастие.
Гнездо ако видиш - нещастие, трябва да се хванеш за косата.
Това са си суеверия, от където и да го погледнеш Laughing

# 92
  • Мнения: 4 447
Като дете бях много злояда  малка госпожица... Rolling Eyes

Като бях малка /6-7 годишна/..все си оставях в чинийката залък.Никога не си  дояждах всичко..Майка ми лудваше от този навик.Казваше ми че ако в чинията ми остане залъче ...нямала съм  да порасна.Притесних се...понеже като всяко дете исках да порасна.

 Когато ми оставаха залъчета,картофки,саламчета......отивах и тайно ги мятах зад дивана .В кухнята имахме малко диванче...за баба,тя обичаше там да си седи и да плете.  .Та мятах всичко там...отзад... Mr. Green Един ден баба си седи и плете..и вика на майка ми"Абе Нели..нещо ми мирише кат на развлено.Ама сякаш само тука..дет съм седнала!!" Crazy

 Чудеха се два дена кво става...Изследваха цялата кухня..ама никъде не миришеше ...само около дивана,точно в този район имаше  воня..  Решиха да местят дивана..и  ОООО чудо  на чудесата..какви"красоти" бяха открити там!!! Shocked

Майка ми  естествено разбра  откъде са тези "красоти".....последваха шамари...плюс наказание. След тази случка бях под непрестанен надзор... Rolling Eyes... докато не  си излапам всичко в чинийката...не ме оставяха сама нито за секунда.... Blush

 rotfImbo rotfImbo rotfImbo

В отговор на това, виж ТУК

# 93
  • Мнения: 2 759
На мен пък ми казваха да не си оставям залъче недоядено, защото ще се разведа-и досега си ги изяждам  Laughing
                 Извинявам се, но ме напуши смях  Mr. Green - представих си как един ден сте си омръзнали и ти започваш да си ги оставяш  hahaha...

# 94
  • Мнения: 4 406
не трябва да се пресича улицата, ако идва зелена кола. ако пресечеш пред червена обаче- ще ти пишат шестица...
за оставеното залъче- баба ми казваше, че ще ме набие циганчето, ако не си изям последната хапка

# 95
  • Мнения: 2 631
Цитат
не трябва да се пресича улицата, ако идва зелена кола. ако пресечеш пред червена обаче- ще ти пишат шестица...

 rotfImao rotfImao rotfImao

Е тва за сефте го чувам  Grinning

# 96
  • Мнения: 4 406
на теб ти е смешно, но на шофьорите на червени коли навремето- едва ли

# 97
  • Мнения: 2 631
на теб ти е смешно, но на шофьорите на червени коли навремето- едва ли

Хаха... Смях, батка, смях...  Mr. Green  Stop
К'ви сме били ненормални.... Joy  И откъде пък такваз фантазия  newsm78

И не трябва какъвто и да е обект да минава между 2 приятелки (т.е. те да минават разделно от двете му страни), защото ще се скарат  fight
Трябва едната да се върне и да премине откъдето е минала другата  hahaha

Ако пък едната е пресякла и идва кола, а останалата си е отсреща, двете трябва да се обърнат с гръб към колата и да не се гледат, докато тя премине, пак за да не се скарат  Peace

# 98
  • Мнения: 2 759
..за оставеното залъче- баба ми казваше, че ще ме набие циганчето, ако не си изям последната хапка...
                   Дааааа... Добре, че циганчетата в квартала бях миролюбиви  Mr. Green...

# 99
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Като дете бях много злояда  малка госпожица... Rolling Eyes

И аз така  Simple Smile Мразех закуските, а и до ден днешен никога не закусвам. Спомням си, че като първокласничка всяка сутрин по цял час дремех над някаква филия и закъснявах за училище. Майка ми се вбесяваше и ми казваше, че щом в къщи не искам да ям, то по пътя за училище ще я ям. Вземаше чантата ми в едната ръка, мен в другата и ме водеше към кварталното даскало, като по пътя ми изнасяше лекция, че който не закусва ... не знам си какво Simple Smile Аз обаче не ям, а лекичко роня филията, а след мен цяло ято врабци и гълъби кълват ли кълват ... Докато стигна до училището винаги филията беше успешно наронена, а ръката ми омазана  Simple Smile Майка ми винаги се чудеше от къде се взеха толкова птици наоколо Simple Smile Така и не ме разкри обаче Mr. Green

Последна редакция: вт, 22 май 2007, 02:06 от Unknown_lady

# 100
  • Мнения: 3 674
Като дете бях много злояда  малка госпожица... Rolling Eyes

И аз така  Simple Smile Мразех закуските, а и до ден днешен никога не закусвам. ........

И аз до ден днешен не закусвам.... Grinning  А  това с роненето на филийките ...голям смях.. Joy

# 101
  • Мнения: 1 100
Не съм правила нищо от тези. Винаги съм гледала с недоумение тези, които правят такива работи.

# 102
  • Мнения: 3 674
Не съм правила нищо от тези. Винаги съм гледала с недоумение тези, които правят такива работи.
Значи ти си била едно добро и послушно  дете Wink Grinning

# 103
  • Мнения: 1 100
Не съм правила нищо от тези. Винаги съм гледала с недоумение тези, които правят такива работи.
Значи ти си била едно добро и послушно  дете Wink Grinning

О, хич даже! Де да бях...само баба си знае какво и е било.  hahaha

# 104
  • Мнения: 2 631
Като дете бях много злояда  малка госпожица... Rolling Eyes

И аз така  Simple Smile Мразех закуските, а и до ден днешен никога не закусвам. ........

И аз до ден днешен не закусвам.... Grinning  А  това с роненето на филийките ...голям смях.. Joy

И аз не закусвам  Flutter
С братовчед ми хвърляхме кашкавалки през терасата  Embarassed

# 105
  • Мнения: 634
Спомням се по едно време, че трябваше ако видя на регистрационен номер на кола комбинацията 55 или 05 , трябваше някой да ми цепи-правех кръгче с палеца и показалеца и някой друг трябваше да ми ги раздели, за да ми върви през деня newsm09 ега ти тъпото ooooh!

# 106
  • Мнения: 143
Сега си спомних, че на някои от каналите беше добре да се стъпва.
Казвахме:
"Щастливо каналче, заключ!"
И после  Peace

# 107
  • Мнения: 3 405
Тия номера още ги гледам, несъзнателно.
Аз го знам, че ако видиш номер на кола с цифри 8811, да речем, или 8181, събираш различните (в случая се получава 9), и някое момче, чието име започва с 9тата буква те обича. Т.е. мен ме обичаше един с "И".
И сега точно такива номера ми се набиват в очите  Tired

# 108
  • Мнения: 2 631
а като видиш калинка трябва да я вземеш и като отлети от ръката ти да си пожелаеш нещо Simple Smile  Party

# 109
  • Мнения: 3 405
а като видиш калинка трябва да я вземеш и като отлети от ръката ти да си пожелаеш нещо Simple Smile  Party

Калинке - малинке, къде ще се оженя? ... Simple Smile

# 110
  • Мнения: 2 386
Мъжът ми казва, че като дете си облизвал устните, когато се страхувал от нещо...Вярвал, че слюнката действа като щит с/у невидимата заплаха  ooooh! Laughing

Аз също гледах и 'отлкючвах пръсти' на номерата на колите.. И си спирах дъха в асансьора до 5 етаж. Joy Whistling
И плюех през терасата за късмет  Mr. Green

# 111
  • Мнения: 1 668
като видиш линейка се хващаш за червено Simple Smile
Също така като минеш преэ шахта някой трябва да е тупне трипати по гърба иначе няма да ти варви Mr. Green като ти мине път черна котка спираш и се эавърташ 3 пъти на място Laughing

# 112
  • Мнения: 2 631
Цитат
И си спирах дъха в асансьора до 5 етаж. 35 Whistling

Ами ако спре тока между третия и четвъртия етаж?  Joy Joy Joy

# 113
  • Мнения: 2 386
Аа, не знам, не ми се случи никога.
Но после се преместихме на 15 етаж и доста зор видях..  Mr. Green
Веднъж успях. Пръв и последен път!  Laughing

# 114
  • Мнения: 2 631
Аа, не знам, не ми се случи никога.
Но после се преместихме на 15 етаж и доста зор видях..  Mr. Green
Веднъж успях. Пръв и последен път!  Laughing

Е що за детски обичай е да се опиташ да се задушиш сам, преди да си се прибрал  Mr. Green
Извинявай, не се сдържах  Crazy
И това за първи път го чувам....  Thinking

# 115
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Като видиш на улицата умряла жаба се хващаш за копче - иначе ще ти опада косата Joy

# 116
  • Мнения: 3 674
като видиш линейка се хващаш за червено Simple Smile
Също така като минеш преэ шахта някой трябва да е тупне трипати по гърба иначе няма да ти варви Mr. Green като ти мине път черна котка спираш и се эавърташ 3 пъти на място Laughing
Това за шахтата е нешо ново hahaha А  за котката...да.. въртяхме  се като луди... Joy

djesmin....на снимката на аватара ти много ми приличаш на Бритнито.  Ако се изрусиш...може и да ви объркат... Mr. Green Не знам дали на живо е така....но на снимката много приличаш на нея.Поне на мен така ми се струва... Wink

Сори за офф-а Peace

# 117
  • Мнения: 1 299
Аз пък знаех, че трябва да се завъртя 3 пъти ако стъпя на кръгъл канал...Колко съм се въртяла по улиците  ooooh!

# 118
Ето примерно вчера се накиприх с една гривна с много цветове и ми изплува споменът, че като малки беше много важно да имаме по себе си различни цветове, защото трябваше в един момент за се "хванем" за някой от тях. Не помня обаче защо го правехме newsm78 Някой спомня ли си, ще ми стане приятно....

# 119
  • Мнения: 2 631
Ето примерно вчера се накиприх с една гривна с много цветове и ми изплува споменът, че като малки беше много важно да имаме по себе си различни цветове, защото трябваше в един момент за се "хванем" за някой от тях. Не помня обаче защо го правехме newsm78 Някой спомня ли си, ще ми стане приятно....

Да, имаше такова нещо....  Thinking
Казвайте какво беше  Hug

# 120
  • Мнения: 6 993
Ние играехме на една игра с крокодил - само който имаше определен цвят по дрехата, можеше да премине някаква река примерно... Laughing Но не си спомням точно условията  Grinning

# 121
  • Мнения: 2 759
Да, имаше такова нещо....  Thinking Казвайте какво беше  Hug
                    Пише по-назад в темата.
                    Имаше някаква такава игра, незнам дали беше крокодилска, но беше много забавна... Обаче и аз не помня повече...

# 122
  • Мнения: 6 993
А от къде децата учат игрите, след като ние не ги помним Laughing Да не са им генетично нещо заложени Laughing И след 15 примерно да забравяш Joy

# 123
  • Мнения: 3 405
Ние играехме на една игра с крокодил - само който имаше определен цвят по дрехата, можеше да премине някаква река примерно... Laughing Но не си спомням точно условията  Grinning

Това е "капитане, капитане, какъв е цвета на морето?"
и капитана като каже цвят, който го има преминава през "морето," който го няма трябва да се промъкне от другата страна, а ако капитана го хване, заема неговото място.

# 124
  • Мнения: 6 993
Ееееей, вярно, че така беше!!!
Скъпи съфорумки, ако има някоя друга млада и все още немайка, предлагам заедно да си поиграем в някой парк на първи юни. После да ядем сладолед и захарен памук Mr. Green
Анджелина специално я искам да дойде да ми припомня игрите Joy

# 125
  • София, Дървеница
  • Мнения: 707
като видиш линейка се хващаш за червено Simple Smile
това да

# 126
  • Мнения: 3 405
Анджелина специално я искам да дойде да ми припомня игрите Joy

Ще дойда заедно с антуража, един на  9 години и един на 4 месеца и пoловина  Grinning 9 годишния е спец.

Последна редакция: чт, 31 май 2007, 20:08 от Анджелина

# 127
  • Мнения: 6 993
Ама то само аз съм млада немайка в тая тема май Joy
Отивам да се срамувам в ъгъла. Mr. Green

# 128
  • Мнения: 2 631
Ама то само аз съм млада немайка в тая тема май Joy
Отивам да се срамувам в ъгъла. Mr. Green

И аз, и аз  Laughing  Whistling

# 129
  • Мнения: 6 993
Ама си в Пловдив Confused Нищо, с теб ще си играя като се прибера при мама Mr. Green

# 130
  • Мнения: 2 631
Ама си в Пловдив Confused Нищо, с теб ще си играя като се прибера при мама Mr. Green

Ще си приготвя играчките, цветните дрехи и ще принтна списъка с обичаите от тази тема  Crazy

# 131
  • Мнения: 6 993
Супер, ще вземем и Естер Flutter

# 132
  • Мнения: 8 917
Да се върнем години назад....
=============

Имаше един циганин, който беше останал дребен и имаше проблем със здравето. Бяха ни казали, че като се разминаваме с него, не трябва да ни вижда зъбите, защото колкото зъби видел, след толкова години сме щели да умрем Joy hahaha И ние вярвахме hahaha

Не трябва да минаваме и през капака на шахтите Crazy

# 133
  • Мнения: 8 917
Да се върнем години назад....
=============

Имаше един циганин, който беше останал дребен и имаше проблем със здравето. Бяха ни казали, че като се разминаваме с него, не трябва да ни вижда зъбите, защото колкото зъби видел, след толкова години сме щели да умрем Joy hahaha И ние вярвахме hahaha

Не трябва да минаваме и през капака на шахтите Crazy

Сетих се и за кукувуците - ако чуем да кажем "Имам си работа, не ми се умира, махай се" Wink за да не ни сполети нещастие.

# 134
  • Варна
  • Мнения: 25 241
Минавахме само по кръглите капаци на шахтите, а правоъгълните заобикаляхме, защото няма да ни върви!
Ха, при нас пък беше точно обратното Simple Smile

# 135
  • Мнения: 3 674
Ние се хващахме за ръка по двойки и правихме тунел.Една от двойките  трябваше да мине под тунела а ние всички  задружно в хор  рецитирахме нещо от сорта...Ухх, как беше.. newsm78 ...
А да..."Царю честит Ти имен ден!...Ама ние го рецитирахме така.."Царю Честити , имен ден..."... Joy ...и нататъка го забравих... Tired  Ако се сети някой за тази игра,нека пише как беше по-нанатък... Blush
 

Друго правехме...като видехем самолет и почвахме да пеем/ крещим/ всички  с пълно гърло в един глас..."Саааамооолет,Въъъртолет...давай газ...за Бургас!!!"... Joy Веселаб голяма беше  hahaha

Последна редакция: пт, 01 юни 2007, 14:52 от roza66

# 136
  • Мнения: 2 759
Ние се хващахме за ръка по двойки и правихме тунел.Една от двойките  трябваше да мине под тунела а ние всички  задружно в хор  рецитирахме нещо от сорта...Ухх, как беше.. newsm78 ...
А да..."Царю честит Ти имен ден!...Ама ние го рецитирахме така.."Царю Честити , имен ден..."... Joy ...и нататъка го забравих... Tired  Ако се сети някой за тази игра,нека пише как беше по-нанатък... Blush
                   Пък ние си имахме и разновидност: един минава през тунела и трябва да си изберя някого по пътя. Ако момче избере момиче - всички от тунела ги погалват. Ако избере момче - ги удрят. И обратно - момиче с момиче или момиче с момче.

# 137
  • Мнения: 3 674
Ние се хващахме за ръка по двойки и правихме тунел.Една от двойките  трябваше да мине под тунела а ние всички  задружно в хор  рецитирахме нещо от сорта...Ухх, как беше.. newsm78 ...
А да..."Царю честит Ти имен ден!...Ама ние го рецитирахме така.."Царю Честити , имен ден..."... Joy ...и нататъка го забравих... Tired  Ако се сети някой за тази игра,нека пише как беше по-нанатък... Blush
                   Пък ние си имахме и разновидност: един минава през тунела и трябва да си изберя някого по пътя. Ако момче избере момиче - всички от тунела ги погалват. Ако избере момче - ги удрят. И обратно - момиче с момиче или момиче с момче.

То е било интересно...вашето...  hahaha

# 138
  • Мнения: 2 631
Ние се хващахме за ръка по двойки и правихме тунел.Една от двойките  трябваше да мине под тунела а ние всички  задружно в хор  рецитирахме нещо от сорта...Ухх, как беше.. newsm78 ...
А да..."Царю честит Ти имен ден!...Ама ние го рецитирахме така.."Царю Честити , имен ден..."... Joy ...и нататъка го забравих... Tired  Ако се сети някой за тази игра,нека пише как беше по-нанатък... Blush
                   Пък ние си имахме и разновидност: един минава през тунела и трябва да си изберя някого по пътя. Ако момче избере момиче - всички от тунела ги погалват. Ако избере момче - ги удрят. И обратно - момиче с момиче или момиче с момче.

То е било интересно...вашето...  hahaha

И ние сме правили така, само че като момиче си избере момче и ги спуквахме от бъзици, освен другото  Crazy

# 139
  • Мнения: 3 674
Ние се хващахме за ръка по двойки и правихме тунел.Една от двойките  трябваше да мине под тунела а ние всички  задружно в хор  рецитирахме нещо от сорта...Ухх, как беше.. newsm78 ...
А да..."Царю честит Ти имен ден!...Ама ние го рецитирахме така.."Царю Честити , имен ден..."... Joy ...и нататъка го забравих... Tired  Ако се сети някой за тази игра,нека пише как беше по-нанатък... Blush
                   Пък ние си имахме и разновидност: един минава през тунела и трябва да си изберя някого по пътя. Ако момче избере момиче - всички от тунела ги погалват. Ако избере момче - ги удрят. И обратно - момиче с момиче или момиче с момче.

То е било интересно...вашето...  hahaha

И ние сме правили така, само че като момиче си избере момче и ги спуквахме от бъзици, освен другото  Crazy

..... Joy Помня, беше  ми една от любимите игри... hahaha

# 140
  • Мнения: 2 631
Ейййй, к'во се сетих онзи ден  Crazy
Като чоплиш семки и ти се падне обелена семка ти се води късметче  Simple Smile Пожелаваш си нещо и трябва да я глътнеш цяла  Joy за да ти се сбъдне желанието...
Онзи ден едно момиченце цял ден се учи да гълта цели семки заради желанията  Joy
А сега както продават пакети само с белени семки  Mr. Green  newsm68  Joy

# 141
Ние играехме на една игра с крокодил - само който имаше определен цвят по дрехата, можеше да премине някаква река примерно... Laughing Но не си спомням точно условията  Grinning

Това е "капитане, капитане, какъв е цвета на морето?"
и капитана като каже цвят, който го има преминава през "морето," който го няма трябва да се промъкне от другата страна, а ако капитана го хване, заема неговото място.
Даа,вярно, че така беше...И си спомням, че ставаха караници,защото капитанът виждаше какви цветове имаме и избираше тези на фаворитите му от децата Joy

# 142
  • Мнения: 2 631
Ние играехме на една игра с крокодил - само който имаше определен цвят по дрехата, можеше да премине някаква река примерно... Laughing Но не си спомням точно условията  Grinning

Това е "капитане, капитане, какъв е цвета на морето?"
и капитана като каже цвят, който го има преминава през "морето," който го няма трябва да се промъкне от другата страна, а ако капитана го хване, заема неговото място.
Даа,вярно, че така беше...И си спомням, че ставаха караници,защото капитанът виждаше какви цветове имаме и избираше тези на фаворитите му от децата Joy

Да  Whistling

Общи условия

Активация на акаунт